Andke teada metskitse pasatõvest

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Põltsamaal on ka pasatõve näha olnud. Sellisesse tõppe nakatunud loom sai lastud septembri lõpupoole. Loomaarstiga konsulteerides sai teatavaks, et lihal ei tohiks midagi viga olla ja nii sai see nülitud ja lihaks tehtud. Aga ei ole eriti mõnus tegevus ja lõhn on ikka väga eemaletõukav.
Viimati muutis karupoeg, N Okt 04, 2007 1:21 pm, muudetud 1 kord kokku.
turbolents
Postitusi: 118
Liitunud: T Aug 07, 2007 9:05 pm

Postitus Postitas turbolents »

Kas keegi palun valgustaks mind natuke ja räägiks paarisõnaga, milline see pasataudis kits välja näeb? Äkki kellegil isegi pilte :shock:

Ette tänades..
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

turbolents kirjutas:Kas keegi palun valgustaks mind natuke ja räägiks paarisõnaga, milline see pasataudis kits välja näeb? Äkki kellegil isegi pilte :shock:

Ette tänades..



kakuke kirjutas:See peaks olema pasatõvega metskits?
http://www.moment.ee/aju/metskits_pea_maas_4240.jpg
Ma ise pole ühtegi selle tõvega looma metsas kohanud, selle uurin.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Tänaseks olen ise ka selle nähtuse oma silmaga ära näinud. Seda siis Põlvamaal. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Viljandimaal nähtud. Metskits emane. Ise ei näinud, naine vaatas läbi optika. Optika oli fotoaparaadi küljes, seega loom elavate kirjas aga jälg jäi sensorile. :D
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Muidu üteldi meile, et kõik tõbised kuuluvad küttimisele. Lisada tuleb vabas vormis seletuskiri.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Selline nägi välja minu sel aastal kütitud soku pagasniku poolne otsPiltEsimest korda nülgisin kitse peadpidi rippus.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

Tartu all ka nähtud sel sügisel. mitte nii pasane kui eeloleval pildil, aga siiski.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Nägin ka ise Taru piirkonnas sellise hädaga kitse,koguni kaks korda nädalase vahega.Pool karva oli hall ja pool punakas ja seda veel juuli lõpus.Kui pääliku käest küsisin,et kas maha võtta ,siis sain kuulda,et võid võtta küll aga hiljem kutsu siis KKT-est keegi kohale ja lõpuks tuleb endal auk kaevata ning maha matta.Mina loobusin ja kadus ta ilma minutagi.
noorus on ilus aeg
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Mul üks soolaku ümbrus vedelat paska täis. Eks ka kitsedel kõht lahti
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Kuulduste järgi nähtud Elva kandis ka pasaseid kitsi. Ühest küljest olevat kitsede arvukus sellisel tasemel nagu ´70nendatel, teisest küljest, meie jahimaadelasi ei küündivat sinna poolegi (nagu vanad mehed teadsid pajatada).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Lihtsam on jah lootma jääda, et keegi teine need tõbised ära laseb- milleks ise käsi määrida...
Sellised siis osa jahimehi meist kahjuks on :oops:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

Kitsede pasatõbi

Postitus Postitas Kallekke »

Põlvamaal ka tõbiseid palju-ühe hommiku jooksul 3 on liig mis liig aga jahiarendaja või kes ta oli Anne Reitel arvas et las pasandavad.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

aivar00 kirjutas:Lihtsam on jah lootma jääda, et keegi teine need tõbised ära laseb- milleks ise käsi määrida...
Sellised siis osa jahimehi meist kahjuks on :oops:


Ei jõu sinu kommentaatri mõte mulle praegu kohale. :shock:
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

usun, et aivar mõtles seda:
jorr kirjutas:Nägin ka ise Taru piirkonnas sellise hädaga kitse,koguni kaks korda nädalase vahega.Pool karva oli hall ja pool punakas ja seda veel juuli lõpus.Kui pääliku käest küsisin,et kas maha võtta ,siis sain kuulda,et võid võtta küll aga hiljem kutsu siis KKT-est keegi kohale ja lõpuks tuleb endal auk kaevata ning maha matta.Mina loobusin ja kadus ta ilma minutagi.
Vasta