Riietus

2005. aasta teemad
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

sai kaks-kolm aastat tagasi vatipüksid ostetud. nüüd sai koer võetud ja püksid seisavad kapis. kui ajus oled, siis ikka suht õhukseid riideid vaja. korra sai vatikatega tund või poolteist mütatud ja rohkem ei taha. jalas hetkel 600.- kroonised kummik-saapad. vildist vooder sees(viljandi anterast ostetud). igati soojad. järgmiseks hooajaks muretsen siiski saapad. isale said kingitud kalamehe saapad, samuti anterast. Vildist vooder sees ja väiksed naelad ka all. suht kohmakad, aga kütiliinis väga asjalikud. varbad pole kordagi külmetama hakanud.
Kroon

Postitus Postitas Kroon »

Pääle seda käin jahis viltega- ja mul kama2 mis must arvavad pangapomod. Riietus peab vastama tingimustele- ajus üks- liinil ja/või varitsusel oopis teine.

quote]
See on tore, et teil kõigil nii palju jahikaaslastest "pangahärrasid" kaasas käib, kindlasti on nende ainsaks huviks teie riiete ja relvade võrdlemine :D
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Sain siin mõni nädal tagasi proovida vingeid GORE-TEX® saapaid, mis hoiavad jalad soojas ka -50 kraadi juures ja on mõnusalt kerged.
Siit see asi hakkabki, ostad saapad 3000.-, siis tahaks ka juba soojemaid ja kergemaid riideid mis liikumisvabadust ei piiraks ning oleks ka veekindlad.
Muidugi võib ka mossega sõita, maitse asi.
:D :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

zakslane kirjutas:Muidugi võib ka mossega sõita, maitse asi.
:D :D

Kas ikka on maitse asi. Olen ise ka käinud viltidega jahis ja ei ütleks küll, et see just minu maitse oleks. :wink:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

kakuke kirjutas:
zakslane kirjutas:Muidugi võib ka mossega sõita, maitse asi.
:D :D

Kas ikka on maitse asi. Olen ise ka käinud viltidega jahis ja ei ütleks küll, et see just minu maitse oleks. :wink:


Olen ka ise viltidega mööda metsa pusinud, aga edasi liikumine on küll väga vaevaline, muidugi kütiliinil seista käivad küll. :D
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Riietus on jahipidamisel üks olulisemaid asju, sest kui ikka riietus on ebamugav ja varbus külm ei ole jahist suurt mõnu ja veelvähem võib loota täpsetele laskudele.
Samas kas osta endale 3000.- maksvad firmasaapad mis on kahtlemata head või 500 kroonised sõjaväejalatsid ei ole maitse asi vaid rahakoti paksuse vahe.
Riietuse koha pealt usun, et ei ole vahet kas on jalas 2500 kroonised püksid või jakk või mõned muud püksid, siis metsas liikudes lähevad need okastraadi otsa ühtemoodi hästi katki.
Kallid riided on siiski spets riietus ja paremad kui tavariietus, aga kui rahakott ei luba, siis sellest jahimees kehvemaks ei muutu.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

kriss kirjutas:vaatasin jahipoes seda thermo pesu, siis aga otsustasin osta ühe tuntud firma-(Helly hansen) pesu mis on mõeldud spetsiaalselt sportimiseks ja muidu aktiivseks liikumiseks. näidatud oli ,et ei tea mis kiud ja membraanid ,aga tegelikkus oli natuke teistsugune :lol:


Selle pesuga on veel üks väike nipp.Pesud tehakse erinevateks kasutamisteks,sellest tulenevalt ka erineva ventileeritavuse ja soojapidavus astmega.Sa pead teadma,milleks sul seda vaja.Üks hoiab soojas,kui vedeled päev otsa lumehanges,teine jälle on mõeldud pidevas liikumises olevale inimesele ja kolmandad sellised,kus rahmeldad ringi ja siis jääd paigale.Sinu poolt nimetatud firma ei tohiks küll sellise asjaga puusse panna ,ma kardan et sa lihtsalt ostsid hea pesu vale asja jaoks.Kaupmees oleks pidanud sind natuke informeerima.
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

TO TSUKSA: jah, täheldan ka väga palju laigulist vormi, arvan et see sellest et mehed tahavad ühtemoodi maskeeruvad välja näha kui ka veidi militaarsust ja seda ühe hoobiga korraga. See aga kõik maitse asi ja sellest tingitud kes oskab ühte riideeset teisega kombineerida või mitte. Lõppkokkuvõttes pole oluline mis kellel seljas, egas jahile minda moeetendusele, narri mängima üksteise võidu vaid ikka et mehel endal mugav ja soe oleks. Õige on see, et egas jahimees kantavast ja selle odavusest või kallidusest kehvemaks või siis paremaks muutu. See jah pangavendade ja muu ärikate esinemistahe rohkem, kui üksteise võidu paremaid asju koguaeg soetatakse. Ma pole hea ja kalli ning kvaliteetse vastu, kuid paraku tean paljusid tegelasi kellega ise küll koos ei käi, kuidas rohkem asja välisele küljele rõhku pannakse, üks ees ostis firmakad teine järel kohe!!
Samas, see teebki meist meestest kordumatud, pinnuks naistele silmas jne., et me veel täismeestena ka hindame vidinaid ja lelusid ja üritame üksteisest üle olla. Säilitagem aga mõistust!
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

no ma ei tea kui kaupmees mulle tahtlikult või siis teadmatusest vale pesu müüs siis küll. aga küsisin ikka jahilkäimiseks mitte millekski muuks :cry:
jaht eesti moodi
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kust kohast siin Eestis oleks mõistlik Musto tooteid otsida?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

kakuke, saada mulle mail, ma võin korraldada :D

tegelikult on nii, et lähim MAALETOOJA asub soomes. Õnneks on tegelane üks mu parimaid sõpru, mistõttu seda sodi saab väga heade hinnasoodustustega ;)
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

kakuke kirjutas:Kust kohast siin Eestis oleks mõistlik Musto tooteid otsida?

Pirital HellyHanseni poes on natuke Musto't. aga need on spetsiifilised purjetamisriided ja ysna kallid. yldse, Musto paistab oma kaubam2rgi eest ysna palju kysivat... :?
Pathfinder007
Postitusi: 78
Liitunud: T Veebr 24, 2004 3:26 pm

Riietus

Postitus Postitas Pathfinder007 »

Mehed.kas kellelgi on kogemusi Norra villase võrkpesu kasutamisest
Pathfinder007
Postitusi: 78
Liitunud: T Veebr 24, 2004 3:26 pm

Riietest

Postitus Postitas Pathfinder007 »

Vaata riietest veel http://www.jahtijakt.com Maksavad mingi 3.500-4.500 vist oli see koos postikuludega Head kahisematust õhku läbilaskvast materjalist ainult koerakarvu võtavad kükge
Foxter
Postitusi: 36
Liitunud: T Nov 02, 2004 9:53 pm

Postitus Postitas Foxter »

Kütt ütles:
Lõppkokkuvõttes pole oluline mis kellel seljas, egas jahile minda moeetendusele, narri mängima üksteise võidu vaid ikka et mehel endal mugav ja soe oleks.


Usun, et siiski riietus näitab mingil määral ka kultuuri ja jahimees kes lisaks heale käitumisele on hästi riides, mõjub ka ühiskonna arvamusele jahimeestest positiivselt. Kahju ja natuke ka häbi siiski kui võrdled jahti tulnud välismaalasi omadega. Meil paraku ikka suurim põhjus raha, mida võõreldamatult vähem kui külalistel piiri tagant. Natuke ehk ka suhtumise küsimus, et ei peetagi tarvilikuks kulutada ja pigem eelsitatakse hoopis viina ja õlle peale kulutada kui kokku hoides uus riiedeese muretseda.[/quote]
Suletud