DEUSA pasta ja rajakaamera.

Siia postitage paremaid pilte mis on rajakaamerate peale jäänud.
Vasta
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Huvitav et loom ikkagi kaamerat öösel nii kahtlustavalt uuris. Tekitab kaamera filmimise ajal mingit heli või tunnetavad loomad selle infrapuna siiski kuidagi "kuklatundega" ära?
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Jah,sead olid ilusti näha aga põdralugu nati kahvatu.Kas oli kaugel või minu arvuti viga?
Rajakaameraga tulevad muidu ilusad pildid küll ja jääb ära see metsas passimine nagu varitsusjahil,et kas trehvab või mitte?Loom ka harjub kaameraga ja ei karda eriti,sest pauku ei tule.
Muide,enda kogemus,et siga tunneb infrapuna valguse öösel ära ja vares ka, muid loomi ei tea.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Sarve tuleb juba :D
Pilt
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

kraavik kirjutas:Huvitav et loom ikkagi kaamerat öösel nii kahtlustavalt uuris. Tekitab kaamera filmimise ajal mingit heli või tunnetavad loomad selle infrapuna siiski kuidagi "kuklatundega" ära?



Mingi heli kindlasti tekib,kas see aga meile kuuldav on,on iseküsimus.
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Postitus Postitas Metslane »

OI kurja, mis imesoola sa küll sinna riputanud oled. Sul sokk ju puhta trofee.
Aim small, miss small!
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

Metslane kirjutas:OI kurja, mis imesoola sa küll sinna riputanud oled. Sul sokk ju puhta trofee.



Viljandis on kitse/sokku nii palju lihtsalt :P Meil on mille vahel trofeed valida!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mnjaa, sarve juba on. :M :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

kraavik kirjutas:Huvitav et loom ikkagi kaamerat öösel nii kahtlustavalt uuris. Tekitab kaamera filmimise ajal mingit heli või tunnetavad loomad selle infrapuna siiski kuidagi "kuklatundega" ära?


Pimedas filmitud kaadrite suhteliselt madala kvaliteedi järgi arvaks (võhikuna küll), et see konkreetne kaamera infrapunakiirgust ise välja ehk ei saada, vaid üritab looduses olemasolevat sensoriga tabada ?

BM
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

zakslane kirjutas:Sarve tuleb juba :D


Huvitav, kas mulle ainult tundub, või hakkavad sokud punaseks ka juba minema...
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

gunnar kirjutas:
zakslane kirjutas:Sarve tuleb juba :D


Huvitav, kas mulle ainult tundub, või hakkavad sokud punaseks ka juba minema...



Nooremad punnid võivad juba vaikselt minema hakata küll.
intu
Postitusi: 103
Liitunud: K Mär 30, 2005 12:43 pm

Postitus Postitas intu »

baddmann kirjutas:Pimedas filmitud kaadrite suhteliselt madala kvaliteedi järgi arvaks (võhikuna küll), et see konkreetne kaamera infrapunakiirgust ise välja ehk ei saada, vaid üritab looduses olemasolevat sensoriga tabada ?


Too põdraga on kindlasti valgustatud.
madiskl
Postitusi: 147
Liitunud: L Mär 17, 2007 5:08 pm

Tere

Postitus Postitas madiskl »

mul selline küsimus kous kohast saaks osta rajakaamerat ostaja .kelle kaudu seda saab siin poes seda veel müügil pole
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Rajakaameraid sai müüdud usinasti.:D Momendil ladu tühi, aga uus partii ja uued mudelid tulekul, pole veel lihtsalt kohale jõudnud. Järgmise kuu lõpupoole peaks kohal olema.
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Jahimees!

Postitus Postitas Metslane »

Ma ei laida rajakaamerat maha, kuigi ma ei ole ka kade nende peale kes selle omale ostnud on. Kusagilt on mul meelde jäänud järgmine lause: "Kogenud jahimehed suudavad looduse märkide ja lõhnade järgi kindlaks teha, mis loomad siin liikunud on!" Ma ise proovin püüelda ikka selle poole, et iga metsas käik ja vanemate meeste tarkused mulle kõrva taha jääks. Studeerin kirjandust, loen foorumit, proovin kümnest erinevast arvamusest iva leida.
Loomulikult on läinud aeg edasi, paarkümmend aastat tagasi ajujahis kasutatavad käemärgid on asenunud raadiosaatjatega. Kes oma metsas ära eksib, ostab omale GPSi või lihtsam mees kompassi. Toredad pildid küll, kuid eks iga üks peab omale selgeks tegema, mis ta metsas leiab või otsib. Rajakaameraga sigadega kohtumise aja kokkuleppimine ei anna päris seda tunnet, kui ootamatud kohtumised ükskõik millise muu loomaga. Võid küll oodata, et järgmise nuka tagant võin näha sokku, kuid kui ta seal ka on, siis tuleb see iga kord kõige suurema üllatusena.
Aim small, miss small!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

No vot, selle arvamuse peale ütleks ma ise, et ühed üllatuvad loomadega kokku sattudes, ja hindavad neid haruldasi hetki. Teised tevad loomasid nägupidi ja elavad kõiki kohtumisi kordades enam läbi. Nagu kontsentreeritum variant. Mõned käivad mitu aastat metsas, saavad teadmisi, lõpuks näevad loomasid, teised panevad kaamera üles, ja hoiavad mõned aastad kokku, lisaks näevad ka teisi loomasid, tegelevad samal ajal hoopis ulukihoolde või oma perega.

Lisaks pisike enda arvamus, ega loom veel selle kaamera järgi käi, lähed ise kohale, pead teadma ka kuidas olla ja käituda, et loom ikka tuleks.

>Rajakaameraga sigadega kohtumise aja kokkuleppimine ei anna päris seda tunnet, kui ootamatud kohtumised ükskõik millise muu loomaga.

Annab ikka ;)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta