summuti

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

Soome keelt mõistvatele inimetsele natuke lugemist: http://forum.eralle.net/viewforum.php?f=78&sid=cdd93571a1e810ae40854d9c6852820c
gloss
Postitusi: 110
Liitunud: E Dets 06, 2004 8:34 pm

Re: abivahendid

Postitus Postitas gloss »

bambino kirjutas:
Kallekke kirjutas:Tea kuidas neid jagama hakatakse ja kus,endal ka kuulmine miinuse poolel juba sest paugutamisest-arst ütles peale testi.
kas peab mingi soetamisloa ka kuskilt võtma ja kui väljast tellida kas peab maaletoomisloa ka hankkima-järsku kaupmehed oskavad öelda täpsemalt,Mart;Villem.....jne.


Helisummutit on lubatud omada ja vallata sporditulirelva kasutamise eesmärgil lasketiirus. Helisummuti omandamise õiguse annab relvaluba, millele on kantud sporditulirelv. Helisummuti on lubatud kinnitada sporditulirelvale vaid lasketiirus.



(2) Sporditulirelv on rahvusvaheliselt tunnustatud, laskmisega seotud spordiala harrastamiseks ettenähtud tulirelv. Sporditulirelva võib isik soetada, omada ja vallata tingimusel, et ta on vastava spordialaga tegeleva spordiorganisatsiooni liige.
et palju meist siis on mingi org. liige. tundub et tavalisest jahimehest mindi ikka mööda, kes 300-400 lasku suvel tiirus teeb. ei tea kül ühtegi kohaliku organisatsiooni ja ega polegi tahtmist kellegiga liituma hakata selle pärast.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Hmmm, huvitav kui mul on kaitseliidu väljaantud relvaloaga sportrelvad olemas, siis kas ma saan omale poest summuti osta...? Mingit märget seal loal kasutusala kohta pole, aga samas on mul vajadusel ette näidata hunnikute viisi diplomeid ja medaleid...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kas tsiviilrelvandus ja sõjarelvandus mitte eriasjad pole?
Käesolev seadus (millest jutt) ikka tsiviilrelvanduse reguleerimiseks tehtud.
Kas keegi tore inimene ütleks, et kunasest uus seadus kehtima hakkab?
Jahimeestele vist lähim organisatsioon, kuhu kuuluda on Eesti Jahispordi Liit.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

milles on üldse point? kas see tähendab, et niisama, mittelaskesportlasele sportpüssi ei müüda? mis põhjusel?
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

kas mitte ei pea olema sportpüssi soetamisluba, alles siis saad osta püssi ja summuti... ma võin ka muidugi valusalt võssa minna paraegu... :?
Kaks eestlast, kolm arvamust
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

no luba loaks aga ma saan aru, et ilma spordiühingusse kuulumiseta ei antagi luba või olen ma millegagi puusse pannud?
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

tähelepanelikkusest

Postitus Postitas Arles »

Kodanikud "sportlased" - nagu ka siin foormumis kirjutet, on igal relvaloal kirjas relva kasutamise otstarve. Neil, kes käivad võistlustel ja taotlemisel tõestavad, et relva vaja ka sportimise otstarbel, tehakse relvaluba, kus otstarve sport või siis sport ja jaht. Vot siukse relva jaoks saabki sumuti osta ja tiirus kasutada.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

tähendab see seda, et laskespordiga ei saa tegeleda ilma spordiklubisse kuulumata? see polegi sport, kui ma võtan püssi ja sõidan lasketiiru laskma?
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

see võib küll sport olla, kuid niisama sa poest summutit osta ei saa. See, kuidas sa saad relvaloale märke, et püss ka sportimiseks mõeldud, selle peaksid sa leidma seadusest. Iga mees ei saa ju minna pood ja öelda, et ma ausõna käin tiirus laskmas.
Kaks eestlast, kolm arvamust
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mõne jaoks on jaht ka sport. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Re: abivahendid

Postitus Postitas Satakas »

kuidas see siis nüüd oligi....

Helisummutit on lubatud omada ja vallata sporditulirelva kasutamise eesmärgil lasketiirus. Helisummuti omandamise õiguse annab relvaluba, millele on kantud sporditulirelv. Helisummuti on lubatud kinnitada sporditulirelvale vaid lasketiirus.

Sporditulirelv on rahvusvaheliselt tunnustatud, laskmisega seotud spordiala harrastamiseks ettenähtud tulirelv. Sporditulirelva võib isik soetada, omada ja vallata tingimusel, et ta on vastava spordialaga tegeleva spordiorganisatsiooni liige.


ühest küljest võib summuti otsa kruvida tiirus sportrelvale.

teisest küljest tohib sportrelva (ilmselt peetaske silmas 5.6mm ääretulepadruniga laskvaid püsse) soetada vaid (?) tingimusel, et kuulun mõnda laskespordiorganisatsiooni.

minu küsimus, kui see enne segaseks jäi, oli see, et kas ilma kuskile klubisse kuulumata ei saagi sportpüssi ostuluba? selles mõttes, et laskesporti saab eduliselt ka omal käel harrastada, tegeledes sellega loomulikult lasketiirus. seega - kui ma oleks omakäeline laskja, käiks tiirus plõksutamas, siis seaduse järgi see poleks laskesport ja seega sportüssi luba ei antakski?

krt, tuleb oma juristilt uurida...

10min hiljem:
POLE selliseid seadusesätteid. on küll sellesisulised relvaseaduse muudatusettepanekud aga hetkel kehtib (15märtsi redaktsioonis) järgmine punkt:

Öösihik ja helisummuti on tsiviilkäibes keelatud.

kui minu andmeil tehti see muudatusettepanek (Helisummutit on lubatud omada ja vallata sporditulirelva kasutamise eesmärgil lasketiirus) juba 2006 ja seadust redigeeriti 15märtsi seisuga, siis bye-bye summutilootus sportpüssidele. esialgu...
Viimati muutis Satakas, K Apr 04, 2007 11:30 am, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

einoh, millest me räägime :) mõnel mehel oma jurist olemas :P uuri järgi ja anna teada, kuidas lood on 8)
Kaks eestlast, kolm arvamust
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

tuisk kirjutas:einoh, millest me räägime :) mõnel mehel oma jurist olemas :P uuri järgi ja anna teada, kuidas lood on 8)


kle on jah ja päris korralik. on selles midagi imelikku?
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

Satakas kirjutas:
tuisk kirjutas:einoh, millest me räägime :) mõnel mehel oma jurist olemas :P uuri järgi ja anna teada, kuidas lood on 8)


kle on jah ja päris korralik. on selles midagi imelikku?


imelikku ei ole midagi, seda pole üritanud väitagi.
Kaks eestlast, kolm arvamust
Vasta