Peatavad koerad.

2005. aasta teemad
Külaline

Peatavad koerad.

Postitus Postitas Külaline »

Kas keegi oskab midagi asjalikku öelda Soome püstkõrva kohta? Kas seda tõugu on üldse võimalik meil Eestis hankida? :?:
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Ei ole ise kokku puutunud. Mingi aeg oli vist kuskil kuulutus küll, aga kus, ei mäleta. Lappa igaks juhuks vanemad Eesti jahimehed läbi. Ja kennelliidust võid ka küsida.
Aga miks just selline koer? Lihtsalt uudishimust
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

Soome Püstkõrv on sisuliselt Karjala-Soome Laika. Ilus ja heatujuline väike oranz koer :) Algupäraselt aretatud kasutuseks metsas peetaval linnujahil (nt teder), kuid aegade jooksul on ta ennast tõestanud ka eduka koerdana väikeulukite küttimisel. Soomes jahil käies olen näinud Püstkõrvu, kes toovad linnu ka veest, nii et igati tore ja universaalne koer.

Muuseas, teda peetakse eriti sobivaks koeraks neile, kes armastavad maastikul üksi liikuda - näiteks kohalike laikadega ta oma väiksema kogu poolest eriti ei klapi, sest iseloomu ja pealehakkamist on tal rohkem kõi mõneski siberi laikas :P
Anastassia

Kern-terjer

Postitus Postitas Anastassia »

Lugupeetud kasutajad!
Kas keegi saab mind aidata - mul on vaja leida kern-terjer,aga Eestis ei ole neid üldse. Kas võib-olla keegi võib anda mõne Soome koeraklubi kontaktandmed?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Tõnu kirjutas:Soome Püstkõrv on sisuliselt Karjala-Soome Laika. Ilus ja heatujuline väike oranz koer :) - näiteks kohalike laikadega ta oma väiksema kogu poolest eriti ei klapi, sest iseloomu ja pealehakkamist on tal rohkem kõi mõneski siberi laikas :P

Kas oskab keegi öelda midagi sellise looma kohta, nagu soome karukoer :?:
Olin kord ühe teise jahtkonnaga koos jahil ja neil oli väidetavalt sedatõugu üleni mustakarva laikamõõtu elukas, kes ei tahtnud siga-põtra haukuda, ajas vaikselt ja lärmas seal kus vaja polnd. Minu laika pures ta veel karistuseks parajalt veriseks kah, välja nägi asi nagu talus vanasti seatapu ajal. :)
Kas see tõug üldse olemas on? Pole kirjanduses nagu teist kohanud.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
madis
Postitusi: 123
Liitunud: L Veebr 21, 2004 10:43 pm

Postitus Postitas madis »

ise olen küülnud karjala karukoerast aga mitte soome karukoerast. Karjala karukoer peaks ka tõuna esinema.
beliving that the bow has soul
madis
Postitusi: 123
Liitunud: L Veebr 21, 2004 10:43 pm

Postitus Postitas madis »

Karjala karukoer
Ka karjala karukoera juured ulatuvad Komimaale. Kogu hilisema aretustöö aluseks on Karjalas olnud tõutute, erivärviliste, püstkõrvaliste jahikoerte populatsioon. Aretustöö algas 1930. ja tõustandard kinnitati 1945. Karjala karukoer on keskmise suurusega, arenenud luustikuga ja lihaseline. Iseloomult on karjala karukoer tasakaalukas, veidi umbusklik, tugeva iseloomiga. Eriti hästi on arenenud haistmine. Kasutatakse karu ja põdra küttimisel. Ideaalkõrgus on isastel 57cm, emastel 52cm. Kõikumine on lubatud pluss-miinus 3cm. Karvkatte värvus on kas must või must-valge. Esineb ka nudi saba.

EJS-i kodukalt leidsin sellise väljalõtte.
beliving that the bow has soul
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

madis kirjutas:Karjala karukoer ... Esineb ka nudi saba.

Midagist sellist too lontrus oli väljanägemiselt, aga iseloomult ja jahiomadustelt, küsitav :o
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
madis
Postitusi: 123
Liitunud: L Veebr 21, 2004 10:43 pm

Postitus Postitas madis »

ise olen kuulnud et muidu hea koer aga ajab vaid väga suuri loomi :?:
beliving that the bow has soul
Kasutaja avatar
vaoni
Postitusi: 24
Liitunud: E Apr 26, 2004 10:59 pm

Re: Kern-terjer

Postitus Postitas vaoni »

Anastassia kirjutas:Lugupeetud kasutajad!
Kas keegi saab mind aidata - mul on vaja leida kern-terjer,aga Eestis ei ole neid üldse. Kas võib-olla keegi võib anda mõne Soome koeraklubi kontaktandmed?


Äkki oskad anda selle tõu inglisekeelse või algupärase (päritolumaa) nimetuse? Kern-terrierit minu teada pole paraku olemas.

Küll võib tegu olla (tuginedes sarnasele hääldusele) Cairn terrieriga.
Soome cairn terrieri klubi: http://www.saunalahti.fi/~cairnss/uusieka.htm
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Suur tänu Teile! Just nimelt see koer ongi - Cairn terrier. :)
Külaline

Re: Peatavad koerad.

Postitus Postitas Külaline »

On küll endal sihuke kutsa olemas aga eestist vast seda ei saa, sest neid on vähe liikvel.Kõige kindlam on ikke Soomest tuua.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Karjala karukoeraga on omal isegi natuke kogemus. St, et meil ühel mehel on. Kui võtta arvesse, et meil on üldse kasutuses 2 laikat (üks muldvana ja teine verinoor :) ), jahiterjer ning see karjalane, siis tuleb tõdeda viimase paremust. Haugub ta jah suht X hetkedel, aga antud kutsu ajab ka siga tublisti, seda küll vaikselt. Minu esimese sea ajas mulle ette. Vaatasin, et siga tuleb, seisatas korra, siis vaatas tagasi.. ning lendas must mööda (murdsin lennult ta südame). Ja mõni hetk hiljem lendas koer järgi, ei mingit häält. Teiste koertega ei kakle, vähemalt metsas mitte. Ise mõtlesin, et kui kunagi peaks koera võtma, siis oleks see üks kandidaat... aga hea kuulda, et sel teemal tuleb ettevaatlik olla (nu, norra hall põdrakoer on ka tore :lol: ).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Minu arusaamise järgi võib igast koeratõust asja saada, peremees vist kõige tähtsam, kuidas koera õpetab. Eks see tõunimi ole lihtsalt sama nagu auto mark. Mersu võib ju olla, aga räpaka peremehe käes on ka mersu mõnest teisest viletsam. Omal oli laika ja hagija ristand. Ajas väga edukalt siga ja ka põtra. Sai teine ainult mingi haiguse tõttu otsa, nii et ka loomaarstid ei saanud aidata. Suri ühe päevaga kätevahel ära. Nüüd muidugi sellise poluvernikuga metsa minna palju raskem. Samas käib meie jahimaade ühes ääres üks rotveiler ja teine hunt elukaid ajamas. Koos moodustavad kõva tandemi, nii et septembri algul ajasid põtra kahe vasikaga rabapeal taga. Üks vasikas kukkus kraavi ja penid kohe kõrikallal. Õnneks juhtus tuttav seeneline asjale peale, andis penidele kaikaga ja seejärel aitas vasika kraavist välja. Lihtsalt kahju, et ise püssiga ei juhtunud seda nägema. Tegi südame väga täis. Kussjuures koerte omanikud kah teada, üks isegi korra politseilt trahvi saanud, aga ikka aru ei taha saada, et selline koer peb kodus aedas kinni olema. Ebaeetiline maha lasta, seaduse järgi kah vastuolu, kuid hea põhjendus asjale see, kui öelda, et koer ründas mind ja lasingi maha. Siis ei saa ka politsei enam jahimeest karistad juhul kui koeraperemees kaebama läheb.
ikka lõbusalt
kaavik
Postitusi: 45
Liitunud: R Dets 24, 2004 11:36 am

Postitus Postitas kaavik »

Kui tahad karjala karukoera siis varu kannatust meil oli 2 tk ja need hullud ei tule enam jälje pealt maha. Ja samas hauguvad mida juhtub varblasest põdrani aga suure looma peal ei taha kogu aeg haukuda.
Oli juhus kus haukusid hirve 12 tundi lihtsalt ei saanud neid enam pimedas raba pealt kätte ja hommikul olid liikunud vast 300 m ja haukusid ikka veel kui koerad ära tõin siis hirv jäi minust sinna seisma.
Selle koera pluss on veel see et ei kipu murdma nagu laika
Suletud