söödasõime ehitus

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
unistaja
Postitusi: 1
Liitunud: K Nov 08, 2006 3:28 pm

söödasõime ehitus

Postitus Postitas unistaja »

Soov siis ehitada kitsedele söödasõim talveks ,kas on kusagil jooniseid milline see peaks olema (kõrgus jne.)?
Gustaf
Postitusi: 52
Liitunud: K Veebr 22, 2006 8:06 pm

Postitus Postitas Gustaf »

tegin söödasõimest joonised, lähipäevadel hakkan sõime kokku kopunnima...
Et kui saab korralik ja arvestatavd mõõdud on ok, siis võin piltet eha ja joonised saata :wink:
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

Viitsid, mine käi raamatukogus. Otsi sealt raamatut "Jahiraamat" Tiit Randveer 2003-2004. Seal joonised ja seletused olemas.
Viimati muutis tuisk, K Nov 08, 2006 5:50 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kaks eestlast, kolm arvamust
kalamees :)
Postitusi: 191
Liitunud: K Juun 21, 2006 11:26 am

Postitus Postitas kalamees :) »

Mul see Jahiraamat olemas. Vaatan kodus järgi ja võin mõned pildid sisse skännida ja siis ülesse panna.
julged teha, julge ka vastutada...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

kitsesöödasõim

Postitus Postitas jorr »

Neid söödasõime jooniseid vist igas jahialases raamatus ja jahimehe käsiraamatus olemas.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mina olen ühe sellise teinud http://beta.album.ee/node/9083163/17002838
Ütleks, et mõõtudega väga punnitada ei tasu. Mõtle kitse kõrguse peale ja selle peale kuidas ja millega seda transpordid ja ongi mõõdud olemas. Mäletan, et kui tegin enda oma, siis mainis Feen, et sõimes heinu hoidvate pulkade vahesid liialt laiu ei teeks. Pidid hakkama heinu välja kakkuma. Hea oli vist mingi max 15cm vahed.
Jõudu tööle!
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

söödasõim

Postitus Postitas jorr »

Neil pulkadevahel veel see tähtsus,et kui vahe lai siis võivad pea vahele toppida ja kinni jääda.Eriti sokud sarvipidi.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: söödasõim

Postitus Postitas kakuke »

jorr kirjutas:Neil pulkadevahel veel see tähtsus,et kui vahe lai siis võivad pea vahele toppida ja kinni jääda.Eriti sokud sarvipidi.

Vot selle peale olen ise ka mõelnud, aga kas keegi miskit sellist konkreetset juhust ka teab?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

kakuke kirjutas:Mina olen ühe sellise teinud http://beta.album.ee/node/9083163/17002838


Njaa...Kakukesel läheb vist pool pere eelarvest sööda peale :D viinamarjad, mandarinid, apelsinid :D
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

raha on, miks mitte? :twisted:
Kaks eestlast, kolm arvamust
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ma pole söödasõimedele erilist rõhku pannud.
Koostöös sõbrelike maaomanike/põllumeestega leidnud võimaluse silo talvel välja viia. Ja kui hästi läheb siis koos mineraalidega ja jõusöödaga rikastatult. Kui selle põllu/metsa serva kitse kodupaika maha paned, või talvel juba paari tunni pärast leida 7-8 pealisi punte söömas. Ja ei lähe sealt liblekestki kaduma, vaatamata sõime puudumisele.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

See sõim iseenesest on jah, pigem poseerimine.
Kui sul on sinna edaspidi ka midagi panna, siis selle asemel ajab täiesti asja ära mingi madalalt haraline puu või lihtsalt parajalt avar tihedama kuuse alune.
Kui sul on, mida sinna panna, küll loomad üles leiavad.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kuulaks huviga, et mis selle sõime selliseks teeb, et kohe poseerimine. Kas asjaolu, et juhuslikult omasin maal katuselaaste ja viitsisin selgeks omale teha kuidas neid peale lüükse ja ei tormanud esimesse ehituspoodi plekki kohe ostma? Või asjaolu, et peale esimest ja ka teist pauku jalaga see laiali ei lenda (tavaliselt see kipub nii olema)? See minu komme, et kui midagi teen siis teen hästi või ei tee ülde mitte. Siga kurjam tõmbas sõime eest küna ribadeks (sellega tuleb arvestada). Loomulikult võib sõita ka moskvitsiga, lasta vene kukkedega kaheraudsest, elada ise telgiga kuuse all pursuika kaisus või kallata sööta ämbriga puu alla. Maitse asi. ;) Kõik ei peagi üdini ratsionaalne olema ja võb ka enese hinge jaoks olla.
Ps. Välismaiste viljadega toidetud kitse liha on maitsvam ning ei pea igasugust suramura, nagu feen toidu sisse paneb, ise panema, kuna need ju seal olemas. Proovige järgi. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Minumeelest Grand Old Meistemann on lihtsalt Kakukese puitlaastkatusega loomatoidukeskuse osas veidi kade ;)

BM
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

kakuke kirjutas:Kuulaks huviga, et mis selle sõime selliseks teeb, et kohe poseerimine.


Mõtlesin seda, et kui huvi sööta, siis saab ka suurepäraselt ilma sõimeta hakkama eelpool viidatud viisil. Peaasi , et sööta jätkuks.
Miks selline arusaam aja jooksul on tekkinud - sellest olen näinud kahetsusväärselt palju lagunemisohus või juba upakil söödasõimi, kus heinad ilmselt sama vanad, kui sõim ise. Kunagi hurravaimustuses või käsukorras tehtud ja sinnapaika jäänud.
Kui keegi ehitab sõime ja jätkub aega ja viitsimist seda ka ikka aeg-ajalt täita kitsele söödavaga, tore!
Aga söötmine on edukalt võimalik ka ilma selleta! :roll:
Möödunud suvel, rikkalikul õunaastal sai kottide kaupa veetud õunu metsa, järgi jäi sellest paari nädala pärast tallatud-songitud platsid. Oleks ainult mida viia!
Ja mis heintesse puutub, siis aeg on edasi läinud, kits ei söö juba ammu lehmasöödaks kõlbavat heina, kui siis ristikut ehk.
P.S. pilti märkasin alles peale Tuisu kommentaari vaadata - M.O.T.T.:- paremad palad vedelevad kõik maas, sõim on kenasti ainult koha markeerimiseks. :lol:
Viimati muutis puukoi, N Nov 09, 2006 7:39 pm, muudetud 2 korda kokku.
Vasta