Jahti-Jakt Kaugusmõõtja

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Ivar
Postitusi: 1
Liitunud: E Okt 30, 2006 11:15 pm

Jahti-Jakt Kaugusmõõtja

Postitus Postitas Ivar »

Teemaks: http://www.jahtijakt.com/jj_lasermittari_eesti/
ehk teisisõnu JahtiJakt kaugusmõõtja

Kas keegi on enesele soetanud ja millised on kogemused? Hind on ju päris söödav, küsitavaks jäävad ülejäänud omadused.
Lisaks üks jahivarustus.ee muidu äärmiselt vastutulelike inimeste poolt siiani vastamata küsimus: kas näit on fikseeritav ka hämaruses (s.t on kaugusmõõt ja muu asjakohane info kuidagi illumineeritud või ei?)

Muidu ei küsiks, aga miskipärast on silma järgi kauguste hindamise võime alates distantsist 100 ++ meetrit mul peaaegu olematu ja seetõttu pakuvad taolised vidinad praktilise väärtusega huvi.

Tänud ette kõigi asjalike ja nõuandvate arvamuste eest!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Nii palju kui mina neid kaugusemõõtjaid olen näinud, mida ühest mulgust sisse vaadates vaatad ja ühe käega hoidma pead siis õiged asjad need pole olnud. Mõõdad ju ikka kaugemaid distantse, kui 100m ja isegi püssist lastes kuni 175m suurt kuuli kukkumist arvestama ei pea (näiteks rebast/hane lastes). Selle kauguse paned silma järgi paika küll. Keemia hakkab peale pikematel distantsidel. Seal on vajadus juba stabiilsema asja järele, mida saad kahe käega hoida. Soovitan soojalt leida variant ja tuua naabrite juurest ära hoopis selline riistapuu http://www.midwaysuomi.com/apps/eproduc ... mID=483221
Foorumi tegelase kuldi oma olen saanud näppida. See jättiski kõige soliidsema mulje ja tekkis vastupandamatu soov ka ise sellist omada.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

mina jällegi väga ei soovita. sest rangefinder merebinokli juures tähendab pigem nokli vaateväljas paiknevat mõõteskaalat, mille abil saad teadaoleva suurusega objektide abil (majakad jms) kaugust hinnata.

jahil on pigem ikka lasertehnoloogial põhinevat kaugusmõõtmist vaja (hm, kas loom seda ei tunneta et laserkiir temal peatub?)

nii et kui binokkel ja kaugusmõõtja 2 in 1, siis pigem Cabelasest vms. kohast Leupold Wind River® 8x32 RB800C Range Finding Binoculars with Compass - 500 taala

või siis

Bushnell 8x36 Yardage Pro Quest Laser Rangefinding Binoculars - 450 taala

Leica Geovid BRF Rangefinder Binocular jääb vist hinnaskaalalt enamikule eesti jahimeestest kättesaamatuks...?

edit: muidugi on mehi, kes kaugusmõõtjat ei vaja. mina paraku nende hulka (veel) ei kuulu...
Viimati muutis sammal.habe, T Okt 31, 2006 3:50 pm, muudetud 3 korda kokku.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Ei soovi nüüd kedagi ega midagi halvustada, aga tegelikkuses on nõnda, et mida vähem sul neid igasugu vidinaid on, seda vabamalt sa ennast jahil tunned. Peamine on korralik püss korraliku optikaga.
Kauguse ligikaudne hindamine 200-250 m. ulatuses on täiesti harjutatav ja õpitav. Ja kui kaugus on nii suur, et selle hindamine tundub sulle raskevõitu, siis on see kaugus ka laskmiseks suht mõttetu.
Teine asi, kui spetsialiseerud just nimelt mingi magnumrelvaga 300-500m distantsile, siis hakkab asi omama mõtet.
Ise ei kanna jahil ammu isegi binoklit kaasas, kuigi paar korralikku olemas.
Kui üldse abivahenditest midagi vaja peaks olema, siis korralik GPS kuluks küll vist ära. Jahimaadele üleöö tekkivad raiesmikud ja nendele kiirelt kasvav võsa võivad su vanas teada kohas pilves ilmaga korralikult segadusse ajada.
Viimati muutis puukoi, T Okt 31, 2006 3:50 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kakuke vale lingi pani kogemata :(
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Nii see on, et link vale saanud kogemata. Mõtlesin tõesti lasertehnoloogial põhinevat kaugusemõõtjat mis binokli sisse paigaldatud.
See mis puudutab kaugele laskmist siis selles osas julgen küll enda kogemusest vastu vaielda. Nimelt on minu kasutada korra nädalas 300m lasketiir ja seda olen siis ka regulaarselt kasutanud. Näiteks enda laetud moona ja püssiga (kal 222Rem) on kuuli kukkumine 200m distantsil ca 10cm, 250m distantsil 25cm ja 300m distantsil 50cm siis selles vahemikus on väga kerge eksida maastikul, kus varem lasknud pole. Parasjagu mahub sinna vahele nii hani, kui ka rebane ja siis oleks väga abiks just kaugusemõõtja. Sai mõni aeg tagasi katsetatud enda jaoks uut kuuli 300m distantsil ja seda lehte sai ka pildistatud http://beta.album.ee/node/92274036/16965031 (olgu ära mainitud, et lastud on sinna 5 lasku millest äärmist vasakpoolset tundsin, et tõmbasin ära, A4 servas, ülejäänud 4 siis mustas 8 alas). Vähemalt mulle oli väga abiks see aasta hanejahis kogemus tiirust, kus sai selgeks õpitud kauguse mõõtmine enda püssi optika pulkadega ja selle arvestamine hane peale. Max distantsilt on tulnud tänu sellele nii hani kui sa sokk ära ja selliste pisipudinate jaoks pole mingeid magnumeid tarvis kui tuult jälgida (toelt muidugi).
Ps. kutsungi ülesse Tartumaa rahvast endaga neljapäeviti ühinema. Tõsisema huvi korral siis juba privas.
Pps. keskmisel Eesti jahimehel pole tõesti miskit peale hakata kaugusemõõtjaga.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

eem... milline on õige link? soome keelt paraku ei oska, küll aga huvitab nokli-kaugusmõõtja hinnavahe soome ja meerika poodides.

kakuke kirjutas:Nii see on, et link vale saanud kogemata. Mõtlesin tõesti lasertehnoloogial põhinevat kaugusemõõtjat mis binokli sisse paigaldatud.
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

njah, ise kah veits roheline selle silmaga kauguse mõõtmises osas:P ei taha kuigi hästi välja tulla...sooviks kah seda ÕIGET linki siis. seda jahti jakti asja endale ei soetaks, mingi sisetunne tõrgub vastu :oops:
Kaks eestlast, kolm arvamust
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Tea, kuidas nende teiste loomade-linndudega aga siga tunneb nii laserkiire kui infrapuna sihiku kohe ära.Sai kunagi mõlemad metssea peal järgi proovitud.Keegi rääkis sama ka varese kohta aga ise pole proovinud ei tea?
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

eelmisel nädalal jõudis suure lombi tagant kohale Leupold RB800C Range Finding Binocular. s.t. 8x32 binokkel ja laserkaugusmõõtja/kompass ühes keres.
sai teist möödunud nädalavahetusel metsas ka proovitud, näitas küll. (suuremaid) objekte kaugemalt kui 500m ei mõõtnud, nii kaugelt võttis probleemitult. katsetused jätkuvad.
Pilt
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Palun mõned näited "suurematest objektidest" ja mõned siis pisematest, mida ei näidanud. :?
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

mul pisemaid, s.t. mets-elajaid polnud paraku võimalus mõõta. sestap valisin eluta objekte: puud, põõsad jne. tundus, et pigem näitas meetrijagu vähem kui rohkem. näiteks puu, mis mõõduriista järgi oli 28m, oli sammudega mõõtes 29. maja ja metsaserva kaugust näitas 500 meetrini kenasti, kaugemalt polnud võimalik proovida. igatahes 1km kaugust enam ei mõõtnud. eks peab uurima, kuidas ta 100-300m vahemikus käitub.

tartlastele võin riistapuud ka näidata ja näppida lasta.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Ma just seda mõtlen, et kas nt rebase mõõdab põllu peal mõõdab ära?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

sammal.habe kirjutas: näiteks puu, mis mõõduriista järgi oli 28m, oli sammudega mõõtes 29.

Aga oled sa kindel, et su samm on täpselt 1 meeter pikk :?:
Kui su samm ei ole täpselt 1 meeter, vaid näiteks 0,96551724 meetrit, siis 29 sammu korral teeb see kokku 28 meetrit :?
Ma ei nori, lihtsalt õlleklaasi taga hakkas igav :lol:
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

rajaleidja kirjutas:
sammal.habe kirjutas: näiteks puu, mis mõõduriista järgi oli 28m, oli sammudega mõõtes 29.

Aga oled sa kindel, et su samm on täpselt 1 meeter pikk :?:
Kui su samm ei ole täpselt 1 meeter, vaid näiteks 0,96551724 meetrit, siis 29 sammu korral teeb see kokku 28 meetrit :?
Ma ei nori, lihtsalt õlleklaasi taga hakkas igav :lol:


amide värk, äkki mõõdabki jardides. Jama lugu, hakka nüüd millimeetritäpsust nõudva lasu puhul veel jarde peast meetriteks ümber rehkendama. Muidugi, teine variant on ehk veel: tellida binoklist ja kaugusmõõtjast lähtuvalt ka sobiva karakteristikaga amide moon.
Vasta