Võõrad tornis

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Võõrad tornis

Postitus Postitas GC »

Et siis need kuradima vapsikud on endale hea koha leidnud, kuhu pesa teha.
Ehk on mõni hea nipp, kuidas nendest lahti saab!?
koos koeraga
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Mingi äkiline pihustatav mürk. Tuttaval tegid pesa maja seina, sai siis mingit segu sinna sisse uhatud ja kõik kes ülse august välja ronisid, kukkusid maha ja surid. Kusagil pukis on kindlasti abiks võrkmask, kindad jms... muidu on kukkumine kiire.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Tuttav lugu. Aga nüüd on juba lahti saamine kergem, hommikul kui külm on paned kilekoti alla ja tõmbad pesa sinna sisse, vapsikud on külmaga nii uimased, et ei tee sulle liiga.
Kas tuleb jaht???
soul
Postitusi: 124
Liitunud: N Jaan 27, 2005 1:22 am

Re: Võõrad tornis

Postitus Postitas soul »

Mõned nädalad tagasi sai neist lahti täitsa tavalise aerosool sääsetõrje vahendiga. Olid seina sisse endale pesa teinud.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

võõrad tornis

Postitus Postitas jorr »

Nüüd juba külma teeb öösiti ja see peaks nad maha võtma aga muidu jama küll.Ise olen nii teinud, et kui pesa käeulatuses ja hilja õhtul kui vapsid pesas siis paks labakinnas ja vajutad terve pesa kokku aga ohutuse mõttes olen ikka mesilasevõrgu peas hoidnud.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

A, mida neist ikka tappa. Mõni aeg tagsi kui käisin Võrumaal Järvere lasketiirus siis kemmergus hädal olles kuulan, et mingi imelik krõbin kuskil. Vaatan siis edasi ja märkasingi kohe ukse juures vapsikute pesa. Igal juhul sain mina rahulikult oma asja lõpuni aetud ja ka nemad minust välja ei teinud. Sama moodi olid nad ka teinud pesa 50m tulejoonel olevas putkas, aga ka seal ei häirinud neid paugutamine ja mulle nad jalgu ei jäänud. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
eurokas
Postitusi: 54
Liitunud: E Jaan 24, 2005 6:50 pm

Postitus Postitas eurokas »

Endal oli kole juhus suvel läksin pukki kontrollima ,et kas kannatab veel.
Üleval on puukast millel istuda ja herilased olid sinna alla pesa teinud.
kui see parv sealt alt tõusis tekkis selline paanika et pidin alla kukkuma
jäin kuidagi ühte kättpidi rippuma õnneks , 3 laksu sain ära.
Poes on spets herilase mürk olemas võttis väga hästi maha.
madis
Postitusi: 123
Liitunud: L Veebr 21, 2004 10:43 pm

Postitus Postitas madis »

ise kasutasin see suvi mingit Cobra nimelist mürki. võttis hästi nii herilasi kui ka vaablasi.

kakukesele - mina olen korra vaablase käest pähe saanud nõelata ja peale seda hävitan igal võimalikul juhul nende pesa ära :)
beliving that the bow has soul
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

[quote="kakuke"]A, mida neist ikka tappa. Mõni aeg tagsi kui käisin Võrumaal Järvere lasketiirus siis kemmergus hädal olles kuulan, et mingi imelik krõbin kuskil. Vaatan siis edasi ja märkasingi kohe ukse juures vapsikute pesa. Igal juhul sain mina rahulikult oma asja lõpuni aetud ja ka nemad minust välja ei teinud.

Mul töökaaslane sai sama toimingu käigus 12 nõela vapsikutelt pähe ja kaela.
Kiirabi laks, tilgutid soonde jne. Kolme tunni pärast akkas asi stabiliseeruma.
Nii, et juhuseid erinevaid.
jahimees123
Postitusi: 80
Liitunud: T Dets 20, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas jahimees123 »

mul ka sõber ronis kantslisse et sokku vaadata ja kuus vopsu oligi käes
temal aitas nr 8 haavlist kaks pauku
püss selga
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Kakukes "humaansusel" ei ole piire :A
Aastaid tagasi mett vurrutades hulpis üks mumm meepottis oma ahnusest või siis lollusest tingituna. Ema juhtus seda nägema ja oma lihtsameelsuses otsustas "vaest" mummukest aidata- nimelt tahtis teise keelega puhtaks lakkuda :lol: -edasi anti isale käsk kõik mummud loojakarja saata...
Ise neid herilasi ega vapsikuid ei salli silma otsaski. Ei ole kahjuks bioloog ega tea ühtki kasulikku asja, millega need elukad hakkama saavad. Kahjulikkusest rääkides küll- alates sügisel mesitarude ründamisest lõpetades suvalistesse kohtadesse lolli järjekindlusega pesa tegemisega ning sealt mööda minnes "ergutuse" jagamisega rääkimata sügisel õunade-ploomide järamisest. Niikuinii talvitub üle talve ainult emasisend. Mis siis vahet on, kui teised varem maha notid :twisted: :twisted: :twisted: Saad ise rahulikult välipeldikus ja puukuuris käia ilma "nõelravi " saamata. Kussjuures herilase surakas läheb vingelt paiste võrreldes mesilase punetusega.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Tiide
Postitusi: 39
Liitunud: E Mai 08, 2006 8:02 pm

Postitus Postitas Tiide »

oleneb inimesest.nt ma sain suvel kolm laksu herilastelt pähe ,kahel jäid nõelad sisse mida ma avastasin alles õhtul voodis :) kuid teg tund aega peale nõelamist õrnalt sügeles ja sis oli asi jälle korras.

Ja se suvi oli ka ka meie kinnisesse pukki suur vabsikute pesa tehtud ilma seinteta mille ma sain väga hästi kõrvaldada musta cobraga.se pidi kõige parem olema nendest kärbsemürkidest.
Julged teha, julge tunnistada!
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

foxboy -Tiide kirjutas:kahel jäid nõelad sisse mida ma avastasin alles õhtul voodis :) .


Sellisel juhul ei olnud tegu ilmselt herilastega, vaid mesilastega! :wink:
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Joosep pajatas, et - Mul töökaaslane sai sama toimingu käigus 12 nõela vapsikutelt pähe ja kaela.
Kiirabi laks, tilgutid soonde jne. Kolme tunni pärast akkas asi stabiliseeruma.

ja siis Jahimes123 - mul ka sõber ronis kantslisse et sokku vaadata ja kuus vopsu oligi käes. temal aitas nr 8 haavlist kaks pauku

:lol: :lol: :lol: olgu muld talle kerge.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Tiide
Postitusi: 39
Liitunud: E Mai 08, 2006 8:02 pm

Postitus Postitas Tiide »

saialõikaja kirjutas:
foxboy -Tiide kirjutas:kahel jäid nõelad sisse mida ma avastasin alles õhtul voodis :) .


Sellisel juhul ei olnud tegu ilmselt herilastega, vaid mesilastega! :wink:


ei kindlalt herilased.vahest jätavad ka nemad nõelad sisse et sa teaks.herilased jäid juuste sisse kinni :?
Julged teha, julge tunnistada!
Vasta