Kärbes kirbule

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Vasta
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

to kult: su mõtteviis meeldib mulle, irw, aga ma ei rääkinud püssi lõhki laskmisest vaid iselaetud padrunitega sooritatavate laskude täpsusest....

kärbes kirbule!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Sarvik kirjutas:to kult: su mõtteviis meeldib mulle, irw, aga ma ei rääkinud püssi lõhki laskmisest vaid iselaetud padrunitega sooritatavate laskude täpsusest....

kärbes kirbule!

Ja kui suuri täpsusi siis oled saavutanud? Minu Kahles ja Zeissi täpp varjavad 100 meetrilt täis suurenduse juures 25/30 mm ära ja ei oskagi öelda kas püssi ja enda võimed küündivad enamaks :D
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

to kult: su mõtteviis meeldib mulle jätkuvalt....irw
aga kui tõesti huvitab siis... sisselaskmisel viljakotilt 134m, blaser, 30.06, zaiss, iselaetud nosler bal.tip 180graini - kõik 3 lasku katavad osaliselt teineteist....vat täpselt ühte auku ei lase tõesti, irw
kärbes kirbule!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Mis seal ikka imestada ,üks potensiaalne eesti esilaskuritele kannale astuja jälle olemas.Kui optika võimaldab 100 m kärbest sihtida ,nagu siin prohvidel olemas ,vaat siis tuleb tõesti iga kübet taga hakkata ajama ja kui siis kuulid ühte auku virutad siis pole see enam juhus,minu optikad nii tublid ei ole ja seepärast juuksekarva lõhki ei püüagi ajada.Eks vahel juhtub ka ,et mitu kuuli üsna üksteist lõikavad ,aga minu riistade juures on sellel ilmselt ka juhuse mekk mann.Arvan seda just seepärast ,et optika täpp katab veits suuremat ala kui kuuliauk.
Kivi kotti!
Ps. aga Sarvik sa võta see üks kord risk ja proovi võrdluseks samade kuulide ja laengutega trimmimatta kestadega need samad kolm pauku teha ja anna teada milline on erinevus trimmitud kestade tulemusega ,lihtsalt huvitav oleks praktilisest katsest järeldused teha!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

kult kirjutas: Minu Kahles ja Zeissi täpp varjavad 100 meetrilt täis suurenduse juures 25/30 mm ära ...

Ai Kult, nüüd tuleb vist küll mõru maik suhu. :lol: Meopta mille ära müüsid, võimaldab sihtida edukalt 17mm suurust märkimiskleepsu, mida ka sisselaskmiseks kasutan! :D
http://beta.album.ee/node/9325106/16965031
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Eks iga medalil ole ....... :D Eks ma ju mainisin ,et vahel saab ikka ka väiksemale asjale pihta! Juran ainult selleks ,et mõni mees tahab ikka ja jälle see kõige -kõige olla! Ei ole ikka nii ,et vat see "minu" tõde on absoluutne ja teiste kogemused ei maksa midagi ,vaid kutsuvad esile vaid -irw. Neid kuul-kuuli laskjaid on siin ennegi sõna võtnud ,aga kui asi tõsiseks kisub ,siis nagu kaovad vaikselt ära.Pakun ,et ka kõige vahvamate vahenditega on meil jahimeeste hulgas neid kuul -kuuli mehi (muidugi toelt/statiivilt jne.) laskmisel üsna õredalt.Ainuke hea asi on see ,et alati on võimalus ebaõnnestumise puhul asi millegi süüks ajada-et muidu olen hea tantsija ,aga m..... segavad :D Minu mõtte sisu on-tegelikud tegijad ajavad oma asja omaette -ega kergita oma saba liiga kõrgele :!:
Kivi kotti!
Ps .kui keegi mu jutupeale väga pahandab siis teeme seda privas edasi!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

kult kirjutas: Neid kuul-kuuli laskjaid on siin ennegi sõna võtnud ,aga kui asi tõsiseks kisub ,siis nagu kaovad vaikselt ära.Pakun ,et ka kõige vahvamate vahenditega on meil jahimeeste hulgas neid kuul -kuuli mehi (muidugi toelt/statiivilt jne.) laskmisel üsna õredalt.

No, aga järsku aretaks sellest teemast välja mõtte, et kevadel või miks mitte ka suvel korraldada 300m laskmine julgematele mehepoegadele? Toelt muidugi (liivakott vms), ma laseks selleks kohe oma püssigi sellise maa peale sisse. :D Siin foorumis nii palju kõva juttu aetud, et tahaks kohe neid tegelasi näha, a`la 250m pealt sokule kaela/pähe. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Mina olen käpp Kakukese ettepanekule. Ainuke eeltingimus et minu märkleht pead olema 1m*1m. Siis toksin küll kõik paugud sinna sisse 300 m pealt irw või mis iganes :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Esimeseks fooruks sobiks vist sadagi meetrit! :D Ja arvan ,et osavõtjaid on minimaalselt-tulijad on ikka need kes oma valehäbist üle on ja midagi juurde tahavad õppida!
Mina võtaks ka osa! :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Esimene voor võiks tõesti toimuda 100 pealt ja finaal siis 300 pealt. Kes oma tehnikat tunneb selle jaoks pole probleem lasta ka sama sisselastud püssiga kaugemalt. Ma soojendan selle teema hiljemalt kevadel ülesse.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Hea idee :idea:
peeter

100 + 300

Postitus Postitas peeter »

kakuke kirjutas:Esimene voor võiks tõesti toimuda 100 pealt ja finaal siis 300 pealt. Kes oma tehnikat tunneb selle jaoks pole probleem lasta ka sama sisselastud püssiga kaugemalt. Ma soojendan selle teema hiljemalt kevadel ülesse.


Soovin registreeruda ja tahaks toimumise aega teada . Sammuti ka a/a kuhu osavôtutasu yle kanda . Sammuti oleks hea teada , millist mârklehte kasutad . Minu poolt vaadatuna vôiks olla min. kaliibriks 6.5 mm . Oleks hea kui ka muud jahi-laskurite vôistlused suuruluki kûttimis tingimustele vastama hakkaksid . Eks need kes MM-del 222 -ga medaleid kûtivad vôivad seda ju treeningutel edasi teha peenikese pûssiga . Tekkiks vist kaunis suur segadus , kui tâiskaliibriga peaks kôik need seeriad laskma . Pean just silmas tâielikku vastavust suuruluki kûttimise min. nôuetele st 6.5 mm ja 9 grammi.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

kakuke kirjutas:Esimene voor võiks tõesti toimuda 100 pealt ja finaal siis 300 pealt. Kes oma tehnikat tunneb selle jaoks pole probleem lasta ka sama sisselastud püssiga kaugemalt. Ma soojendan selle teema hiljemalt kevadel ülesse.


Kevadel olen ka mina käsi :D , praktikat ju vaja. Peab hakkama vaikselt "super" pauke laadima, mis ise üksteist märgis lõikaksid. :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Registreerumine, osavõtutasu jms tuleb teemaks kevadel.
Pole mõtet ajada peeneks asja sellega, et min kal 6,5mm. Laseb igaüks sellega millega jahis laseb. Seda, et 222ga ainult MM'´del medaleid võetakse ei pea paika. Päris palju kitsi, hanesid ja rebaseid nopitakse sellega ära. Lõpuks valib ju igaüks ise endale kaliibri millega ise jahitsemas käib.
Ma ise siiani kasutanud A4`le trükitud lehte. http://www.marandi.fie.ee/jahipaun/pild ... nter-3.gif
A4 on minu jaoks kriitiline piir, millest välja ei tohiks jahimees lasta. Lasku ta siis kuidas ja kui kaugelt tahes.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
metsavana
Postitusi: 82
Liitunud: K Okt 20, 2004 6:23 pm

Postitus Postitas metsavana »

Ja ärge unustage korraldamast eraldi vooru ,sileraudsest, 100m.Ja märklehte mille tabamis ala 5cm . Keegi siin kunagi väitis, et suudab ja kohe mitu lasku järjest . Siis tuleks kohe kindlasti kaasa elama . :D :D :D
Vasta