Kuidas reageeritakse "Eramaa" sildile?

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
kalamees :)
Postitusi: 191
Liitunud: K Juun 21, 2006 11:26 am

Kuidas reageeritakse "Eramaa" sildile?

Postitus Postitas kalamees :) »

Asi kerkis päevakorda mõni nädal tagasi. Läks mul tuttav üle pika aja maale. Tal oma mets ka seal samas maja lähedal ja aegajalt teeb ikka tiiru peale, et kas kõik korras jne. Astus ka seekord seal läbi. Kuna metsa viiv tee ei ole läbisõidetav s.t. ei vii kuhugi vaid lõppeb seal samas metsas ära, siis oli pannud sinna ette ka lati koos sildiga "Eramaa". Üllatuseks oli aga tee suhteliselt halvas seisukorras ehk siis pehme maa + rasked jeebid. Läks siis edasi ja ühe lagendiku veerele oli püsti aetud uus jahikantsel (jälgede järgi seal lagentikul päris palju sigu käib tuhnimas muidu). Ega sest kantslist polegi suurt muret ega ka selles, et tema metsas jahti peetakse, lihtsalt muret tekitav on see et tee on ära rikutud :? Aru saadav, et kogu seda materjali 500m seljas tassida on tülikas ja lihtsam oleks autoga lähedale sõita, kuid seljuhul peaks ikkagi valima sobivama aja (suvel kui maa kuiv või siis talvel kui maa külmunud). Mees ise ütles ka, et eks ta ise ka natuke süüdi - oleks võinud panna telefoni numbri ka sildile kirja, kuid tagantjärgi oleme me kõik targad :wink:. Küsimus on aga selles, et kuidas aktsepteeritakse "Eramaa" silte mujal ja kui seal telefoni nr. all on, kas sellele ka helistatakse kui soov läbisõita?
julged teha, julge ka vastutada...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Tõenäolised vastused teema algataja küsimusele on, et ühtedes kohtades helistatakse ja teistes kohtades ei helistata.

Minu soovitus sellele maaomanikule oleks aga, et keelaku jahipidamine oma maal ära ja nõudku kantsli teisaldamist. Seda senikauaks, kuni tee ei ole jahtkonna poolt korda tehtud. Saavad kantsliehitajad väikese õppetunni, kuidas peab ja kuidas ei või maaomanikusse suhtuda.

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Sildist on vähe kasu reeglina. Peavad üksnes korraliku inimest, kelle jaoks seda silti sinna tarvis pole, teisi aga ei kõiguta miski.
Ma ise korra linnuhuvilisena helistanud ühte kohta, et tahaks lindu vaadata, siis keelduti. Mina sinna ei roninud. Rohkem pole trehvanud kohtadesse, kus keelavad märgid ees ja väga tahaks minna.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Oma jahipiirkonnas on eramaa silte nii mõnigi väljas. Aga see on teada, kus meid lubatakse jahti pidada ja kus ei.
Kui tee on rikutud eramaal, mis selles jutus küll päris selge ei ole, siis ei jää muud üle, kui kantsliehitajad peavad selle ka korda tegema, noh kuivõrd sellise poriga see üldse võimalik on.
Kui olekski tel. nr sildil, ega see teed paremaks tee. :wink:
Kasutage varitsusjahiks ronivaid kõrgistmeid, tuleb odavam, mugavam ja vaheldusrikkam. :D
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

Üle-eelmine aasta kanuuga matkates otsisin kohta kus matka lõpetada. Jõudsime ühe vana talukohani kus silt "eramaa" ja tlf nr selle juures. Rõõm oli suur, et nüüd helistan ja mulle öeldakse kus ma olen (saab masina järgi kutsuda).
Kui ma olin helistanud ja tutvustanud, mis põhjusel helistan, siis ainuke vastus mis ma sain oli "te peate sealt kohe lahkuma". Mingit juhatust kuidas lähima tsivilisatsioonini jõuda omanik ei andnud. Isegi kui rõhutasin, et just selleks helistangi, et sealt minema saada ei saanud ma omanikult mingit abistavat infot.
See eelnev oli enda väljaelamiseks. Teemast rääkides, siis tlf nr on igatahes kasulik. Ei usu, et ainult läbisõitmiseks keegi luba küsima hakkab. Küll aga oleks hea kui omaniku poolt saaks antud võimalus kontakti otsimiseks. Plaanin ka oma(-ehitatud) pukile ja söödakohale oma tlf numbri kirjutada, siis on vähemalt võimalus antud (kellel iganes ja mis iganes põhjusel) kontakteerumiseks.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Jah, nii see kahjuks on, et meil suur osa maaomanikke ei oska minu meelest omanikud olla. Nende arvates on isegi hingamine tema valduste piirides kuritegu. :wink:
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Lisan omaltpoolt, et ka jahimeeste poolt oleks viisakas panna puki või söödaplatsi juurde silt kelle jahipiirkonnaga tegemist ning ka kontaktnumber. Siis ka muule metsas uitajale asi selge, et siin erametsas või ka riigimetsas on koerust tehes suurem võimalus vahele jääda (prügi, jõulukuused jne.). Samuti ka kasvõi asukoha kindlakstegemiseks helistada nagu Kellamees kirjutas.
ikka lõbusalt
kalamees :)
Postitusi: 191
Liitunud: K Juun 21, 2006 11:26 am

Postitus Postitas kalamees :) »

no päris jahikantsli ära viimist ja jahikeeldu vast peale ta ei pane - ma arvan et saab ka teistmoodi jutud selgeks räägitud :) ainuke asi, et kust saada infot, et millise jahiseltsi piirkonda maa jääb ja kellega sel teemal vestelda? :roll:
julged teha, julge ka vastutada...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

kalamees :) kirjutas:no päris jahikantsli ära viimist ja jahikeeldu vast peale ta ei pane - ma arvan et saab ka teistmoodi jutud selgeks räägitud :) ainuke asi, et kust saada infot, et millise jahiseltsi piirkonda maa jääb ja kellega sel teemal vestelda? :roll:


Pangu siis sellele teeotsale tõkkepuu juurde silt oma telefoninumbriga, kuhu lisagu ka 1313 ja kiri "valige ise kummale helistate" ;) Ja jahikeeld ikka kah, küll siis jahimehed ise ühendust võtavad. Miks peaks maaomanik sellise sigaduse puhul jooksma ja otsima, mina näiteks sellest aru ei saa.

BM
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

baddmann kirjutas:
kalamees :) kirjutas:no päris jahikantsli ära viimist ja jahikeeldu vast peale ta ei pane - ma arvan et saab ka teistmoodi jutud selgeks räägitud :) ainuke asi, et kust saada infot, et millise jahiseltsi piirkonda maa jääb ja kellega sel teemal vestelda? :roll:


Pangu siis sellele teeotsale tõkkepuu juurde silt oma telefoninumbriga, kuhu lisagu ka 1313 ja kiri "valige ise kummale helistate" ;) Ja jahikeeld ikka kah, küll siis jahimehed ise ühendust võtavad. Miks peaks maaomanik sellise sigaduse puhul jooksma ja otsima, mina näiteks sellest aru ei saa.

BM

teiselt poolt vaadates, see ongi üks grupp jahimeeste jaoks "probleemseid" maaomanikke: nad ei tea kus nende valdused asuvad, kohapeal neid ole, keegi kohapeal sh vallas ei tea nende kontakte, lepingu sõlmimine nendega seetõttu pea võimatu, üsna loomulik ehkki mitte päris õiguspärane, et siis keegi sellist silti millekski ei pea...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kalamees :)
Postitusi: 191
Liitunud: K Juun 21, 2006 11:26 am

Postitus Postitas kalamees :) »

honkomees kirjutas:
baddmann kirjutas:
kalamees :) kirjutas:no päris jahikantsli ära viimist ja jahikeeldu vast peale ta ei pane - ma arvan et saab ka teistmoodi jutud selgeks räägitud :) ainuke asi, et kust saada infot, et millise jahiseltsi piirkonda maa jääb ja kellega sel teemal vestelda? :roll:


Pangu siis sellele teeotsale tõkkepuu juurde silt oma telefoninumbriga, kuhu lisagu ka 1313 ja kiri "valige ise kummale helistate" ;) Ja jahikeeld ikka kah, küll siis jahimehed ise ühendust võtavad. Miks peaks maaomanik sellise sigaduse puhul jooksma ja otsima, mina näiteks sellest aru ei saa.

BM

teiselt poolt vaadates, see ongi üks grupp jahimeeste jaoks "probleemseid" maaomanikke: nad ei tea kus nende valdused asuvad, kohapeal neid ole, keegi kohapeal sh vallas ei tea nende kontakte, lepingu sõlmimine nendega seetõttu pea võimatu, üsna loomulik ehkki mitte päris õiguspärane, et siis keegi sellist silti millekski ei pea...


Selles osas honkomees sinuga täitsa päri. Kui jahimehe pilgu läbi asja vaadata siis tõenäoliselt nad ei osanud samuti kuskilt otsida õiget maaomaniku, et temaga ühendust võtta ja ma usun (vähemalt loodan :roll: ), et seda tee "songimist" ei teinud nad samuti mitte pahapärast - lihtsalt ilmastikuolud on sellised. Selle pärast ongi plaan nende jahimeestega lihtsalt rääkida ja asjale mingi lahendus leida.
julged teha, julge ka vastutada...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Nuvot, siis songidki selle "probleemse" maaomaniku tee ülesse ja küll teada saad kellega tegu, trenn läbi valu (1313, tõkkepuud, keelud jne). ;)
Info, kellega tegu, võiks saada maakondlikust klubist. Usun, et seal tehakse kindlaks, mis jahtkonna maadel kinnistu asub.
Minu jaoks on üks elementaarseid asju, et looduses viibin selliselt, et minust sinna jälgi maha ei jää, olgu need siis rööpad, kestad, pudelid või mis iganes.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ahsoo, et kui on tee peal latt ees ja eramaa silt ja kui kontaktandmeid ei ole või kui ka omanik nt kohe hetkel telefoni vastu ei võta, siis VÕIB sealtkaudu eramaale tungida ja sinna veel lisaks ajutise ehitise paigaldada ? Andke andeks, ma olen selles küsimuses küll hoopiski radikaalsemal seisukohal. Kui jahimehed ise end korrale ei suuda kutsuda, siis ei ole neil mõtet ka maaomanikelt mõistlikumat suhtumist oodata.

Antud konkreetse juhtumi puhul maaomaniku pikk ja leebe meel on muidugi tervitatav, aga üldpreventiivses mõttes kasutu.

BM
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

baddmann kirjutas:Ahsoo, et kui on tee peal latt ees ja eramaa silt ja kui kontaktandmeid ei ole ...
BM
ära usu oma silmi :lol:
Meil oli juhus, kus riigimetsa oli eravalduse silt üles pandud, no oli sihuke lollakas, kellele midagi teha pole... ja siis veel latt ees ja silt umbes nii "see pole tee vaid põld", kusjuures sealt eluaeg naaberkülla sõidetud (praegu küll vaid hobuse ja maasturiga) ja topokaardil teena märgitud ja joodikul endal kinnistu vormistamata.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Mis nagu endal mõtetes on mõlkunud, ja PahaMeeski pajatanud, et igasuguste kantslite ehitamise aluseks on see, et selle asukoha omanik teaks asja olemasolust. Nii, et alustama ei peaks sealt, et panned pukile telefoni numbri (Aivar pakkus küll asja teisest küljest välja) ja siis maaomanik loeb, et kelle jahimaadel ta on, vaid tegelikult peaks maaomanik olema teavitatud, et jahimehed on asjast huvitatud ning sealt siis edasine suhtlus kuni söödakoha-puki rajamiseni.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta