vene-euroopa laika

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
erks$
Postitusi: 7
Liitunud: P Dets 14, 2008 8:59 pm

Re: vene-euroopa laika

Postitus Postitas erks$ »

Mis kvalifikatsiooni kirja panemisest sa siin räägid?Keegi minu arust küsis Kaja koerte kohta ja ma rääkisin seda mis mu koer teeb. Mis sa annad koerale vitsa või kui ta kährikule hambad sisse lööb . :D
krissu
Postitusi: 43
Liitunud: E Okt 20, 2008 6:35 pm

Re: vene-euroopa laika

Postitus Postitas krissu »

erks$ kirjutas:Mis kvalifikatsiooni kirja panemisest sa siin räägid?Keegi minu arust küsis Kaja koerte kohta ja ma rääkisin seda mis mu koer teeb. Mis sa annad koerale vitsa või kui ta kährikule hambad sisse lööb . :D

khm, parandage mind oo targemad ja vanemad jahikoerte kasvatajad/omanikud, laika, antud juhul Vene-Eurooplane, on peatav koer, see tähendab, et ta tõmbab haukumisega uluki tähelepanu endale, ja hoiab teda paigal kuni jahimees jõuab laskekaugusele.
Ja vastuseks sinu küsimusele, keelaks, miks kohe vitsa andma. Olgu koer kuitahes erutunud, omaniku sõna on seadus.
erks$
Postitusi: 7
Liitunud: P Dets 14, 2008 8:59 pm

Re: vene-euroopa laika

Postitus Postitas erks$ »

Kuule krissu mida sa jaurad, kui sina annad selle eest koerale peksa siis anna aga minu koer selline ja selliseks ta jääb. Rõhutan, et keegi küsis koerte kohta ja mina vastasin.
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: vene-euroopa laika

Postitus Postitas Eraser »

erks$ kirjutas:Mis kvalifikatsiooni kirja panemisest sa siin räägid?Keegi minu arust küsis Kaja koerte kohta ja ma rääkisin seda mis mu koer teeb. Mis sa annad koerale vitsa või kui ta kährikule hambad sisse lööb . :D


Jah, justnimelt karistadki koera kui hakkab murdma. Või kui sul on plaan endale tapja kasvatada soovitan vägagi teisi liike, Dgo Argentino ntks, võtad paar tk ei pea ka sea pärast muretsema, lähed vaid lihale järgi.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: vene-euroopa laika

Postitus Postitas rajaleidja »

Nohh jahhh :wink: :roll:
Ma siiski suht õnnelik, et mu laikad ebastandardsed ja ei aja kährikut pool päeva metsas haukudes taga :wink:
krissu
Postitusi: 43
Liitunud: E Okt 20, 2008 6:35 pm

Re: vene-euroopa laika

Postitus Postitas krissu »

erks$ kirjutas:Kuule krissu mida sa jaurad, kui sina annad selle eest koerale peksa siis anna aga minu koer selline ja selliseks ta jääb. Rõhutan, et keegi küsis koerte kohta ja mina vastasin.

krissu kirjutas:Ja vastuseks sinu küsimusele, keelaks, miks kohe vitsa andma. Olgu koer kuitahes erutunud, omaniku sõna on seadus.


keelamine ja koera peksmine on kaks eri asja. Ka verbaalselt võib peksta aga see nõks töötab inimeste puhul paremini :wink: ma ei nori tüli, kui sa seda arvad...
Kuna tegu on noore koeraga, soovitaks sul ta sellest tembust välja õpetada, mida aeg edasi seda hullemaks see võib minna ja lõpuks kirud iseennast, et lasid õige aja õpetamiseks mööda.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: vene-euroopa laika

Postitus Postitas Anti »

Pean siinkohal Krissule ja Eraserile ütlema, et kahjuks pole mina veel näinud koera, kes metsast kähriku leides temast kinni ei haara ja maha ei murra või ürita maha murda. Olen takste, terjereid, laikasid mitmeid näinud ja kõik nad tegutsevad samamoodi!! Kõik asjad ei saa ja ei peagi käima nii, nagu raamatus või kusagil kirjas on.
Ja aitab nüüd mingist muust jurast, see teema pole mingi murdmise või mitte murdmise kohta!!!
http://beta.album.ee/antilaht
erks$
Postitusi: 7
Liitunud: P Dets 14, 2008 8:59 pm

Re: vene-euroopa laika

Postitus Postitas erks$ »

Lõpetaks õige selle jahumise,mõnedel meestel siin 1ja2 järgu seakoerad, kas nad siis peavad koera karistama hakkama,kui too sea pikali tõmbab ja hambad sisse löövad,muide koeri on seinast seina ,mõni ainult haugub, mõni haugub ja näksab jne.. mina rääkisin kõigest kähriku näksamisest mitte mingisugusest karutapjast.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: vene-euroopa laika

Postitus Postitas Olgerd »

krissu kirjutas:
erks$ kirjutas:Mis kvalifikatsiooni kirja panemisest sa siin räägid?Keegi minu arust küsis Kaja koerte kohta ja ma rääkisin seda mis mu koer teeb. Mis sa annad koerale vitsa või kui ta kährikule hambad sisse lööb . :D

khm, parandage mind oo targemad ja vanemad jahikoerte kasvatajad/omanikud, laika, antud juhul Vene-Eurooplane, on peatav koer, see tähendab, et ta tõmbab haukumisega uluki tähelepanu endale, ja hoiab teda paigal kuni jahimees jõuab laskekaugusele.
Ja vastuseks sinu küsimusele, keelaks, miks kohe vitsa andma. Olgu koer kuitahes erutunud, omaniku sõna on seadus.
Enam-jaolt väga erutunud koerete jaoks pole omaniku sõna seadus, seda ka paljude koertega kogenud. Kui ikka loom ees ja aktsioon käib, siis vaevalt koer sulle kohe reageerib! :M
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: vene-euroopa laika

Postitus Postitas jorr »

Ühinen täiesti Erksi jutuga,ka Rajaleidjal on head laikad(kuigi ise pole temaga koerajahti teinud),see mis Krissu ja Eraser räägivad,on minu arvates raamatujutt,nii peaks muidugi olema ja tegema,kuid tee seda metsas jahil olles ja loe koerale seal sõnu peale ja viibuta näppu,et hägi,häbi,hambad on söömise jaoks suus.Eraser, foorumis loetu põhjal, ikka tegevjahimees ja ehk tema koeral murdmisistinkt puudub.Ma nati kahtlen selles,tavaline,et koer saagi juurte jõudes, seda enda omaks peab ja mõni peremehelegi hambaid näitab,mis muidugi paha,siis istu kohe koera juurte maha ja loe talle seadused ja kombed ette,et nii pole hea ja sina mul suure sugupuuga ja hästikasvatatud koer ikka.Ehk võtabki õppust ja järgmine kord enam ei tee,koer ju tark loom ikka.
noorus on ilus aeg
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: vene-euroopa laika

Postitus Postitas aivar00 »

Päh- olete kõik :L - mina olen kõige targem. Läheks õige kummituppa :lol:

Aga minul on teie kõigi koertest targem jahikoer- kui käsid tal kähra rappimine järgi jätta, siis ta ise teab :oops: kas jätab või ei jäta. Aga teite omad kohe ainult murravad (n) .
ikka lõbusalt
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: vene-euroopa laika

Postitus Postitas GC »

Sellest murdmisest, mittemurdmisest on siin foorumis juba pikalt vaieldud.
Aga kui mina oma koertega metssea katseid tegin, hoiatas aiaomanik, et siga (2 aastane kult) võib agressiivsetele koertele liiga teha. Samas teist järku, rääkimata esimesest ilma füüsilise kontaktita ei saa. Et mida siis, koerte võimalik vigastamine on järgu saamiseks juba sisse progammeeritud!?
Ja mis kährikutesse puutub, siis ma ei jõua ära kiruda oma koera, kes kähriku peale ühtegi suutäit ei haugu. Kährikuid on palju, koer on kogu aeg kadunud, ei ohhi, ega nohhi, tee siis koeraga põdra- või seajahti kui koer ainult vaikselt kährikutega tegeleb.
Kui vähegi võimalik, tuleks minu meelest koera kasvatada nii, et see hauguks ka kähriku peale.
Kutsikana ta ju alguses teeb seda.
koos koeraga
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: vene-euroopa laika

Postitus Postitas Eraser »

rajaleidja kirjutas:Nohh jahhh :wink: :roll:
Ma siiski suht õnnelik, et mu laikad ebastandardsed ja ei aja kährikut pool päeva metsas haukudes taga :wink:



Tore siis . Peaasi ongi, et ise rahul olla . Minu kährikuajamised on piirdunud siiani 10-15 min kuna eest ta ei lähe ja koer teeb piisavalt häält, et ma kährikuni jõuaks.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: vene-euroopa laika

Postitus Postitas rajaleidja »

Eraser kirjutas:
rajaleidja kirjutas:Nohh jahhh :wink: :roll:
Ma siiski suht õnnelik, et mu laikad ebastandardsed ja ei aja kährikut pool päeva metsas haukudes taga :wink:



Tore siis . Peaasi ongi, et ise rahul olla . Minu kährikuajamised on piirdunud siiani 10-15 min kuna eest ta ei lähe ja koer teeb piisavalt häält, et ma kährikuni jõuaks.

Häält võib ju teha ja teevad ka minu omad, aga kui haugub kilomeetri kaugusel, siis ikka jama jahipäeva tuksi keerata mingi kähra pärast. Olen nii jooksnud. Vaatad, et koer haugub jube pikalt. Ju on siga. Kohale jõuad, siis avastad, et kähr kuskil oksavaalu all ja koer kätte ei saa. lamab ja haugub. Siis viskab ikka üle küll, et kähra pärast pidid nüüd pea kilomeeter maha "jooksma".
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: vene-euroopa laika

Postitus Postitas Eraser »

rajaleidja kirjutas:
Eraser kirjutas:
rajaleidja kirjutas:Nohh jahhh :wink: :roll:
Ma siiski suht õnnelik, et mu laikad ebastandardsed ja ei aja kährikut pool päeva metsas haukudes taga :wink:



Tore siis . Peaasi ongi, et ise rahul olla . Minu kährikuajamised on piirdunud siiani 10-15 min kuna eest ta ei lähe ja koer teeb piisavalt häält, et ma kährikuni jõuaks.

Häält võib ju teha ja teevad ka minu omad, aga kui haugub kilomeetri kaugusel, siis ikka jama jahipäeva tuksi keerata mingi kähra pärast. Olen nii jooksnud. Vaatad, et koer haugub jube pikalt. Ju on siga. Kohale jõuad, siis avastad, et kähr kuskil oksavaalu all ja koer kätte ei saa. lamab ja haugub. Siis viskab ikka üle küll, et kähra pärast pidid nüüd pea kilomeeter maha "jooksma".


No selline see jaht on. Mina saan häälest aru mis on . Ja ega ei tahaks toda murtud raibet metsa jätta kah sigadele söögiks . Eks see on erinev, ei ütle midagi hamustamise jms kohta aga lihtsalt ei meeldi kui koer päris maha murrab, aga see vaid minu arvamus .
Vasta