RELVAD POLITSEILADUDES?!

2004. aasta teemad
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

RELVAD POLITSEILADUDES?!

Postitus Postitas kütt »

Kuna ühest teemast käis läbi ja üldteada on, et ladudes palju selliseid jahirelvi-originaale mis pole määritud vaid lihtsalt konfiskeeritud ja igati muidu OK, siis huvitav, kas kellelgi on teavet, kas ja kuidas neid sealt müüakse? Kas relvapoe vahendusel kus kenake % juba vahel? Või lähevad kõik hävitamisele? Avalikku saadavat teavet pole? Uuri ise omal käel?
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

Postitus Postitas Markko »

enamus on ka vanade jahimeeste omad, kes on ära surnud ja pärijad pole teind relvaluba tuleb püss politsei kätte hoiule anda.Asi on väga lihtne lähed politseisse küsid kas on relvasi mida müüakse, siis on vaja otsida üles pärijad, kelle käest sa relva ostad politsei on aind hoidja, kellel ei ole luba.Tehakse akt et loobudakse relvast.Ise ostsin ka endale relva Toz-34 EP väga korraliku sain.
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Niiet igast jaoskonnast eraldi pärida tuleb, sedasi?! Ühtset vastust, kus ja mida ja mis hinnaga, seda ei saa jah?
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

Täpselt niimodi see on.
lähme viime vahepeal metsa lisasööta
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

terekest.kui soovid relvi politseist osta siis peab sul olema kokkulepitud kaupuses kelle mkaudu sul see ost müük käib.politsei otse relvi müüja ei tohi see peab käima läbi kaupluse.
naxik
Postitusi: 26
Liitunud: E Juun 02, 2003 1:01 pm

Postitus Postitas naxik »

Ega politsei ei müügi(pole see mingi eraettevõte), vaid lihtsalt annab relva sulle ära, kui dokustaadid kõik olemas on. Mu meelest asi ikka sedapidi käib.
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Asi läheb keeruliseks jah...Kui keegi vana jahimees on läinud parematele jahimaadele, venelane tagasi kodumaale, relva ta mitte ise EI OLE andnud komisjonimüüki vaid politsei selle konfiskeerinud, mis iganes säärast ja ta on tema laos hoiul. Kas ma pean ikka läbi poe ostma ja seda polla siis mulle ütleb kellega tal diil on? Mitte ei saa enam aru...Siis kujunebki relvale siiski poe-turuhind ja asjal enam jumet pole...Või on lootust saada hea hinnaga mingi vanem asi?
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

sellist ühtset andmebaasi poliotseil ilmselt pole ,kust selliste relvade kohta teavet saaks. kellel huvi või esitada sellekohase küsimuse politseikodulehe kaudu ja siis teisi foorumis osalejaid informeerida
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

Postitus Postitas serx »

ma kardan et tasuta lõunaid pole olemas.......
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Ühe tuttava kaudu siin sai uuritud seda konfiskeeritud relvade värki, politsei pidi need ikka hävitama. Miks nii tehakse ta ei teadnud.
Ehk on siin mõni ametnik kes oskab seda lähemalt seletada.
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Kui hävitatakse nö. must relv, tapariist, kuriteoga seoses, siis asi selge et seda ei saa enam legaliseerida jne. Aga kui tehakse seda puhta relvaga, mis konfiskeeritud-võõrandatud mis iganes...siis, hm, milles asi? Lihtsam kõik ahju ajada ja asiants, või mis?
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

vanaraud

Postitus Postitas Olavi Kool »

no eks ma valgustan seda teemat pisut. Olen ise nende "vabanenud" relvade hindamiskomisjonis ja tassin seda vanarauda juba aastaid Tallinna. Korralikele relvadele on üldjuhul tahtja juba oma jahimeeste seast olemas ja millele ei ole siis nende kohta saab teavet relvainspektori käest. Osta saab neid otse endise omaniku või pärija käest ja mingit poe protsenti seal vahel ei ole. Tallinna hävitamiseks lähevad tavalisselt sellised "raiped" mille väärtus on hinnatud nulliks ja krim.asjadega seotud relvad ja neid ei ole vähe. Hetkel on meil saada üks Sauer 12 kal. ja tõesti üliheas seisukorras. Hind on ca.2500.- krooni. Seda ei raatsinud hävitamisele saata, kõik muu saast mille ära viisime oli selline mida ei tahaks ka ilma rahata.
naised saunas rääkisid
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Ahaa, nii see asi nüüd lõppeks ka selgemaks saab, tuleb välja et ikka on võimalik soetada hea hinnaga hea asi!! Samas minu jaoks on lahtine mõiste " väärtus null"...ma saan aru et enamus selliseid on aga kui mul näiteks on huvi just võimalikult odava asja vastu, legaalse, mille ehk hoopis "kohitseda" laseks, ise palju puutööd-restaureerimist ära teeks jne.
Ma arvan et ma sealt posust palju huvitavat leiaks, ons mul selleks võimalus? Kas TEADJAMIIS oskab vastata ja kus saaks näha seda SAUER-t??
Kasutaja avatar
kärsik
Postitusi: 2
Liitunud: R Mär 26, 2004 10:30 am

Postitus Postitas kärsik »

Nende politseis hoiul olevate relvadega on tõesti nii, et relvad mis on osalenud kuriteos ehk siis konfiskeeritud lähevad kõik hävitamisele, aga on selliseid relvi mis on toodud politseisse hoiule siis neid on võimalik osta läbi omanike ja pärijate. Tuleb minna lähimasse maakonna politsei osakonda relvalubade inspektori juurde ja küsida sealt. Samas saad näha ka mis relvaga on tegemist ja kuidas selle olukord on. Peale seda saad valitud relva omaniku või siis pärija andmed ja lepid kokku hinnas. Mis aga puudutab omaniketa relvi siis tõepoolest müüdi neid kunagi politsei poolt. Relvad asusid tallinnas politsei suures relvalaos ja sealt käidi relvi valimas, kui olid endale sealt välja valinud peale seda hindas keegi sellle relva ja siis pidid ostma selle läbi kaupluse sest politseil puudub õigus relvi müüa. Kahjuks ei tea kuidas see viimane praegust toimub
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

kuidas selle v2rgi kyll selgeks teha saaks? m6tisklen, et politsei kaudu relv osta on ehk minusugusele tyhjema taskuga tegelasele sobilik variant...
Viimati muutis sammal.habe, E Mär 29, 2004 9:25 pm, muudetud 1 kord kokku.
Suletud