LED pealamp

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

AS TANKLAVARUSTUS Tallinnas Seemne tn. OSRAM-i 3xLed + krüptoon. Hind 200.- eeku. See saastaka oma ei hakanud mul töölegi, korra põles ja siis andis otsad. Osram funkab, ka on krüptoon fokuseeritav.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Postitus Postitas Oxoma »

indian kirjutas: See saastaka oma ei hakanud mul töölegi, korra põles ja siis andis otsad

Mul kah juba surnud. Korra juba tühjaks saanud akud said uuesti laetud ning peale seda enam tööle ei hakanud.
Eeltoodu on müstifikatsioon ja ei oma mingisuguseid seoseid reaalse eluga. Kõik nimed on väljamõeldud ja igasugune kokkulangemine reaalsusega on juhuslik ja ettekavatsemata.
Kasutaja avatar
kopraonu
Postitusi: 5
Liitunud: T Dets 19, 2006 9:58 pm

Postitus Postitas kopraonu »

minul on see mis selle jahtijakt jahiriietusega kaasas oli ja olen küll väg rahul
koprad on elu saladus....
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

pealamp

Postitus Postitas jorr »

Meil see sama jahijakti riidekraamiga kaasas olnud lamp ja juba aasta saab täis aga siiani on korras.Töötab aku pealt päris korralikult.
noorus on ilus aeg
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Pinnisin kah müüjalt oma Petzl LED värvuse kohta aga tema arvas, et õige LED värvus ongi külm sinine, kui peaks kollane värvus olema on asi hukas, sest energia läheb soojusse!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Kui müüja seda väitis, siis jättis ilmselt kooli füüsika tunnis sellise osa vahele kus selgitati lampide sisemuse (hõõgniiti) ümbritseva keskonna täitmist erinevate gaasidega millest ka erinev värvitoon. Selle loogika järgi siis punane LED on läbi põlenud, roheline LED hakkab läbi põlema :M LED aga hoopis teistsuguse ehitusega. Ühes hiljutises selle aasta TM ajakirjas oli LED lampide kohta jutt sees (alles päris hiljuti-oktoobr või november). Ei viitsi üles tuppa kappi minna otsima. Aga egas siis müüja ka kõiki asju pruugi teada (võibolla polnud tema kooliskäimise ajal LED veel olemas ning hiljem ei ole seda lähemalt tudeerinud).
ikka lõbusalt
intu
Postitusi: 103
Liitunud: K Mär 30, 2005 12:43 pm

Postitus Postitas intu »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Pinnisin kah müüjalt oma Petzl LED värvuse kohta
aga tema arvas, et õige LED värvus ongi külm sinine, kui peaks kollane
värvus olema on asi hukas, sest energia läheb soojusse!


Valged LEDid töötavad kui päevavalguslambid. Koosnevad UV-LEDist mille
ümber olevat luminofoori kihti UVga ergastatakse. Vastavalt luminofoori
koostisele saad ka värvi. Lihtne.
tihane
Postitusi: 75
Liitunud: N Jaan 20, 2005 10:06 am

Postitus Postitas tihane »

Sai ka lõpuks kõrini sellest sinisest valgusest. Käin iga päev koertega jalutamas ja iga kord vihastab, et see sinine "seasilm" ei valgusta ikka midagi. Ja korralik lamp (Magic) läks ka katki. Teenis mind ustavalt juba üle 13 aasta. Saigi siis mõeldud, et aeg osta taas korralik lamp. Läksin siis Matkasporti ja... jäin uurima nende LED pealampe. Sest pealambil ikka see hea omadus, et jätab käed vabaks. Müüja hakkas ka kohe asjatundlikult seletama (ta oli kenake ka ;)) ja tekkiski huvi... Müüja näitas mulle mingit pisikest pealampi, mis maksis 800 krooni. Et mingid matkajad olid mägedest tulnud ja väga rahule jäänud. Et "kogu mägi olla valge olnud". Ma muidugi olin väga skeptiline ja rohkem naljapärast, tüdrukule silma vaadates, küsisin, et kas teil siin pimedat ruumi on, kus proovida. Lahkelt juhatati mind siis laoruumi ja... ma olin suht heas mõttes shokeeritud. LED lambil oli kitsas suunatud valge valgusvihk... ja väga ere. Ette sai lükatud veel valge filter, mis muutis valguse hajutatuks ning terve tuba oli tõesti valge... Igatahes.. ma ostsin selle ära ja ma olen nö. siga rahul. Suunatult näitab lamp 35 meetri peale, mis koeraga väljas käies on enam kui küll. Tal on ka nö. boost mode, mis suurendab valguskiirt 50m peale. Hajutatud reshiimis on valgust piisavalt, et julgelt saaks pimedas käia. Maapind on enda ees on mõnusalt valge.
Igatahes mina olin küll üllatunud, et et LED lamp on võimeline näitama suunatud valguskiirt.
Aga lamp ise on selline http://en.petzl.com/petzl/LampesProduits?Produit=606&Critere=0
Millegipärast ei soovitatud seda lampi kasutada jahipidamiseks. Miks, ei osanud müüa öelda. Mina küll ei näe põhjust. Nii et.. julgen soovitada.

Allan
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Õige värk, see tootja on üks koht , kus korraliku otsmikulampi valida.
Oinanahk
Postitusi: 41
Liitunud: E Apr 26, 2004 11:35 pm

Postitus Postitas Oinanahk »

ostsin sama lambi eelkäija (mis Tihane) eelmisel aastal- Petzl XP. kompaktne, kerge. klaasi liigutamisega saab muuta valgusvihku laiaks või kitsaks. pisike dioodlamp vilgub patareide indikaatorina. kui patareid vahetamist vajavad vilgutab ka suur lamp märgu andmiseks. ainuke puudus oligi see, mis Tactikka XPga lahendatud- militaar jms ürituste jaoks filtrid puudu.
Viimati muutis Oinanahk, T Jaan 23, 2007 8:56 pm, muudetud 1 kord kokku.
one life? - live it!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Kasutan juba mitmendat aastat Petzl Tikkat.Üks parimaid mida omanud olen.
Kasutaja avatar
Tiide
Postitusi: 39
Liitunud: E Mai 08, 2006 8:02 pm

Postitus Postitas Tiide »

siin üks LEDpealamp aga ise pole tellind.
http://hot.ee/spioonipood/led.htm
Julged teha, julge tunnistada!
Kasutaja avatar
Istuv Sõnn
Postitusi: 61
Liitunud: E Veebr 21, 2005 7:04 pm

Postitus Postitas Istuv Sõnn »

jaa..päris huvitavaid vidinaid[/list][/quote]
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Hundist toakoera ei saa.
Jörx
Postitusi: 4
Liitunud: E Veebr 26, 2018 6:53 pm

Re: LED pealamp

Postitus Postitas Jörx »

Aeg on edasi läinud, tehnika arenenud ja siinkohal uurin, kes mis lampi/pealampi kiidab või laidab.
Mõtlen, et ehk kuluks mullegi üks äge valgusti ära millega saaks verejälge otsida kui vajadus peaks tekkima ;)
Vasta