Poehais häirib?

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
joosep
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 9:48 am

Poehais häirib?

Postitus Postitas joosep »

Kas teid, hea rahvas häirib, kui uutel asjadel (kummikud, vihmariided jne) on jube keemiahais uuelt küljes? No ära ta ei tapa, aga kui mina, tömbi ninaga inemine tunnen ennast varitsuse ajal haisevat, mis see loom siis peab tegema? Alati ei satu ju allatuult ka olema.
Rääkige kogemusi, kuidas loomad tunduvad sellele reageerivat ja kuidas ning kui kaua uusi asju keedate-tuulutate-hõõrute-või mis veel kõik teete?
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Uutega on sedasi, et paned mõneks ajaks õue tuulduma. Ise panen enne jahti riided, ka vanad väh. ööpäevaks tuulduma. Sügis-talvisel ajal lähevad muidugi üsna niiskeks ja peab ikka toas üle kuivatama. Palju sest abi on, vaevalt et tuule peal seistes loom sulle nüüd sülle jookseb, aga endal vähemal parem tunne.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Mina panen ka peale pesu jahiriided rõdule tuulduma, et pulbri lõhn lahtuks.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

poehais

Postitus Postitas jorr »

Jah, tuulduma kindlasti peavad kui uued värgid ostad ja omal on jahiriided esikus kapis, kus hoian ka ühte tarvitamata saunavihta, mis annab meeldivat kaselõhna. Tea, palju sellestki kasu just, aga metsa minnes riietel värske lõhn ikka juures.Olen muide kohanud jahil meest, kel kopitanud riiete lõhn ka peale tuule tunda, aga imelik tundub see, et loom igat lõhna ei karda. Näiteks sigaretilõhn minu teada looma küll ei sega, tuleb sulle lausa sülle,samas on inimese higihais see mis looma peletab.
noorus on ilus aeg
Vasta