Jaht hagijaga

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Feen kirjutas:99% juhtudest pole jõulud ajal jahimehel püssi kaasas :D .

Seda nüüd küll jah. See jõulud tuli lihtsalt eespool kõneleja jutu jätkuks sinna :wink:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Aga õige ta oleks küll kuigi praeguse seaduse järgi võõrast koera metsas lasta ei tohigi.Vene ajal neid krantse ikka metsas hukkus.Aga sellest ei saa mina aru,et võetud jahikoer seltsiks ja siis kahju,kui metsas looma ajab.Seltsiks võta omale kass või sülekoer aga mitta hagijas.Sa ju piinad koera kui ei lase temal selle tegevusega tegelda milleks ta aretatud.Ega naist keegi võta kohvipiima saamiseks.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
saa
Postitusi: 134
Liitunud: T Juun 15, 2004 2:48 pm

Postitus Postitas saa »

Nu ma kardan, et kui eesti hagijat perelemmikuks üldse ei võetaks, siis sureb ta varsti välja, sest paljud meist on reaalsed hagijavõtjad, et temaga rebase ja jänesejahti pidada. Kuigi ka verejälje jaoks on hagijas suurepärane .
Kasutaja avatar
esthound
Postitusi: 5
Liitunud: E Okt 08, 2007 8:14 pm

Postitus Postitas esthound »

rajaleidja kirjutas:Ma räägin ka siis ühe loo:
jahimees läheb jõulude ajal metsa loomadele süüa viima ja vaatab, mis metsas ka toimub. Järsku kuuleb, et mingi koer lõugab metsas. Mõtleb endamisi, et jahti ju ei ole täna ja jääb kuulatama. Siis näeb, et mingi peremeheta hulkuv koer tuleb ja ajab põtra taga. Võtab seljast püssi, sihib ja laseb koera maha. Pärast matab metsa maha. Vot nii võib juhtuda su koertega, kui neid metsa loomi taga ajama lased



Eem...Meie teadmiste järgi ei käi seal jahil kedagi.kuna naabrid on seal pea 40 aastat elanud,ja käinud seal metsa 40 aastat,ja pole kunagi näinud ühtegist jahimeest ja ühtegist püssipauku.
Ja nojah,ega ta eriti ei viitsi seal enam tõmmelda kah 8)
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Minu mäletamist mööda,võid sa oma lemmikut pidada aint kinnises hoovis või tarastatud maal,ka ketis ja koeraga metsas liikuda aint koera rihmas olles.Selline on seadus praegu.See variant ,nagu Rajaleidja pakkus,et hulkuvast koerast võid ilma jääda ka jahimehe käe läbi,on ka minu arvates õige aga pole praegu seaduslik.Selline jutt,et sinukandis pole 40a jahimees liikunud,on lapsejutt.Jahimees ei liigu metsas mitte selleks,et sinu lemmikuid piirata ja kuna sa siin lausa avalikult räägid,kuidas sinu lemmikud jänese murdsid, ning keegi viitsiks sinuga tegelda, siis saaks sind kohe karistada ja loodusele tekitatud kahju ka sisse nõuda.Kui elad Eesti riigis siis tuleb ka kuskil kolkas elades seadusi täita.
noorus on ilus aeg
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Kõige parem viis tekitada suurt pahandust ja vastuseisu jahimeeste ja muude kodanike vastu on see kui lasta koeri maha. Kahjuks leidub siiski mehi kes olles püssiga looduses ning nähes koera lahtiselt metsas või metsalähedasel põllul kõverdavad kähku sõrme ilma et eelnevalt mõtlemata oma teo tagajärgedele. kuidas mõista isikut kes teatab et näed lasin ühe hulkuva koera maha, hea oli r....a metsaalla vedada kuna keti jupp oli kaelas. Kui inimene viibib pidevalt oma jahimaadel siis peaks olema vist juba mingi ülevaade milline koer on hulkuv ja milline koer on juhuslikult lahti saanud. Ning vahest aitab lihtsalt vestlemisest koeraomanikuga, et loom ei hulguks enam.
Väga palju inimesi vihkab jahimehi just selle pärast et nende lemmik on maha lastud, samuti on see tekitanud paksu verd ka jahimeestel omavahel suhtlemisel.

O.T.
Ka minu poolt üks lugu. Olla olnud mehed jahis ja silmanud kahte jooksvat koera metsas. Üks mees pikalt mõtlemata tõstis püssi ja enam neid kahte koera ei olnud elavate kirjas. Kahjuks selgus hiljem et tegemist oli naaberjahtkonna mehe kahe laikaga, kuna mehi oli seal rohkem kui üks siis saladuseks see ei jäänud, ning ma loodan et see laskjast jahimees peale füüsilist ja materiaalset noomitust koerte omanikupoolt ja moraalset põlgust oma jahikaaslaste poolt mõistis oma tegu ning tegi tulevikuks omad järeldused.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

To Pikk.
Enne kui hakkad siin kõiki jahimehi nimetama koerte laskjaks, loe parem üks varasem sama teemaline teema läbi(hulkuvad koerad või midagi sellist). Seal pikalt kirjutatud sellest, et ega lihtsalt niisama ei põmmi neid koeri keegi. Koerte omanikega räägitakse, aga alati see tulemust ei anna. Punase kaelarihmaga laikat vist ei söanda keegi lasta. Omale on metsas koeri vastu jooksnud küll ja küll, aga siiani ei ole veel ühtegi maha lasknud. Ei kõverdu koera peale. ja kõik nad on olnud ka kuskilt lähedusest talu koerad(kuigi kogu aeg jooksevad metsas ringi ja pukis istudes on ikka koera hääli metsas kuulda).
See jutt siin rohkem sellele noorele koera omanikule teadmiseks, mis võib juhtuda, kui laseb oma koeral rahulikult metsas omapead jahti pidada
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Teema kisub jaht hagijaga vägisi jahieetika peale.Elu jooksul nähtud lugusid võiks sellest koertelaskmisest palju pajatada.On olnud nii ja olnud ka naa,olen ka ise HAGIJST metsas lahti saanud,sest keegi karistas seda koera kitse ajamise eest.Samas olen ka ise krantse metsas parematele jahimaadele saatnud.Kui on üks koer omapead metsas,siis ta täiskasvanud loomale eriti ohtlik pole,samas kui kaks väikest karjakrantsi võtavad kitse maha küll.Olen näinud kui üks ajab,vahetevahel häält tehes ja teine varitseb,ning varitseja tõmbab kitsel jalalihase läbi,edasi juba on lihtne.Karistasin ise seda varitsejat pärast kitse maha tõmbamist ja sain muidugi kitse endale,teine koer pääses, sest peale esimese kukkumist lõikas minema.Lugu juhtus vene ajal kui oli vaja ka koeranahad kokkuostu viia,sest igal jahimehel oli ka rahaline nahaplaan täita.
Seda,et hagijas kitse jälitades looma maha oleks tõmmanud,pole ise küll kogenud.Kits jookseb ju kiiremini ja pealegi algul pikkade hüpetega ja hagijas kaotab tihti jälje.Olen näinud,kui kitsed(ka üks) koera eest tulevad ja seisavd ning koera kuulavad.Kui jahikoer(ajab häälega) ligemale jõuab, siis läheb neilgi kiireks,tükk jooksu ja jälle kuulama.Maha võib hagijas kitse murda kevadtalvel,kui lumele tekkib koorik mis kitsejalad kiiresti verele võtab aga koer kannab.Kuid selleks ajaks on hagijajaht tavaliselt juba möödas ning siis metsas liikuv jahikoer on kas hulkuv või lihtsalt kuskilt lahti pääsenud.
noorus on ilus aeg
metsahaldjas
Postitusi: 5
Liitunud: T Veebr 06, 2007 12:14 pm

Postitus Postitas metsahaldjas »

Sa ju piinad koera kui ei lase temal selle tegevusega tegelda milleks ta aretatud.Ega naist keegi võta kohvipiima saamiseks.

Kallis Jorr, enamus koeratõugi ei kasutata enam kas üldse või vaid ainult nendel esialgsetel eesmärkidel, milleks nad kord aretatud on. Nii on ka paljude jahitõugudega. Imelik, et mitte keegi ei nurise, et näiteks taksisid peetakse edukalt seltsikoertena aga kui jutt läheb eesti hagijale, siis on see äkki hirmus kuritegu. Kui on taksid, kes on töökoerad ja taksid, kes on perekoerad, siis miks ei võiks olla nii hagijate seas?

Kas hagijas piinleb, kui ta ei saa metsas jahti pidada? Loomulikult on tema põhikirg maast (ka pargis, ka tänaval) lõhnaradu mööda liikuda, kuid kui ta pole kunagi jahil osalenud, ei oska ta ka ju seda taga igatseda. Selle, kuidas mõnede tõugude paremat haistmismeelt ära kasutada, on juurde mõelnud siiski inimene.

Olen sada protsenti nõus, et iga jahikoera omanik peab metsas vastutustundlikult suhtuma oma koera võimalikesse tegudesse ja koolitamata koeraga metsas käiakse vaid rihma otsas.

Mul on lihtsalt kahju, et kitsarinnalise suhtumise tõttu meie ilus ja uhke rahvustõug võib vabalt varsti välja surra. Selles mõttes olen ma täiesti nõus saa-ga!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

metsahaldjas kirjutas:Kallis Jorr, enamus koeratõugi ei kasutata enam kas üldse või vaid ainult nendel esialgsetel eesmärkidel, milleks nad kord aretatud on. Nii on ka paljude jahitõugudega. Imelik, et mitte keegi ei nurise, et näiteks taksisid peetakse edukalt seltsikoertena aga kui jutt läheb eesti hagijale, siis on see äkki hirmus kuritegu.

Hagijas ja taks on kaks erinevat koera. Hagija liikumis vajadus on tunduvalt suurem, kui taksil.

metsahaldjas kirjutas:kuid kui ta pole kunagi jahil osalenud, ei oska ta ka ju seda taga igatseda. Selle, kuidas mõnede tõugude paremat haistmismeelt ära kasutada, on juurde mõelnud siiski inimene.

Mõni asi tuleb kaasa ikka ka geenidega.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Mul ka taks, ja kuidagi ei kujuta ette, et teda jahti ei võtaks. Kohe kahju on nendest taksidsest, keda jahti ei lubata, või siis ääri veeri aknast näidatakse, mis see jaht on. Koerad täpselt sellised, et kaevaks ja ajaks, aga nää, ei lasta, või siis parimal juhul lubatakse hiiri taga ajada.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Kui ma oma eelmist postitust tegin, siis ma mõtlesingi kohe feeni taksi peale, et see müttab küll metsas. Ja siis mõtlesin oma vanaema taksi peale, kes +10 kraadiga läheb välja, teeb oma hädad ära ja jookseb tuppa teki alla tagasi :lol:
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Postitus Postitas kuro »

Kas mehed hagijad ka juba metsa viinud,või kõik ametis põdrajahiga?Minul hagijas praegu haige ja metsa ei saa. :cry:
kuro
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Ei veel,maa must ja vihma sajab pea iga päev.Hagijajaht lumega lõbusam ja praegu põder,siga,kits,hani(lõppeb),ka kobras ja part.Ega jänest tahagi enam lasta,teda ikka kordades vähem kui varemalt.Repsi peale oleks küll paras ka koera lasta aga nagu ütlesin,maa veel must.
noorus on ilus aeg
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Postitus Postitas Silverx »

loodame, et lumeke tuleb see aasta vara maha ka ..
Vasta