9,7g Lapua Mega vs 9,7g Barnes Triple Shock

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Ju siis kehva püssiga tegemist, kui 50m pealt ei saa siga magama.
Ei muud, kui uus püss - kal soovitavalt 300WinMag või 9,3X66 või midagi sellist, siis saab suitsu rahulikult lõpuni teha.
Aga võib-olla oleks piisanud ka abistavast täpsest paugust ka 30-06-ga.
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

Püss nüüd vaevalt kehva oli see püss maksis minu teada 40 kilo,pigem ikka mees sitt!
metsas käi tasa tasa.....
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Ega nüüd kohe mees sitt pea olema, kui loom vehkat teeb. Kõigepealt võiksid öelda, mis kaliibriga oli tegu ja kuhu lask tabas. Ütled, et püss maksis 40 kilo, järelikult mees sitt. Aga tead mis ma avastasin: Püssi maksumus ja tapmisvõime ei ole otseses seoses. Või on tõesti täna juba nii, et püssid hinnaga kuni 10000.- eeku on jänese jahiks, 10000-20000 rebase jahiks, 20000-30000 kits, 30000-40000 metssea põrsas ja kesik, 40000-50000 kult jne. Kui nii võtta, siis krt ma lasin põdra rebase jaoks mõeldud püssiga ja sigu on kõmmutatud puhta varblase peletajaga.

See, et siga tõuseb ja läheb edasi, on suht sage nähtus. Viimasel põdrajahil sai põder siledaraudsest kuuli kopsu. Kuul oli teisele poole naha alla välja jõudnud. Aga ikka pani kurivaim oma 400 meetrit edasi. Looma elutahe on lihtsalt niivõrd suur
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

9,7g Lapua Mega.......

Postitus Postitas jorr »

See püssihind nüüd küll laskmise tulemust ei tähenda aga üldreegel muidugi see,et kohe vaatama ei jookse.Metsas juhtub aga igasugu olukordi nii reeglipäraseid kui erandeid ja siin mingit ühtset õpetust pole.Minu arvates need kaugelt laskmiseks mõeldud täpsuskuulid ikka selle mehe jaoks kes neid ka kasutada oskab ja kui loom maas peale lasku rabeleb siis ülelask ikka kindlam.Ole sa siis esimeses lasus nii kindel kui tahes.
noorus on ilus aeg
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

rajaleidja kirjutas:Ega nüüd kohe mees sitt pea olema, kui loom vehkat teeb. Kõigepealt võiksid öelda, mis kaliibriga oli tegu ja kuhu lask tabas. Ütled, et püss maksis 40 kilo, järelikult mees sitt.
Loe mu jutt korralikult läbi siis näed küll mis kaliibriga tegu,kuhu ta pihta sai mina ei tea,aga jutu järgi laskis pähe.
metsas käi tasa tasa.....
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

sorry, kaliiber tõesti kirjas.
kui mees sihtis pähe, siis väga võimalik, et tabas kaela. lihase pauk, kaela kont jäi puutumata. alguses tekkinud šhokist kukub loom maha ja toibub sellest paari minutiga ning läheb oma teed. meil nii ka põdraga juhtunud
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Postitus Postitas Andrus Michelis »

rajaleidja kirjutas:kui mees sihtis pähe, siis väga võimalik, et tabas kaela. lihase pauk, kaela kont jäi puutumata. alguses tekkinud šhokist kukub loom maha ja toibub sellest paari minutiga ning läheb oma teed.

Mul kah umbes nii juhtunud. Kah oma arust nagu pähe lastud. Siga käis küllili nagu märklaud, pikutas mõnikümmend sekundit, siis siputas väheke tagajalgadega, kargas püsti ja pani minema. Sai küll kodunt koerad tuua ja mitmed kilomeetrid teda mööda verejälge taga aetud. Aga veri jäi järjest väiksemaks ja lõpuks kadus sootuks. Siga jäigi leidmatta.
Ilmselt sai kah kusagile eluliselt mitte tähtsa koha peale "ripsaka" , mis hetkeks pildi eest ära lõi, hiljem kui fookus selgines, tegi vehkat.
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

robi1 kirjutas: Meil kuu aega tagasi lasti pukist hommikul kuldipoissi ca 50 meetri pealt,kuul oli Norma(täpset kaalu ei tea)cal 30-06.Siga oli kukkund nagu niidetud maha ja rabelend ca 5 min ühe koha peal,mees tegi aga rahulikult suitsu.Järsku tõusis siga püsti komberdas metsa jA kadund ta on siiani.

Eelmisel talvel lasksin 150m pealt jooksva kuldihakatise. Peale lasku kukkus siga kokku ja u minut aega lebas liikumatult, siis hakkas üksikuid liigutusi tegema kuni rabelemine tipnes sellega, et saigi jalad alla ning tormas metsa tagasi... kätte saime kahe tunni pärast. Tabamus oli käpa tagant ülesse selgroo all, puudutades kergelt seda. Moonaks 308Win 11,7 g Vulkan, kuul jooksis läbi, alguses oli väike verejälg, kuid üsna varsti see kadus.
seal on teine rebane!
UNN
Postitusi: 84
Liitunud: L Apr 15, 2006 5:08 pm

Postitus Postitas UNN »

Kui pukist lasta,siis nurk ka teine kui maapinnal olles.Võib olla muudab see ka tulemust.Tuleks vist peale lasku,kui külili kukub,hoida sihikul ja vajadusel teist korda lasta.

Kuid et olla täiesti kindel tuleks ka nülgimise ajal mõni larakas panna. :D .
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

Tegu küll koduseaga, kuid illustreerib seateemat.
Torkasime kahte siga järjest, idee oli, et seni kuni ühte puhastab jookseb teine ilusasti verest tühjaks. Kui esimese seaga olime poolepeal võttis teine siga jalad alla ja asus rahulikult ümbrusega tutvuma. Peale teist torget jäi pikali.
Kui poissi osadeks lammutasime oli tal kaks torget südamesse. Ise arvan, et esimene torge lihtsalt ei läbistanud südame seina. Üllatav oli sea reaktsioon, kes ei hoolinud üldse haavast ja rahulikult ringi jalutas peale seda kui jalad oli alla võtnud.
Kui juba kodusiga sellist eluvaimu osutab, mis siis enam metsloomast rääkida.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

9,7 g.......

Postitus Postitas jorr »

Jah, seal ikka sea tembud.Olien ka ise näinud kui tuli koduseale peaaegu jahti pidada sest peale torkamist mindi liiku tegema ja kui uuesti õuele jõuti oli siga juba võpsikusse kadumas.Kodus olnud kuulipüss aitas siis asja ära lõpetada.
Metsloomale aga ka pärast täpset lasku ikka tarvis laetud püss valmis hoida, kuigi ligi pole vaja kohe minna.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Pähe pole mõtet looma lasta, eriti kehvades valgustingimustes, see nagu loterii, jääb maha - ei jää maha. Peas on rohkem vähemtahtsaid organeid,kui mujal, aju tilluke ja kui pähe lased, siis kohe uus kuul rauda, tõuseb nii ehk nii, kui ajju ei taba.
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

ma julgen pakkuda, et pea on nagu keregi - umbes 1/3 profiilist on see osa, mis looma surmab.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Mulle ka ei meeldi pähe tulistamine, olen mitu korda näinud kuidas meestel sellest suur jama tõuseb. Siga krapsab täiesti ootamatult jalgele, põder võngub kilomeetreid jne, jne! :oops: :cry: :lol:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

:M M-njah! Ütleks ,et igal medalil on kaks külge! Lastes looma jala taha on ka vahel võimalus tast ilma jääda ja seda muidugi surmava paugu korral.Eks neid juhuseid ole küllaga kui loomal südame pauk ja mitte tilka verd ,kusjuures liigub veel vahel sadakond meetritki. Mine ja leia ta siis sealt pimedas metsa risu seest ülesse.Oodates valgenemist võib olla juba liha rikutud, maos tekkivatest gaasidest .Pähe lasu korral ,aga on lollus küll looma lõppemist oodates suitsu hakata tegema.Kõige õigem oleks loom nii ruttu kui võimalik nuaga veretustada,või siis isegi vajadusel üle lasta.Igaljuhul kui loom hoobilt kukub,olenematta kuhu sihiti, on põhjust koheselt laetud relvaga talle lgi tõtata :!:
Kivi kotti!
Vasta