Kastlõksud

2006. aasta teemad
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: kas oled juba

Postitus Postitas kakuke »

kriss kirjutas:kakuke kas oled juba mingid kastlõksud valmis saanud??? hakkas mind ennastki selline jahipidamis viis huvitama. ei tea kas rebane ka sisse läheb???

Kolm kastlõksu on valmis ja paar päeva on 2 tükki neist üleval ka olnud. Olen jõe äärest minki püüdnud ja nüüdseks ühe ka juba kätte saanud. Kastlõksud on suhteliselt väikeste mõõtmetega ja rebane sinna ka hea tahtmise juures sisse ei mahuks. Mingist vanemast "Eesti Jahimehest" on meelde jäänud, et rebane pidi suhteliselt harv saak selles olema. Eks järgmiseks hooajaks katsun ka midagi suuremat valmis meisterdada.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: kas oled juba

Postitus Postitas Feen »

kakuke kirjutas:Kolm kastlõksu on valmis ja paar päeva on 2 tükki neist üleval ka olnud. Olen jõe äärest minki püüdnud ja nüüdseks ühe ka juba kätte saanud.


Ja kuidas mink oma otsa leidis, kui küsida tohib? looma surmamise teema oli siin õhus küll (seaduses öeldud ka, et looma igast külmrelvaga lüüa ei tohi, aga see selleks), aga kuidas ikkagi effektiivselt loom siit ilmast ära saata (noa, nööri, või puuhaluga, või millega iganes), ilma et pisike oma teravate hammastega sinu käe maitset järgi ei prooviks? Ma ise pole siiani kastlõksuga jahti pidanud, aga arvatavasti võtan kunagi mingijahi plaani (kui mõni epideemia neid enne ära ei korista), ja siis oleks küll hea kui ei peaks nuputama, et mis edasi....
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: kas oled juba

Postitus Postitas kakuke »

Feen kirjutas:Ja kuidas mink oma otsa leidis, kui küsida tohib?

Kui huvi on tõesti nii suur, siis saada PS ja ma räägin sellest lähemalt, aga siin avalikult sellest pajatamine pole minu meelest kõige ilusam ja mõjuks kekutamisena (ületaks minu piire). :|
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Pihelgas
Postitusi: 12
Liitunud: L Sept 11, 2004 11:04 am

Postitus Postitas Pihelgas »

ei taha küll soola raputada aga kas siis uputamine, nöör või paberkott / sumbuti on keelatud? naha tahaks ikka terveks jätta ja surmata tuleb - ei hakka ju tõesti kastiga loomaarsti juurde jooksma.
Austus neile, kes võitlesid ja langesid!
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Surmamine

Postitus Postitas ozz »

Ikka see vana ja äraproovitud meetod on ikka kõige kindlam. Võtad korraliku kaika ja annad kõva paugu vastu pead... ja ongi kõik!
Mis seal tseremoonitseda.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Surmamine

Postitus Postitas Feen »

ozz kirjutas:Ikka see vana ja äraproovitud meetod on ikka kõige kindlam. Võtad korraliku kaika ja annad kõva paugu vastu pead... ja ongi kõik!
Mis seal tseremoonitseda.


Tegelikult on uputamine lihtsam meetod. Esiteks, selleks, et kaikaga vastu pead talle anda on vaja ta kastist välja saada... Teiseks, no, tegelikult lihtsus on ainuke pluss. Miiinus on see, et kui ta öra uputada, siis keha jahtub kiiremini (või mis iganes) ja nülgides on sabarootsu raskem kätte saada.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Saba nahastamisel on see nipp ,et tuleb saba otsast keha poole nahastada ,muidu kipub saba nahk katki minema .
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Postitus Postitas Kolevoll »

Püütud väikeulukite surmamiseks on hea kasutada eetriga laetud süstalt. Üks süst (sõltub ka süstla suurusest) loomakesele keset keha ja asi ants. Hiljem nahka võttes võib mõnikord pisut eetri lõhna tunda olla. Ei ole vaja siis ehmuda. Et loomakestel verevalumeid, mis "nuinarkoosiga" kaasnevad, süstla kasutamise tõttu ei ole esinenud, siis leidsin sellise meetodi peris mugava olevat. Soovitan praktiseerida.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

On veel üks verevalumiteta moodus ,aga seda ainult Ps teel,keda huvitab!
Kivi kotti!
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

Mina surmasin oma püütud nugised surudes kepi kaelale pigistasin käega natuke südant kuni see seiskus ja asi korras. Nahk ilma ühegi verevalumita.Nii pidavat ka siberi karusnahakütid tegema.
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Uputamine..njah. Väiksemate karusloomade uputamine kuidagi lihtsam tundub, aga kähriku või mägra puhul..... Tundub kuidagi imelik, aga küllap see mingi oma luulu
Mis mõõdus kastlõkse kasutate?(millised mõõdud nugisele/mingile, millised mõõdud kährikule jms.) Ja kas keegi viitsib äkki seletada kuidas päästemehhanism lahendatud?
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
Fox
Postitusi: 24
Liitunud: N Veebr 19, 2004 10:34 pm

Postitus Postitas Fox »

:twisted: Teemax oli siin vist tegelikult ikkagi kastlõxud, aga mitte saagi surmamine. Viimane võix olla omaette teema,sest ka siin on võimalusi palju - mida kõike inimaju on suuteline välja mõtlema -- :cry: isegi lõksusoleva looma uputamine !!!!! Ise püüan väikekiskjaid juba aastaid, nii kastllõxude, kui ka koertega. Võimalusterohked on mõlemad püügiviisid,kuid tulemusrikkam on kindlasti püük lõxudega. Lõxud teen kõik ise ja neid on mul hetkel kasutuses nelja tüüpi - kaks neist tapavad nn. kohe "pole uputada vajagi" Lõxude materjal on puit ja võrk, kes on huvitatud võib ühte varianti kaeda sellelt aadressilt:<www.pilt.ee/Lexi7>
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

Minu lugupidamine lõksude valmistajatele. Järjest vähem kohtab mehi, kes oma kätega ka midagi teha suudavad. Meie tarbialik ühiskond suretab tasapisi kõik kuldsete kätega meistrid välja.
Kasutaja avatar
Kalmjulm
Postitusi: 28
Liitunud: L Sept 27, 2003 1:21 am

Postitus Postitas Kalmjulm »

Mis mõõdus kastlõkse kasutate?(millised mõõdud nugisele/mingile, millised mõõdud kährikule jms.) Ja kas keegi viitsib äkki seletada kuidas päästemehhanism lahendatud?[/quote]

kui viitsid ja aru saad siis vaata siia: http://www.pilt.ee/album.php?type=images&id=285953

ja surmata saab võikekiskjaid ka õhupüssiga???
Jahi kaine peaga!!!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kalmjulm kirjutas:kui viitsid ja aru saad siis vaata siia: http://www.pilt.ee/album.php?type=images&id=285953

Mul millegipärast seda linki ei ava. :?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Suletud