LED pealamp

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
puukoi

LED pealamp

Postitus Postitas puukoi »

Kas keegi oskab soovitada hästivalgustavat ja töökindlat LED pealampi.
St. siis millise tootja oma ja kus on saadaval.
See Jahti- värgiga kauba peale asjandus ütles nüüd lõpuks täiesti üles, aga iseenesest on selline pealamp väga hea asi, kui vaid tõrgeteta ja viguriteta töötaks.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ma sain ühe sellise millel on kaks võimalust ,LED ja halogeen,praegu olen küll rahul.See LED on sama reflektori ülemisse serva kompunnitud,aga halogeeni valgusvihku ei sega.Halogeen" lõikab" ikka päris kaugele.Mõlemad käivad muidugi eraldi põlema.Maksis vist veits üle 300 -ja,ostsin ühest kohalikust elekter/santehnika poest.Kus veel müügis on ei tea.
Kivi kotti!
Ps.Mingit firma märki peal ei ole,ainult selle pea kummil on ingliskeelsed kirjad kaks-ühes.Väike nelja patareiga karbike jääb kukla taha ,kui pähe tõmbad.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Sai ring linnale peale tehtud, leidsin oma arust väga hea lambi. Lamp on pisike, kompaktne.
Põhivalgus tuleb krüptoonpirnist, mis eraldi reflektoriga ja näitab ehk 50m peale päris korralikult. Eraldi all on üks valge Led-pirn ja kaks punast (mille peaks küll valgete vastu vanast lambist välja vahetama). Lühimaale näitab aga ka see üks valge Led täiesti normaalselt.
Firma VARTA, toodetud Koreas. Korralikult tehtud, lülitused head, julgen soovitada. Saadaval puhkekaupades - h. koos patareidega, mis komplektis,- 325.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Onninennist kunagi ostsin, 2-3 aastat tagasi. Suht kallis oli. A patareid on siiani esimesed, mis poest sees olid. Olen rahul. :D
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Lisaks LED'idele peaks sel lambil olema ka veel tavaline pirn, LED'id ei näita sulle peale uluki haavamist verd. Nii juhtus meil Mardiga eile sokku lastes.
Õnneks oli mul tavalise pirniga otsmikulamp kaasas ja sellega saime hakkama.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Mina olen oma Jahti-Jagt led-iga rahul, esimene ei töötanud, kuid nad vahetavad väga kiiresti ringi need. Kui tööle hakkab korralikult, siis on tegemist hea valgusallikaga. Lisaks tundub, et loomad ei suuda seda valgust näha. Proovisin metsas panna talvel põlema kui sead sööda peal olid ja neile ei mõiganud see midagi sõid rahulikult edasi. Valgus iseenesest on aga väga hajuv ja kaugele ei ulatu.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

LED pealamp

Postitus Postitas jorr »

Ega siga valgust eriti karda küll aga Infrapuna sihiku tunneb kohe ära ja kaob, kuigi see meie silmale nähtavat valgust ei anna.Sai kunagi vene ajal lennuki kuulipilduja sihik ära proovitud.
LED-pealamp omal ka ja asjaks pimedal ajal kindlasti ning voolu võtab vähe aga valgus korralik.Aga jah, verejälge pimedas ei näita nagu Zakslanegi kirjutas,selleks tavlise valgusega lampi vaja.
noorus on ilus aeg
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Re: LED pealamp

Postitus Postitas Pikk »

Aga jah, verejälge pimedas ei näita nagu Zakslanegi kirjutas,selleks tavlise valgusega lampi vaja.


Verd peaks mingi ultraviolett ( loodan et oli ikka see, ühesõnaga see valgus mis paneb ööklubis riided jms asjad helendama)näitama. Olen näinud müügil neid torusid, kui ei eksi siis oli vist 12 V isegi olemas.

Kui mõni spets suudaks öelda kas see asi ka reaalselt õigustab siis võiks lausa proovida mingit lampi muretseda või kokku ehitada :D
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
Jahimeez
Postitusi: 67
Liitunud: N Juun 24, 2004 4:08 pm

Postitus Postitas Jahimeez »

ultravioletlamp näitab verd kyll, kuid veri paistab tunduvalt tumedam (pruuni värvi). Pole ilmselt ikkagi effektiivne.
Jahti kaine peaga!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Kriminalistidel on mingid sinise valgusega lambid, mis näitavad ära ka nö. ära pestud vereplekid ja sealjuures väga hästi.
Mis liiki valgusega tegemist, ei tea.
Kasutaja avatar
Jahimeez
Postitusi: 67
Liitunud: N Juun 24, 2004 4:08 pm

Postitus Postitas Jahimeez »

Kui ma ei eksi siis on Luminol selle aine nimi, mis paneb pestud e varjatud verejäljed ultravioletvalguses helendama.
Jahti kaine peaga!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

pealamp

Postitus Postitas jorr »

Või seda kriminalistikat metsa vaja vedada.Vaja aint üks pirn tavalise valguse peale kohendada ja jahimehele aitab.Tehnikat praegu igasugust ja kui kõike kaasa vedada siis see kõige vajalikum ununeb kindlasti maha.Ja kui härra Kapiga kokku juhtud siis tee talle selgeks, et sa pauku tulevalgel ei teinud vaid aint võsast välja tulemiseks või looma otsimiseks tuld tarvitasid.Muidu on otsmikulamp metsas väärt riist küll.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Ilma otsmikulambita ei kujuta nagu asja ettegi. Jääb ju metsast välja tulemine pimeda peale ja kuda sa siis ilma konte murdmata metsast välja saad. Ikka otsmiku lamp ja GPS, siis muretu.
Kasutaja avatar
Istuv Sõnn
Postitusi: 61
Liitunud: E Veebr 21, 2005 7:04 pm

Postitus Postitas Istuv Sõnn »

lambivalgel sis ei tohi looma lasta?
ma vist ei ole ammu enam seadust sirvinud ja meelest läinud.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Täpselt nii, kunstliku valgusallikaga küttimine keelatud. Samas võid aga looma ülesse otsida ja muidu metsas kõndida. Mul see Bushnelli Firefly rist ja selle aktiveerimiseks ka valgust vaja, nii et lambita metsas hakkama ei saa ja kui sul lamp kotis või otsa ees ei saa sulle keegi hõlma hakata. Katsugu ilma tuledeta sõita, kohe kuidagi ei kuku välja. Nii et ikka kainet mõistust kõigile, nii lampide kasutajatele, kui ka kontrollijatele.
Vasta