söödasõime ehitus

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

nagu kakuke ütles, et kui teha teha korralik. toita tuleb sellega, mida parasjagu kätte saab. muidugi võib vedada ka puu alla ja kännu otsa, kuid mulle ISIKLIKULT meeldivad söödasõimed. Ütlen ausalt, et kakukese sõim näeb väga viks ja viisakas välja. Pilt on kah super hästi välja tulnud 8)
Kaks eestlast, kolm arvamust
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Vot ei söö kits minu söödasõimest peale heina, viha ja vilja miskit. Järgi proovitud värk. Mul poisid toppisid nalja viluks heinte peale porgandit ja hiina kapsast. Maast söödi see ära, aga sõimest jäi puutumata. Vilja olin ka sunnitud maha puistama kuna siga murdis küna maha, kus sees on mul siis ka lakukivi. Hein ei tohi loomulikult olla kõrreline. Seda käin spetsiaalselt Tartust Võrumaale metsheinamaale niitmas ja kuivatamas. Tänutäheks söödi kaks sõime täit heina ära talvega. Ratsionaalsusest ei saa siin juttugi olla. Täna on foorumis diagnooside panemise laine. Ma ka panen endale ühe " Profesionaalne kritinism." :lol:
Jahirajatised on ühtlasi ka jahimehe visiitkaardiks!
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

söödasõim

Postitus Postitas jorr »

Kõrreline hein tõesti ei lähe aga millest vihad tegid?Endal kogemus,et hästi läheb nõges ja vaarikas aint kuivatamisega tegemist sest need lehelised kipuvad hallitama minema ja hallitanut kits ei söö.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

ise olen teinud kah vihtsasid - nõges läheb väga hästi, seda matsutavad ilusti tõesti. Teen mingist põõsast kah (hetkel ei tule meelde, aga kodus seda ümber maja vedeleb). Ise pole proovinud, aga vaarikas ja palju pidid kah minema. Kuivatamisega nii, nagu saunavihtadegagi, vaja varjulist kohta, kust tuul aeg ajalt läbi käiks. Ei tohiks ka väga tihedalt vihtasid kokku litsuda - ikka selle sama tuule pärast. Järgmine aasta plaanis ka kasutada ära selline trikk, et enne kuivama panemist kastan vihad soolveest läbi
Kaks eestlast, kolm arvamust
intu
Postitusi: 103
Liitunud: K Mär 30, 2005 12:43 pm

Postitus Postitas intu »

tuisk kirjutas:Järgmine aasta plaanis ka kasutada ära selline trikk, et enne
kuivama panemist kastan vihad soolveest läbi


Teine tore trikk on välja pannes vihad nn triikrauapritsiga soolveega nõrgalt
üle pritsida. Eelmine aasta krõmpsutasid niimoodi kõike mis vähegi roheline.
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

vot, siis tuleb juba see aasta see soolvee asi ära proovida :D
Kaks eestlast, kolm arvamust
Kasutaja avatar
KeegiVeel
Postitusi: 120
Liitunud: T Okt 04, 2005 11:09 am

Postitus Postitas KeegiVeel »

see kitsede söötmine... kui kitsi sööta, siis teha seda pidevalt, muidu kaotab söödasõim mõtte - kahju loomale võib olla suurem.
Kunagi veneajal kästi kitsi sööta keset paksu metsa, tulemuseks oli see, et söödeti kitsedega pigem kiskjaid. On olnud juhuseid, kui: korralik jahimees söötis kitsi pidevalt, haigestus ja sattus haiglasse - loomad jäid söötmata ning surid selle tagajärjel. see on tõesti sündinud lugu, loom sattus inimesest sõltuvusse...
Austage ka teisi jahimehi!
kalamees :)
Postitusi: 191
Liitunud: K Juun 21, 2006 11:26 am

Postitus Postitas kalamees :) »

ma tegin ka sel aastal nõgesevihtasid ja kastsin ka soolvette. eks varsti ole näha, et kuda peale läheb :P
julged teha, julge ka vastutada...
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

hmm, mina just kaldun arvama, et ei pea aasta läbi söötma. Lisasööt peaks olema abiks siis kui looduslik söök jääb lume alla. Ma olen ise nagu rohkem täheldanud vajadust just siis kui lumi on paks ja pikalt maas. Muidugi kui viia "maistusi" kitsedele, siis nad käivad neid söömas. Aga üldiselt nad meil enne sööda peal eriti ei käi kui loodusliksöök ära kaob.
Kaks eestlast, kolm arvamust
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Söödasõime vastaline eipole(ilusasti tehtud asja ilus vaadata) lihtsalt olulisemaks pean ikka söötmist.
Ei pea ka oluliseks kogu aja sööta. Olen proovinud teha nii, et veebruaris-märtsis kui loomaksel kõik otsas ja lumi maas siis silo viinud ja püüdnud seda hoida kuni lume alt akkab värsket tulema. Silo ilmselt läheb ka sellepärast peale irmus hästi, et leevandab vedelikupuudust, mis pidavat veel olulisemgi olema kui nälg.
Aga igastahes, kui värske rohulibleke lume alt piilub on söödal käimine kui noaga lõigatud.
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

Joosep, õige see on, et AINULT kuivast heinast ei piisa :P Ise olen viinud talvel mõne kapsapea ja peeti ja muud taolist
Kaks eestlast, kolm arvamust
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

See,et soolveest läbi, paneb kitsed vihtasid sööma rohkem soola pärast.Kui viitsimist,proovi järgi.Puudest olen leidnud,et kõige parem on metsõunapuu, siis haab ja paju aga kase ja lepaviht eriti ei lähe.Nõgest olen teinud nii,et algul kuivatan varju all pidevalt segades ja hiljem alles punti ehk panen nagu heinu lahtiselt.Kõike seda värki tuleb teha varakult kui leht alles noor ehk enne jaani.
Aga sööt kitsele ikka rohkem talvel, sest nagu keegi juba ütles,et nagu rohelist näeb nii enam ei huvita söödasõim.Ja üks tähelepanek veel, kits jääb söödasõime piirkonda pidama ja kaugele eriti ei lähe ka suveks.
Teine lugu on seaga, neid võid küll aasta läbi sööta sest käivad söödal ka siis kui nisu "piimas" ja süüa peab muidugi olema.Kuigi suvel on vahel nädala või pikem vahe aga varsti jälle jaol.
noorus on ilus aeg
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Siin juba juttu aasta läbi söötmisest :?
Kas poleks ehk hoopis targem, arvestades kitsed rohkust ja fakti et me neid ei jõua piisavalt küttida, sel talvel söötmist piirata ja looduslik valik siis paneb asjad paika ?
See aasta ringi söötmine rohkem koduloomade rida..
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

eiei, aitama peab ikka loomi, on neid palju või vähe siis. olen lugenud, et metsõunapuu pidi maitsev tõesti olema, aga kust ma seda metsõunapuud ikka otsin nii väga :?
Sigu tuleks tõesti ikka aasta läbi toita kui ikka vähegi võimalik. Kas või nii palju, et neil ikka asja oleks söödaplatsile. Piisab kui käid suvisel ajal nädalas korra kaks ja paned ämbri täie vilja või siis maisi vmt. Ehk siis see rohkem sellepärast, et nad mujale ei viitsiks kolida 8)
Kui jõukamaks saab, siis võiks juba söötja muretseda, kuid nagu paljudel teistelgi on selle söötjaga see hirm ,et mõni hipi mõtleb, et tal seda kodud rohkem võib vaja minna :evil:
Kaks eestlast, kolm arvamust
Gustaf
Postitusi: 52
Liitunud: K Veebr 22, 2006 8:06 pm

Postitus Postitas Gustaf »

Tegin kitsedele söödasõime, sai enamvähem ok. heinade ja silo jaoks koht, vilja jaoks ning on ka plaanis sool panna, et tekkis küsimus, kas oleks mõtekas kinnitada söödasõime külge ka soolapäts, ega se ju halba tee. las lakuvad soola otse, mitte mingit püütüve :roll:
Vasta