Relvaõpetus sinu kodus?

2004. aasta teemad
Suletud

Kas relvaõpetus koolides oleks vajalik?

jah
24
60%
ei
12
30%
ei oska öelda
4
10%
 
Hääli kokku: 40

kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Relvaõpetus sinu kodus?

Postitus Postitas kütt »

Tekkis küsimus saamaks tagasisidet selle kohta, kuidas on nii mõnelgi mehel kodus lood selle teema edasiandmisega lastele. Kuidas õpetatakse relva, kuidas seletatakse tema vajadust, tema põhiolemust jne.? Teema pole uus maailmas ja on palju kõneainet pakkunud. Meil siin Eestis aastakümneid oli asi keelatud, siis massiline vabanemine ja samas ka sõjalise algõppe kadumine koolidest ning vaakumi teke, mida soodustab veel arvuti-tele relva- ja vägivallamängude vohamine. Tulemusi maailm juba saab "hästi" lörpida. Kas on seda meile vaja? Mida me teeme kiireks ennetamiseks? Selge on see et asi vajab tõhusat kasvatustööd ja mitte selles suunas et relvad ülivajalikud või vastupidi, vaid selleks kui laps juhtub nägema-kätte saama relva, ta teab millega tegu jne. Asjad liiguvad tänavatel, kõikjal ja iial ei tea kelle käest võib su oma laps selle kätte saada.
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Hmm, hetkeseisuga võiks aru saada et meestel lapsi polegi peredes sirgumas, asi jahi kõrvalt ajamata jäänud või? Teema-küsitlus nullis on...
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Eriti huvitav, arvuti jamab või mis, peale ise 1 hääle andmisel ilmus ette et ikka kokku 7 häält on või näitab alles siis seisu kui hääletad?
TO LEHEPÄÄLIK: siinsamas juhin tähelepanu ka sellele et süsteem genereerib automaatselt loo autoriks hetkel lehe alguses oleva postitaja nagu see paljus näha...See süsteemi paratamatus või mis? Tegelt vahet pole aga kord hakkasin vaatama et minu lugu aga autoriks hoopis teine mees ja siis sain pihta kuidas nii...Aga miks?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

kütt kirjutas:Hmm, hetkeseisuga võiks aru saada et meestel lapsi polegi peredes sirgumas, asi jahi kõrvalt ajamata jäänud või? Teema-küsitlus nullis on...

Lapsed täitsa olemas, ainult, et ise olen arvamusel, et kõik ei pea kõike teadma ja eriti veel juhul, kui antud asi neid ei huvita (mingi põhimõtteline asi). Kui see neid kunagi huvitama hakkab ja nad suuremaks sirguvad, küll siis jagan ka õpetussõnu. Seniks, aga vaatan rahulikult kõrvalt, mis toimub.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Topicu pealkiri on: Relvaõpetus sinu kodus?
Kui pereisa toob relva koju, siis on minu arvates tema kohus selgitada kõigile pere liikmetele sellega kaasnevaid ohte, kuidas relva käsitleda, kuidas kasutada ja hoida ning mida tohib ja mida ei tohi teha jne.

Küsitluse küsimus aga on: Kas relvaõpetus koolides oleks vajalik?
Nii nagu ma ei poolda kohustuslikku usuõpetust koolides ei poolda ma ka kohustuslikku relvaõpetust, kuna minu arvates ei ole see eluliselt tähtis oskus või teadmine, mida peaks kõigile inimestele lapsest saati kohustuslikus korras õpetama, lisak on see teema paljudele inimestele vastumeelne. Seda õpetust peaksid andma pigem vabatahtlikud klubid või organisatsioonid, nagu skaudi organisatsioonid või laskmisklubid jne.
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Teatud mõttes VKXga ühel meelel, et ega ta koolis jah kohustuslik olema ei peaks, mul ehk küsimus nats valesti üles seatud ja vast mehed andestavad...Tegelt VKX hästi asja paika pani ja nii vast arvavadki enamus, et koolis võiks teda küll õpetada kuid mitte kohustuslikus korras nagu ei taha seda kristlikku maailmakordagi kohustuslikult keegi õppida...seda enam et nüüd silmad lahti kõigil ja eestlane pigem oma maausule toetub. Küll võikski just vaba-loengutena, lisa-ainena mõned teatud tunnid neid asju, muideks mõlemaid, õppida. Minu arust kumbki ei suuna-mõjuta teatud suunas, küll aga avardab silmaringi ja teadmised ju mööda külge maha ei jookse. Ja arvan, et kui huvitavalt serveerida siis huvilisi küllaga.
Eks igaühe enda asi kodus omamoodi asju selgitada, mina nõustun siin jälle VKX, kellega sarnaselt mina kui relvaomanik mitte ei sunni õppima ja sääraselt seda teemat, küll aga annan edasi nii lapsele kui kõigile lähikondlastele selle, kuidas relvaga ümber käia. Kui asi kodus, küll seifis, siiski vajab kohest teabetööd, et mitte oodata ja maha magada momenti kus asi juba hilja. Poisid ju teadagi krutskeid täis, võivad huvi üles mitte näidata aga kui vanamees läinud kohe asjale sõrmed taha, kasvõi et äkki näidata kuidagimoodi klassivendadele...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

kütt kirjutas:Tegelt VKX hästi asja paika pani ja nii vast arvavadki enamus, et koolis võiks teda küll õpetada kuid mitte kohustuslikus korras

Täpselt seda ise silmas ka pidasin. Vaata selle õpetusega on lood nii, et mäletan ennast küll kuulvat loenguid ohutuse teemadel relvadest poisikesena, aga ikkagi, kui jäin üksi koju ja leidsin vanaisa vintrelva voodi alt, siis ei jätnud kasutamata juhust, et läbi selle optika õues toimuvat vaadata. See oli lihtsalt nii veres, et õpetussõnad olid, kui peoga pühitud. :roll: Tegelikult sellest on mulle sisse kasvanud arusaam, et relvad peavad raudselt olema relvakapis luku taga ja laps on ikkagi laps. :wink:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

kakuke kirjutas:Tegelikult sellest on mulle sisse kasvanud arusaam, et relvad peavad raudselt olema relvakapis luku taga ja laps on ikkagi laps. :wink:


Täpselt ja riskigrupiks arvaksin sinna 10 eluaasta piiril olevad mehehakatised.Nooremad ei oska asja vastu huvi tunda ja vanematel on juba mõistus peas ja tegevus teadlikum.
Igasugune relvaõpetus peaks jah olema vabatahtlik ,aga kodustele tuleb asi ikka selgeks teha ses mõttes, et oskaks karta pauku ka luuavarrest,sest esmapilgul süütu ja ohutu võib vallandada õudusunenäo.Mul küll kodus kaks tüdrukut,aga seltskonnas võib kõike ette tulla ja teadmine võimalikest ohtudest relvadega ei jookse vast neilgi mööda külgi maha.
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Kõik õige. Mina saan veel sedasi asjast aru et kõik mida sa räägid lähedastele, ka oma lapse sõpradele, siis see kõik ikka heana-kasulikuna edasi paljuneb, nö. Ma näen sageli kui võhiklikud ollakse ja ka suured mehed, armees käinuna vananedes ja praktika puudumisel asja unustavad. Relvaõpetus on üks suhteliselt selline asi mida tuleb taguda nagu Lenin ütles, õppida, õppida, õppida ja veelkord...See kas on selge ja veres või mitte.
Eks igaüks leia ise kuldse kesktee teema käsitlemisel.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Lisaks sellise teadmise, et 2-3 aastat on gümnaasiumites (vist 12 klass) sõjaväeline ettevalmistuskursus poistele. Oleks nagu kuulnud. Ma küll ei tea kas see on vabatahtlik või mitte (vist ei ole). Samas, see hoopis teise suunitlusega, ja nagu mainitud, ~10ne aastased hakatised on need kõige ohtlikum seltskond. Ega siin pole muud teha kui ikka kodus asi selgeks, koolis oleks see mõtetu ajakulu. Need "õnnetud" kes seal tahaksid relvadega kokku puutuda, sest kodus ei saa.. ei vaja seda õpetust selleks, et nad ei puutu relvadega kokku :D (eks meheeas saab kui tahtmist). Ja need kellel sugulastel relv kodus, neile seletavad relvaomanikud asja ise lahti.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Ma siiski annaksin mingi kohustusliku väikese relvakursuse igale noorele. Pean seda osaks haritusest. Miks siis maalikunsti, teatrit, filmikunsti või mida iganes peab rohkem jagama. Ei pea õigeks ka suhtumist, kus iga inimene delegeerib oma kaitsmise poltseile. Eelkõige peab selleks ise olema suuteline. Eestis on üldse liialt palju relvavaenulikku suhtumist. Noored peavad aru saama, et see on sama hinnatav ja vajalik oskus kui näiteks arvuti valdamine.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Guns don't kill - people do.
Mina hakkasin õhupüssi lartsutama nii vanalt kui palge tõsta jaksasin ja kaheraudset võisin ka näppida kuis süda lustis. Selle juures oli mul siiski kindel teadmine, et kui ma püssiga midagi "korda saatma" peaksin, oleks enese (kogemata) mahalaskmine mu tervisele tunduvalt ohutum kui vanemate poolt tulevad sanktsioonid. Sestap olin ma (vähemalt enda arvates) ettevaatlik.
Kakukese arvamuse toetuseks leian siiski, et padrunid on targem luku taha panna.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Kui mu plära vähe segaseks jäi, siis relvaõpetus on vajalik küll (aga mitte koolis).
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Mul praegu poiss 7 aastane ja huvi relvade vastu täitsa olemas.Kuna ise ka kaitseliitlane siis poiss ka automaati näinud ja katsunud.Olen püüdnud talle selgitada,et püss ei ole mänguasi,aga ma ei ole päris kindel kas see talle päriselt kohale on jõudnud.Multikates pannakse pauk ära ja pärast tõustakse püsti,klopitakse tolm maha ja läheb jälle edasi.Aga selgitustööd teen edasi kuni asi selge.Tavaliselt ei luba ma tal õhupüssigi lasta kui kedagi täiskasvanutest kohal pole,parem karta kui kahetseda.Aga mis puutub koolidesse,siis ma ei usu,et relvaõpe seal peaks olema.Kellel huvi see leiab koha kus relvadega tegeletakse.
Suletud