söödasõime ehitus

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: söödasõime ehitus

Postitus Postitas Olgerd »

Õnnestus siis loomadele ka teatuid asju sebida. Sai sätitud erinevatesse hunnikutesse, et näha mis kõige rohkem maitseb ja mille vastu ehk üldse huvi ei tunta.
Pilt
Kasutaja avatar
villuvih
Postitusi: 112
Liitunud: E Juun 14, 2004 8:09 am

Re: söödasõime ehitus

Postitus Postitas villuvih »

Lumeolude tõttu ei pääsenud taas laupäeval oma soolaku juurde. Hein ja silo sai jälle teeotsa mahakühveldatud.
Pilt

Täna valminud ehitis, mida terve pere aitas meisterdada. Vaja veel metsa viia.
Pilt

Pilt

Pilt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: söödasõime ehitus

Postitus Postitas kakuke »

villuvih kirjutas:Täna valminud ehitis, mida terve pere aitas meisterdada. Vaja veel metsa viia.
Pilt

Visuaalselt on see väga vinks vonks. (y)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: söödasõime ehitus

Postitus Postitas jahe »

Olgerdil väga viis söögilaud (y) ,banaanid sööb ehk mõni gorilla ära :D
243win
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: söödasõime ehitus

Postitus Postitas sammal.habe »

nuh, ega meie sead eksootilise kraamiga väga harjund pole.
mul oli neile viimati kaetud järgmine menüü:

viinamari, greipfruut, kurk, õun, porgand, ananass, arbuus, kartul, salat, tomat, kaalikas ja mandariin

vilja sõid kõrvalt ära. kartul läks ka lõpuks kaubaks ja osa porgandist. ananassi ja arbuusiga mängiti jalgpalli...
viimaks lõin need matsheetega juppideks, ehk saavad aru et söödav.

küll nad viimaks nahka panevad, loodan.
viimati kõva talvega pistsid kitsed mandariini kahe suupoolega.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: söödasõime ehitus

Postitus Postitas jahe »

sammal.habe kirjutas:nuh, ega meie sead eksootilise kraamiga väga harjund pole.
mul oli neile viimati kaetud järgmine menüü:

viinamari, greipfruut, kurk, õun, porgand, ananass, arbuus, kartul, salat, tomat, kaalikas ja mandariin

vilja sõid kõrvalt ära. kartul läks ka lõpuks kaubaks ja osa porgandist. ananassi ja arbuusiga mängiti jalgpalli...
viimaks lõin need matsheetega juppideks, ehk saavad aru et söödav.

küll nad viimaks nahka panevad, loodan.
viimati kõva talvega pistsid kitsed mandariini kahe suupoolega.

Krt hakka või ise sammalhabeme sööta külastama :D
243win
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: söödasõime ehitus

Postitus Postitas sammal.habe »

vihjeks - tee diili mõne hulgilaoga, mille töötajail vaid heameel kui osa veidi riknenud kraamist minema viid.

täna sai vaadatud, et enamik kraamist oli ära söödud. mõni üksik näritud porgandinässakas ja lume alla mattund kaalik-peet-mandariin veel vedeles. ananassid ja melonid-arbuusid olid peale lõhkilöömist kenasti kaubaks läinud. ju notsulised ei mõistnud enne, mis säärastega teha.

samas - keegi hääsoovija oli mu sööda peale toidujäätmeid viinud, mille seas sibulakoored iseäranis silma torkasid :roll:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: söödasõime ehitus

Postitus Postitas jorr »

Ass-sa pagan,või sibulat ka söövad,ehk kardavad seagrippi.Tea,kui küüslauku pakkuda,ehk läheb ka peale?Viisin kunagi kapsalehti,kuid sead neid ei söönud,kitsed alles aitasid kapsast lahti saada.
noorus on ilus aeg
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: söödasõime ehitus

Postitus Postitas andrus »

Et aga mis meie uluki bioloogid arvavad kui loomadele banaane ja mandariine ning muud säärast söögiks viia.Endal asi susiseb ühe kaubandus ketiga ja juhuks kui seal peaks miskit kuskile kollasele kirjandusele lekkima,ei tahaks,et pärast oleks kuskil miskit ininat.Näe söödetakse sellist kaupa mida üldse ei tohiks,võtab p.sa lahti ja surevad kiiremini kui ilma söögita. :M
jahismurf
karvane
Postitusi: 90
Liitunud: N Juul 28, 2005 2:59 pm

Re: söödasõime ehitus

Postitus Postitas karvane »

Arwan,et keegi hääsoovija arvas leidwat komposti hunniku ja lisas lihtsalt juurde.
Jaht on kunst kus padrunitega ei koonerdata ja vange ei võeta.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: söödasõime ehitus

Postitus Postitas kakuke »

karvane kirjutas:Arwan,et keegi hääsoovija arvas leidwat komposti hunniku ja lisas lihtsalt juurde.

Tegelikult see oli oma jahtkonna inimene, kes minu söödale tahtis sellega tulla, aga kuna sinna läks maha traktorikopa täis vilja, siis arvati paremaks sööta kõrvalsöödakohale viia. Samas ma ise ka vean toidujäätmed söödale. Milleks seda kuhjata prügimäele, kui metsas leidub, kes selle hea meelega nahka paneks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: söödasõime ehitus

Postitus Postitas jorr »

Jah,need söögijäätmed.Meil keegi viis "heerinat õlis" ja teine mees vaatas ning ütles,et sa paganas,ma ei jõua omale toiduks ka nii head kraami osta,kui sina metsa kannad.
noorus on ilus aeg
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: söödasõime ehitus

Postitus Postitas Pauli »

andrus kirjutas:Et aga mis meie uluki bioloogid arvavad kui loomadele banaane ja mandariine ning muud säärast söögiks viia.Endal asi susiseb ühe kaubandus ketiga ja juhuks kui seal peaks miskit kuskile kollasele kirjandusele lekkima,ei tahaks,et pärast oleks kuskil miskit ininat.Näe söödetakse sellist kaupa mida üldse ei tohiks,võtab p.sa lahti ja surevad kiiremini kui ilma söögita. :M

Mina olen siiamaani lähtunud loogikast, et ega loom loll pole, et omale mürgist kraami sisse ajab. Kui süüakse, siis järelikult kõlbab. Vähetõenäoline, et nad paljast uudishimust miskit närima hakkavad.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

Re: söödasõime ehitus

Postitus Postitas greenhorn »

Ma olen päris mitu aastat metsa kõikvõimalikke erinevaid puu-juur-köögivilju vedanud, loomad teevad valiku, mis kõlbab mis mitte. Pole siiamaani täheldanud ei pasandamist ega muid haigestumisi. Kogused on sellised, et jätkub mitmele söödaplatsile.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: söödasõime ehitus

Postitus Postitas jorr »

Arvan metslooma kohta sama mis Mosse.Sellepärast, minu arvates, ongi metslooma liha puhtam ja ilusti tehes parem,kui koduloom.Eks koduloom söö ju seda,mis ette antakse ja tihti vabrikutoodang on.Sealt siis igatsugu haigused levivad,sest ühesugust sööki saab iga lojus.Muide,enda tähelepanekust,et värsket kabsast metssiga ei söö,kits siiski ja vihad ning hein metskitsele hästi ei maitse.Vihad lähevad siis kaubaks,kui on soolveega koos.Silo ja vilja söövad metskitsed küll.
noorus on ilus aeg
Vasta