Foksterjer vs saksa jahiterjer

2005. aasta teemad
Foxter
Postitusi: 36
Liitunud: T Nov 02, 2004 9:53 pm

Postitus Postitas Foxter »

Iga kell võtan ennem Foxterjeri kui saksa jahiterjeri. Parem veel kui emase võtad, sest see tasakaalukam ja ehk ka kodu rohkem hoiab. Jahi instinkt väga hea ja kui pole suurt lund siis üsna universaalne ka. Ajab siga, tuuseldab urus ja toob linnu ka veest ära.
Kasutaja avatar
guttyitty
Postitusi: 13
Liitunud: E Sept 06, 2004 11:14 am

Postitus Postitas guttyitty »

tere,
tutvusin teie arvustustega ja võin öelda,et need olid ühest äärmusest teise.Minul on näiteks patterdale terjer ja tõden,et ei olnud ka mul kerge.Terjer on ikkagi terjer.Mina hakkasin sõnakuulelikust õpetama juba 2 kuuselt.Mida varem seda tõhusam.Praegu on ta 8 kuune ja võiks öelda,et ideaalne terjer.Ta ei haugu niisama,kodus me ei saa arugi,et meil koer on.Muidugi,nagu kutsikas ikka,tahab mängida,aga ta saab aru kui on piir.Ta ei ole meil midagi kodus ära lõhkunud,ainult enda pehmeid mänguasju ja tuppa ei pissinud enam 4 kuuselt kordagi,vaid küsis ilusti välja.Metsa sai temaga minna kohe 2 kuuselt.Arstid küll arvasid,et ei tohiks,aga ega koera saa koju jätta,kui ise metsa lähed.Kohe hakkas kaevama ja uudistama erinevaid ja huvitavaid lõhnasid.Mõne ajapärast julges ka üksi jalutama minna (meist kaugemale).Esimesel põdrajahil läks ajusse kaasa ja pani laika järel guldile järgi.Mõtles,et on vist juba valmis,ise oli vaevalt 7 kuune.On ka rebast häälega ajanud ,pardijahil parte taga ajanud ja kodus pidi peaaegu kähriku maha murdma,kui ei oleks vahele läinud.Teiste koertega on ta väga sõbralik.Ta lausa nuttab,kui ma teda kinni hoian ja ei luba.Ka inimeste vastu on väga sõbralik.Ainuke probleem on see,et ta kardab nii umbes 3-4 aastaseid lapsi.Need ju kiusavad,ajavad taga,näpistavad salaja,tirivad sabast...Õnneks siiani ei ole ta neid lapsi hammustanud,aga üksi nendega ma ei julge küll jätta.Samas lapsevanemad mõtlevad ,et küll on teil ikka kole kuri koer,et lapsi ei salli,aga tehke ise järeldused.Muid probleeme ei olegi.Arvan siis,et koera iseloom sõltub varajasest kasvatusest.Olgu ta geenid millised tahes,kõik sõltub sellest ,kui tähtsaks sa ennast tema jaoks teed,sest sina oled ju peremees ja tema sinu tööloom,aga eelkõike ka parim sõber.
mairon17
Postitusi: 72
Liitunud: N Nov 20, 2003 3:20 pm

Postitus Postitas mairon17 »

artokuti kirjutas:tere,
tutvusin teie arvustustega ja võin öelda,et need olid ühest äärmusest teise.Minul on näiteks patterdale terjer ja tõden,et ei olnud ka mul kerge.Terjer on ikkagi terjer.Mina hakkasin sõnakuulelikust õpetama juba 2 kuuselt.Mida varem seda tõhusam.Praegu on ta 8 kuune ja võiks öelda,et ideaalne terjer.Ta ei haugu niisama,kodus me ei saa arugi,et meil koer on.Muidugi,nagu kutsikas ikka,tahab mängida,aga ta saab aru kui on piir.Ta ei ole meil midagi kodus ära lõhkunud,ainult enda pehmeid mänguasju ja tuppa ei pissinud enam 4 kuuselt kordagi,vaid küsis ilusti välja.Metsa sai temaga minna kohe 2 kuuselt.Arstid küll arvasid,et ei tohiks,aga ega koera saa koju jätta,kui ise metsa lähed.Kohe hakkas kaevama ja uudistama erinevaid ja huvitavaid lõhnasid.Mõne ajapärast julges ka üksi jalutama minna (meist kaugemale).Esimesel põdrajahil läks ajusse kaasa ja pani laika järel guldile järgi.Mõtles,et on vist juba valmis,ise oli vaevalt 7 kuune.On ka rebast häälega ajanud ,pardijahil parte taga ajanud ja kodus pidi peaaegu kähriku maha murdma,kui ei oleks vahele läinud.Teiste koertega on ta väga sõbralik.Ta lausa nuttab,kui ma teda kinni hoian ja ei luba.Ka inimeste vastu on väga sõbralik.Ainuke probleem on see,et ta kardab nii umbes 3-4 aastaseid lapsi.Need ju kiusavad,ajavad taga,näpistavad salaja,tirivad sabast...Õnneks siiani ei ole ta neid lapsi hammustanud,aga üksi nendega ma ei julge küll jätta.Samas lapsevanemad mõtlevad ,et küll on teil ikka kole kuri koer,et lapsi ei salli,aga tehke ise järeldused.Muid probleeme ei olegi.Arvan siis,et koera iseloom sõltub varajasest kasvatusest.Olgu ta geenid millised tahes,kõik sõltub sellest ,kui tähtsaks sa ennast tema jaoks teed,sest sina oled ju peremees ja tema sinu tööloom,aga eelkõike ka parim sõber.

näed foxter koera tuleb õpetada ka
mitte et saad kohe valmis koera
igast koerast on võimalik jahikoer teha
kui on viitsimist jännata koeraga sest koer tahab saada pühendumist
mitte nii et mingi ketis ja paar korda viiin jahile
ja siis kui teised ytlevad et sll koer ei klba kuskile ainult kelgu vedamiseks
siis halvustama jahiterjerit
vaata, kas looma nägid kui ei siis tee silmad lahti.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Igast koerast kohe päris kindlasti jahikoera ei saa :cry: Ärge nüüd oma terjerite kiitmisega liiiiale ka minge ,on ka PÄRIS koerte hulgas väga häid koeri : :) Kivi kotti!
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Olen kasvatanud laikat ,fokse, sakslast-oma loomad on ühtepidi armsad kõik. Uhte pean aga ütlema, kes peab silmas suuruluki jahti .St. suurte vahemaade läbimist ,vaatamata lumeoludele.Foksi karv ei tõrju lund, sakslasel ei ole lund mujal kui habemes ja kulmukarvades. Tunduvalt kergem hüpata ja joosta.
Foxter
Postitusi: 36
Liitunud: T Nov 02, 2004 9:53 pm

Postitus Postitas Foxter »

Olen nõus, fox sobib seajahiks vaid suhteliselt õhukese lume korral ja see tema miinus. Mis puutub koera õpetamisse, siis polegi väitnud, et isenesest midagi tulema peaks. Lihtsalt minu senine kogemus tekitanud arvamuse, et saksa jahiterjeri õpetamiseks pead ise olema tugevama närvikava ja tahtejõuga kui foxterjeri puhul. See minu arvamus.
mairon17
Postitusi: 72
Liitunud: N Nov 20, 2003 3:20 pm

Postitus Postitas mairon17 »

kult kirjutas:Igast koerast kohe päris kindlasti jahikoera ei saa :cry: Ärge nüüd oma terjerite kiitmisega liiiiale ka minge ,on ka PÄRIS koerte hulgas väga häid koeri : :) Kivi kotti!

vot annab kohe kindlasti
seda on isegi koerte treenerid ytelnud
ainult premees peab kohe kindlati omalkohal olema
vaata, kas looma nägid kui ei siis tee silmad lahti.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

mairon17 kirjutas:
kult kirjutas:Igast koerast kohe päris kindlasti jahikoera ei saa :cry: Ärge nüüd oma terjerite kiitmisega liiiiale ka minge ,on ka PÄRIS koerte hulgas väga häid koeri : :) Kivi kotti!

vot annab kohe kindlasti
seda on isegi koerte treenerid ytelnud
ainult premees peab kohe kindlati omalkohal olema

No ei tea kas ikka õnnestub, meil ühel mehel laika, kes põtra nähes saba jalge vahel tõmbab ja minema lidub :lol: Kuidas sa seda kasvatad jahikoeraks?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
mairon17
Postitusi: 72
Liitunud: N Nov 20, 2003 3:20 pm

Postitus Postitas mairon17 »

honkomees kirjutas:
mairon17 kirjutas:
kult kirjutas:Igast koerast kohe päris kindlasti jahikoera ei saa :cry: Ärge nüüd oma terjerite kiitmisega liiiiale ka minge ,on ka PÄRIS koerte hulgas väga häid koeri : :) Kivi kotti!

vot annab kohe kindlasti
seda on isegi koerte treenerid ytelnud
ainult premees peab kohe kindlati omalkohal olema

No ei tea kas ikka õnnestub, meil ühel mehel laika, kes põtra nähes saba jalge vahel tõmbab ja minema lidub :lol: Kuidas sa seda kasvatad jahikoeraks?

nu kas koeraga un metsas käidud yldse (nooruses)
tglt neid põhjuseid ju on palju
koer tõupoolset nõrgaks jäänud(jahiinstinktid kadunud/kadumas)
peremees pole omal kohal
jn....
vaata, kas looma nägid kui ei siis tee silmad lahti.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

mairon17 kirjutas:vot annab kohe kindlasti
seda on isegi koerte treenerid ytelnud
ainult premees peab kohe kindlati omalkohal olema

Mis siis küll viga oleks ,võibolla peaks tulevane koeraperemees kutsika ise valmis ka "treima"siis poleks pärast kedagi süüdistada :lol: Eks muidugist oleneb ka millist koera keegi heaks jahikoeraks peab.Kui väidad ,et näit igast laikast on võimalik hea tahtmise juures tubli jahikoer teha ,siis kipun arvama ,et koertega sa suuri kogemusi ei oma :wink: Kuigi jah olen näinud ka foksi kes metsas jalutamise/jahtimise asemel eelistas auto juurde minna ja seal peremees ära oodata :shock: Seda küll ,et igale koerale on võimalik selgeks õpetada ,et tuppa ei pissita,jahi kohapealt aga jään oma arvamuse juurde :!: Kivi kotti!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

mairon17 kirjutas:...
nu kas koeraga un metsas käidud yldse (nooruses)
tglt neid põhjuseid ju on palju
koer tõupoolset nõrgaks jäänud(jahiinstinktid kadunud/kadumas)
peremees pole omal kohal
jn....

Koer suht noor, vana jahimees ja pole tal mitte esimene laika aga vot selline
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
mairon17
Postitusi: 72
Liitunud: N Nov 20, 2003 3:20 pm

Postitus Postitas mairon17 »

honkomees kirjutas:
mairon17 kirjutas:...
nu kas koeraga un metsas käidud yldse (nooruses)
tglt neid põhjuseid ju on palju
koer tõupoolset nõrgaks jäänud(jahiinstinktid kadunud/kadumas)
peremees pole omal kohal
jn....

Koer suht noor, vana jahimees ja pole tal mitte esimene laika aga vot selline

nu siis on saanud koera mis kõlbab ainult kelgukoerak aga mine sa tea
kuigi kaldun arvama et eestlased oma kõva tõuaretusega on rikkunud korte jahiinstinktid
vot
kuigi see ju puhtalt minu arvamus....
vaata, kas looma nägid kui ei siis tee silmad lahti.
mairon17
Postitusi: 72
Liitunud: N Nov 20, 2003 3:20 pm

Postitus Postitas mairon17 »

kult kirjutas:
mairon17 kirjutas:vot annab kohe kindlasti
seda on isegi koerte treenerid ytelnud
ainult premees peab kohe kindlati omalkohal olema

Mis siis küll viga oleks ,võibolla peaks tulevane koeraperemees kutsika ise valmis ka "treima"siis poleks pärast kedagi süüdistada :lol: Eks muidugist oleneb ka millist koera keegi heaks jahikoeraks peab.Kui väidad ,et näit igast laikast on võimalik hea tahtmise juures tubli jahikoer teha ,siis kipun arvama ,et koertega sa suuri kogemusi ei oma :wink: Kuigi jah olen näinud ka foksi kes metsas jalutamise/jahtimise asemel eelistas auto juurde minna ja seal peremees ära oodata :shock: Seda küll ,et igale koerale on võimalik selgeks õpetada ,et tuppa ei pissita,jahi kohapealt aga jään oma arvamuse juurde :!: Kivi kotti!

ise valmis treima (et siis poleks kedagi teist süüdistada :D )
nu niipallu kui olen elanud on meil olnud alati koerad peres ja olen näinud kuidas neid kasvatada ja preagugi õpetan enda jahiterjerit kui võimalus(koer nimelt linnast toodud , vaikselt saab asja kuid tõesti tunnistan et algul esimeste jahtidega oli ka koer auto juures ja ootas et ta autosse lastaks)
ja igast laikast vb tõesti tõelist jahikoera ei saa aga midagi ta ikka õpib
vaata, kas looma nägid kui ei siis tee silmad lahti.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Huvitav palju sellel sakslasel ka eestis kasvatajaid on ?
Netist leidsin ainult ühe (keegi M. Grapin ).
mairon17
Postitusi: 72
Liitunud: N Nov 20, 2003 3:20 pm

Postitus Postitas mairon17 »

zakslane kirjutas:Huvitav palju sellel sakslasel ka eestis kasvatajaid on ?
Netist leidsin ainult ühe (keegi M. Grapin ).

siin alles hiljuti oli foorumis myya jahiterjeri kutsikad kahjuks/õnneks sileda karvaga
vt foorumit müük seal all vist
vaata, kas looma nägid kui ei siis tee silmad lahti.
Suletud