Vintrelv tiiru

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
jäägermeister
Postitusi: 21
Liitunud: P Okt 17, 2004 11:35 am

Vintrelv tiiru

Postitus Postitas jäägermeister »

Suur soov on endale soetada korralik vint tiiru, silma on hakanud:

http://www.sauer-waffen.de/index.php?id=633&lang=en

http://www.tikka.fi/pdf/specs/master/sporterW.pdf

Hinna vahe on muidugi märgatav, Tikka saab soomest kasutatult kätte ca 1000 EUR-iga, Saueri hinda täpselt ei tea, aga Tikkaid saab selle asemel ilmselt mitu tükki :)

Kes Sauerit maale toob ja mis ta hind eestis võiks olla?
Või on hoopis paremaid variante pakkuda?
Vanaisaloaga jahti ei pea!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Sauerit toob maale Jahipaun.

BM
jäägermeister
Postitusi: 21
Liitunud: P Okt 17, 2004 11:35 am

Postitus Postitas jäägermeister »

Selge pilt, uurin asja.

Tänud!
Vanaisaloaga jahti ei pea!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

mõlemad head, Sauer kallis, Tikka kui saad vähe pruugitud 308 Win mõistliku hinna eest siis soovitan!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Kaupo Kindsigo kirjutas:... Tikka kui saad vähe pruugitud 308 Win mõistliku hinna eest siis soovitan!

küsimus, kas tiiru jaoks 308 nati palju pole, ise mõtleks et ikka 22 kaliibri variandid sinna sobivad ...
ja veel oli mingi teema all jutuks et nt 7 RemMag ressurs mingi 1500 pauku - no ikka vähe küll, kusagilt on jäänd meelde ka et SVD-l olla see 3500 pauku ja see snaipripüss hinnas kui eriti töökindel ja vastupidav tükk. Aga kui suur on siis meie tavaliste jahivintide ressurs, need tikkad, cz, kohikustid, sauerid ...
Kui oletada et see jääb kusagile nende kahe näitaja vahele, siis ega tiirus nendes pauku teha küll raatsi, see ju imeväike arv. Siis tuleks niisama paugutamise tarbeks soetada odav (loe:vene) püss ja odava moonaga (loe: vene, nt 7,62x39) ja aasta-kahe tagant välja vahetada või mis ....

p.s. kui mõtlen nüüd, et olen 3 aastaga oma pool püssi vastu taevast lasknud, siis tuleb nutumaik suhu, naine siiani tuletab seda ostu meelde
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

308 ei ole kindlasti tiiru liialt suur, kuna tiirus käies reeglina laetakse ise padruneid ja siis saab laengu timmida enda ja harjutuse jaoks sobivaks. Teiseks on jahipraktilises võistluses mõnikord kaliibri alampiiriks 6,5 mm, mis jätab 222 mehed ukse taha.

See 1500 lasu kestmine vintrelva raua puhul ei ole iga kaliibri puhul niisugune. 22-250 on kiirete laskude relv ja talle tavalise vindipöörde juures kulutavad kiired lasud sellele kaliibrile iseloomuliku raskusega kuulidega lihtsalt vintsooni rohkem. Näiteks 308 ei ole tavaliselt nii kiirete laskude relv, seda eriti jahimoonaga lastes, seega vintsoonte kulumine ei ole nii kiire.

Kolmandaks - ega ikke ei ole päris õige lugeda "meie tavalisteks vintideks" ühtmoodi nii kasutatud militaar-carlgustavit kui jahirelvana valmistatud ja uuena eestisse toodud sauerit. Uue relva ressurss - olenemata tootjast - on Eesti oludes peamiselt jahipidamisel ja enda jaoks tiirus harjutades kasutades ikkagi piisavalt pikk et enda eest tasutud raha n.ö tasa teenida.

BM
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

kahjuks ei lae ise padruneid ja pean õigeks ikka kasutada moona, mis sisselastud optika jaoks sobib ... kui nüüd jahiks kõvemad paugud ja trenniks nõrgemad siis optikaga saab küll vaeva näha.
...võistlemisest ma ei räägi, pole mul sellist klassi, mõtlen tiirus laskmise all ikka lihtsalt trenni, kuidagi kahju on korralikku püssi nii kiirelt õhtale saada ja ei kujuta ette et omal sedaviisi finantsi jaguks jälle uut osta
Uue relva ressurss - olenemata tootjast - on Eesti oludes peamiselt jahipidamisel ja enda jaoks tiirus harjutades kasutades ikkagi piisavalt pikk et enda eest tasutud raha n.ö tasa teenida.
Kui ma olen uue püssiga lasknud kokku 30-40 looma rebasest põdrani ja koos trenniga pool ressursi ära kulutanud siis ... siis on asi nutune. ... no ma mõtlesin et see nö vene vindi padruniga laskev SVD on üsna sarnaste näitajatega 308-le ja järelikult ei pea ka selle raud üle 3500 lasu vastu aga mu arust seda ikka hirm vähe, no mingi 10000 pauku peaks üks püss ikka täpselt lasta kannatama, aga kui mitte... ... seepärast mõtlesingi odava asja peale, tikutopsi tabajate hulka ei kuulu, mulle tähtis nö käsi soe hoida, laskmisliigutus käe sees hoida ja selleks ei ole ülim täpsus ju oluline, võiks kehvema püssi ja moonaga ka lasta, no võib-olla siis kui püss enam ei lase täpselt jahi jaoks, jätta ta trennipüssiks. Või soetada mõni odav SKS ja odavat vene moona ja harjutada ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

honkomees kirjutas:kahjuks ei lae ise padruneid ja pean õigeks ikka kasutada moona, mis sisselastud optika jaoks sobib ... kui nüüd jahiks kõvemad paugud ja trenniks nõrgemad siis optikaga saab küll vaeva näha ...


Optikaga pole mingit vaeva, 6,5g tiirupaugud tuleb lihtsalt laadida nii, et jookseb lahingupauguga ühte.
Mul näiteks Norma rohuga 6,5g kuulile käib 2,2g N200 rohtu ja lahingupaugule 9,7g kuulile 2,8g N202 rohtu.
Jookseb täpselt ühte. :D
Mis ressurssi puutub, siis venelased Potapovi snaipriõpikus annavad oma Mossini
vindile mäletamist mööda 20-25 000 lasku ressursiks ja rõhutatakse, et ressurss sõltub suuresti relva õigest hooldamisest.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

selle raamatu kohta oli kommentaar
Вот меня интересует вопрос, откуда такие как Потапов люди беруться, да еще и печататься как то умудряются, это же бред с примесью плагиата

aga SVD kohta praktik väitis
метров до 600 ... ресурс 2000 без падения кучности

ise pole ju spets, võib-olle Kaupo ütleb, mis need eluead on ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Eks siin foorumiski on igasugu kommentaare ja ilmselt oskad isegi arvata, palju neil kaalu on... :lol:
Selgemast selge on aga see, et iga lasuga relva täpsus väheneb, küsimus ainult selles, kuhu keegi oma piirid seab. :D
Viimati muutis puukoi, P Dets 31, 2006 1:19 pm, muudetud 1 kord kokku.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Sellest raua ressursist on siin foorumis varemgi juttu tehtud. Siis sain ise aru, et näiteks selle 22-250 teemal käis läbi mõte, et peale seda 1500 pauku või mis see oligi, ei sobi raud enam neile, kes harrastavad 1000 yardi laskmist. Nõuded jahis ja miks mitte isegi tiirus Eestis on teisest puust.
Viide mille andsid, et tekib hajuvuse muutus, kuni 600m peale 2000 pauku. Ei selgu ju kui suur see muutus on ja kui suur mõistlikel distantsidel laskmiseks, no räägime 100-200m. Pakun, et see teema on üle dramatiseeritud.
Pigem pannakse raudu tuksi Eestis sedasi, et hooaja vältel heal juhul korra vaid puhastatakse ja kui laskmiseks läheb, siis eriti ei valita mis sinna sisse pannakse.
Vaata ka http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewto ... 50&start=0
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

puukoi kirjutas:Eks siin foorumiski on igasugu kommentaare ja ilmselt oskad isegi arvata, palju neil kaalu on... :lol:

seda potapovi raamatut on vene relvafoorumid lahanud igatpidi ja üldine seisukoht on küll, et sellel on üks hea omadus, nimelt propageerib laskmist (laskesporti), aga praktiliselt on see kasutu ja eksitavat infot täis ...
ise pole viitsind seda lugeda :oops:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

alustaks küsimusest

Postitus Postitas Arles »

Kuna teemapüstituses soov hankida vintrelv tiiru, ehk siis õppeotstarbel oleks minulgi pisuke soovitus anda. Muidugi lollis lootuses, et olen küsimusest ja teemapüstitusest õigel viisil aru saanud.
Tiirus lastakse püssi lasmise õppimise eesmärgil, teatud juhtudel ka lisaks võistlemine eesmärgiks. Sellest tulenevalt soovitaks võimalikult väikseid kaliibreid - universaalpüss kõikide jahiharjutuste jaoks ja ka võistlemiseks - 6,5, ainult harjutamiseks universaal - 222, 223 või veelgi parem 22lr. Pehmemad paugud ja viimane kaliiber joonistab märgil veel ka vead välja...
Lisaks veel harjutamisel tekkiva kulumise-kuumenemise ja vajaliku stabiilsuse - jämedad rauad siis valikusse..
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: alustaks küsimusest

Postitus Postitas honkomees »

Arles kirjutas:...Tiirus lastakse püssi lasmise õppimise eesmärgil, teatud juhtudel ka lisaks võistlemine eesmärgiks. Sellest tulenevalt soovitaks võimalikult väikseid kaliibreid - universaalpüss kõikide jahiharjutuste jaoks ja ka võistlemiseks - 6,5, ainult harjutamiseks universaal - 222, 223 või veelgi parem 22lr. Pehmemad paugud ja viimane kaliiber joonistab märgil veel ka vead välja...
Lisaks veel harjutamisel tekkiva kulumise-kuumenemise ja vajaliku stabiilsuse - jämedad rauad siis valikusse..

No siis olen kah lolli pääga millestki enam-vähem aru saand...
Arles, aga mis arvad sellest 7,62x39 tiirupüssiks? 100 m laskmiseks ju küll ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

honkomees kirjutas:seda potapovi raamatut on vene relvafoorumid lahanud igatpidi ja üldine seisukoht on küll, et sellel on üks hea omadus, nimelt propageerib laskmist (laskesporti), aga praktiliselt on see kasutu ja eksitavat infot täis ...
ise pole viitsind seda lugeda :oops:


Kuigi olen ise vene värgi suhtes üsna skeptiline, siis nii maha ma seda Potaovi raamatut küll ei teeks. :wink:
Hea on muidugi kommenteerida, "mida naised saunas rääkisid", kui ise lugenud pole.
Neid sünnilt kõiketeadjaid jätkub igasse foorumisse. :lol:
Vasta