optika kuni 25000

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Vasta
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

optika

Postitus Postitas Kallekke »

gunnar kirjutas:Mind on tegelikult pikemat aega vaevanud mõte et kas sellel relvade ja optikate rohkusel midagi jahindusega ka pistmist on ? Kui siinseid arutelusi jälgida siis tundub et mingi brändi optika või relva o(n)mamine on juba eesmärk omaette. Tahtes ennetada märkusi et ma olen mingi vatijopega maamees kes peab õigeks aint roostes izhiga ringi müttamist, siis nii see ei ole. Korralik relv ja paigas optika on ka jahieetiliselt obligatoorne. Lihtsalt viimasel ajal on tunne et siin Laadimise,Laskmise all ei ole jahiga enam eriti midagi pistmist, rohkem supersnaiprite jagelemine... Lihtsalt minu 2 mõtet :)

Näed Gunnar,asi ikka otseselt seotud jahiga,palju lihtsam järeldusi teha optika ostul kui tead milliseid kogemusi teistel ka on-millisele kaliibrile mida peale panna et kestaks ka või mis tüüpi optika parem on jne.
näit.sellinegi asi paljud meist teavad et venelased ka tuntud optikavalmistajatele läätsesid teinud.
Tegelikult olekski huvitav olnud teada jaagult ,mis kal.püssil ja milline optika seal peal on-aga ilmselt ta pajatab ikka rohkem sõprade relvadest ja kogemustest mida ka väga huvitav kuulda.
Rumal inimene õpib ainult oma vigadest!
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Kasutaja avatar
ubin
Postitusi: 137
Liitunud: P Mär 12, 2006 6:54 pm

Postitus Postitas ubin »

http://www.burrisoptics.com/welcome.html

lihtsalt uurimist, pidi hea optika olema
jaak.siloauk

Re: optika

Postitus Postitas jaak.siloauk »

Kallekke kirjutas:
gunnar kirjutas:Mind on tegelikult pikemat aega vaevanud mõte et kas sellel relvade ja optikate rohkusel midagi jahindusega ka pistmist on ? Kui siinseid arutelusi jälgida siis tundub et mingi brändi optika või relva o(n)mamine on juba eesmärk omaette. Tahtes ennetada märkusi et ma olen mingi vatijopega maamees kes peab õigeks aint roostes izhiga ringi müttamist, siis nii see ei ole. Korralik relv ja paigas optika on ka jahieetiliselt obligatoorne. Lihtsalt viimasel ajal on tunne et siin Laadimise,Laskmise all ei ole jahiga enam eriti midagi pistmist, rohkem supersnaiprite jagelemine... Lihtsalt minu 2 mõtet :)

Näed Gunnar,asi ikka otseselt seotud jahiga,palju lihtsam järeldusi teha optika ostul kui tead milliseid kogemusi teistel ka on-millisele kaliibrile mida peale panna et kestaks ka või mis tüüpi optika parem on jne.
näit.sellinegi asi paljud meist teavad et venelased ka tuntud optikavalmistajatele läätsesid teinud.
Tegelikult olekski huvitav olnud teada jaagult ,mis kal.püssil ja milline optika seal peal on-aga ilmselt ta pajatab ikka rohkem sõprade relvadest ja kogemustest mida ka väga huvitav kuulda.
Rumal inimene õpib ainult oma vigadest!


Ilmselt, ilmselt - kalleke on tark mees - :VS :P Olen seda foorumit lugenud vahelduvalt selle sünnist peale. Paar nädalat tagasi sai mõõt täis (olen tagasihoidlik inimene) kuid otsustasin siin valdavale kõmule regeerida. Olen samuti mures (nagu Gunnar) selles foorumis ruuliva arulageduse(vabandage keda see ei puuduta) pärast. Noored nimelt saavad asjast, alast vale pildi sellise keelekasutuse kaudu- ja sellest on väga kahju. Mina ei pajata sõprade lugusid midagi - tegemist pole sauna juttudega - kalleke - palun mitte võtta enda leveli järgi, paljudel on tase oluluiselt erinev. Edu soovides!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Tase tasemeks aga üldiselt on asi nii,et kui keegi midagi küsib siis ei pea tulema välja kohe teooriaga a`la selle hinna eest saab üldiselt ju ainult s...a .Kui keegi midagi küsib siis järelikult tunneb ta selle asja vastu kah huvi kuna rahakott rohkem ei kannata.Ja kui kellegi rahakott kannatab tunduvalt kallimaid vidinaid siis palun andku minna ........ aga mitte ei pea hakkama kohe jalgealla talluma.

Sry nüüd läks vist teemast mööda vähe.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Ma olen paar korda Nürnbergis IWA messil veetnud mõnusaid tunde vahtides järjest kõigi tuntud tootjate optikaid. Messisaal on umbes 50X100 m suur ja ma saadaks kogu Jääger Online liikmeskonna sinna ekskursioonile! Siis oleks siin sõda väiksem...Sisetingimustes tõesti silm erilist vahet ei leia, minule jäid üllatavalt positiivse poole pealt meelde Schmitd&Bender ja Nightforce (kus ma üldse seda brändi esimest korda elus nägin). Nightforce ilmselt selletõttu, et "side focus" mida ka esimest korda sain kruttida, võimaldab pildi nõelteravaks saada.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Pole isegi nii kaugele vaja minna. Lähemal Soomes Riihhimäel messil ka kogu staff väljas.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jaak.siloauk

Postitus Postitas jaak.siloauk »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Ma olen paar korda Nürnbergis IWA messil veetnud mõnusaid tunde vahtides järjest kõigi tuntud tootjate optikaid. Messisaal on umbes 50X100 m suur ja ma saadaks kogu Jääger Online liikmeskonna sinna ekskursioonile! Siis oleks siin sõda väiksem...Sisetingimustes tõesti silm erilist vahet ei leia, minule jäid üllatavalt positiivse poole pealt meelde Schmitd&Bender ja Nightforce (kus ma üldse seda brändi esimest korda elus nägin). Nightforce ilmselt selletõttu, et "side focus" mida ka esimest korda sain kruttida, võimaldab pildi nõelteravaks saada.


Kaupo, olen asjadest samamoodi aru saanud. S&B ja NF Side focus on kindlasti hea asi kuid see on pigem sinu taseme teema. Riihimäki siin kindlasti sõpru foorumlasi "aitabki... (kogu suurem osa folkloorist ja "teadmistest) tulebki põhjamaalt kahjuks. Soovitaks samuti külastada IWA-d vähemalt et endale selgem optiliselt klaarim pilt sellest maailmast saada. *teemast - Tavalise jahioptika puhul ei ole vast selline (side focus) lisa vajalik, kui just mägedes ja pikki distantse ei lase siis on selline lisa rohkem kui hea - ütleks lausa vajalik. Milline Nightforce mudel endal on?
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Riihimäelt mäletan Zeissi, Leupoldi ja midagi veel. IWA-l on kogu maailm väljas...

Minul on Nightforce 5,5-22X56 NXS NP-2DD ja ma olen väga rahul. Kaugete laskude jaoks lausa ideaalne! 5,5-6-kordse suurendusega olen ka ajujahist lasknud. Sellel hooajal tabasin 2 hirvepulli, üks peibutamisega hämaras, siis lasin 10-kordse suurendusega. Täiel jooksul tormavat hirvepulli tulistasin 5,5 suurendusega 2 korda, kere diagonaal ja rindkerest risti läbi , hirv ei nõksatanudki, :o sai veel ühe rindkerepaugu teiselt poolt kütiliini ja ainult naaberküti pauk alalõualuudesse :roll: võttis lõpuks jooksu pealt maha... :lol:
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

Endale ostsin anomest docteri 2,5x 10-48 punatäpiga,hind siis 16100,garantii 30aastat ,kirjade järgi toodetud saksamaal olin optika eest valmis maksma 25000kilo,aga mulle isiklikult tundus,et 10000kilo paljalt nime eest juurde maksta pisut mõttetu,kusjuures olen neisse tuntud tegijatesse sisse piilunud päris paljudesse(omal kapis ei ole)ja just hämaras jahioludes,mitte kuskil poes ja ausalt öeldes minu tönts slim seal vahet ei tee,kuidas docter paigal püsib ei oska veel kommenteerida,lastud umbes 50matsu,seni on paigal püsinud,püssi lasin sisse kolme pauguga,mis minujaoks eriti tähtis,et reguleerimine toimiks ja toimis hästi,ei väida sugugi et docter ainuõige on,aga hind ja kvaliteet tunub paigas olevat.
Täna umbes kella üheksa paiku lasin sea, musta maa pealt,vihma tibutas,pilt oli muidugi üsna ähmane,mis optikast paistis ja lasta ei saa praegusel ajal sugugi igat looma (pean silmas emiseid)muidugi, mis aitas oli punatäpp ja poriloik kuhu siga astus,sealt paistis kogu hästi,enne lasku sai ikka korduvalt püssi palgesse panna ja jälle langetada.
243win
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

jahe kirjutas:Endale ostsin anomest docteri 2,5x 10-48 punatäpiga,hind siis 16100,garantii 30aastat ,kirjade järgi toodetud saksamaal olin optika eest valmis maksma 25000kilo,aga mulle isiklikult tundus,et 10000kilo paljalt nime eest juurde maksta pisut mõttetu,kusjuures olen neisse tuntud tegijatesse sisse piilunud päris paljudesse(omal kapis ei ole)ja just hämaras jahioludes,mitte kuskil poes ja ausalt öeldes minu tönts slim seal vahet ei tee,kuidas docter paigal püsib ei oska veel kommenteerida,lastud umbes 50matsu,seni on paigal püsinud,püssi lasin sisse kolme pauguga,mis minujaoks eriti tähtis,et reguleerimine toimiks ja toimis hästi,ei väida sugugi et docter ainuõige on,aga hind ja kvaliteet tunub paigas olevat.
Täna umbes kella üheksa paiku lasin sea, musta maa pealt,vihma tibutas,pilt oli muidugi üsna ähmane,mis optikast paistis ja lasta ei saa praegusel ajal sugugi igat looma (pean silmas emiseid)muidugi, mis aitas oli punatäpp ja poriloik kuhu siga astus,sealt paistis kogu hästi,enne lasku sai ikka korduvalt püssi palgesse panna ja jälle langetada.

Ühinen eelkõneleja arvamusega, ostsin kah Igorilt kokkutulekul Docteri, ainult 3-12x56 punatäpiga, "laadahinnaga" 15 000.-
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Riihimäelt mäletan Zeissi, Leupoldi ja midagi veel. IWA-l on kogu maailm väljas...

See midagi veel Riihimäel oli Swarovski, Kahles, Schmidt & Bender ja midagi veel. Mis sa hing veel tahad. Minu joaks on mällu hoopis sööbinud üks jutuajamine kokkutulekul Kahleste leti ees, kus üks laskja, keda tean kui Swarovski optika kasutajat, kommenteeris asja sedasi, et kui tema peaks kellegile praegu optikat soovitama siis soovitaks just Kahlest. Pilt pidi neil sama puhas olema. Kui juba Swarovski kasutaja ei tee neil vahet siis mul tekkib küsimus, et milleks maksta peale.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
ubin
Postitusi: 137
Liitunud: P Mär 12, 2006 6:54 pm

Postitus Postitas ubin »

Burris oli ka seal messil ilusasti esindatud
Kui paugutada tahad - "mine tiiru!"
bobi
Postitusi: 9
Liitunud: E Nov 29, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas bobi »

kakuke kirjutas:
Kaupo Kindsigo kirjutas:Riihimäelt mäletan Zeissi, Leupoldi ja midagi veel. IWA-l on kogu maailm väljas...

See midagi veel Riihimäel oli Swarovski, Kahles, Schmidt & Bender ja midagi veel. Mis sa hing veel tahad. Minu joaks on mällu hoopis sööbinud üks jutuajamine kokkutulekul Kahleste leti ees, kus üks laskja, keda tean kui Swarovski optika kasutajat, kommenteeris asja sedasi, et kui tema peaks kellegile praegu optikat soovitama siis soovitaks just Kahlest. Pilt pidi neil sama puhas olema. Kui juba Swarovski kasutaja ei tee neil vahet siis mul tekkib küsimus, et milleks maksta peale.

Mõtlesin ja valisingi KAHLES-i(CSX 3-12x56L ),kätte ei ole veel saanud kuid eks näis(?)

http://www.kahles.at/index.php?sprache=1
Keegi kes oskaks midagi asjalikku öelda võiks välja laduda,ehk oleks kõigil midagi kõrvataha panna. :wink:
Ära kunagi kahetse laskmatta lasku.
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Postitus Postitas wsm »

Kui bobil valik tehtud, siis see rohkem tagantjärele tarkus :
SCX 3-12 x 56 L on Alumiinium korpusega korralik jahioptika kaaluga 580 grammi , hinnaga ligi 22 kilo.(See on hea ja kallis valik)
Paigaldamisel relvale tuleks kasutada kvaliteet optika
rõngaid, et ei pressiks torule mõlke sisse :!: Mõlkidega ei lähe enam garantii alla , kui midagi peaks juhtuma.
Neid kasutusel suht vähe veel ning seepärast oleks väga hea meel kui bobi informeeriks seda foorumit ka edaspidi , kuidas tal selle Kahlese mudeliga asjad edenevad ja kuidas see optika jahil ennast õigustab.

Ise oleks saanud sama raha eest Leupold VX-L 6-20 x56 Ekstreem Varmint optika.
Kasutaja avatar
<Mario>
Postitusi: 82
Liitunud: T Jaan 09, 2007 4:35 pm

Postitus Postitas <Mario> »

Õnnestus katsetada Kahles CSX-i. Tundub isegi oma hinda väärt olema. Peitenupuga punatäpp (reguleeritav). Ja iseenesest 3-12 x 56 L on päris kõvad mõõdud. Suurim miinus ongi eemainitud mõlkide sisse surumine peale panekuga. Vaatamata sellele, et paberil taevani kiidetud korpuse vastubidavus, on see oht suur. Aru ei saa ma sellest kas need eri kaugusega resiimid end ära tasuvad (ABC) mida ainult spetsiaalse võtmega muuta saab.
OÜ kauplus Matkaplus
Keskväljak 18, Paide
<Matka-, Kalastus- ja Jahitarbed>
Vasta