Kärbes kirbule

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Tegin oma mõistusega ajakava valmis.

Registreerumine 10:30-11:00

Algus 100m laskmisel 11:00

I vahetus 11:00-11:20
II vahetus 11:20-11:40
III vahetus 11:40-12:00
IV vahetus 12:00-12:20
V vahetus 12:20-12:40

Algus 300m laskmisel 13:00

I vahetus 13:00-13:40
II vahetus 13:40-14:20
III vahetus 14:20-15:00
IV vahetus 15:00-15:40
V vahetus 15:40-16:20

Autasustamine ja lõpetamine 17:00

Arvestusega, et laskmine toimub vahetuses 5 inimest ja aega ühel vahetusel 100m laskmiseks 20min ja 300m laskmisel 40min.
100m laskmisel proovilaske ei tule. Lastakse kohe 10 lasku ära ja tulejoonele astub uus vahetus peale märklehtede vahetust.
300m laskmine arvatavasti on suurem kondimurdmine, kui eelmine harjutus ja enda kogemusest julgen öelda, et paljud ei tea sedagi, kui palju nende moon selle maa peale kukub. Selleks tuleb anda 3 proovilasku (muidugi kes soovib). Märklehed A4 peal olen kleepinud papile millel mõõtmed 1,2x0,5m, arvestusega, et kümnesse sihtides ja mitte tehes arvestus kõrguses see vähemalt papplehte kukub (tean, et enda laetud kal 222Rem ja 308 norma tehasemoon kukuvad sama palju so 0,5m).
Pole mõeldav, et iga laskja hakkab oma tulemust selle maa peal vaatamas käima. Sedasi venib üritus üüratult pikaks ja paljudel hakkab väga igav. Juba 2x300m edasi tagasi jalutamine võtab omajagu aega. Selleks vean kohale jalgratta :lol: ja fotokaga fikseerin tulemused lehtedes, kleebin need ja siirdun tagasi, et need Mardi läpakasse sikutada. Seal saab siis igaüks oma tulemust vaadata.
Sain Mosse ära moositud, et see aitab mind kohtunikutöös.
Feen hea inimene aitab kokkamise teemal, plaanis termosega suppi pakkuda kohapeal. Tühi kott ju ei seisa püsti.
Need kes enne rääkisid Kevadtormist siis niipalju, et antud üritust see otseselt ei tohiks segada, küll aga nii palju mõjutab, et inimesed kes olid plaanitud 300m laskmisest rääkima on Kevadttormi ajalise nihkumise tõttu sellega hoopis hõivatud ja neid meile ei jagu kahjuks. :?
Lisaks vast niipalju, et igaüks võiks lamades laskmise jaoks omale teki vms külje alla võtta. Sain loa kasutada ka kohapeal olevaid puitreste laskmisel küljealustena. Loodan, et sel ajal on kuiv. Muidu vihmaga muutub see savipinnas küllaltki ebameeldivaks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Ettepanek: äkki teeks tunnikese varem selle regamise, saaks ka umbes tunnikese varem valmis, venima läheb see kindlasti.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Miks ka mitte, tiir on lahti 10:00 st. Sellest alates olen ise kohal.
Kes varem kohale tulevad, regavad ennast ära ja saavad kohe laskma hakata.
Viimati muutis kakuke, T Mai 08, 2007 8:58 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

ise mõtlen, et kas 10 lasku ongi vaja. Kas vähemast ei piisa. Võibolla mõnel kuuma rauaga jookseb juba väga viltu. Ega aega rauda jahutada ei ole ju.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ei tea, minu meelest see alla 10 paugu asi on rohkem selline juhuse värk. Siis tulevadki asjade erinevad tahud välja. Lased ju 5 ühte ja 5 teise lehte. Juba sealt saab aru, kas tegemist kuuma raua ärakakkumisega või hakkab mees väsima. Lõppudelõpuks ega mäng ju mõisa peale ole ja palju neid ikka on, kes 300m lasta saavad tiirus. Päris viimasel minutil mängureegleid muutma hakata pole hea mõte. Need siis minu mõtted. Kui üldsus arvab teisiti siis miks ka mitte, võib igaüks teha kaks pauku ja asi ühel pool. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

10 lasku ühte märki paras, need lähevad nii, et ei saa arugi.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ma nii repliigi korras mainin, et järsku kellegil soov peale laskeüritust aidata natuke metsa istutada istutustorudega. Et selline võimalus ka olemas. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

kakuke kirjutas:Ma nii repliigi korras mainin, et järsku kellegil soov peale laskeüritust aidata natuke metsa istutada istutustorudega. Et selline võimalus ka olemas. :)


einoonkülakurnaja :D

BM
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Mõte!
Kui ma samal ajal kui võistlus "Kärbes kirbule" toimub pean ehitama sõbra karjaaeda või midagi muud tähtsat tegema, kas mulle (ja kõigile teistele huvilistele oma aadressidele??)ei võiks korraldaja saata meiliaadressile kaupo.kindsigo@hansa.ee
100m märklehe, prindin välja ja kohustun 100m kauguselt tulistama sinna 10 lasku ja siis korraldajale postiga väljaspool võistlust tagasi saatma? Nagu Kütiliini korrespondentsvõistluse moodi?

Niimoodi võiks alguse saada algupärane Eesti benchresti võistlus mis hiljem võiks saada oma koha Eesti Jahispordi Liidu kalenderplaanis?
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Aga mõte tegelikult ju väga hea. Keegi ei keela ju korraldamast ka sellist võistlust. Juhendid peaksid ju olemas olema. Oleksin isegi huvitatud.Võistlus võiks käia terve hooaja ,kõigil on võimalus parandada korduvalt oma tulemust ja parematele auhinnad.Näiteks 10 paremat.
Usun , et kõigi laskeoskus paraneks märgatavalt.
Egas elevant pole siga!
Toivo
Postitusi: 74
Liitunud: E Dets 20, 2004 8:29 pm

Postitus Postitas Toivo »

Kakuke, sinu kokku pandud programmi vaadates julgen tähendada, et esialgne idee on vaid osaliselt prgrammi sisse arvatud. Programm katab vaid võistulaskmise ja ajaliselt ei olegi muuks suurt võimalust. Minu arvates ei olnud küll võistulaskmine see põhiline mõte, mille pärast siin otsustati üle Eesti sinna kokku tulla. Nagu Arlese kalendrist näed, on võistlemise võimalusi enam kui küllalt. Asja unikaalne huvitatavus seisnes võimaluses midagi õppida, saada kollektiivset ja personaalset juhendamist ning proovida erinevaid relvi, optikaid ning laskemoona. No vaata ise tsitaadinoppeid:
Kult - tulijad on ikka need kes oma valehäbist üle on ja midagi juurde tahavad õppida!
Reimakas - Selline üritus aitaks kindlasti saada ülevaatet erinevadest relvadest, optikatest ja moonast
Zakslane - võiks teha siis juba koos väikse grilli ka
Kallekke - Kõige rohkem meeldib mulle aga Zakslase grillijutt -loomulikult kõige sinna juurde kuuluvaga
Kakuke - Minu mõte oli veel leida selleks ürituseks instruktoriks keegi militarist, kes reaalselt tegeleb 300m laskmise instrueerimisega. Instrukor just selleks, et miskit sellest üritusest ka hiljem kahe kõrva vahele jääks. Ja veel - instruktor, kes räägiks 300m laskmisest. Selle tegelase otsimisega tegelen
Jorr - Näed erinevaid torusid ja saad oma käega asja katsuda
Wsm - Laskeinstruktorina püüan igati kaasa aidata ja õpetada
Sergo – „.. tutvuda teiste härraste kasutuselolevate relvadega“

Vaata selle pilguga veelkord oma programm üle, ehk annab midagi teha. Vaevalt et keegi saab targemaks, kui jalgrattamees kuulutab, et Sakost lasknud mees lasi liiga alla ning Tikka-mees palju täpsemalt. Sellise ürituse õpetlik väärtus ei ole muidugi mitte olematu kuid minu arvates ei erine see ühegi muu laskevõistluse õppeväärtusest. Prooviks meie mitteametlikku vabadust paremini ära kasutada.

Ülaltoodu ei tähenda, et ma tulla ei kavatse.

Noh, ja kõrvalteemana küsiksin siiski ümbruskonna võimalusi tundvate käest, et kuidas õhtu ja grilliga annaks teha?
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Noh, peale kella 17.00-i ju saaks seda relvanäppimist teha. Et kes ei võistle, see võibki tulla siis alles õhtuks kohale, kui ei taha võidupaugutamist pealt vaadata.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Laskmine toimub vahetustes. Kes parasjagu ei lase, saab teiste relvi uudistada ja näppida.
Ja võistlusi toimub tõesti palju. Aga kui palju toimub 300 meetri peale laskmist?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ma siis mainiks nagu asja korralduse poolelt - esiteks, tegemist pole klassikalise võistlusega, nagu juba mainiti, 300 m. Lisaks on laskmine toelt. Igal ühel oma asi, keeraku püss või kruustangide vahele. See on tegelikult moodus, kus teised vaatavad ja õpivad ja uurivad, et kuidas keegi püssi sisse laseb, sest lubatud on abivahendid selleks, et maksimaalset tulemust saada. Kui keegi ära laseb ja kellelgi mingi küsimus tekkis, siis ongi see võimalus. Üritus kestab ju mitu tundi, tegemist on foorumlastega, kellega on omavahel suheldud, või vähemasti on postitusi loetud. Nagu foorumi üritus osaliselt.

Ja siis, mul endal korporatsiooni 100. aastapäev, jätan paar pidulikku osa ära ja tulen ning teen suitsukoprast suppi rahvale (st, Kakukesega koos teeme). Lisaks, kindlasti on inimestel ufosid ja sütt, ning rasketest aegadest hoolimata mingit vorsti või notsut varutud. Jõuab isegi marinaadi panna. Siis on supi kõrvale võimalus grillida ka. Ja, võtke seda siiski kui seltskondlikku üritust, Sina niikuinii esikoha karikat ei saa (ok, kellegi puhul ma siiski eksin, aga ülejäänud, võtke asja vabalt :D).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Toivo, märkus õige ja arvesse võetud, aga vaata palun osavõtjate nimekirja. Mitu tegelast kokku saad? Ma millegipärast arvan, et tulla kokku ja puhtalt näidata teistele vaid oma püsse, ilma et neist püssidest pauku tehtaks pole ka nagu hea mõte. Nagu kirjutasin oli mul kokkulepe militaristidega olemas, kes tegelevad 300m laskmisega, aga meist mitteolenevatel asjaoludel jäi kaup katki. Küll anti teiselt poolt mõista, et nende poolt on koostöösoov olemas ja tulevikus saab seda kasutada. Sorri, aga pole minu võimuses.
Tiir on ametlikult lahti kella 21.00`ni. Kui nn. programm läbi, saab ka edasi tiirus viibida. Ma isegi juba soovi avaldanud ühest relvast tulistada. Mida kiiremini ennast tiirus liigutame seda kiiremini saame esimese poolega ühele poole ja asuda teise poole kallale.
Mul kahju ainult, et Sarvik pereürituse tõttu loobuma pidi.
16. märtsil avalikustasin oma mõtted ja 2 päeva enne üritust on liialt hilja, et miskit kapitaalset muutma hakata.
Mis puutub õhtust peale tiiru toimuvat üritust siis algul andsin mõista, et seda ise organiseerima ei hakka ja hiljem, kui mõtlesin, et võiks miskit ikkagi vaadata ja siit pärisin, et kas huvi siis ei saanud tagasisidet. Küsin uuesti, et millised on mõtted?
Kaupo mõttel on jume! Saadan selle kindlasti ära, hiljem mulle saadetud tulemuse tõmban sisse ja avaldan. Sama moodi võiksid ka teised tegutseda, kes parasjagu üritusest osa võtta ei saa.
Mis veel selle ürituse teise ossa puutub siis käisin täna Valdu juures ja tõin karbi Partizane. Saab laskmisaluselt terve karja tunnistajate juuresolekul ära proovida. Siis pole kellegil miskit kobiseda ka, et mis ja kuidas. Oma silm on kuningas. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta