lääne-siberi laika....

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Ka meil on olnud vene eurooplasi, aga viimased on kõik olnud lääne- siberlased ja see on kõik maitse asi.
Seda et laika üldse ei aja on suht raske uskuda, mõnega tuleb lihtsalt rohkem tööd teha. Meie saime enda laika tööle koos teistega ja nüüd teeb üksi ka tööd.
See, et laika ei haugu looma peale on puhtalt põlvnemise viga. Mõnest pesakonnast pärit koerad hauguvad tunduvalt rohkem kui teised. Enam koera igaljuhul nii ei osta, et seal pakutakse ja lähen ja ostan. Tahan ikka teada millised vanemad. Vähemalt mingi järk peaks ikka jahikatsel olema. See ei mängi minu jaoks rolli et tal on modelli paberid ja hinne väga hea väljanägemise pealt. Selle hindega ei ole metsas mitte midagi teha, kui välja arvata jahiseltskonna pildi peal. Lastel ja naistel hea vaadata ei oi kui ilus koer.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Enda koera vanematel on sea katsetel esimene ja teine järk. Aga tundub, et minu kutsikas ei taha just haukuda. Igas pesakonnas leidub vist mõni selline
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Samas võib olla ka see juhus, et loom ei seisa piisavalt hästi ees ja siis kui loom liigub laika ju ei haugu.
Või siis ka sellist asja olen näinud, et kui üks koer haugub nugist siis ei tee teine piuksugi, kui aga üksi on haugub väga hästi.
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

Noorele koeraomanikule soovituseks...nugisega õpetamisel peab olema ettevaatlik.Võib juhtuda, et koerast saabki nugisekoer.Olen ise yhe 4aastase koera niimoodi ära rikkunud.Koer ajas normaalselt, kuni sai temaga yks talv peetud ainult nugisejahti.Edaspidi käis selle koeraga seajaht tavaliselt ainult esimeste nugisejälgedeni.Kusjuures nugisega saavutas ta sellise vilumuse, et lask oli tihti yleliigne (ei roninud puuotsa järgi ;)) ).
Pathfinder007
Postitusi: 78
Liitunud: T Veebr 24, 2004 3:26 pm

Lääne-Siberi laika

Postitus Postitas Pathfinder007 »

Eespool oli juttu et üks või teine koer ei võta või ei aja Mina arrvan ka et iga krants võtab vähemasti võileivalt vorsti ja ajab karva,aga iga krants ei ole sugugi mitte jahikoer st. koer kellega jahil käia Tõnul oli üks arvamus lääne-siberlasest võrreldes teda vene -eurooplasega Lase tulla Mina arvan et lääne-siberlane on veits uimane või kui võtab sea ette siis lööb terve karja naabrimeeste maale pole seda kasi-hiire mängu mis ei lase seal kaugele ära põgeneda !!
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Mina küll ei ütleks, et läänesiberlane ajaks nüüd sead pikalt naabrimeeste maa peale. Oman ise 2 lääne-siberi laikat ja enamasti juhtub ikka see, et karjast lüüakse üks siga eraldi ja sellega tegeletakse, ülejäänud kari aga läheb omapead vaikselt minema.
Seda tuleb üli harva ette kui laikad tulevad nagu karjakoerad 20 siga ees ja nemad jooksevad rõõmsalt ümber nende.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Täitsa Nivaomanikuga ühel meelel. Mul võtab enamasti ühe, tavaliselt kuldi või vana suure emise ette ja paneb sellega minema, ülejäänud pudinad kaovad vaikselt ära. Eriti narr on siis kui suure luba ka pole. Ei tea kas vanal kuldil ja emisel on koera jaoks ka tugevam lõhn või miks see nii on?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

See miks karjast võetakse see suur on väga lihtne. Asi ju nimelt selles, et pisikesed pudinad aina põgenevad koera eest. Suur hakkab koeri ründama ja sellega võtab koerte tähelepanu endale ja nii ta sinna koerte ette jääbki. See oleneb täpselt ka koerte vilumusest, minu koertega selline lugu et kuidagi suudavad nad ikak ühe väiksema karjast eraldi saada, aga see sõltub ka sigade harjumusest. Aastaid tagasi kui hunte oli palju olid, sellised juhused kus koerad tõesti pidasid nagu mõnes filmis karjakoerad lambaid, kari sigu ühes puntras mõne puu all koos, suured liiguvad ringiratast ümber karja ja ründavad koeri. Sest neile oli selgeks saanud, et niipea kui liikuma hakatakse võtekse kohe üks pisem eraldi. Aga nüüd kui hunti ei ole enam on koeral tunduvalt lihtsam.
Kalju Põder
Postitusi: 1
Liitunud: E Apr 19, 2004 7:37 pm

otsin laikat

Postitus Postitas Kalju Põder »

Kes teab kust saaks osta lääne-siberi laikat (puhtatõulist,pabereid ei pea olema) Lihtsalt ei suuda kusagilt leida!! :( :cry: :?:
jahimees Ats
vaoni

Re: otsin laikat

Postitus Postitas vaoni »

Kalju Põder kirjutas:Kes teab kust saaks osta lääne-siberi laikat (puhtatõulist,pabereid ei pea olema) Lihtsalt ei suuda kusagilt leida!! :( :cry: :?:


tahad ikka jahikoera? siis võta parem paberitega, igaks juhuks. kui ma nüüd päris metsa ei pane, siis nõutakse jahikoertel jahikatseid ja korraliku paberitega pesakonna vanematel peavad need kenasti tehtud olema. esiteks saab katsete järgi hinnata vanemate jahiomadusi (mis loodetavasti järglastele ka edasi päranduvad) ja teiseks, paberid annavad mingigi garantii, et ostetav koer on ikka seda tõugu. muidu turuvärava mehe käest võid saada küll mingi odava koera, aga palju tas laikat sees on, see on iseasi.(lihtsalt on väga palju näiteid, kus oodatud 'puhtatõulisest' kasvab keskmist kasvu karvane krants) ja iga koer teadupärast jahikoeraks ei kõlba.

muidu kasvatab neid koeri näiteks kennel 'jahisarv': Kasvatajad Vello ja Kaido Kallavus
Tel: 050 419 24, 050 604 15, 055 81 340
(ei promo midagi, lihtsalt ainus neid koeri kasvatav kennel, mis pähe kargas. koerte taseme kohta ei oska mitte muffigi öelda)
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

äkki saab mingit infot ka eesti jahikoerte tõuühingust:
Andres Lillemäe +372-601 4544
Kuristiku 7, 10127 Tallinn
Kasutaja avatar
aka
Postitusi: 2
Liitunud: K Apr 21, 2004 7:12 pm

Postitus Postitas aka »

Sai soetatud lääne-siberi laika aastal 199x. suimetsa käest. Täpselt nüüd aastat ei mäleta klll.Muidu paberitega jne Hea on asja juures see, tolle ema oli toodud siberist.Ja tõesti koeral on annet, isa hakkas taga metsas käima ma ei mäleta mitme kuuselt.Ajab pea kõike.
Hästi hoiab kinni põtra siga,võibolla isegi liiga julgelt -lausa rippus põdral kaelas...Võtab nugist,mägraga on maadelnud mitmed korrad.Kuid too on peaks ütlema väga kõva vastane.Poleks arvanudki et nii kõva.
Ei tea mis pesakonnast sai aga üks oli kadrinas, igatahes väga energiline koer oli.Kahjuks jah tehti talle ära...
Kuna kahju on lasta head verd raisku, siis peaks paaritama hakkama mõne korraliku koeraga...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

aka kirjutas:Ei tea mis pesakonnast sai aga üks oli kadrinas, igatahes väga energiline koer oli.Kahjuks jah tehti talle ära...
Kuna kahju on lasta head verd raisku, siis peaks paaritama hakkama mõne korraliku koeraga...


Et sai vigastada... aga endiselt sigimisvõimeline?
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Ma ostsin aastat 4-5 tagasi Laeva kandist, vist oli kasvataja nimi KalevTamm. Paberitega poiss, ajab kõike alates koprast lõpetades sea ja põdraga. Ainuke viga, et jätab suht kiiresti järele, kui ära ei lasta või kaugemale läheb. Noh, teisest küljest on see ka hea, ei pea koera otsimisele tervet päeva kulutama, nagu meil teise koeraga on. Too ei jäta haavatut rahule, on nii öö otsa metsas haukunud sea juures, kui ise ei näe näppugi suhu pista. Kui väga vaja on, võin nädalavahetusel otsida numbrit.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
villuvih

Postitus Postitas villuvih »

Kes teab kust saaks soodsalt osta lääne-siberi laikat ei pea olema paberitega, peaasi et päris krants pole. Lõuna-Eesti :D
Vasta