Rauaosa värvimine.

Küsimused relvameistritele lootuses kompententsetele vastustele.
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re:

Postitus Postitas plaaster »

Oxoma kirjutas:
vallo kirjutas:Tee parem pulbervärvimine , see on kordades kõvem ja kvaliteet väga hea. Kõik suured masinad nagu puulõhkujad jms. kola on niimoodi värvitud


Kas temperatuur 180-200C on relvale hea?


Jahiraamat lk 195 Püssiraua oksüdeerimine
... Kõige sagedamini kasutatakse püssiraudade mustaks oksüdeerimist nitriti (80%) ja naatriumnitraadi (20%) 250C-ni kuumutatud segus. Kui rauad on kokku joodetud pehmejoodistega, mille sulamistemperatuur on 183-270 C, siis seda moodust kasutada ei tohi...
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Rauaosa värvimine.

Postitus Postitas vallo »

Ok , teen teie rõõmuks katse - Võtan kapist oma ühe cal 16 vana sileraudse , mis on nind hästi teeninud , lasen liivaprisi alt läbi ja siis panan pulbrikambrisse. Eks näeb mis juhtub. Olen enam kui kindel , et mitte midagi.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Re:

Postitus Postitas Ahto Kattai »

plaaster kirjutas:
Jahiraamat lk 195 Püssiraua oksüdeerimine
... Kõige sagedamini kasutatakse püssiraudade mustaks oksüdeerimist nitriti (80%) ja naatriumnitraadi (20%) 250C-ni kuumutatud segus. Kui rauad on kokku joodetud pehmejoodistega, mille sulamistemperatuur on 183-270 C, siis seda moodust kasutada ei tohi...

Ja kus neid asju saab?
sigmarzelinski
Postitusi: 32
Liitunud: P Juul 31, 2005 3:20 pm

Re: Rauaosa värvimine.

Postitus Postitas sigmarzelinski »

Sõjavägi kasutab seda toodet. http://www.nfm.no/Default.aspx?PagId=62 . Endalgi praegu roheline ja pruun lauapeal. Värvi toone on igasugust ja sobib ka riiete kämotamiseks. Maha tuleb sama tootja lahusega vene (NITRA) võtab kah muidugi kõikke kui enam värv ei meeldi. Võin järele uurida kes seda maale toob sest hetkel pole aega otsida.
jyri

Re: Rauaosa värvimine.

Postitus Postitas jyri »

Nagu kuskil eelnevalt mainitud ja niimõnegi foorumlase poolt nähtud minu "koertejahi kombi".Kuna alatasa(kord käsid tehasejootest rauad lahti omavahel,siis kukkus "kirp" küljest jne.) midagi jootsin ja tinutasin(õigemini mulle tehti),siis väsisin jahihooajal ootamast,millal see oksüdeerimine-1 nädal- lõpeb.Talvel on mul min.2 jahipäeva nädalas,otsustasingi ära värvida.Kasutasin epoksüüdkrunti,mis laevadele mõeldud.Rohkem ei midagist.Liivapritsitada pole eelnevalt vaja,piisab liivapaberiga karestamisest.Ainus puudus-krunt on min.4-liitrsistes komplektides.Värvilt kollakas/roheline.Haakub nii terasega kui mittemustmetalliga,plastikuga kah.
Kui võrrelada püssi kaba peal oleva juba mitmenda lakikihi kulumisega,peab raudselt paremini vastu.
Need siis minu kogemused!
Vasta