kas sihtida ühe silmaga või kahe?

2004. aasta teemad
Külaline

kas sihtida ühe silmaga või kahe?

Postitus Postitas Külaline »

mina isiklikult sihin ühe silmaga aga vanas jahi raamatus oli selline asi välistatud ja oleks huvitav teada kuidas sihivad foorumi külastajad
proovisin kahe silmaga sihtida ja see oli võimatu
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

Mina lasen kah ühe silmaga. Seda kõikide relvadega, ka sportpüssi. Kuigi tean, et see väsitab rohkem silmasi. Pole midagi teha harjumus selline.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mina sihin ka ühe silmaga, kuigi tean, et osad sihivad tõesti kahe silmaga. Peaks tiirus kohe päris proovima. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

Postitus Postitas serx »

vinti lasen ikka yhega aga siledat ikka 2 silma lahti.....
kroon

Postitus Postitas kroon »

Olen kunagi pidanud päris palju püstoliga laskmist treenima ja kõik juhendajad on soovitanud kahe silmaga laskmist siis näed ka seda, mis ümberringi toimub. Ega muud nippi selle asja juures ei olegi. Oman siledat ja sihin alati kahe silmaga.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Ei ole isegi mõelnud sellele, et kahe silmaga sihtida, peaks tiirus proovima.
Seda ainult filmis näinud, kus mehed mõlemad silmad avatud paugutavad.
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

Postitus Postitas serx »

ex see rohkem harjumise asi.....aga nii sai algusest peale ennast harjutatud ja ehk ta isegi parem vast ole ....see silm mis ei sihi ja lihtsalt lahti on fikseerib teinekord mingisuguse võõrkeha liikumise või mis iganes mida ei soovitud tabada koer ja muud sellised asjad.... proovige ümber harjuda...:-))
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Optilise sihikuga natuke võõras,kujutis läheb kuidagi nihkesse,ühel silmal nagu prill ees,teisel mitte :D ,aga see ka võib-olla individuaalne,kuidas kellelgi.
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

Olen proovinud püssi/püstolit sihilikult mõlemad silmad lahti lasta on täitsa ok. Kui, aga on kiire ja sellele ei mõtle siis läheb tahes tahtmata mul üks silm kinni, olgu siis sportpüss/püstol või mis iganes jahikaga. Paljusi relvi oleks küll kasulikum kahe avatud silmaga lasta, aga vanat harjumust on ikka raske välja juurida ja ega see vägapalju vahet teegi.
lähme viime vahepeal metsa lisasööta
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

siledaga lasen ikka mõlemad silmad lahti aga läbi optika vaadates panen ühe silma kinni :wink:
jaht eesti moodi
Kasutaja avatar
Hunter
Postitusi: 21
Liitunud: T Dets 09, 2003 12:24 pm

Postitus Postitas Hunter »

Mina sihin kahe silmaga ja seda nii vindist ,jahikast ja püstolist.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

proovisin kahe silmaga sihtida ja see on ikka peris raske
kõik virvandab ja muutub kahe kordseks aga peab vist lihtsalt harjuma
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

ja veel kahe silmaga ei näe ju üldse siledaraudsel sihtlatti otse vaid viltu
ei saa ju õigesti sihtida?
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Kiikasin ka kogu aeg ühe silmaga , kuid ässade soovitusel harjutasin end ümber . Algul oli tõesti raske - pilt läks puseriti jne. Nüüd pea kaks aastat lasen kahe lahtise silmaga ja eelised on olemas . Näiteks liikuva objekti puhul hindan täpsemalt kaugust ja ka seda palju ette võtta .
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Peab ka harjutama hakkama!Ühe silmaga sihtides jääb jooksev loom tõesti varju,eriti kui vasakult tuleb.Ei saa nii kiiresti sihikule. :idea:Raske saab küll olema ümberharjumine aga vast tasub ära. :D
Suletud