20/76 laskemoonast

2004. aasta teemad
Suletud
veelüksjahimees

20/76 laskemoonast

Postitus Postitas veelüksjahimees »

Osalen esmakordselt foorumil, seetõttu veidi koba. Oman kombineeritud jahipüssi 20/76+.243Win. Võib öelda, et väga hea valik väiksemat sorti uluki jahiks, aga ka seajahiks, kui poleks 20/76 kuulimoonaga probleeme.
Nimelt keegi tänasel päeval, minuteada, sellega ei kauple. Ja tootjaidki sellele vaid kaks: FEDERAL ja ROTTWEIL. Ka 20/70 või 20/67 kuulipauke keegi ei paku. Kas kellelgi on sellekohast rõõmustavamat infi?
Selleks aastaks küll vajadus möödas, kuid tuleviku mõttes. Kas kellelgi on kogemust isiklikult näiteks Saksamaalt sileraudse jahilaskemoona toomises, mis pabereid lisaks meie politseiameti loale kohapeal nõutakse jne. Vahva kui saaks vastuseid!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Moona võid küsida eesti jahimeeste seltsi majast tallinnas. nemad kauplevad väga laialdase moonaga ja ehk saab ka nende kaudu tellida. aadressi peast ei oska öelda, aga eesti jahimehe ajakirjas peaks see kirjas olema. kuulutavad alati oma moona müümist
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

seda moona on vähe saada ise oman ka sellist kaliibrit püssi ja seda moona on väga harva liikumas ja kui liigub siis ka piiratud koguses mina sain seda moona viimati normarkist harkus seal oli remiktoni moona müügil praegu on otsas aga lubati juurde tuua ja veel olen seda moona näinud müügil küti äris ja ka feelmanni tänaval olevas relva kaupluses .
veelüksjahimees

20/76 jahilaskemoonast

Postitus Postitas veelüksjahimees »

Tänud vastuste eest! Kahjuks on olukord siiski mäda, teie tähelepanekud on ilmselt vähemalt poole aasta tagused või veel kaugemad. Olen suhteliselt "kodus" erinevate moonade osas ja käinud üsna pidevalt mööda jahikauplusi Tallinnas, nii et tean neid kõiki-kusagil pole juba ammu. Seepärast mõtlesingi foorumis oma kurba saatust teiega jagada.
Aitähh, igatahes! Ja kui kellelgi midagi uut lisada, laske tulla!
jukuke
Postitusi: 6
Liitunud: T Mär 16, 2004 4:30 pm

20/76 laskemoonast

Postitus Postitas jukuke »

Oman 20/70 ja käisin oktoobris Riias, kus kesklinnas oli neli jahindustarvete poodi. Kõigis neis oli müügil kuulipauke. (ROTTWEIL) Ühes neist oli kolme sorti valmis kuuliga laetud padruneid+kahte sorti kuule. Valmis padruneid ei müüdud aga kuule sai osta küll. Kui sul on Lätis sõber jahimees (sellise püssiga) siis on su probleemid murtud. ROTTWEILI valmis padrun maksis umbes 15.-EEK
veelüksjahimees

20/76 jahilaskemoonast

Postitus Postitas veelüksjahimees »

Tänud, Jukuke! Riia kohta teadsin, kuid paraku on piir ikka vahel ja valmis pauku nagu teada, jah, tuua ei saa. Kuulide kohta, aitähh, uurin võimalusi. Käisin ise nädala alguses Saksamaal Frankonia poes ja olin valmis sealtki mõne karbi tooma, kuid mis huvitav-komponente nad ei müü kuna huvi nende vastu puudub. Kataloogides pakutakse küll aga poes kaubana saada pole. Vot sellised lood.
Kõrvalmärkusena-sellised jahikauplused võtavad meie jahimeestel ikka suu lahti. Relvade valik, riiete ja tarvikute valik on mega, kalleim püss, kui õigesti mäletan, maksis ligemale 3 milj. EEK. Aga see selleks, jahti saab ka sadu kordi odavamatega pidada ja seda nautida. Kuulmiseni
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: 20/76 jahilaskemoonast

Postitus Postitas kakuke »

veelüksjahimees kirjutas:Kuulide kohta, aitähh, uurin võimalusi. Käisin ise nädala alguses Saksamaal Frankonia poes ja olin valmis sealtki mõne karbi tooma, kuid mis huvitav-komponente nad ei müü kuna huvi nende vastu puudub.

Juhtusin eile Tartu Jahipaunast läbi liikuma. Seal hakkas mulle silma 20 kal. müügil olev Brenneke`se kuul (hinda ei mäleta). Võibolla pakub huvi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
veelüksjahimees

Postitus Postitas veelüksjahimees »

Tänud! Katsun Tartuga telefoniühenduse saada, plaanisingi just järgmisel nädalal tööasjus Tartu sõita. Üldiselt räägitakse, et lähikuudel peaks nii mõnegi haruldasema jahilaskemoonaga kergemaks minema, Deerhunter lubas asja käsile võtta.
Külaline

Re: 20/76 laskemoonast

Postitus Postitas Külaline »

veelüksjahimees kirjutas: Ka 20/70 või 20/67 kuulipauke keegi ei paku. Kas kellelgi on sellekohast rõõmustavamat infi?

Teema on küll kõvasti aegunud, aga siiski. 20/70 Fiocchi kuulipauke on müüa praegu Tartus Trapperis 16kr/tk.
vana sokk

Postitus Postitas vana sokk »

Tartus on müügil jah kuuliga laetud padrunid 5tk karbis ainult 67 mm pikad mitte 70.
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Postitus Postitas Kolevoll »

Informatsiooniks veel niipalju, et Euroopa Liidu tingimusetes ühest liikmesriigist Eestisse oma tarbeks laskemoona toomiseks ei ole tarvis muud dokumenti kui vastav relvaluba. Seega peaks olema võimalik nüüd ka Lätist vajalikku kraami tuua.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

vana sokk kirjutas:Tartus on müügil jah kuuliga laetud padrunid 5tk karbis ainult 67 mm pikad mitte 70.

:roll: seletage algajale, aga mida need 67 mm pikad padrunid õigupoolest tähendavad? vaatasin, mu padrunivöös olid ka ühed lühemad, teised pikemad (70 mm siis). kas ja mida see muudab minu püssi lasketulemustes?
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

kolevoll kirjutas:Informatsiooniks veel niipalju, et Euroopa Liidu tingimusetes ühest liikmesriigist Eestisse oma tarbeks laskemoona toomiseks ei ole tarvis muud dokumenti kui vastav relvaluba. Seega peaks olema võimalik nüüd ka Lätist vajalikku kraami tuua.


Kas selleks ikka rahvusvahelist relvaluba e. relvapassi pole tarvis ( seda mida eraldi tuleb taodelda ) ? Vähemalt relvaostuloaga on küll nii, et tuleb politseiametist 500 eeki eest euroopaliidus kehtiv paber lunastada.
Samuti lastakse üle piiri jahirelvaga vaid relvapassi olemasolul :-(
Suletud