Foorumlaste faasanijaht vol2?

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Nii. Vanaõuest siis. Menüüd kitsendati meile, sest talvisel hooajal neil igapäevaselt nii laia valikut kohe pakkuda ei ole. Vajalik oleks siis pikem söökide ettetellimine. hetkel pakuti meile välja sea(kaelakarbonaad oli vist) ja kana praad(kana filee ananassiga), mille vahel siis valida. Sellele lisaks tuleb kohvi ja kook. Kupatus kokku maksab 85.-.
Saun on meie päralt 17.00-20.00. Siis saabuvad siiski sommid ja tahavad ennast ka ülesse soendada.
Tubadena on siis kinni pandud 4 kahe inimesse tuba ja üks kolmene, kuhu tuleb 1 lisavoodi. Kui neil homme mõni kahene veel vaba on, siis saab soovi korral ümber mängida selle kolmese kaheks kaheseks. Eks hommikul paistab
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Postitus Postitas kuro »

Ilusat faasanijahti!! Meil ilm ilus, loodan, et teil samuti. Jagage õhtul muljeid jahist. Kes tulla ei saanud, neil hea lugeda. Faasanitele kõrget lendu ja Teile kivi kotti!! :lol:
kuro
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

No ma muljetan siis esimesena, sest enamus rahvast naudib alles sauna mõnusid.
Koht jahiks oli hea, ilm sobilik. Rahvast enamvähem niipalju, kui registeerijaid oli. mõni jäi kahjuks tulemata. Lendu lasti 35 lindu ja 25 neist võtsime endaga kaasa. Nii et % oli täitsa hea. Kui faasanijahis oli käsi soojaks lastud, sai ka taldrikuid veel lasta :lol:
Eks täpsem ülevaade afterpartyst tuleb homme, kui ülejäänud seltskond koju jõudnud on
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kindlasti üks parimaid jahte, kuhu viimasel ajal jõudnud olen. Kõigega võis rahule jääda v.a. enda laskeoskusega, aga taldrikute laskmine hakkas vähemalt lõpus juba minema. :D Faasanilaskmisega oli veel see häda, et algul sai soovitatud, et lase tagumise käpa taha ja ju ma seda soovitust liialt tõsiselt ka võtsin. ;)
Suur tänu rahvale hea seltskonna eest.
ps. Järgmiseks aastaks tuleks faasanid juba Võitla juures kinni panna.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Sama lugu: Suurepärane ilm, väga hea jahi korraldus, kuum saun, külm õlu, faasanid&vorstid jm. hea-parem, väga hea seltskond- no mis sa hing veel tahta oskad :P Aitüma kõigile!
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ma teen vast natukene pikema ülevaate nüüd.


Alustaks selles, et ärkasin ma alles nüüd. Toivo veinid, kohapealt osatetud õlu, põhjanaabrite esindajaga mõningane viinavõtmine varajasel hommikutunnil ja saunas joodud jäägrinaps avaldasid hommikul üsna tõsiselt mõju.

Tänasest päevast tagasi liikudes eilsesse, alustaks sellest, et u 9 ajal jõudsime Kalevi juurde kohale, seal kandsime ennast nimekirja, sinna läksid ka ennustusvõistluse pakkumised. Ennustati, mitu lindu 35st lastakse (täpselt 25 pakkus Ryanz) ning laskude arvu (90 saime neid kokku, selle tulemuse pani pihta vist herr Priit Kask). Eraldi rebimine käis ka jahikuninga tiitlile (mille sai 6 tabatud linnuga samuti Ryanz). Jaht ise toimus mõni km eemal, ühe männinoorendikugakaetud alal. Piirasime ala sisse, eelluure kinnitas, et faasanid on sees. Ootasime ja tegutsesime vastavalt jahipasunasignaalidele. Ilm oli kergelt sombune, selginemisega, tuult oli ka, aga mitte eriti hullult. Faasan lendas madalalt. Iga 5 linnu järel (linde lasti lendu u 2 minutiliste vahedega, ühe kaupa) liikusime 2 positsiooni edasi. Lasti üsna hästi. Endal trehvas sedasi, et teisel vahetusel sain oma esimese linnu alla ning juba kolmandale positsioonile liikudes siblis 1 lind üle kütiliini. Kolmandas vahetuses sain ühel kanal sulepilve lahti ning Mosse matsu järel tuli lind alla ka. Pärast jalutas 1 linnukene suht otsa. Peidust tuli ta välja pärast Huligaani lastud linnu kukkumist suht peidukoha kõrvale ning seni kuni me arutasime, mida linnuga peale hakata jalutas see minu juurde). Nagu juba mainitud, Ryanz sai lennust 3 lindu, koeraga ringi liikudes lasi hiljem veel 3 tk. Teine äärmus oli Toivo, linnud otsustasid, et ei lase tal püssi määrima hakata ja tema ligidalt üle ei lennanud. Koertest olid siis kohal mõned (tükki 3) labradorid, paar spanjelit (1 jäägri oma), Zakslase terjer liikus ka ringi, Tobi jätsin autosse.

Jahi järgselt tehti pilti, siis läksime tagasi Kalevi juurde, lasime taldrikuid (kus selgus, et foorumlaste hulgas on Uralets väga hea käega, Kakuke otsustas, et kulutab padruneid ning oli tõsine teise lasu kunn. Mina ei saanud üldse taldrikutele külge. Ülejäänud rahvas ikka toksis neid alla.

Mingi aja pärast oli seltskond koos Kalevi grillkojas, jõime veel Kalevi pakutud teed ning ampsasime peale küpsist. Olukord oli isegi selline, et tekkis mõte tuleasemele uued söed alla panna ning seal mõnda aega tiksuda, kuid kuna Vanaõue oli olemas ja seal ruumi avaramalt, lisaks saungi, siis liikusime edasi.

Kohapeal tegime arveldused ära, Kalev jagas täpsematele auhindasid ning sellele järgnes lõunasöök. Enamus sõid notsut, mõned kanapraed söödi ka ära. Kana kohta ma ei teagi, aga notsu oli hea. Pärast sööki liikusid naised sauna, mehed läksid välja faasaneid rookima (ses suhtes Vanaõule vabandused, et natuke sulepuru ja verepritsmeid jäi maha). Kui linnud roogitud, siis läks köögitoimkond (Feen, Kakuke, Mosse, Pri:t) tegutsema ja kui linnud ahju said, siis saime ka meie sauna.

Saun oli hea. Uralets näitas üles talenti ka anekdootide vestmises. Nalja ja naeru oli üldse hulgalselt. Minu saunatamise katksestas faasaniretseptides mainitud kuri moderaator (isegi nii halva auraga, et tema sauna sisenemisel läks eesruumis elekter ära ja olemine jätkus küünlavalgel), kes meenutas ahjus olevaid faasaneid. Kuna need olid valmis saanud, siis katsime laua ning jätkasime seal olemist. Võrreldes kaminaruumiga, jagus söögisaali ruumi enam, kuid mõningase aja pärast liikusime siiski kaminaruumi. Seal ajasime kurjaks hulga grillvorste (üks variant siis tehtud 2st kuldist, ning sisaldas mõnusasti sibulat ja maitses väga hea, teine variant, oli vist ka notsustest tehtud, sisaldas juustu ning oli samuti väga hea). Rajaleidja jättis ürituse tarbeks mõned latid põdravorsti. Lisaks kougiti välja oliivid, konservi, skumbriat õlis jms. Ja nii kestis asi seni kuni alles jäid need, kes kohapeal ööd veetma jäid. Istusime seni kuni perenaine soovis magama minna ning seejärel jätkus istumine mingis kohas, kus olid diivanid, telekas, ja laud. Vahepeal sai ühe noore soomlasest jahimehega suheldud teemal supikoira ja isotaksi :D ning viina võetud. Soomlasi oli antud kohas ka paras punt, nemad jahitsesid siga, esimesel päeval oli neil õnne ka ning õhtul valmistas Airek neile juba notsusest praadi (nägi välja ja lõhnas väga hästi). Hommikusel jahil olid aga soomlaste read üsna hõredad olnud. Kuni mina lõpuks 11.15 jalad alla sain ja söögisaali liikusia (pakuti putru, võileivamaterjali, kohvi jms, millest ma tervislikel põhjustel loobusin), istusid seal veel Teder ja Toivo, teemaks pardijaht. Natukese aja päras paigutasin ennast auto peale ja tegin natukene uinakut kuni Tartuni.

Üritusega jäin ise ka väga rahule. Kalev Võitla tegi meile väga hea linnujahi (äkki peaks mõtlema tuleval aastal uuesti foorumlaste faasanijahile, st, kuu aega on u lindude kinni panemiseks, siis kasvatataks meile neid tulevaseks aastaks ette). Vanaõue oli ka tore koht, personal lahke ja vastutulelik, koht ise ilus.
Viimati muutis Feen, N Veebr 08, 2007 4:16 pm, muudetud 9 korda kokku.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

No nii- sai siis kah ennast "jahiväsimusest" kodus saunas puhtaks haritud. Võtaks asja kokku paari sõnaga-"väga meeldiv". Seda siis nii jahi kui ka seltskonna suhtes. Negatiivsena häiris veidi see "sommide" kummardamine teenindajate poole pealt, kuid ju siis lihtsalt sattus asi nii olema. Selle aga korvas kuhjaga ülimalt muhe seltskond ning viimase peal jahielamused. Igatahes järgmisel korral proovin jälle "käpp" olla.
Tore oli nautida Feeni kokakunsti ning egas need Kakukese kopranahadki ebahuviitavad ei olnud.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Jahipäev oli vägev ja seltskond mõnus, Kalevi poolt pakutud faasanijaht oli super hästi läbi viidud, koht faasanijahiks väga hästi valitud ja jaht ise kujunes meeldejäävaks. Tore oli ka see, et koeraga kütt sai selle praktilise faasanijahi mõnu ka kätte, kui läksime ringi maandunud lindu otsima, siis ajas koer linnu ülesse ja kütt lasi linnu alla, koer leidis lastud linnu ja tõi kenasti peremehele. Ilus vaadata kohe, nagu päris.
Feen tegi põhjaliku ülevaate juba ära, mis muud lisada, et paneme jahi uusesti paika ja linnud kinni.:)
Kasutaja avatar
Troll
Postitusi: 158
Liitunud: E Mai 05, 2003 3:41 pm

Postitus Postitas Troll »

Kas fotosid pole üles panna?
uralets
Postitusi: 60
Liitunud: R Okt 13, 2006 10:49 pm

Postitus Postitas uralets »

Tere kõigile!Ütlen ka paar sõna sekka. Jaht oli viimase peal!!!!!!! Pole ette kujutanudki,et nii hästi tuleb välja. Ja mis on kõige tähtsam-seltskond oli samuti viimase peal!!!!!!! Ainult faasanid millegi pärast ei tahtnud minu peale tulla, üks ainuke tuli ja sai kohe tuld, aga selle eest taldrikud said täiega :D .Tagasi sõit oli veidi ekstreemne, kuna proua oli roolis ja mina kaardilugeja rollis ei tulnud end kudagi hästi. Aga jõudsime ikkagi koju ja kell 20:00 ma juba keerasin magama, sest olin after party-st veids väsinud. Avaldan kõigile suurt tänu(eriti köögi toimkonnale :)ja loodan, et kohtun teiega uuesti. Piltidest on nii palju, et neid said tehtud umbes 200tk, väga mõnusad pildid, õhtul proovin neid üles panna(kui õnnestub :wink: ).
PS: Ja minu püssi kaba arutamisest oli ka suurt kasu. Ta peab ikka lühem olla, mitte vastupidi. Täna proovin kedagi meistrit siit Pärnust otsida ja kui see ei õnnestu, nagu soovitati pöördun Puukoi poole.
sulgpall on parem kui keks
UNN
Postitusi: 84
Liitunud: L Apr 15, 2006 5:08 pm

Postitus Postitas UNN »

Tere kõigile.Töö on mul selline ,et päris vabu päevi on aastas napilt.Kuid seda suurem on nauding heast puhkepäevast.Milline saab veel olla parem puhkus,kui hea seltskonnaga jahil veedetud päev.Suured tänud meeldiva päeva eest.Kui mõelda järgmisele aastale siis kindlasti tuleks üritust korrata.Jaht oli SUPER!
Toivo
Postitusi: 74
Liitunud: E Dets 20, 2004 8:29 pm

Postitus Postitas Toivo »

Imetore!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Väga lahe üritus, jaht, kõva kõhutäis, saun ja mõnus seltskond, kõik klappis ideaalselt. Eraldi tänud Feen'ile ja köögitoimkonnale ning muidugi Kalev'ile ja Rajaleidja'le kes viimasel hetkel kindlustasid seltskonna ka faasanitega.
Kindlasti olen ka järgmisel aastal "käsi", linnud, ca'50 tk, tuleks jah ära bronnida juba nüüd.
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Väga mõnus jaht, hea organiseerimine, maitsvad söögid, seltskond viimase peal. Mehed täpse käega, tore oli vaadata, kuidas faasanid kukkusid. Faasanipraad oli maitsev, aitäh toiduvalmistajatele.
Järgmisel aastal oleksin ka tulija, kui tellimiseks läheb.
Kasutaja avatar
BA
Postitusi: 64
Liitunud: E Aug 29, 2005 3:20 pm

Postitus Postitas BA »

Ei jätku nii palju kiidusõnu, kui tahaksin öelda faasanijahi kohta. Sul, Feen kuidagi kukuvad need üritused hästi välja. Ega muud, kui edu uute ühisürituste korraldamisel. Suure tõenäosusega olen ka järgmis(t)el üritus(t)el olemas.
Vasta