Kas eestlase kadedus või jonn?

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Kas eestlase kadedus või jonn?

Postitus Postitas reimakas »

Sain sektsiooni esimehe käest noomida, et käin liiga palju jahil ja et sõidan palju ringi ja lasen loomi (väikeulukeid). Ma ei oska mingit seisukohta võtta ....kas peaksin ennast süüdlasena tundma või .....kalameheks hakkama. Kas kellegil on analoogilisi probleeme olnud.
See, kes tapab, pole veel jahimees
kalamees :)
Postitusi: 191
Liitunud: K Juun 21, 2006 11:26 am

Postitus Postitas kalamees :) »

ei soovita kalameheks hakata, siis hakkab naine ette heitma, et käid palju kalal. ja kui kalal ei ole siis oled tõenäoliselt jahil ja siis saad sektsiooni esimehelt jällegi pragada :roll:
julged teha, julge ka vastutada...
puukoi

Re: Kas eestlase kadedus või jonn?

Postitus Postitas puukoi »

reimakas kirjutas:Sain sektsiooni esimehe käest noomida, et käin liiga palju jahil ja et sõidan palju ringi ja lasen loomi (väikeulukeid). Ma ei oska mingit seisukohta võtta ....kas peaksin ennast süüdlasena tundma või .....kalameheks hakkama. Kas kellegil on analoogilisi probleeme olnud.


Natuke veider etteheide küll, kui palju on siis palju!?
Võib-olla oli põhjust etteheiteks sellepärast, et lased ka väikseid suurulukeid liiga palju!?
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

vot see on ka naljakas, et naine on rahul aga teised ei ole.... Muidugi ei ole probleemid ühepoolsed ja eks meil ole sektsiooni esimehega kana ka kitkuda aga ,a arvan, et jahil käimist ei saa keegi keelata kui dokumendid korras. Või kuidas....
See, kes tapab, pole veel jahimees
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Kas eestlase kadedus või jonn?

Postitus Postitas hendrik »

reimakas kirjutas:Sain sektsiooni esimehe käest noomida, et käin liiga palju jahil ja et sõidan palju ringi ja lasen loomi (väikeulukeid). Ma ei oska mingit seisukohta võtta ....kas peaksin ennast süüdlasena tundma või .....kalameheks hakkama. Kas kellegil on analoogilisi probleeme olnud.


Ma saan sellisest noomimisest ainult siis aru, kui sinu ringiraasimine sega piisvalt palju loomi, et nt nädalalõpu ühisjahte enam kokku ei saa - loomad on kaootiliselt laiali ja kadunud - pidava häirimise pärast. Selline olukord võib tekkida nt siis, kui käiakse laikadega iga päev metsas "nugiseid otsimas" jms. Kui pead jahti, eriti väikeulukitele, ning sellega ei maaomanikku ega teist jahimeest ei häiri, siis ei tohiks kellegil mingit nurinat olla. Peaasi, et sigadusi ei tehtaks. See on minu arvamus.

Palju on muidu liiga palju? Palju on liiga palju väikeulukeid?
Meil on seltsis üks fanaatik, kelle jaoks on hooaja jooksul normaalne 20-30 rebast ja 50-100 kährikut. Mina tavaliselt üle 5 kokku ei saa, emba-kumba kokku. Ma ei arvaks, et need numbrid konkreetsete meeste kohta palju oleks...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ma arvan et tuleks valida uus seltsi esimees.

BM
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

Ma sõidan läbi kui võimalik ,kolm korda nädalas oma söödad, soolakud ja sektsiooni territooriumi. Selle käigus pean ka jahti väikeulukitele, kelleks on rebased ja kährikud, kui joppab muidugi.....Sellel aastal olen lasnud 5 rebast ja kolm kährikut, ühe viieharuse põdrapulli ja 1 soku ja 3 kitse+ 7 kobrast...
Ma arvan, et ma pole kellegi eest loomi ära ajanud ja ka metsarahu häirinud....Lihtsalt minul on arusaamine jahindusest natuke erinev kui sektsioni esimehel...kes arvab, et rendilepinguid maaomanikega pole vaja teha, loomade toidmine praegu on mõtetu, sest külma ja lund pole, jne, jne aga antke siis nõu, kuidas muuta nõuka aegsete juhtide suhtumist....
See, kes tapab, pole veel jahimees
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

to BM
selles suunas asjad liiguvad aga vanad olijad on harjunud asjadega nii kuidas nad 20 aasta on olnud....ja seda riigipööret on suht raske teha. Sellepärast on igasugused kogemused ja mõtted teretulnud...
See, kes tapab, pole veel jahimees
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Kutsu mees omale kylla ja jooda laua alla :)
Hundist toakoera ei saa.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

reimakas kirjutas:...muidugi.....Sellel aastal olen lasnud 5 rebast ja kolm kährikut, ühe viieharuse põdrapulli ja 1 soku ja 3 kitse+ 7 kobrast...
...


Kuss kuss, krt, praegu jaanuar ja seda aastat 2 päeva olnud, ära siis kitsi ja sokke ja põdrapulli vähemalt kirja pane siia ;)

Aga kui tõsisemalt, siis nõuka-aegsete juhtide suhtumist kas saab või ei saa muuta, igatahes peab seda üritama. Tuleb leida endale kaasamõtlejaid ja panna paika selge plaan, kuidasmoodi tuua välja nõrgad kohad jahiseltsi juhtimises ja toimimises. Peale seda aga, kui need vead ja nõrkused on näiteks üldkoosolekul selgeks saanud, siis pakkuda välja omapoolsed realistlikud ettepanekud asjaolude parandamiseks.

Muidugi, teoorias on seda maru lihtne välja öelda, aga teha....eks see sõltub väga palju inimestest. Optimistlikult meelestatuna tahaks siiski loota, et see on võimalik.

BM
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

reimakas kirjutas:vot see on ka naljakas, et naine on rahul aga teised ei ole.... Või kuidas....


No see on küllaltki kahtlane värk, kui naine rahul on... :lol:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

reimakas kirjutas:Ma sõidan läbi kui võimalik ,kolm korda nädalas oma söödad, soolakud ja sektsiooni territooriumi. Selle käigus pean ka jahti väikeulukitele, kelleks on rebased ja kährikud, kui joppab muidugi.....Sellel aastal olen lasnud 5 rebast ja kolm kährikut, ühe viieharuse põdrapulli ja 1 soku ja 3 kitse+ 7 kobrast...

Palju seda nüüd küll pole, kui just kõiki neid eelpool loetletud loomi pole kantud Sinu väikeulikiloale. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Huvitav, kes siis väikekiskjate arvukust reguleerib, see hakkab vaikselt üha rohkem päevakorda tõusma. Ühel heal päeval tahaks ju viimati tedre- või metsisejahtigi pidada, kui mitte ise, siis lapselasedki.
Ja kolm korda nädalas pole üldse palju, meie tublimad teevad iga päev jahimaale tiiru peale. Kuda sa hing siis veel tead, mis loom ja kus, millal ja kuhu liigub, arvukusest ka kogu aeg ülevaade. Endal rohkem see häda, et pole aega tihemini käia.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Eks põhjused võivad olle nt selles - vanad mehed käivad ise vaikselt kodukandis ringi kolistamas, omad loomad, omad tegemised. Lastakse äkki ka lisa, nö "omad loomad", ja selleks pole ju luba vaja. Aga kui mingi tüüp kogu aeg ringi sõidab... no, mille kuradi pärast... lseb kindlasti kõiki loomi, kitsi, sigu, äkki isegi põtru... pisiulukeid kah, ja ikka kellegi "territooriumilt". Selline siis arusaam ringi sõitjatest. Lisaks kurdavad maaomanikud, et sõidavad mingid ringi ja põmmivad, isegi öösel, kuidas öösel üldse lasta saab, kui salakütt pole.
Ühest küljest - leidub ka patustajaid sel teemal, aga mingid arusaamad öisest ringi liikumisest (või ka päevasest) ning suurema mahulisest looduse vaatlemisest (millega kaasneb ka mõningane jahipidamine) ei mahu sellisesse mõttemaailma. Meil 1 vana kirjeldas igasuguseid loodusseikasid, mis elu jooksul nähtud ja olid raudkindel, et autoga ringi sõites selliseid asju ei näe, ja kuna autost üldse muud ei näe kui mingit kitse, või rebast, kelle kohe maha tapad, siis see jaht pole mingi jaht vaid lihtsalt jookse-tapa meetod. Oma kogemustest tean, et näeb ka auto aknast üht-teist ning autost annab alati välja tulla ning liikuda-hiilida (ja ka varitseda) ja näha väga palju huvitavat.
Ahjaa, ja alati on kahtlus, et keesgi selline liigagar jahimees satub peale millelegi, millele peale sattuda ei tohiks (meenub 1 seik, mis sobiks jahinaljadesse, kui ühe foorumlasega lihtsalt ringi sõitsime, sokuvaatlust tegime, fotokaga, siis ning nägime nisupõllus karu istumas :D Sõitsime mööda heinamaad seda karu pildistama... teine isegi lehvitas meile... ja karul polnud ei sealuba ega sokuluba... ja teada oli, et sead tema nisus käisid, aga no, kohalike asi). Ja veel, üks selline ringi sõitja mees oli ühe kohaliku vana jaoks salakütt ja sulipoiss seni kuni see vana, koos teisega siga laskmiskohast minema lohistas... ja "sulipoiss" peale sattus... aastaid pole enam mingit kobinat ega märkusi olnud.
Aga alati on muid võimalusi kah, miks jahipealikule ei meeldi, et sa ringi sõidad.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Postitus Postitas Ats »

lihtne lahendus, valige uus esimees
Vasta