Vibu vs tulirelv

2003. aasta teemad
Kasutaja avatar
Kala
Postitusi: 17
Liitunud: P Okt 26, 2003 8:40 pm

Postitus Postitas Kala »

Siin üks link vibudest ja ambudest huvitatutele: http://www.newarchery.com/
Jalakäija

Postitus Postitas Jalakäija »

Täpsed mehed, täpsed relvad, suur enesekindlus. Muud ei oskagi öelda. Aga kui eksida kitsel lasu tegemisel umbes 2cm see tähendab siis et kas kõri või kaela sooned on loom küll korra maas kuid siis jalad alla ja hüva otsimist! Igakord ei pruugigi leida.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

OK. Olen nõus, aga kindlam siiski kaela lasta kui kerre. See mu isiklik arvamus. Kaustan siledaraudset ja märki ikka palju lastud. Ja mitte kekutamiseks, aga jookseb ikka kümnesse.
Jalakäija

Postitus Postitas Jalakäija »

Siledaraudsega haavlilaenguga mõistliku maa pealt OK. Kuid ma mõistsin, et vintrelvaga ja kaugemalt distantsilt, siis ma kahtlen selles.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Vindiga ei hakkaks eales kaela laskma. Nii täpne veel ei ole. Tuttavad lasevad vindiga 100 m pealt jäneseid ja rebaseid. väga edukalt.
Siledaraudsel kasutan kitse puhul kuule. Haavlid seadusega ka keelatud. Kits ju suuruluk. Mõtekam ja kindlam oleks vist kasutada kartetse.
Tänud huvitava vestluse eest
Jalakäija

Postitus Postitas Jalakäija »

1. kitsejahil on haavlite kasutamine täiesti lubatud seaduse järgi
2. jäneseid ja rebaseid võib vindiga 100 meetri pealt lasta küll, kuid see vajab head relva head meest ja pikka harjutamist.
Jalakäija

Postitus Postitas Jalakäija »

Jahieeskiri

§2. Jahipidamise nõuded suuruluki küttimisel

(1) Suurulukijahil ei tohi jahirelva laadida ja sellest tulistada täismantelkuuliga laetud padruniga.

(2) Põtra, karu, hirve või metssiga võib lasta ainult kuuliga.

(3) Põdra, hirve, karu või metssea küttimisel vintraudse jahirelvaga peab vintraua kaliiber olema vähemalt 6,5 mm ning padrunis kasutatava kuuli kaal vähemalt 9,0 g.

Kui vaadata siis on kindel loetelu loomi mida tohib ainult kuuliga lasta ja kitse seal ei ole.
Kitse jaht haavlitega täiesti seaduslik.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Suurulukit võib lasta ainult kuuliga, välja arvatud hunt ja kits - nende puhul võib kasutada ka kartetse. Haavlid on keelatud. Seadus alles võeti ju vastu. Enne ei olnud metskits suuruluk, võis lasta haavlitega ja ilma suuruluki laskekatse tunnistuseta. Enam mitte. See aasta anti küll lube kõigile aga järgmisest aastast peab olema ette näidata laskekatse tunnistus
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Jalakäija kirjutas:Kui vaadata siis on kindel loetelu loomi mida tohib ainult kuuliga lasta ja kitse seal ei ole.
Kitse jaht haavlitega täiesti seaduslik.


Minu teada oli see esialgu vaid jutu tasemel, et ka kits viia kuuliga laskmise alla, ise lasen küll siiani haavlitega, aga tavaliselt kasutan kartetse 6,2 ja ainult kindlapeale. Enamasti käin koos sõbraga kellel on väikese kaliibriline vint, ning seepärast saan oma püssi kitsejahis üsna harva kasutada.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Ehk oskab keegi veel asja kommenteerida. Omavahel loll kembelda. Mõlemal omaarust õigus
Jalakäija

Postitus Postitas Jalakäija »

Seaduses ei ole kirjas mis mõõduga haavleid (kartets ka haavel) kasutada see on iga mege enese südametunnistuse asi. Olen ise ka sileraudset kasutanud kitsejahiks ja siis kasutanud vähemalt 6mm haavleid.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Kartets liigitatakse vist ikka eraldi. Pole kindel
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Metskits on suuruluk , seega peab olema läbitud laskekatse.
Tulistada ei tohi täismantelkuuliga.
Põtra, karu, hirve või metssiga võib lasta ainult kuuliga, järelikult metskitse võib ka haavlitega.
Põdra, hirve, karu või metssea küttimisel vintraudse jahirelvaga peab vintraua kaliiber olema vähemalt 6,5 mm ning padrunis kasutatava kuuli kaal vähemalt 9,0 g, järelikult võib kitse lasta ka väiksekaliibrilise vintrelvaga.

Selline on minu arusaam kirjapandud seadustest.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

rajaleidja kirjutas:Vindiga ei hakkaks eales kaela laskma. Nii täpne veel ei ole. Tuttavad lasevad vindiga 100 m pealt jäneseid ja rebaseid. väga edukalt.

Minul tekkis kohe küsimus, et kas Sinu tuttavad on tõepoolest väga osavad või hoopis hulljulged või rikuvad seadust. Jänest ikka vindiga koera eest lasta on kohe sellise maa pealt eriti eriline kunsttükk.
(16) Hall- või valgejänesele võib pidada jahti hagija, hurda, taksi või terjeriga 1. oktoobrist 28. veebruarini.
Ei mäleta kes siin rääkis noolega laskmise puhul tekitatud sokist, mis pidi olema samaväärne täismantelkuuliga laskmise puhul, kuid peaks kahetsusega mainima, et rumalaid ja kasuahneid inimesi, kes lastes kitse täismantelkuuliga, rikkudes liha seetõttu vähem, on kahjuks ikkagi küll ja küll. Issanda loomaaed on suur. :( Noole puhul on selle tekitatud sokk teisejärguline, määravaks saab noolega laskmise puhul lõikehaav, mis kuuliga võrreldes on hoopis midagi muud.
Seadusest olen mina kitse laskmise kohta lugenud välja nii, et kui suuruluki laskekatse sooritatud, siis peale täismantelkuuli on kõige muuga laskmine lubatud (see, kui suure haavli valid on iseenda südametunnistuse asi).
Samas kutsun kõiki listikasutajaid ülesse ebatsensuurseid (kes aru ei saanud neile selgituseks roppe) sõnu, väljendeid mitte kasutada. :idea:
Kasutan siinkohal Võrno sõnu, et jaht on härrasmeeste hobi. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

[/quote]
Minul tekkis kohe küsimus, et kas Sinu tuttavad on tõepoolest väga osavad või hoopis hulljulged või rikuvad seadust. Jänest ikka vindiga koera eest lasta on kohe sellise maa pealt eriti eriline kunsttükk.
(16) Hall- või valgejänesele võib pidada jahti hagija, hurda, taksi või terjeriga 1. oktoobrist 28. veebruarini.
Ei mäleta kes siin rääkis noolega laskmise puhul tekitatud sokist, mis pidi olema samaväärne täismantelkuuliga laskmise puhul, kuid peaks kahetsusega mainima, et rumalaid ja kasuahneid inimesi, kes lastes kitse täismantelkuuliga, rikkudes liha seetõttu vähem, on kahjuks ikkagi küll ja küll. Issanda loomaaed on suur. :( Noole puhul on selle tekitatud sokk teisejärguline, määravaks saab noolega laskmise puhul lõikehaav, mis kuuliga võrreldes on hoopis midagi muud.
Seadusest olen mina kitse laskmise kohta lugenud välja nii, et kui suuruluki laskekatse sooritatud, siis peale täismantelkuuli on kõige muuga laskmine lubatud (see, kui suure haavli valid on iseenda südametunnistuse asi).
Samas kutsun kõiki listikasutajaid ülesse ebatsensuurseid (kes aru ei saanud neile selgituseks roppe) sõnu, väljendeid mitte kasutada. :idea:
Kasutan siinkohal Võrno sõnu, et jaht on härrasmeeste hobi. :)[/quote]

1. Lastud on seisvat looma, mitte koera eest elueest liduvat looma
2. Täismantlit ei ole ise kasutanud ja ei kavatsegi. Hetkel eellistan enda siledaraudset vindile. Tuletan ka jahikaaslastele meelde, et see on keelatud(kitse puhul)
3. Noole teema oli puhas diskusioon. Pole noolt kasutanud ja ei kasuta ka enne, kui seadus seda lubab. Kaks inimest lihtsalt arutasid sellel teemal ja üritaid targemaks saada. Kui tead asjast rohkem, siis anna teada, millised vahed on noole ja täismantli tekitatud lõikehaavadel.
4. Palun ütle mulle sedus, mis lubab suurulukit lasta haavlitega. Suurulukit tohib lasta ainult kuuliga
5. Vabandan ebatsensuursete sõnade pärast. Enam ei juhtu
Vasta