Noore sea ribitükid?

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
Vasta
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Noore sea ribitükid?

Postitus Postitas kütt »

Ise olen alati suht tavapäraselt kiirelt maitsestanud, siis ahjuplaadile ja ahju, mingi aja pärast sibulad ja kartulid ka lisaks ning kogulugu. Tuleb hea, aga nüüd tuli tahtmine natuke rohkem vaeva pühendada ja äkki keegi annab mingi huvitava ja uue lahenduse?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Supp

Postitus Postitas Feen »

Mulle tundub, et suppe polegi veel kajastatud. Ei hakanud eraldi rubriiki veel tegema, näis. Aga searibidega seoses tuli kohe 2 retsepti ette. Supi oma on meeles ka... teisega meenub ainult maitse... :lol:

Searibi maitsestada pirpa, mõne vürtsiseguga (ise panin vist ainult muskaati, aga segud sobivad ka), pruunistada pannil koos sibularõngastega. Pannile võib lisada ka suitsuvorsti ja/või seaneeru. Panna vette keema kruubid koos hernestega. Keeta enam-vähem poolpehmeks. Praadimise osa on hea just sel ajal teostada. Siis lisada suppi kogu pannil leiduv, keeta supp valmis (liha hakkab luudelt lahti tulema). Ahjaa... soola ka panna, seda kohe alguses kruupidele, hernestele (kuivatatud) ja veele lisaks. See supp meenutas sellist tõelist Eestimaist suppi, vanadest aegadest :)
Viimati muutis Feen, E Jaan 24, 2005 8:30 pm, muudetud 1 kord kokku.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Kui juba supitamiseks läks

Postitus Postitas Feen »

Seoses selle neeru, vorstiga ja searibiga tuli veel üks idee. Seda ise küll teinud ilma ribitükkideta, aga ma olen kindel, et ribi annab supile jumet juurde.

Ja kogused tuleb küll tunde järgi määrata, ei mina tuud mõist meenutada, ikka tunde järgi.

Pannil praadida ribitükid, seaneer, suitsuvorst. Keeta eraldi munad (vutimunade hindajatele soovitan vutimune, või siis kodumaise eksootika hindajatele :lol: ). tükeldada hapukurk (võib ka pannil mõni aeg küpsetada). Panna kõik potti, peale munade, lisada puljongit (mina panin aedvilja kuubiku, aga valik on siin lai, enda tehtud puljong peaks veelgi mingit kodumaist eksootikat lisama). u. 1cm läbimõõduga tükid man, keeta kuni kartul pehme, siis lisada tükeldatud munad (kanamunad 4ks-8ks, vutimunad pooleks). hoida veinikene aega (5 min) kuumas ja lauale.

Kui ise teinud olen, siis olen lisanud ka tilli ja peterselli seda neeru ja vorsti praadides pannile pannes, ja natuke supi sisse ka. Arvatavasti hea ka nõgesed, oblikad... igatahes jätab see sellise vau mulje, maitseb hästi, nikerdamist küll palju, aga seda võib võtta seltskondliku tegevuse ühe osana.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Et nüüd sain retseptide teemal jälle minema... :)

Postitus Postitas Feen »

Ribitükid pruunistada pannil koos sibulaga, maitsestada lihamaitseainega (milline just käepärast on). Lisada klaas puljongit ja klaas kuuma vett, ehk siis 2 klaasi lahjat puljongit :) ). Hautada. Lisada värsket ürti (lihamaitseaines ka sees... aga värske lisaks ei tee paha) nt. petersell ja sellerivars. Samal ajal keeta potis riis, kurnata. Ja valada lihale peale, segada segamini. Lihtne. Riisi asemel olen ka keedetud kruupe kasutanud, tuleb ka hea, aga seedimisele võib lahtistatavalt mõjuda (kui kruubiga harjunud pole).

Aga kui asja keerulisemaks ajada, siis võib puljongi ise valmistada. kui mahti, siis katsun paar puljongiretsepti PRANTSUSE KÖÖK'st ümber copyda, oi kuidas puljongiga saab siis vaeva näha :D
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Et sai nüüd jälle natuke noore sea ribi sulatatud. Ja, et retseptid endalgi meelest ei läheks, siis panen selle ka siia kirja.

Searibi ahjus.

600 g searibi, 5 kartulit, samas koguses kapsast, 2 porgandit (4ks lõihatuna nt). kaalikas (või pool). Kogu selle taimse asja ostsin poest, vaakumpakendis, üllatavalt hea kvaliteet oli (porgand isegi magus). Liha maitsestasin pipra, soola, lihamaitseainega (santa maria punane), siis tüümian ja basiilik (kuivat.). Pannil praadisin seapeki ribasid ja 2 sibulat, sinna lisasin pipra. Kõik hautamispotti, klaas aedviljakuubikust puljongit. ja küpsetasin esialgu 175 c juures, hiljem 200. (aega ei tea, aga seni kuni valmis oli). 2le inimesele paras hammustada.

Ja see kaste mis alles jäi... sinna panin keedetud riisi (järgmine päev) ja soojendasin üles. Kui kellelgi viitsimist, siis võib kastmele mingi liiter vett lisada ja riisi toorelt panna ning selliselt keeta.

Ja mingid terakuklid sobisid kõrvale väga hästi. (õlu ka)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Noore sea ribitükid

Postitus Postitas jorr »

Proovisin ära, oli väga ok.Tänud Feen.
noorus on ilus aeg
Vasta