МЦ21-12

2005. aasta teemad
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

TO MARKS: Mnjah, kipun väitma et kui ma oskan siis selle antud asja ümbertegemine ja nii mõnigi muu töö on küll isetehtav ja kui neid töid aktsepteerib politsei kes kontrollida laseb relvaspetsil kas piiraja vastab normidele jne. siis...Kõik on nagu OK.
Igasugune muu ümberseadistamine ja kehtestatud standartitest kõrvalekaldumine, jah, see on keelatud aga sellest hetkel ka juttu ei ole.

Niiet endine küsimus, poolautomaadi registreerimisel jahirelvana peaks nagu olema klausel kirjas piiraja olemasolu-kohustuslikkuse kohta!? Kas on?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

kütt kirjutas:Niiet endine küsimus, poolautomaadi registreerimisel jahirelvana peaks nagu olema klausel kirjas piiraja olemasolu-kohustuslikkuse kohta!? Kas on?


JAHISEADUS

§ 39. Jahipidamisvahendid

(1) Lubatud jahipidamisvahendid on:
2) poolautomaattulirelv, mille salve mahub kuni kaks padrunit;

Tundub, et ikka on, sest mis muu nipiga Sa tagad, et sinna rohkem, kui 2 padrunit ei mahu. Või hakkad rääkima, et hoiad seal oma näppu ees? :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Mnjah, tore nagu paistab aga milleks siis eelpool Deerhunteri küsimus-kahtlus oli, et kui ikka saab rohkem salve ajada küll siis ikka pannakse ka täis ja täiega tuld antakse ja siis nagu paistab et seadus ei toimi!? Või tehakse ülevaatuse ajaks relv üheks ja pärast taas see piiraja siis maha võetakse? Ongi nii et igaüks ise teab kuidas ja mis...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

kütt kirjutas:Mnjah, tore nagu paistab aga milleks siis eelpool Deerhunteri küsimus-kahtlus oli, et kui ikka saab rohkem salve ajada küll siis ikka pannakse ka täis ja täiega tuld antakse ja siis nagu paistab et seadus ei toimi!?

Ära pane pahaks, aga sama moodi võib küsida, et milleks on autod meil, mis võtavad 200 ja enam sisse, kui lubatud on oluliselt vähem ja seda seadust ka eiratakse nii mis kole. Suhtumise asi (hea, et veel sõjarelvadega jahti ei minda). :?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Ei pane pahaks aga küsimus endiselt õhus, eks ole. Või see taandubki siis ikka sellele et igaühe südametunnistuse ja seaduskuulelikkuse asi. Ja ega ma vajagi, et patustajad siin end kirja panema hakkavad, aga noh, niisama, huvitav teada tegelt küll, kuidas lood on. Mnjah, kui sügavalt võtta, siis aegu tagasi läbi erinevate omanike sattus minu kätte Itaalia BREDA, poolautomaat, 12 kal, ideaalne hanejahiks, ja see oli koguaeg jahimeeste käes olnud...Seal piirajast mingit jälgegi polnud ja niisama karjääris-tiirus käeharjutamiste järel, ei hakanud mina ka talle seda piirajat panema kuna jahil sellega ei jõudnudki käia ning püssi ära müüsin hea hinnaga.
Mul TOZ-34 ja rahul sellegagi, niipalju kui jahil käin. Kui vaja muud relva, saan ka selle mida vaja.
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Ahjaa, nüüd, täna, veel selline info ja see kõigile loetav kalale.ee, foorum, arutelu, asi tundub päris lootusetuna, panen ka lingihttp://www.kalale.ee/?4,5175,1,0,1, loodan et toimib...Nimelt sel teemal, kas käiakse jahil ka sõjarelvadega ja see paisub üles sellest et poolautomaadil küll on reegel 2 paugu kohta ja piiraja olemasolu kohta kuid see ei kehti!?
Nii kahju kui see ka pole, siis peale selle loo lugemist siiski saavad kinnitust varasemad kahtlused, et käiakse lahingrelvadega jahil ja mitte vähe. See on fakt. Nii see oli vene ajal ja on ka nüüd ning ei maksa väita, et kui on KL liige ja jahimees üheaegselt siis pole kahtlust jahimehe ausas käitumises. Ehk on siis ainult vähem neid juhtumeid ja mehel vaja oma nägu säilitada. Kui aga jahimees pole ja KL liige, automaat, SKS lahingrelv või mis iganes kodus ja liha vaja siis võtad ja lähed ning hoidku mingi jahimees oma ausa jutuga suu hoopis kinni. Vaat selline on suhtumine mõnedel meestel ja see kahtlus oli mul juba enne selle loo lugemist kalastajate saidilt. Aga paraku, kui räägitakse sellistest asjadest anonüümselt siis nii see jääbki ja parem siis üldse mitte rääkida muidu tuleb asjale hoopis teine maik man, nimelt väheusutavus...

Äkki siin juhtub Pillapalu jahtkonna esimees ka asja lugema kuigi lugusid-järelkajasid on ka seal kalale.ee-s ja saab kommida, et kas asjad on muutuste teel või kehtib ikka see mis oli ja see ka jääb või...
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Probleemile oleks vast kaks lahendust,mis puudutab poolautomaate.Esitaks jahirelvana kasutatav poolautomaat relv peaks olema juba tootja poolt väljalastuna ainult kahelasuline.On sellised täitsa olemas,kui mälu ei peta,siis Benelli Argo peaks olema kahelasuline.Teiseks võiks poolautomaadid seadusega üldse jahipidamisel ära keelata ja polekski mingit probleemi :D .Isiklikult arvan,et jahirelv peaks olema lahtimurtav ,olgu siis vintraudne või sileraudne.Igasugused poltlukuga ja poolautomaadid jäägu muudeks ettevõtmisteks.Kaheraudne pukkpüss võimaldab niigi sooritada kaks kiiret lasku ja mida seal jahil siis veel vaja on.Olen kuulnud jahindusest kõrvalseisvat inimest küsimas,et miks selliste (poltlukuga püss) püssidega jahil käiakse,sõtta lähete või,tema arvas,et jahil ikka kaheraudsega käiakse.Kui selle üle natuke mõelda,siis tõesti,miks?
Relv peaks ikka visuaalselt viitama relvakandja tegevuse motiividele.Kui ikka püstol kabuuris,siis tegemist enda või ligimese kaitsjaga.Kui automaat või poltlukuga relv õlal,siis sõjard.Jahimehel aga olgu kaheraudne :D .
Võib-olla natuke naiivne mõttepuhang,aga poolautomaadiga metsas käia minuarust suht mõttetu ja endale vastuvõetamatu.
Külaline

muideks

Postitus Postitas Külaline »

SKS lubatud jahirelvana.......
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

Postitus Postitas serx »

krt unustasin jälle sisse logidA .....sry..
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

Tere talv!
Kuulge, korra on foorumis nagu räägitud teemal hummmaane jahipidamisviis...kurika ja odaga :lol: Ei tasuks unustada, et maailmas peetakse jahti mis on tihti eluohtlik ja peetakse ka jahti mis on paljudele igapäevanetöö. Olen näinud jäägrite igapäevatööd taigas ja kaasas kantakse IGAKSjuhuks 10 lasulist SVD.
Korralik lahtimurtav vintraudne jahipüss, kui vene "imeriistad" kõrvale jätta siis selliseid isegi toodetakse. "Blaser" näiteks, aga mis need vintraudsed jahipüssid maksavad!? ...30 000 eek!!!
Meie kuulume õnneks saksa jahikultuuri keskonda...laigulisi "partisane" jääb meilgi igaaasta vähemaks. Probleeme on minuarust rohkem jahimeeste kasvatuse ja südametunnistusega. Kahtlen kas eelkõnelejail on ikka päris selge mida tähendab "poltlukk".
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

TO SERX, külaline: kui rääkida SKS poolautomaadist, kal 7,62, AK moon, mis Hiinas toodetud ja mida kunagi omasin KL-s siis panid küll väga mööda, sel käib orig. magasini kui ei eksi oli 5 või, aga üheselt sobib alla ka AK 30ne salv ja seega, mis jahirelvast siin juttu olla saab kui tal veel ees ka lisaks euro ja nato standarditele keelatud tääk, mis läbistab edukalt soomusveste, mis raskesti paranevaid haavu tekitab...mis peale 2 sõda ammu keelatud on...see ju puhas lahingrelv. Aga kui juba rääkima hakkasin siis lisan juurde sellise asja, et kui sa tahaksid seda KL lahkumise järel arvele võtta politseis jahirelvana siis, mnjah paraku nii naljakas kui see pole, teed orig. salve lubatud laskudele ja anna aga tuld...kui aga registrist välja saad kohe võid 30se salve taas alla panna aga eks see siis jahimehe südametunnistuse asi juba ja kui vahele jääd, oi-oi-oi...
Sa pidasid äkki mingit muud modifikatsiooni silmas?

Ühinen LEHEPÄÄLIKUGA, et lahtimurtav ning kaheraudne piisavalt head relvad jahimehele ja ainult nende lubamisega ka igasugune muu isetegevus ja hasart kadunud oleksid hoobilt. Erandkorras ehk lubatud võiks olla mõni muu ja seda siis riigijäägritele või ma ei tea...mõned üksikud erijuhtudeks, mnjah, kui sellist asja üldse vaja peaks olema...ehk 10 mehele, piisaks...
Ja seda et siin rääkida Siberist ja taigast kus meestel SVD-d ja teab mis, mnjah, mainida ju võib aga võrdlus mitte paslik minu arust.
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

Postitus Postitas serx »

tähendab konkreetset modifikatsiooni nyyd kyll ei tea aga mul sõber jahimees ja tal jahirelvaks (vint) SKS 7,62*39 ja salve mahtus mu arust 10 pauku........ei polnud seal midagi ymber tehtud.............et vähem mahutaks.......

noh tegelikult ta on ikkagi lahingrelv ja yhinen täiesti teie arvamusega
et jahipüss piax lahtimurtav olema... mul nii vint kui sile ikka lahtimurtavad....... :D


aga siit leidsin selle riista pildi 1:1
.....vot selline ta täpselt ongi............

http://www.hot.ee/relvastus/sks_lahtiv.html

yhesõnaga seadusandlus meil nagu ta on............võta yks ja viska teist....
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Just seesama ongi, tal lihtsalt tääki all pole ja sellega, kui kontrollitakse, siis kindel trahv kukub kaela!
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

mz kui selline

Postitus Postitas tsuks »

Lugesin kuumi kommentaare ja tekis mul kolm mõtet.

1. Jahimeeste üldkoosolekul Tartu- nüüd ka Lõuna-Eesti politseiprefektuuri relvaspests pidas loengut.
Teema küll rohkem aeguvate relvalubade kohta, kuid ühte ma kuulsin selgesõnaliselt- automaatrelv on tsiviilkäibes keelatud. Ehk SKS, millel nigu AK-l saad ühe näpuliigutusega panna valangu- on raudselt jahis keelatud.

2. Politseid ei huvita, mitmelasuline poolautomaat teil on- olgu või 10 salves. Tuleneb see sellest, et just Jahiseadusandlusega on piiratud paukude arv salves- seega keskkonnainspekstiooni rida on karistada kütti- kes rohkem kui 3 paugulisega metsas on.

3. Lasin Googlest läbi "relvameister"- sain 16 vastet- miskit kirjandust ja ajalugu- aga MITTE ühtegi litsenseeritud - ehk vastavat pädevat relvameistrit vist polegi olemas- Eesti vabariigis- kes vastavalt relvaseadusele tohib üldse relva ümberteha. Kui on- andke teada.

Kas keskkonnainspektor konfiskeerib siis relva või kuhu ta mind sellega saadab?

Aga kas mitte pole siin relvade maaletoojate karvane käsi sees- seaduse sättes- et üle 2 ei tohi olla salves?
Sest vaadake lugupeetud- uutel- ma räägin sileraudsetest- poolautomaatidel on toru jäiga kinnitusega ja pauke vahetab püssirohugaasidel toimiv kolbmehanism, mis on niipalju suur- et salve üle 2 paugu lihtsalt enam ei mahugi? Et pole siin midagi vene relvadega eputada- emexisse- a kellele meeldib poolautomaat- teretulemast- 23000- ja olemas.

Mis puudutab konkreetset püssi- MZ-21-12- siis 6 aastat on ta mind ausalt teenind ja olen igati rahul. Oia teda puhtana ja määrituna- ja asi toimib. Nigu iga püssiga muideks.

Aga üks hea kogemus- esimesi pardijahte selle püssiga- kui mul poole tunniga oli 75 (!) pauku- 3 karpi- otsas- istusin maha, sügasin kukalt ja veitsa mötlesin asjaüle järgi.
Pääle seda üle 2 paugu salve pole pand- 3-st küll- sest vahest on kolmandat vaja- ehk 2 raudsete vennad teavad- lased 2 littrit pardiparvepihta ära ja mõni haavatud potsatab vette ja üritab jalgalasta- sukelduda, et mitte kunagi enam pinnale tulla- selleks just hea, kui kiirelt piinad lõpetad.

Aga tegelikult on see maitse asi.
Pippratera ja kaunitari sünnimärk- täiesti erinevad asjad- a mõlemad keelelesattudes kõrvetavad.
Nii ka püssid. Üks on nii- ja teine naasugune- a lasevad mõlemad.
tsuks nigu ma olen...
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

sks-iga pole võimalik valanguga lasta.........minu teada....... :idea:
Suletud