Võõrad tornis

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Poiskesena sai ronitud kõrge kuuse otsa, sest seal oli arusaamatu vineerist kast...kui ma seda kasti siis natuke liigutasin tulid sealt vägade vihased herilased või ehk isegi vaablased välja. Puu otsast alla tulek oli ebainimlikult kiire ja graatsiline :)
Õnne kombel ei saanud yhtki nõela vaid juustest sai mõned tegelased välja nopitud. Tänada tuleb seejuures oma looduse poolt kingitud pakse juukseid.
Hundist toakoera ei saa.
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

Kui on vähegi võimalik. Tuleks herilase pesad puutumata jätta. Herilaste vastsed nimelt söövad "liha". Ja seetõttu korjavad/püüavad herilased suure hulga sääski ja muid mutukaid. Ei mäleta, mis artikkel see oli, kuid väidetavalt pidid herilased püüdma ligikaudu sama koguse putukaid kui suur on nende pesa. Seega on otsene kasu inimesele neist olemas.
P.S. Olen ka ise saanud nõelata ja seega jagan nende inimeste valu kes haiget saanud, kuid ikkagi püüan olla positiivne.
madis
Postitusi: 123
Liitunud: L Veebr 21, 2004 10:43 pm

Postitus Postitas madis »

foxboy -Tiide kirjutas:
saialõikaja kirjutas:
foxboy -Tiide kirjutas:kahel jäid nõelad sisse mida ma avastasin alles õhtul voodis :) .


Sellisel juhul ei olnud tegu ilmselt herilastega, vaid mesilastega! :wink:


ei kindlalt herilased.vahest jätavad ka nemad nõelad sisse et sa teaks.herilased jäid juuste sisse kinni :?


julgeksin siinkohal feeniga ühined, at herilased ei jäta nõela sisse. pole mina näinud ega kulnud ühesti sellisest juhust, et herilased oleks nõelad sisse jätnud.
ja kui sa alles pärast avastasid juustest nõelad, siis võisid need ka mesilaste nõelad olla :)
beliving that the bow has soul
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Postitus Postitas GC »

No sai see pesa igasuguseid abivahendeid kasutades maatasa tehtud.
Need, kes ellu jäid ehitavad juba hoolega uut.
Mahalõhutud pesas oli kolm ca 15 cm läbimõõduga kärge. Kui need lahti urgitsesin, siis ühest ronisid välja juba tolli pikkused vapsikud, teise oled vist vastsed.
koos koeraga
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

võõrad tornis

Postitus Postitas jorr »

Need vastsed on hea õngesööt latikale, aint nati pudedad ja peab ettevaatlikult tegutsema.Muidugi siis kui pole väga mürki saanud.
noorus on ilus aeg
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

omal siis niisugune juhus,tornis mida ainult põdrajahis kasutan,olid vaablased
ennast suvel kenasti sisse seadnud,pesa oli umbes 60cm pikk ja 30cm lai,esimene põdrajaht oli õige lühike, tornist alla sain üsna kähku,uksiki jäi lahti,
järgmisel päeval sile kaasa ja nr9-ga rahmakas pesa pihta,püssist
laskmine oli muidugi suur viga,sest sõbrad vaablased,need kes ellu jäid olid
üsna vihased,no siis tõmbasin sääsevõrgu pähe,kummikindad kätte ja putkasse, enda järel uks kinni,poolpudelit cobrat ja valmis,peab tunnistama ,et vaablased üritasid üsna usinalt nõeluda :twisted:
243win
Vasta