seadusemuudatus

gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Mart kirjutas:See püssi kotis hoidmine autos on ikka meie elu ja tervise hoidmiseks vast mõeldud :M ja seadusega oleks võinud üldse lõpuni välja minna ja selle ka ühisjahile laiendada. Mida rohkem riske maandada, seda parem kõigile.
Asi oleks lihtne ja konkreetne, kui püss autos, siis kotis ja kogu lugu.


Tead, selle meie endi kaitsmisega meie endi eest võib lõpmatuseni minna. Mingi kainel mõistusel baseeruv vabadus võiks ka olla. Tõesti, peaks ju piisama tühjaks laadmisest ja lahti murdmisest/luku avamisest... Kui seda ei suudeta, siis kotti ei hakata neid püsse ammugi toppima. mott.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

seadusemuutus juba sügisest

Postitus Postitas jorr »

Jah, need püssid ja kotid aga teeks nii nagu Tõnu Aav anektoodis ütleb,et jätame püssid koju?
noorus on ilus aeg
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

Täpselt jorr
Iga mees võtab neli putlat viina kaasa, püssid ja koerad jäävad koju ja bussist keegi välja ei lähe. Nii on kõige turvalisem :) :D :o
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Pole minu relvad veel kotis hoidmisest autos rooste läinud ega lähe ka edaspidi. Sina laed relva tühjaks küll, aga kas ka viimasel hetkel autosse hüppav ja tahaistmele prantsatav jahikaaslane? Oled sa ikka kindel?
Võib-olla sai tõesti liialt idealistlikku pilti ohutuse mõttes maalitud, aga palju sa neid laskekohti ikka üksikjahis vahetad, et ei jõua püssi korraks kotti panna. Mina ei näe küll selles seadusepunkti muudatuses midagi jahimehevaenulikku või praktiliselt elus teostamatut.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Selle relva kotishoidmine teeb tüli muidugi sileraudse omanikele, kel lühikesed püssikotid. Ei kujutaks ka ise ette vahetpidamata relva lahti- ja kokkupanekut jahipäeva jooksul.
Mõistlik lahendus sellele on pikk kott sileraudsele. Algselt olidki püssikotid pikad, lühikesed tulid nn. evolutsiooni käigus. Nagu ikka, tuleb teatud ajajärgus korrata head vana.
Vintraudsega on nii, et väh. ise ei kujuta teisiti asja ettegi. Ja seda sellest ajast, kui jahikamraad oma siledakolaka risti üle teiste püsside pakiruumi pani ja mu relva optika kaubanduslikku välimust üsna korralikult rikkus. Kui mul püss on autos, siis kindlasti kotis. Viimasel ajal olen ennast harjutanud isegi numbri peale minema püss kotis.
See kõik siis püssi "tervise" nimel.
Jahiohutuse seisukohast on palju tähtsam, et püss oleks autos, ka kotis tühjaks laetud. Ammu aastaid tagasi on endal olnud juhus, et mehi täis furgoonis läks püss lahti. See oli imede ime, et keegi viga ei saanud. Isegi praegu võtab kerge vibra sisse, kui ammusele juhtunule mõtled.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Mul autos vint kogu aja kotis. :wink: Nimelt moodustub pealt osaliselt lahtisest kotist istme vahele selline pool tasku või sahtel(midagi taolist, kui kauboimeestel hobuse selgas) :D Väga hea kui autost kiirelt vaja väljuda, üks jalg juba väljas, kui parem käsi alles relva haarab ja.......
Autosse sisenedas samuti, kõigepealt relv ees lükatakse ilusti kotti ja samas ise järgi. Alguse sai asi muidugi relva tervise huvides ja ega see enda tervisele ka kahjuks tule.
Seadus ütleb: relv peab kotis olema. Mida ütleb seadus selle kohta, kas kott peab ka kinni olema? Ma ei ole suutnud välja lugeda.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Joosep Käba kirjutas: ...
Seadus ütleb: relv peab kotis olema. Mida ütleb seadus selle kohta, kas kott peab ka kinni olema?...


;) Sa oled väga õigel teel ;)

BM
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Joosep Käba kirjutas:Mul autos vint kogu aja kotis. :wink: Nimelt moodustub pealt osaliselt lahtisest kotist istme vahele selline pool tasku või sahtel(midagi taolist, kui kauboimeestel hobuse selgas) :D Väga hea kui autost kiirelt vaja väljuda, üks jalg juba väljas, kui parem käsi alles relva haarab ja........

Mul ka kotis kui üksinda olen ja samal põhimõttel ... aga kollektiivjahis, kui Niva esiistet sõidetakse edasi-tagasi ja kui kõik kiiruga sisse-välja hüppavad, siis jääb kott siinide vahele ja lõhutakse ära püssi kolkimisest rääkimata, kuna tavaliselt ei panda tähele, et kotis ka püss sees on. Püssi, mis lahtiselt on, ikka märgatakse ja selle võtad ühe käega põlvele ja kui kõik sees jälle kõrvalistujale hoida...
Joosep Käba kirjutas: Seadus ütleb: relv peab kotis olema. Mida ütleb seadus selle kohta, kas kott peab ka kinni olema? Ma ei ole suutnud välja lugeda.
Bravo ... :lol: Lisaks kommentaari ka sellele, mida loetakse laetud relvaks "...relvale kinnitatud salves" ei tohi padruneid olla. Kui salv on relva all, aga selle viimase klõpsuga kinnitamata-fikseerimata :?:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

honkomees kirjutas:
Joosep Käba kirjutas:Mul autos vint kogu aja kotis. :wink: Nimelt moodustub pealt osaliselt lahtisest kotist istme
Joosep Käba kirjutas: Seadus ütleb: relv peab kotis olema. Mida ütleb seadus selle kohta, kas kott peab ka kinni olema? Ma ei ole suutnud välja lugeda.
Bravo ... :lol: Lisaks kommentaari ka sellele, mida loetakse laetud relvaks "...relvale kinnitatud salves" ei tohi padruneid olla. Kui salv on relva all, aga selle viimase klõpsuga kinnitamata-fikseerimata :?:


Ja seadus ei ütlegi, et kott kinni peab olema. Samamoodi nagu puudub ka koti definitsioon. Kui lähtuda koti ülesandest - ehk siis relva katmine-peitmine (ilmselt ka kohese kättesaamise mittevõimaldamine jms), siis piisaks ka täiesti sellest, kui püss nt mantlisse mähkida, või mantel püssile peale visata. Sest ku püssikott (püss on kotis) võib pealt lahti olla, siis miks ei võiks püssikott ( loe: mantel) ka nö alt lahti olla... :?:
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Kas tuleb jaht???
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

Vähenenud on hallhanede arvukus- küttimist piiratakse aga ka rabahanele ja lagledele :?:
jahil on juhtunud õnnetusi & seetõttu peab püss kotis olema- kuulmise järgi on kõik õnnetused juhtunud viimasel ajal ikka sellest, et kütt on sihtinud ja vajutanud teadlikult päästikut täielikult identifitseerimata sihtmärgi korral.
st põhjuseks nimetatakse üks asi aga reguleeritakse hoopis teist valdkonda. Kui rumalaks meid peetakse. Varsti tuuakse põhjuseks , et metsise kadumise tõttu tuleb pardijaht keelata. :roll:
JUC
Postitusi: 68
Liitunud: N Dets 30, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas JUC »

Kas kartulikott on ka püssikott :roll:
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Ju vist, egas seadusandja määratlenud pole. Mul on sileraudse kotiks vana paksust puldanist spinningukott, saab ilma lahti võtmata kanda. Vana tüüpi TOZ-34 lahtivõtmise mehhanism on üsna õrnuke, ei taha teist väntsutada.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

seadusemuudatus

Postitus Postitas jorr »

Kunagi kui metallist püssikapinõue tuli,küsiti ka minult Tartu miilitsas,et kas metallist kapp on olemas?(Algul pleki paksuse nõuet polnud.)Ütlesin, ,et on küll, panen tühjale külmkapile luku ette ja olemas.Selle peale naerdi aga koju vaatama ei tuldud.Praegu pole veel ka seda püssikoti seadust eriti täpselt kirjas aga kannatage, küll tuleb ka kotikirjeldus ning kartulikott siis kindlasti ei sobi.
noorus on ilus aeg
Vasta