Kastlõksud

2006. aasta teemad
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Asi polegi pahanduses-vaid seaduslikuses- see mis eelmine aasta lubatu- nüüd keelatu- a seadus poolik- nigu kõikneedseadused siin riigis. Seaduse rakendusseadusat pole- a kuda täita poolikut seadust- seda eitea keegi!!!

4x4 Urukoer- ma mitte eitaha tülitseda kellegagi-
vat eitohi noaga ulukit tappa seda enam surmata! Kehtiva jahiseadusejärgi!

A kui sa oma põlveotsas ikkagi nikerdad miskit edasi- eks vaata ise- a ebaseaduslikku tegevust suurekellakülge panna ei soovitaks- minu sisemus ütleb, et hea see pole. Arvan, et siin leiad vastuseisu. Kui mitte kohe- oleneb saidi omanikust- a kui sellest saab"salakütifoorum"- no oidke mehed alt!

4x4 Urukoer- see suur probleem- laikad siga kinni oiavad- mitte ainlt sul...mis teha....?
Sama mis kastlõksuga rottepüüda.
Lasin soku- laks! maas..
Lähen ligi- ikka hingab- a kõri läbilõigata EI TOHI!
Nuga pole jahirelv...
tsuks nigu ma olen...
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Tegelt muud ma eitahagi öelda- seadus on nigu ta on- a kui tuleb keskonnainspektsioon ja tahab sinu raudu/ kastlõksu- millel jahitunnistuse nr peal olema peab - kontrollida- ja sul kastlõksus surnud loom- ütled, et nälga? Looma nälgasuretamine pole jahiseadusega keelatud!!! seega lubatud? Utreerin- jah! Kuid probleem siiski seadusandluses.
Aga mind huvitab- riigikogus jahimehi nigu muda- a seadused on nigu nad on...
A ei nemad noaga looma surma- ainlt tükeldavad. Taldrikul.
See jälle mitte selle foorumiteema- a las olla- ehk keski loeb ja vastab...
tsuks nigu ma olen...
Kasutaja avatar
4x4 Urukoer
Postitusi: 89
Liitunud: E Nov 24, 2003 7:19 pm

Postitus Postitas 4x4 Urukoer »

Selle salaküti jutuga pingutasid nüüd küll natukene üle.Ma tahaks näha lihtsalt seda jahimeest kes vigaseks lastud soku kärval oma seadustes järge veab...No naera puruks.Siin lugede saab ikka hea suutäie naerda vahest.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

4x4 Urukoer kirjutas:Selle salaküti jutuga pingutasid nüüd küll natukene üle.Ma tahaks näha lihtsalt seda jahimeest kes vigaseks lastud soku kärval oma seadustes järge veab...No naera puruks.Siin lugede saab ikka hea suutäie naerda vahest.

Ega tegelikult eriti pingutanudki. Üks asi viib teiseni ja nii see lahti läks ...
Võibolla oled kuskilt kuulnud või lugenud sellisest asjast nagu hingepauk ja naer on ikka terviseks. :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Naer on terviseks.

A kui me teatuid asju ka siin sirgeksräägitud eisaa- siis jama võibolla kui suur- 1313 ja 110 mehed ka naeravad- a tavaliselt omavahel. Hiljem.

Sinul on omaarvamus- seadus on jama- eitäida.
Minul jälle- uudishimu- kuda saab seadust täita teda rikkumatta?

Kus on see piir- millist seadust täita- a millist mitte?
Ja kas üldse tohibki olla piir? Sest äkki mõnel pohh keeld ajusuunas lasta- tema piir akkab parajasti sealt- ja ma mitte eitaha sellele ka mõelda...

Mõned asjad peavad raudselt paigas olema.

4x4 Urukoer -(muideks- kust siuke nimi, kui saladus pole?)- eks iga jahimees käitub teatud olukordades vastavalt oma parima äranägemisejärgi- mis seal salata- kuid vaat mul see tigedus- nimelt lisaks eelpoolmainitud probleemidele ka paadist koppra ja mingijahikeeld pandi- "ju jäi kahesõrmevahele"- ametlik vastus- ikka ja jälle mõtlen nende tarkage seaduseandjatepääle- et eiteaküll, miks jahisaeduse eelnõusi teevad 3. kursuse geoloogia tudengid ja "targad jahimehed" riigikogus neid lugematta vastuvõtavad?
tsuks nigu ma olen...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

tsuks kirjutas:Kus on see piir- millist seadust täita- a millist mitte?

lisaks eelpoolmainitud probleemidele ka paadist koppra ja mingijahikeeld pandi

Eks see piir ole igaühe enda sees. Minu jaoks on vastuvõetamatu kellegi pea vastu puud koksamine, kuid samas saan ka aru, et mõni kes on nii harjunud tegema ja seda ka teeb, jäädes samas inimeseks ja teda see ei riku, siis lasku aga käia. Kuri on karjas, kui seda tehes pole südametunnistus puhas (looma piinatakse sihilikult ja ei austata elu). Terve jahiseadus on vigane. Kiirelt võiksin vähemalt kümme puudulikku kohta ära märkida.
Minu teada pole küll jaht koprale ja mingile paadist jaht keelatud, küll aga mootorpaadist. Aju suunas tohib samuti tulistada, kui oldakse veendunud ohutuses (seda laskjat tahaks ise küll näha, eriliselt külma kõhuga vend peab veel olema)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Nende kastlõksudega ongi selline värk,miks mina pole kunagi kasutanud ja lõkse üldse,et kuda sa selle looma surmad.Minu jaoks kõige vastuvõetavam oleks muidugi lask,.222-ga täismantelkuuliga vast kõige parem.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Võib tunduda küll imeliku jutuna, kuid huvitav kuidas vaataks loomakaitseseadus selle peale, kui looma ise hakkaks süstiga uinutama, mida edukalt võiks ju karusloomade puhul teha. Koeri ju ntx. uinutatakse eetrisüstiga ...
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Kakuke- kae pilti- tsuks kihutab mootorpaadiga sadamast 5km ülesvoolu, jätab paadi - (muideks- polegi kuskile jätta- terve Emajõgi on laevatee ja ankrus seismine laevateel keelatud)- seisma, seob jõekohale langendpuukülge otsa, tõstab mootori või eitõsta veest välja- vahet pole- pumpab kummipaadi täis, seob selle mootorpaadikülge, ronib sinna, võtab püssi kotist, laeb ära ja passib ulukit. Olenematta sellest, kas tuleb põder, siga, sokk, kits, kobras, mink- ma tohin neid lasta ainult aerupaadist. Kummarist, mis mootorpaadikülge seotud. Ankrus või seisva mootorida mootorpaadist ma neid lasta eitohi. Norin? Võibolla. A see teeb mu vähe nõutuks- ma pean jahipidamiseks aerupaadi ostma!
Linnasaksadele peaks jeebikeelu panema- lähemale kui 5km kütiliinile autude jätmine keelatud. Käigu jala- see värskes õhus jalutamine annab ulka positiivset energijat ja väheke loogilist mötlemist enne suvalist "jah" ütlemist.
tsuks nigu ma olen...
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

mul ka üks asi arusaamatu: seisva mootoriga paadist võib linde lasta, a kes merel tõestab, et ma mootorit seisma ei jätnud ja siis lasin. ja teiseks polegi eriti võimalik seal lainetel hüpeldes lasta.no kastlõksudest läks see küll mööda ,aga seadusest mitte. :)
jaht eesti moodi
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Olenematta sellest, kas tuleb põder, siga, sokk, kits, kobras, mink- ma tohin neid lasta ainult aerupaadist. Kummarist, mis mootorpaadikülge seotud. Ankrus või seisva mootorida mootorpaadist ma neid lasta eitohi. Norin? Võibolla. A see teeb mu vähe nõutuks- ma pean jahipidamiseks aerupaadi ostma!

Hea tsuks....Kõik seadused on ju sellised et neid annab igat pidi väänata. Näita mulle mõnda seadust mis on täiesti ideaalne....vaevalt sellist leidub. Loomulikult peaks ka jahiseaduses olema mõned asjad teisipidi sõnastatud jne ja ma loodan et riigikogu onud sellega ka tegelevad. Muide lugege viimast Eesti Jahimeest. Seal se "Ajurpnnaku" artikkel ja sealgi oli kirjas et koguti erinevaid ettepanekuid seadusemuutatusteks. Ootame ja loodame :)
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
4x4 Urukoer
Postitusi: 89
Liitunud: E Nov 24, 2003 7:19 pm

Postitus Postitas 4x4 Urukoer »

Kas tõesti on mehi kes jänesele ja/või nugisele näiteks "hingepauku "teevad?Huvitav oleks näha seda jänest pärast siledarautse pauku!Kuidas seda nüüd öeldigi"lahtise peaga poiss"!! Seda mitte norimiseks mehed.Muideks TSUKS ka sa seda vanasõna tead"nori meest mitte mehe mütsi",võiks isegi küsida millest sul selline nimi....Nende seaduste kohapealt hoian ise mokad maas.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

4x4 Urukoer kirjutas:Kas tõesti on mehi kes jänesele ja/või nugisele näiteks "hingepauku "teevad?

Jälle saadi valesti aru. Hingepauk oli ikka jutuks selle vigase sokujutu jätkuks. Hingepuku ei teostata ka ju eluterve looma puhul (sellel toimingul peaks mingi teine nimetus olema, kuna sisu hoopis teine).
Seda, kui lasid lindu merel töötava mootoriga tõestab inspektor kohtus kui teisiti ei saada kokkuleppele. Minu teada on inspektorid tänapäeval tehniliselt nii hästi varustet, et selle tõestamine pole neile probleemiks (videokaameraid on kasutatud kalanduses röövpüüdjate puhul näiteks).
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Seda, et.. 4x4 Urukoer- ma tõemeeli tsuks- nigu nimigi ütleb- ma just seepärast küsisingi su nimekohta, et lahe nimi tegelikult - 4wd urukoer- et kõige nelja käpaga urgu kaevad? :lol:

Mitte eitaha kedagi solvata-a kui tundub mõni tsuksa ütelus veitsa vales toonis väljatulevat- palun alandlikut vabandust- ma tsuks ju- nii olemiselt kui maailmavaatelt...

Eh, kahju, et foorum kirillitsat eitoeta- räägiks teile mõne tsuksa anektoodi- jahist. Kahjuks eestikeeli eisaa paljusi anektoote rääkida- püant ärakaob... See selleks...
tsuks nigu ma olen...
Kasutaja avatar
4x4 Urukoer
Postitusi: 89
Liitunud: E Nov 24, 2003 7:19 pm

Postitus Postitas 4x4 Urukoer »

Hää kull nüüd mul endal s... tunne,4x4 sellest,et sõidan NIVAga ja urukoer sellest,et mulle meeldib urujaht.Targad rebased ja kährad on minu väljakutse,mägraott läheb alati oma teed.
Suletud