söödasõime ehitus

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Mina kui ehitaja olen viljakünasid vanadest pruunidest raketisevineeridest teinud. Ei idane ega ei mädane. Ei näri seda hiired ega lõhu sead. Vähe betoonised on aga muidu peris uhked.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Seoses selle värvimisega tuli meelte lugu vene ajast kui need sõimed kohustuslikuks läksid.Keegi ehitas maja ja tegi kodus ka korraliku kitsesööda sõime valmis.Täpsed mõõdud ja jalapostid ligroga immutatud,lõpuks värvis veel rohelise õlivärviga kogu kupatuse üle,kestab sada aastat,nagu mees uhkeldades ütles.Kui sõim oli pool talve metsas seinud ja lehmaheina ilusti täis pandud,tundsid teised huvi,et kuidas töötab?
Ilus on omal vaadata küll aga loom on loll,rääkis ehitajamees ise.Kõige ligem kitsejälg oli sõimest ehk paarsada meetrit ja krti naabri jahimees lubas tule otsa panna kui ma oma "mustlase jõulupuud" minema ei vii.Pidavat siitkandist viimased kitsed minema hirmutama.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: söödasõime ehitus

Postitus Postitas -Ivar- »

Kuna täna oli ilus talveilm sai veitsa nokitsetud ja välja tuli selline asi.
Pilt
Pilt
Katus sai veidi lühike aga noh eks järgmine sõim saab parem.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: söödasõime ehitus

Postitus Postitas jorr »

Katus katuseks,eks järgmine jah aga pilti vaadates tundub sõimepulkade vahe suur olevat.Sõimepulkade vahe on kindla laiusega,et kits pead läbi ei pistaks ja kinni ei jääks.Kui nüüd ei eksi,siis oli pulkade vahe 10-20sm.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: söödasõime ehitus

Postitus Postitas -Ivar- »

Mul tuli 18 cm pulkade vahe üks vahe tuli 20
eros
Postitusi: 88
Liitunud: L Mär 29, 2008 8:58 am

Re: söödasõime ehitus

Postitus Postitas eros »

-Ivar- kirjutas:Mul tuli 18 cm pulkade vahe üks vahe tuli 20
Kõik Ok,keegi peab ikka midagi vinguma :evil:
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: söödasõime ehitus

Postitus Postitas raindrenkhan »

Tore näha et mõnelpool sellega tõsiselt ka tegeltakse. :)
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: söödasõime ehitus

Postitus Postitas kakuke »

Sõim kena, aga anna hiljem teada, et kas sisu ka kaubaks läks. Porgandit ja kapsast pole minu kitsed näiteks kunagi tahtnud. Enda sõimel panin ette küna vilja jaoks ja siis künasse panin esimesel aastal lakukivi. Kivi toimis kenasti, aga hiljem see koht, kus jala alla tilkus soolast vett, selle kaevasid sead kapitaalselt ülesse, et üks jalg oli korralikult õhus. Hiljem murdsid küna ka maha. Parandasin ära ja nüüd õnneks pole sead kallal lammutamas rohkem käinud. Sõime pulkade sammu vaatasin ise omal ajal vanast jahimehe käsiraamatust.
Manused
Sõim.jpg
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: söödasõime ehitus

Postitus Postitas Joosep Käba »

Sõim on sajebsaa. (y)
Heina asemel torka silo sisse.
Kuiva heina närib viimase näljaga aga kooleb maha lõpuks ikka.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: söödasõime ehitus

Postitus Postitas Pauli »

Kakuke vihjas juba, aga ma ütleks otse: võta soolakivi sõime küljest ära, muidu see sõim sul pikalt ei kesta - ära lõhutakse. Pane kivi lähedal mõne puu või kännu külge. Pulkade vahe koha pealt on minul tekkinud selline mulje, et mida laiem vahe, seda paremini süüakse, vähemalt minu kitsed kuidagi nagu pelgavad neid pulki.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: söödasõime ehitus

Postitus Postitas kakuke »

Vaatasin pilti, et katuseroovid pole vist piki sõime, kuhu katusekate toetub? Kui nii, siis selle see katus ka lainetab. Ma ei tea kuidas teised toimetavad, aga vanasti armastasin hullult kipsikruve. Need on ka asjad, mis välitingimustes kiirelt annavad otsad ja ei toimi. Peale hinna neil tegelikult miskit head polegi. Nüüd ehitades valin raudselt torx peaga puidukruvi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: söödasõime ehitus

Postitus Postitas duv »

Sool peaks olema jah nii kõrgel, et ka põder seda hammastega närima ei pääseks, muidu lõhutakse see kuubik lihtsalt laiali ja sead veavad tükid minema. Juhul, kui panna maapinna ligi, siis peaks laudadest kasti ümber ehitama või tühjaks õõnestatud kännu sisse panema. Mul murdsid põdrad 10-15cm jämeduse kase tüüka, mille otsa 2,5m kõrgusele pandud igatahes maha. Praegusel juhul peaks soolaga ettevaatlik olema, sest vett metsas pole võtta ja need paar porgandit külmuvad ka kontkõvaks, sool parem värske rohu ajaks jätta.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: söödasõime ehitus

Postitus Postitas sooviku »

Ega loom loll ei ole,et ta lihtsalt omale soola sisse lahmima hakkab.Soola lakutakse siis,kui tal seda vaja on.Mingi aeg ei käi ju põdrad üldse soolakul ja siis jälle magataksegi seal juures.Ei metsloom omale soolaga liiga tee.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: söödasõime ehitus

Postitus Postitas -Ivar- »

kakuke kirjutas:Vaatasin pilti, et katuseroovid pole vist piki sõime, kuhu katusekate toetub? Kui nii, siis selle see katus ka lainetab. Ma ei tea kuidas teised toimetavad, aga vanasti armastasin hullult kipsikruve. Need on ka asjad, mis välitingimustes kiirelt annavad otsad ja ei toimi. Peale hinna neil tegelikult miskit head polegi. Nüüd ehitades valin raudselt torx peaga puidukruvi.

Panin roovi risti mitte pikki sõime.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: söödasõime ehitus

Postitus Postitas jorr »

Soola kohapealt arvan,et metsloom sööb seda,mis keha vajab ja loom kätte saab,koduloom sööb seda,mida temale ette antakse.Pole ka ise soolamürgitusega loomast midagi kuulnud,ehk soola puudumisest vast?
noorus on ilus aeg
Vasta