summuti

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Päris korralikelt juristidelt ootaks, et nad ei jäta kahesilmavahele nt sellist pisiasjalaadset tühipaljast seadusemuudatust:

https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12780791

BM

P.S. Lehekülje alguses olev jõustumisaeg 05. veebr. 2007 tundub küll vale olevat, tegelik relvaseaduse muudatuste jõustumise aeg peaks olema 27. aprill 2007.

bm
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

njah, tore, et selline on olemas. jutt piirdus 15 minutiga kehtiva seaduse uurimisega. eks ma konsuldin aja tekkimisel selle uue valguses aga spekulatiivselt muudatusettepanekuid vaadeldes öeldi küll, et mingil nõmedal eesmärgil tõesti keelatakse sportrelvade omamine tavaisikule ilmselt ära. s.t. jääb vaid spordiseltside kontrolli alla.

aga vaja seda põhjalikumalt uurida ja analüüsida. niimoodi 15minutiga ei saa keegi selget sotti. eriti seadusest, mis pole just isiklik spetsialiteet.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Satakas, nüüd läks küll miskit viltu. :D
Seal pole juttugi rahvakeeli spordikatest. Räägitakse ikkagi sporditulirelvadest. Arles kirjeldas väga hästi ees pool ära, et mis imeloom see on. Loodan, et väga palju ei maksa oma juristile. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

las maksmisemured jäävad minu hooleks aga ole pai ja kuskohas või mis nendega seoses on ära seletatud? mulle meeldivad must-valgel asjad. ja paluks mitte sellise üleolevusega suhtuda teemasse, mis, nagu öeldud, tsekiti üle kiire ülevaatliku pilguga. ma arvan, et iga keskmine lollgi saab aru, et kui tegu oleks millegi tõeliselt olulisega, oleks seda ka piisava põhjalikkusega uuritud. või kujutad sa ette, kui tülitad üsna hõivatud spetsialist keset tööpäeva mingi kõrvalteemaga, sis ta unustab kõik muu, mis parasjagu käsil ja tormab ennastunustavalt su lihstalt sportlikust huvist esitatud teemale juriidilist analüüsi koostama?

ja siis pärast vingutakse, et teatud riiklikud juriidilised asutused venitavad... :twisted:
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Re: tähelepanelikkusest

Postitus Postitas Satakas »

Arles kirjutas:Kodanikud "sportlased" - nagu ka siin foormumis kirjutet, on igal relvaloal kirjas relva kasutamise otstarve. Neil, kes käivad võistlustel ja taotlemisel tõestavad, et relva vaja ka sportimise otstarbel, tehakse relvaluba, kus otstarve sport või siis sport ja jaht. Vot siukse relva jaoks saabki sumuti osta ja tiirus kasutada.


niih, leidsin selle selgituse. tore. pealenäha. aga teema jääb ikka endiseks: kas eraviisiliselt ei ole siis võimalik sporti teha, tiirus lasta jne? või rikub paugutamine pühapäevasportlase kõrvu kuidagi vähem?

pealegi:
Sporditulirelv on rahvusvaheliselt tunnustatud, laskmisega seotud spordiala harrastamiseks ettenähtud tulirelv. Sporditulirelva võib isik soetada, omada ja vallata tingimusel, et ta on vastava spordialaga tegeleva spordiorganisatsiooni liige.


kui siin polegi juttu n.n. "sportpüssist" (5.6/ääretulepadrun), siis kas ehk ikkagi keegi oskaks öelda, mis vahe neil on ja miks see vahe on selline, et tavalist 5.6 relva tohib niisama omada aga SPORDITULIRELVA mitte? (kui seaduses on viidatud mingile "rahvusvahelisele tunnustusele", siis peaks ehk ka täpsustama, milline tunnustus kõlbab? kindlasti on rahvusvaheliselt tunnustatud "sporditulirelvi" väga laias skaalas ja ma kahtlustan, et piisava otsimise peale võiks leida ka mõne rahvusvahelise püstolkuulipidujatega laskmise spordiühingu. tähendaks see siis seda, et võin manitud spordi-püstolkuulipildujale summuti soetada?) on viimane mingil moel ohtlikum? kontrollimatum? mingi muu mõeldav põhjus? ma ei näe küll MINGIT põhjust. sama hästi võiks öelda, et eraisikul, kes ei kuulu jahiseltsi, ei tohi olla üle 1 tulirelva. sest loogilsielt võttes: milleks talle neid üle ühe vaja on? pealegi poleks siis juba üldse püsse vaja tavaisikutele lubada sest püstol on enesekaitseks tõhusam ning kui sportlane pole ja jahis ei käi või KL'is snaiper pole, siis puudub püssil (ehh, või ka lausa mitmel püssil) igasugune praktiline otstarve. pigem jätaks mitme tulirelva omamine ju lausa relvalao mulje... kaugel sealt see riigipööraminegi on. :roll:

näpuga näidata ja irvitada võib ju olla lahe aga veel lahedam oleks kellelgi, kes täpsemalt teab, see vahe lihstalt ära seletada.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Krt. see asi läheb ikka päris huvitavaks. On selline Laskespordiala nagu Practical Shooting, antakse tuld siis käsitulirelvadest peamiselt (ei viitsi momendil välja otsida, kas ka automaadid ja püssid vm.), kui ma ostan siis endale kena pistoleti, tõestan ära (s.t. kuulun sinna tolle laskespordiga tegelevasse ühingusse või liitu või seltsi), et relva hakkan kasutama seal treeningutel ja võistlustel (peetakse rahvusvahelisi võistlusi, seega on rahvusvaheliselt tunnustatud spordiala :) ), siis võin sellele pistoletile summuti muretseda või. Krt., see küll nüüd jama.
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

M.O.T.T. :roll:
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

Mart kirjutas:Krt. see asi läheb ikka päris huvitavaks. On selline Laskespordiala nagu Practical Shooting, antakse tuld siis käsitulirelvadest peamiselt (ei viitsi momendil välja otsida, kas ka automaadid ja püssid vm.), kui ma ostan siis endale kena pistoleti, tõestan ära (s.t. kuulun sinna tolle laskespordiga tegelevasse ühingusse või liitu või seltsi), et relva hakkan kasutama seal treeningutel ja võistlustel (peetakse rahvusvahelisi võistlusi, seega on rahvusvaheliselt tunnustatud spordiala :) ), siis võin sellele pistoletile summuti muretseda või. Krt., see küll nüüd jama.


Sellel spordialal võib kasutada peaaegu igasuguseid relvi (suurema kaliibriga käsirelvad, vintpüssid, sileraudsed, ka poolautomaadid). Samuti võib neile summuti soetada paari nädala pärast, kuigi seda võistlustel kasutada ei või. Mis selles imelikku on, et püstolil summuti on?

Satakale vastaks, et asi pole relvas vaid sellele määratud kasutusotstarbes. Laskesportlased saavad hankida kõiki relvi, mis ei ole relvaseadusega keelatud. Kaasaarvatud poolautomaatset püstolkuulipildujat. Laskesporti organiseerib Eestis Laskespordi Liit, kuhu saavad kuuluda vaid juriidilised isikud ehk lihtsamalt öeldes klubid. Seega ei saa eraisik olla lihtsalt (pühapäeva)sportlane, selle annab kuulumine mõnda klubisse.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Imepärane oskus

Postitus Postitas Arles »

No kuidas saab ühe lihtsa asja nii keeruliseks mõelda? Ja iga kord lugedes veel keerulisemalt aru saada.
Selleks, et omada relva, millel otstarve sport (või muude otstarvete hulgas sport) võid olla ka jahiseltsi liige - aga sportimist kui sellist pead sel juhul tõenäoliselt raskemini (ehk sõltub reaalsuses relvainspektorist) tõestama. Muidugi oleks igal laskeorganisatsioonil rõõm ühest tiirus käivast liikmest aga ega vägisi ei saa ja mõned kohe ei sobigi :)
Practicali vennad ja summutid - jummmala eest, ma viin männiku omadele kohe pudeli, kui nad summutiga tiirus laskma hakkavad - muidu seal aeg-ajalt ikka kohe päris kole lärm.
Summutiga püstolid põues - pättidel on niikuinii, selle loogika järgi peaks enamus tegevusi ära keelama (näiteks autoga sõitmise, sest mõned sõidavad autodege inimestele otsa) irw
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Imepärane oskus

Postitus Postitas Mart »

Arles kirjutas:Summutiga püstolid põues - pättidel on niikuinii, selle loogika järgi peaks enamus tegevusi ära keelama (näiteks autoga sõitmise, sest mõned sõidavad autodege inimestele otsa) irw


Kui siiani oli selge kellega tegu, siis nüüd enam mitte.

Aga Männiku tiirus muidugi tuleb kasuks, kunagi vist mainisid, et kohalikud kole kurjad paugutamise peale.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ja kui veel väheks jäi siis mingit infot võiks korjata lehelt http://www.laskurliit.ee
Enne, kui lollust suust välja hakata ajama. ;)
Edu!
Ps. Mart, praegugi asi selge, kes tiirust väljas summutiga on teadagi kes. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Olen näinud neid ennemalt põhjanaabrite juurest toodavat, mis sa arvad, et oma kõrvade kaitseks tiirus või.
Ja mis infot sealt laskurliidu lehelt siis ka saab meie teema kohta, raiskasin pool tundi ära ja ei midagi.
Kakuke, ei maksa olla nii sinisilmne.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Äkki kakuke toda mõtles, et laskurliidu liige on ka EJS? Ehk siis kõik jahimehed, kes EJS-i liikmed on, kuuluvad automaatselt ka laskurliitu? Vähemalt mul kukkus selline arutluskäik välja.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Ei tea,kuidas praegu selle Laskurliiduga asi on aga mitte ammu(aastat 5 tagasi)korjati ka meil jahimeeste käest Laskurliidu toetuseks 1 KROON ja anti mingi liikmekaarti moodi paberitükk vastu.(Pole vist enam alles.)Kuna ise seda paugutamist eriti ei poolta,pole hiljem keegi ka maksu kogunud ega muud juttu teinud sellest Laskurliidust.Aga jutt oli tookord,et iga jahimees peaks olema ka Laskurliidu liige.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kui mitte muud siis see link võiks Satakal silmad lahti teha, et sporditulirelv pole mitta ainult rahavakeeli tuntud spordikas ja on olemas palju erinevaid alasid mida see konkreetne seadusemuudatus puudutada võib.
Kuidas aga on lood selle organisatoorse poole, võiks Arles olla kõige kompetentsem valgustama. Ehk räägiksid lähemalt ka sellisest organisatsioonist nagu Eesti Jahispordi Liit. Minu loogika kohaselt on jahilaskjate roheline tee summutini just seda kaudu (ka Eesti Laskurliidu liige).
Ise, kui uurisin ca aasta aeg tagasi Lõuna Politseprefektuurist tulirelva registreerimist porditulirelvaks siis oli just aluseks võistlusprotokolli omamine.
Mart, ei saa kõiki süüdi mõista selle alusel, et keegi selleks ühel või teisel viisil eelduslikult võiks olla. Kes tahtnud, need juba ammu Soomest omale need vigurid ära toonud. Ma ise näinud, kuidas 30-06 muutus selle tulemusel laskemugavuse poolest 222Rem`ks, nii tagasilöögi poolest, kui ka helitugevuselt. Väga mõistlik ju?! :roll:
Miks peaks kõrvu ja ennast tagasilöögiga vägistama?
Ma ise usun, et küll kord tuleb veel aeg, kui see jahirelval saab ka legaalne olema (ühiskonna arenedes ja valekartuste hajudes).
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta