harkjalg püssile

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Suletud
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

harkjalg püssile

Postitus Postitas Satakas »

kuna tegelen täpsuslaskmisega, otsustasin enda vaeva vähendada ja soetada püssile harkjala.

seadsin sammud esimesse relvapoodi, mis teele jäi - tartu maanteel, bussijaama juures ning esitasin küsimuse, mispeale esimese hooga soovitati mulle mingeid "õunapuu okste toestusharke" ja edasise täpsustuse peale toodi lagedale mingi moodustis, mis jutu järgi käivat püssi eesmise rihmakinnituse külge.

piidlesin seda ollust siit ja sealt ja ei tihanudki küsida, et mis kuradi kasu mul sellest olla võiks? sealtsamast rihmakinnituse toetan ma ju püssi nagunii käega (rääkimata sellest, et minu asjandusel ei olegi mingit rihma ega kinnitusi). heitsin veel ka pilgu hinnalipikule, mis lähenes sellise jubina kohta astronoomilisele kolmele tuhandele ning kuna müüja juba esimesest suhtluskatsest alates väljendas mulle arusaamatut ülbust ning soovimatust kliendiga vestelda, kehitasin õlgu, astusin välja ja jäin mõttesse.

peamine mõte oligi see, et MIKS taolisi asju müüakse? ok, võibolla mõni "ühekäeline bandiit" soovib kah püssi lasta ja siis on puuduva käe asemel vaja millegagi püssi eestpoolt toetada aga...kui rääkida konkreetselt täpsuslaskmisest, siis puudub minu arusaamisel sellisel junnil igasugune otstarve ja eesmärk. harkjala mõte ongi selles, et ta peaks toetama püssi võimalikult rauasuudme lähedalt, et muuta (tänu kangi-õla seadustele) minimaalseks üles-alla kõikumine. tegelikult ma siegi küsisin, kas midagi sarnast ei liigu aga müüja nähvas, et EI, EI LIIGU JA EI SAAGI LIIKUMA.

siit siis ka küsimus, et kas sel isendil oli tõesti õigus? kas tõesti pean pöörduma relvajõudude poole, et hankida mõni mahakandmisele minev RPK või RPD harkjalg? või on ehk kellelgi paremaid soovitus?
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: harkjalg püssile

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

[quote="Satakas"]kuna tegelen täpsuslaskmisega, otsustasin enda vaeva


Tartu mnt poega ei lõppe ega alga maailm...

Soovitan omandada Harris`e bipod. löö Google- sse sisse ja saad osta tuhandest kohast.. hind 60-80 USD
"Elus" korralik bipod on Deerhunteris Fealhmannis näha ja ühele täpsuspüssile kinnitatult olemas....

Soovitus, käi alati see püha nelinurk: Jahipaun Sikupilli , Deerhunter Ülemiste, Küti äri Mustamäe ja Deerhunter Fealhmanni läbi, küsi kõigilt üks küsimus ja vaata kui huvitavaid vastuseid sa saad...
puukoi

Re: harkjalg püssile

Postitus Postitas puukoi »

[quote="Satakas"]kuna tegelen täpsuslaskmisega...
... harkjala mõte ongi selles, et ta peaks toetama püssi võimalikult rauasuudme lähedalt, et muuta (tänu kangi-õla seadustele) minimaalseks üles-alla kõikumine.

No enne kui praktika kallale lähed, peaksid täpsuslaskmise või üldse laskmise teoreetilisi aluseid rohkem tudeerima. :wink:
Kentsakas mõte täpsuslaskuril püssi rauasuudme lähedalt hargile toetada. :shock:
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

mõtle hästi järele...
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Satakas kirjutas:mõtle hästi järele...


See sulle hea soovitus, mõtle, kuhu sa oma "tarkusega" hiilgama tuled.
Kui asjast ettekujutust ei oma, siis võiksid ju küsida ja sulle seletatakse. :wink:
Sissejuhatuseks võin öelda, et RPK ja RPD on vene automaatrelvad, ja need ka vist kogu maailmas ainsamad, millel bipood toru otsa kinnitub.
Need on ilmselt spetsiaalselt kahekäeliste bandiitide jaoks tehtud. Ülejäänud bipoodid on kõik mõeldud täpsuslaskuritele ja teistele ühekäelistele bandiitidele. :lol:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ma ei saanud ka hästi aru esimese hooga mida Satakas soovis. Sõna täpsuslaskmine ei ütle veel midagi. Keegi ei tegele ju möödalaskmisega, kõik tahavad täpselt pihta saada. ;)
Minu jaoks on üks esimesi reegleid, et toru laskmise ajal ei näpita, see peab võimalikult oma elu elama.
Kaupo soovitust järgides, leidsin kohe esimese lingi alt http://www.mountsplus.com/miva/merchant ... RRIS_BIPOD
Sealt saaks jalad selliselt, et Eestis kätte 1900-2600
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Mõttetu teema ju kui mees ei tea, mis ta tahab ja mille jaoks. Need, mida Tartu mnt-lt pakuti olidki ju Harrise bipodid - Küti Äri hetkel vist muud ei pakugi... Ja need on jahirelvale täpselt õiged asjad õigesse kohta kui kasutada oskad ja vaja on.

Pealegi Puukoi nagu vihjas ka, millisel relval võid sellist suudmeotsa toetajat leida. Enamus tänapäeva jahi- ja ka täpsusrelvi on nagunii "vabalt väriseva" rauaga, toetatakse ikka kabast, mitte rauast...
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

puukoi kirjutas:
Satakas kirjutas:mõtle hästi järele...


See sulle hea soovitus, mõtle, kuhu sa oma "tarkusega" hiilgama tuled.
Kui asjast ettekujutust ei oma, siis võiksid ju küsida ja sulle seletatakse. :wink:
Sissejuhatuseks võin öelda, et RPK ja RPD on vene automaatrelvad, ja need ka vist kogu maailmas ainsamad, millel bipood toru otsa kinnitub.
Need on ilmselt spetsiaalselt kahekäeliste bandiitide jaoks tehtud. Ülejäänud bipoodid on kõik mõeldud täpsuslaskuritele ja teistele ühekäelistele bandiitidele. :lol:


1) elementaarne põhikooli füüsika peaks juba iseenesest ütlema, kuidas on lood

2) ole palun hästi nunnu ja proovi võimalusel võrdluseks asetada laskmisel tugi kord võimalikult päästiku lähedale ja seejärel võimalikult raua otsa lähedale. kui pole konkreetsel hetkel võimalik otseselt lasta, peaks piisama ka sellest, kui lihtsalt vaatad märklehte läbi sihiku ning võrdled, kummal juhul on "loomulik võnkumine" suurem. kui on aga võimalik lasta, tee mõlemast positsioonist paar kümnest seeriat ning võrdke hajuvust. ma siiralt loodan, et see peaks andma ammendava vastuse ja ka seletuse.

3) ma oletan (ei pruugi küll tõsi olla aga siiski oletan), et oled ehk näinud mõningaid erinevaid snaiperpüsse. jah, peamiselt siiski militaarseid. ja ehk on silma torganud ka mõni kergekuulipilduja? mõtle nüüd nende üle põhjalikult järele ja ütle, kus asub neil harkjalg? kas võimalikult suudme lähedal või võimalikult laskja lähedal? kui vastus leitud, mõtle veel kord järele, miks see nii on? loomulikult on maailmas militaarseid snaiperrelvi, mille hark üsna lae lähedal aga ka sellel on oma kindel põhjus - nimelt on nende näol tegu suhteliselt lühikestele distantsidele mõeldud relvadega, mida kasutatakse n.n. "suletud maastikul" aktiivses lahingutegevuses, mistõttu on väga oluline, et relva peab olema võimalik väga kiirelt teise suunda pöörata. rauaotsa lähedale paigutatud jalaga pole see teadupärast võimalik. ja küllap on ka jahipoodides pakutavad jalad just selle tagamõttega mõeldud võimalikult tagumisse asendisse paigutamiseks. see aga ei muuda füüsikaseadusi, mille kohaselt on minimaalse kõikumise tagamiseks oluline monteerida jalg rauaotsa lähedale.

4) muidugi ei saa välistada võimalust, et ma lihtsalt ise olen selline eriline värdjas, kellele minu soovitud variant rohkem istub aga mis sel juhul parata? küsisin vaid seda, mis mulle meeldib. sorry, kui sul on erinev arvamus, mis füüsikaseadustega kokku ei klapi. noh, kui jahil on oluline võimalus keerata relva kiirelt võimalikult laias ulatues, siis saan ma sellest täielikult aru aga hoolimata sinu maitse-eelistustest meeldib minule, kui relv on just pikematel distantsidel ja väheliikuvate sihtmärkide suhtes võimalikult stabiilne sest mulle, rumalale debiilikule meeldib mingil värdjalikul moel, kui tabamused maksimaalselt ühte mulku jooksevad. nagu öeldakse - kellele ema, kellele tütar...
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

No härrased, kui ühe pisikese vaidluse käigus nii meeletud meeleolu muutused ja emotsioonid tekivad siis oleks ehk aeg professionaalset meditsiinilist abi otsida. Vastasel korral ei soovitaks tulirelva eriti näppida
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

No mis sa kostad!? :shock:
No nii elementaarselt küll täpsuslaskmisele ei saa läheneda. :VS
Kordan veelkord: tudeeri asja enne pisut omal käel või küsi inimese moodi ja sulle seletatakse asja olemus.
Sellise paristamise peale pole isegi tahtmist asja selgitada. :wink:
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Kui sa selle lingatud bipoodile püssi peale asetad, siis püsib püss ikka paigal, lase kaugele hing ihkab ja püss võimaldab. Iseasi on see, kui omal on selline värin ja/või päästmistehnika on väga käest ära. Kui tahad tuge jahi jaoks, siis antud variant on enam kui piisav (kui ei ole, siis oleks vaja tiirus veel tööd teha, või uurida teemat, kuidas omal ajal loomad sileraudsete relvadega kätte saadi), kui niisama põmmimiseks.. siis... nojah, igal ühel oma lõbu.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

puukoi kirjutas:No mis sa kostad!? :shock:
No nii elementaarselt küll täpsuslaskmisele ei saa läheneda. :VS
Kordan veelkord: tudeeri asja enne pisut omal käel või küsi inimese moodi ja sulle seletatakse asja olemus.
Sellise paristamise peale pole isegi tahtmist asja selgitada. :wink:


kullake, ma olen lasknud praeguseks 15-16 aastat. nojah, mitte üliaktiivselt aga siiski piisava järjepidevusega ning proovinud nii üht, kui teistmoodi nii tsiviilis kui militaaris, nii ühtede kui teiste relvadega, nii ühes kui teises olukorras. eks ta tundub küll, et jahimehelt vist sellise teema kohta küsida ei maksa. tema näeb üle sihiku vaid kitse või siga ja oskab mõelda üksnes selles kategoorias. vahel käib ka tiirus kätt-silma soojana hoidmas aga ei enamat. eks minu ja teie kategooriad ole tõesti liiga erinevad, et midagi põhimõttelist paika panna...

aga paluks siiski keskenduda peamisele: mind huvitab, kas ja kust eestis saaks hankida raua külge kinnitatavat harkjalga?
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Satakas kirjutas:
aga paluks siiski keskenduda peamisele: mind huvitab, kas ja kust eestis saaks hankida raua külge kinnitatavat harkjalga?


Sellele vastasid teema algatamise juures sa ise juba ära!
Sellega võiks selle teema ka sulgeda.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ühinen Hendriku arvamusega, et teemal pole mõtet, kui teema algataja ise ei suuda endale selgeks teha, mida ta konkreetselt teada soovib, eriti veel, kui ta ei suuda oma väidetavate üüratute kogemuste juures mõista jahirelvade ja nende jaoks mõeldud abivahendite erisusi võrreldes militaarkasutuses oleva tehnikaga.

Teema lukku.

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ps. Praegusel juhul ei saa panna süüks ka täiskuud. Sulaselge üledoos jõululaua äärest.
Häid pühi ja ärge ikka üle pingutage. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Suletud