Riietus

2005. aasta teemad
Kroon

Riietus

Postitus Postitas Kroon »

Kui jahipoes riietusesemet hindu vaadata siis tekkib küsimus, kas need joped ja muu taoline on tõesti nii spets.materjalist või kallid lihtsalt sellepärast, et jahipidamine ju üks kallis hobi on. Kuidas on arvamused?
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Ma kujutan ette,et kui need riided õmmelda lihtsalt tavalisest puuvillasest kangast,siis oleksid nad kolm korda odavamad.Kasutatakse aga kõiksugu spets materjale,mis paraku ka kallimad,seda toorainest ja töötlemis mahust tingitult,et mehel või naisel väljas soe ja kuiv oleks ja rõivad ka vastupidavad oleksid.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Tundub uskumatu küll nende kallite materjalide puhul see, et kui oled päev otsa mööda metsa marssinud (vihmaga) jning õhtuks ikka veel kuiv ja mitte isegi higine. Pidavat olema 100% veekindlad ja samas hingavad.
Ega enne ei tea kui omale mõni selline toode saab soetatud.
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

kunagi läksin reklaami ohvriks :lol:
oli vaja soetada endale jahilkäimiseks soe pesu. see peaks olema selline mis hingab ja ei lase higistada aga samas soendaks hästi.
vaatasin jahipoes seda thermo pesu, siis aga otsustasin osta ühe tuntud firma-(Helly hansen) pesu mis on mõeldud spetsiaalselt sportimiseks ja muidu aktiivseks liikumiseks. näidatud oli ,et ei tea mis kiud ja membraanid ,aga tegelikkus oli natuke teistsugune :lol:
kui selle selga panen ja päev otsa metsas olen ,või isegi niisama väljas viibin,et üldse ei liiguta aga nahk läheb seljas läbimärjaks.
no ma ei tea kas on ikka olemas täiesti laitmatuid riideid???
tundub, et natuke tõmmatakse selle hinna ja kvaliteedi suhtega üle.
soojaks pesuks sobib küll kõige paremini tavaline puuvillane aluspesu mis maksab tunduvalt vähem kui helly hansen mille kasutegur on null.
aga saapad peavad küll head olema .
jaht eesti moodi
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

kriss kirjutas:soojaks pesuks sobib küll kõige paremini tavaline puuvillane aluspesu mis maksab tunduvalt vähem kui helly hansen mille kasutegur on null. aga saapad peavad küll head olema .


Veider, ise kasutan Helly Hanseni ja Musto termopesu juba mitmeid aastaid ja eriti kurta ei oska. Ükski pesu ei jäta nahka päris kuivaks, sest inimihust eralduva vedeliku kogus on üsna suur. Siiski on suur vahe, kas kanda ihu vastu tavalist puuvillast T-särki või spetsiaalkangast rõivast: kui puuvillane särk korra märgub, siis on ta õhtuni seljas justkui külm kompress. Termopesude eesmärk ongi see, et isegi, kui ta vahepeal niiskeks tõmbub, siis kuivab ta ka sama kiiresti ja teil on uuesti soe ja mugav.

Muidugi ei ole termopesust tühjagi kasu, kui te selle peale tavalise pusa või kampsuni ja nende peale omakorda paksu jope tõmbate. Kui korralikud jahiriided osta, siis tuleb investeerida kogu komplekti, s.o. pesusse, vahekihti ja üleriietesse. Millest iga kiht koosneb ja miks seda vaja on? Ma ei hakanud jahiriideid valmistavate firmade kodulehtedel tuulama, ent purjetamise ja vaba-aja rõivastuse suurkuju, Musto, selgitus erinevate kihtide vajalikkusest on siin:
http://www.musto.co.uk/index.cfm?articleid=1025

Niisiis, ka üleriiete osas tuleks eristada hingavaid ja mittehingaid kangaid: liikuge rohkem ringi (sorry, aga enamik tegelasi, kellega mina metsas kokku saan, liiguvad päeva jooksul paar korda ümber auto) ja te saate kangaste erinevustest aru küll: hingavast Gore-Tex kangast riided on **** kallid, ent nad loovad hoopis uue väärtuse - vihma või lume niiskust väljastpoolt sisse ei lase, samas kui higi liigub läbi kanga välja.

Erinevad POOLhingavad kangad on paras jama, mul on omal Gore-Tex'i kõrval ka üks komplekt Breathable (hingav) riideid ja need on jäävad ikkagi seestpoolt märjaks. Õigupoolest on seni asi hea, kuni autosse ei istu, sest riide seespool olev võrk juhib niiskuse eemale. Istudes läheb aga väliskiht vastu ihu ja kohe on tagumik niiske :? Korralikust Gore kangast rõivastega seda ei juhtu.
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Kujutan ette et saab ka niisama hakkama. Ise käin metsas koguaeg venelaste tehtud laigulistega mis kusagilt nende kodumaalt toodud ja jalas kõige tavalisemad kummikud mis käivad mingi sooja sokiga(120.- paar kusjuures kogu komlekt ja samuti vene toode kui ma õieti mäletan). Pole häda midagi. Muidugi oleneb riietus paljusgi jahist st. et millist jahti parasjagu peetakse, aga ise arvan et saab need jahid peetud ka ilma "eiteamisvälismaise" riietuseta. Kui raha on siis miks mitte :wink:
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Külmal ajal kindlasti spordipesu. Praegu tõmban selle peale mingi rootsi sõjaväe kampsuni ja selle peale fliisi(kui vaja) kõige peale läheb eht inglise õlikuub (ostetud Humana poest ca 150 krooni eest)
Talvise moondamisriidena rebast taga ajades kasutan Kompassi poest ostetud Rootsi armee valget kaheosalist ülikonda. Sealt saab ka suht mõistliku hinnaga sügis kevadist kerget moondamisriietust.
Pardijahis olen käinud sõprade kingitud Deerhunteri jopega (üle mõistuse kallis, et ise osta)- moondamisomadus roostikus 5+. roolinnud on korduvalt üritanud õla peale istuda; kandmisomadused 3-, sest keegi tölla on varukate voodri teinud nailonist ja vähegi liikudes olete käte osas läbimärg. Samast Humana poest sain ka coretex kõrged saapad, soojad ja mugavad aga teevad lumega ja kruusal põrgulärmi tänu liiga krobelisele tallale
kroon

Postitus Postitas kroon »

Beretta, mis on nimetatud poodide aadressid?
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

TO BERETTA: jah, hea reklaam, ole hea ja lase ka aadressid tulla!

Ja veel, mehed, kõik jahi-kala-vabaja-spordiriided kopeerivad seda ühest allikast. Kõik saab alguse militaarsüsteemidest, sõjaväest, kus tahetakse teha sõduritele parimat ja igas mõttes...karmimaisse tingimustesse. Seega, soetage säärastest poodidest endile asju, kuid sobitage neid tsiviiliga, et oleks ikka vahe jahimehel ja commandosel, et üksteist metsas ära ei hirmutaks ja ümbritsevasse jääks ka esteetiline foon. Isiklikult pooldan laigulist ainult linnujahis, pigem olen hakanud vaatama, et riietus oleks erinev enimkasutatavatest ja oleks vahe näiteks selle vanaaegse näite najal. Mida pani talumees selga kui läks jahile? Aga mida mõisnik-haritum inimene? Siin see vahe ongi. Sellega ei taha loomulikult öelda, et ise mingi härra ja puhtana metsas käin ning minu eest must töö ära tehakse. Pigem siin vihje lugeda ridade vahelt uusi riietumissuuni-kontseptsioone mida olen ka varem öelnud, vaadake jahindusalaseid põhjalikke, lääne ajakirju!
Endalgi vahel hubasem olla ja hoopis teine tunne, kui ei käi koguaeg ühes ja samas aastaringselt.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Netist leidsin midagi.
http://www.humanae.ee/index.php?page=2,4&language=1
Tegemist Eesti suurima humanitaarabi maaletoojaga.
Sealt võib leida üllatavaid asju. :D

Kompass kauplus
Pärnu mnt 48 10119 TALLINN
telefon 6463396
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Kahjuks ei ole hinna pärast endale veel korralikke jahrõivaid ostnud.Jahil kasutan talvisel ajal vene armee vatipükse ja fliis jakke, kampsunit tavaliselt selga ei pane. Fliise kiidan küll. Külma ilma korral olen isegi neid kolm kihti pannud. Pealiskihina kasutan üht Eestis valmistatud laigulist jahijopet.Saabastes kasutan ka armeesaapaid, talvel vilte.
Aga kindel on olgu riie milline tahes peaasi, et puhas ja terve.Ülejäänud on kõik puha mugavuse ja seltskonna mõttes.
Seltskonnal on ses mõttes suur osa, et kui juhtud pangahärradega jahti siis vanema laigulisega vaadatake sulle vähe viltu, kui aga külameestega siis on jälle viimasepeal core tex eputamine.
Lõpetuseks hea riie tagab ka parema enesetunde - möödalask ei tundugi nii masendav.
Egas elevant pole siga!
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

saarlane kirjutas: Lõpetuseks hea riie tagab ka parema enesetunde - möödalask ei tundugi nii masendav.


Tegelikult on siin päris sügav point: kvaliteetsed ja õigesti tehtud rõivad võimaldavad õhemalt riides käia, mis loob ka parema võimaluse laskmiseks. Katsu sa lasta, kui oled riides justkui kubujuss :D Olen paar korda olnud tunnistajaks, kui meestel on kütiliinis nii palju vatte seljas, et püss ei tõuse enam korralikult õlga ja optika kaugus silmast pole enam see - pilt must ees, mida sa lased! ;)

Ja see ei ole mingi jutt, et Gore-Tex riietega jahil käimine eputamine on. Mulle pole aastate jooksul keegi sel teemal midagi ninale visanud, pigem on see mulle kui koeramehele andnud olulise eelise liikumisvabaduse näol, sest olen õhemalt riides. :)
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

kui sellise riietusega mehed ajusse saata ,siis järgmine kord nad enam nii soojalt ennast riidesse ei pane :lol: :lol: :lol:
jaht eesti moodi
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Tavaliste riiete häda ongi see, et kui oled ajus on palav ja kui siis kütiliinile lähed hakkab külm.
Kui auto jääb lähedusse, on võimalik riideid vastavalt vajadusele vahetada.
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Talvel nontsujahis on tüüpiline- eriti veel- kui miinuskraade nii ligi 10- esimesse ajju pole minejaid- a teisse- pole laskjaid...

Eks ikka riided peavad olema vastavalt vajadusele- noortel ajajatel, kel relvaluba pole- ka pakasega vaat et polegi midagi seljas. Kes on fufa ja viltega paksus lumes aju läbisumpand korra- teab, et pärast liinile enam asja pole...
Samas olin korra "ankrumees"- pandi tagalat kaitsma- et kui tagasi murrravad- siis... Väljas niiväga külm polndki- vast 8-10 alla nulli- a lage koht... Aju läks must minema- neil vast verstajagu ukerdada oli... Nii ma siis seisin lumehanges- ei saa liigutada kah- lumi krudiseb... Pooltundi... Kolveerand... Tund- no mida põrgut- ei pauku ei kõnet- midagist... Suitsunälg kimbutab ja varbad...
Pooleteise tunnipärast tulevad autud- 2 siga maas ammu, mokalaatki peetud- a minu unustati lihtsalt ära...
Pääle seda käin jahis viltega- ja mul kama2 mis must arvavad pangapomod. Riietus peab vastama tingimustele- ajus üks- liinil ja/või varitsusel oopis teine.

Niipaljukest veel- et arumaeitaipa- miks soetatakse maskeerimisvärvingus riietust? Põdra ja seajahis- ajujahis- vest peab olema niiehknii. Ja isegi pukile minnes poleks paha ju vest selga panna- sest äkki teises pukkas juba keski istub ja sinusuunas sihikut timmib...
tsuks nigu ma olen...
Suletud