Blaser R93

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
peeter

Re: Blaser R93

Postitus Postitas peeter »

tommionu kirjutas:
Otseveolukk tundus kuidagi väga mugav kasutada ,aga häiris
eemaldatava padrunisalve puudumine.


Eks see esimene mulje ole tihtipeale kôige ôigem . Tânapâeval valida endale relv millel pole âra kâivat salve , mina seda ei teeks . Vahel on vaja kiiresti vahetada mingi muu padrun relva . Nâiteks tâismantel , poolmantli vastu . Kiiremini saab seda teha , kindlasti vahetatava salve abil . Kui ka ûmberlaadimiskiirus on oluline , siis kindlasti kiirem on nn. vibulukuga relv .
Sellised on nâiteks Browning BLR seeria relvad . Ja kôik vahetatavad rauad ja mu sarnane on Mauser M 03-l ja Merkel KR 1-l ja loomulikult ka Saueril .
Kui neid kôiki kasutusmugavuse ja hinna poolest vôrrelda , siis minu eelistus
hetkel langeks Mauserile . Tundub olema kôige rohkem lâbimôeldud konseptsioon . Aga kôik siin ilmas on suhteline , nagu ka see ...
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Blaser R93

Postitus Postitas Sarvik »

peeter kirjutas:
.....
Kui neid kôiki kasutusmugavuse ja hinna poolest vôrrelda , siis minu eelistus
hetkel langeks Mauserile . Tundub olema kôige rohkem lâbimôeldud konseptsioon . Aga kôik siin ilmas on suhteline , nagu ka see ...


mauser m3 on kindlasti väga hea relv, seda valides ei tule kellelgi pettuda....aga:
* on 10 cm pikem (sama raua pikkuse juures)
* on 0,5 kg raskem
* puudub kiirlaadimise võimalus
vt ka http://www.mauserwaffen.de/Specificatio ... .html?&L=1

muideks julgen arvata et ühe padruni vahetuse ajal vahet pole

muideks see mees kes kaalub mauseri vrs. blaseri ostmist väga tõsiselt oma rahakotiga nõu ei pea.... :lol:
kärbes kirbule!
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

...lõpetuseks veel üks väga, väga eriline blaser....millega 4 lasku põdrajooksus saaks teha.....

http://www.blaser.de/R_93_Duo_Hamed.750.0.html?&L=1

:lol: :lol: :lol:

...minu jaoks on see teema läbi....kui muidugi relvafirma müügimehe tasu ei hakka maksma :lol: :lol: :lol:
kärbes kirbule!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

See eriline Blaser on Fuchs-i pealt (Austriast) maha vehitud idee...

http://www.jagdwaffe.com/english/index_e.html
Teesoo laskurklubi
Postitusi: 72
Liitunud: K Juun 21, 2006 12:39 pm

Postitus Postitas Teesoo laskurklubi »

Tahad kiirelt lasta osta endale poolautomaat ja pole vaja laadida püss laeb ise. Aga, mis püss on parem otsustagu ikka ostja ise, mis kasu on püssist kui ta sulle õlga ei istu ja kohe on vaja relvameistri juurde minna. Ise kasutan T3 varmintid ja pole küll pettunud ei relva pikkuses ega kaalus. Aga nagu ikka kellele ema kellele tütar :lol:
jaak.siloauk

Blaser R93

Postitus Postitas jaak.siloauk »

honkomees kirjutas:
Sarvik kirjutas:* luku konstruktsioon võimaldab laadida õlast relva ära võtmata....olen proovinud....põdratiirus jõuab isegi kolm lasku teha ühe jooksuga

* on üks lühemaid (sama raua pikkuse juures) .....autos mugav toimetada...

Eh, pole kasutand, aga küsimused tekkisid
1. õlast võtmata laen ka tavalist poltlukuga tikkat ümber, mis siin erilist on?
2. kas tal on siis lukk/polt tundivalt lühem kui tavalistel poltlukuga püssidel? millest muidu see pikkuse vahe tulla saab????


Kodanikud Blaser R93 puhul ei ole mõtet seda relva võrrelda Tikude Takude ega Savage ega CZ-ga jne. aparaatidega.Tegemist on siiski oluliselt kõrgema klassi relvaga kui eelpoolnimetatud isendid.
oluline erinevus teistest on :
*erinevate kaliibrite kiire vahetuse piiramatu /kõikide kaliibri gruppide vahel/ võimalus
*vägahea päästik
*otseveolukk
*väga kompaktne
*parim/lihtsaim ja väga täpne optika jala kiirkinnitus viis
/parim kinnitus on Swarovski SR siinile /

vaata tootja lehelt lisa
http://www.blaser.de
tommionu
Postitusi: 5
Liitunud: T Jaan 16, 2007 4:52 pm

Postitus Postitas tommionu »

Jõudsin kuu aega olla siis nimetatud relva omanik ja muljed on positiivsed.
Kiirtuld pole õnnestund veel proovida kuna loomad on kukkunud esimese
lasuga. Reva käsitlemine on mugav, kiirjalg tundub väga töökindel (praktikas pole veel siiski mõju lasketäpsusele jõudnud kontrollida). Lasketäpsus on väga hea (eriti kui võrrelda eelmise relvaga IZ-18). Püss on ka väga roostekindel (jällegi võrdlus IZ `ga ).Häirib ainult salve puudumine ja tüütu padrunite sisse/välja õngitsemine, aga see oli ette teada.
SARVAIN
Postitusi: 26
Liitunud: E Sept 03, 2007 8:35 pm

tagasilöök

Postitus Postitas SARVAIN »

kui relv on blaser 30-06 ja ilma nn kickstopita (lisaraskus 600gr päras) siis mis on tunne selle relvaga lastes.
tommionu
Postitusi: 5
Liitunud: T Jaan 16, 2007 4:52 pm

Postitus Postitas tommionu »

Minul seda kickstop´i peal pole (relv 308W) ja puudust ka ei tunne. Selle
lisa 600 gr annab juba optika lisamine. Kui peale seda veel tundub , et tagasilöök häirib , siis saab ju lisaraskuse juurde osta. Arvestama
peaks , et seda lisaraskust pead siis metsas kogu aeg kaasa tarima.
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: tagasilöök

Postitus Postitas kraavik »

SARVAIN kirjutas:kui relv on blaser 30-06 ja ilma nn kickstopita (lisaraskus 600gr päras) siis mis on tunne selle relvaga lastes.


Sõnadega on tagasilöögi suurust väga keeruline edasi anda, nagu sa ehk isegi mõistad. Aga sul näikse see tagasilöögi mure ikka suur olevat :D ja seetõttu katsu leida võimalus selle kaliibriga püssist ise tulistada. Näiteks tiirus. Kui viisakalt küsida, siis keegi ehk ikka selle ühe paugu lubab lasta. Muidugi püssil ja püssil on vahe vahel, mistõttu võivad ka tagasilöögid natuke erineda. Kui sa just 13-aastane ja 40-kilone poisijõmpsikas pole, siis usu mind - midagi hirmsat seal pole.
SARVAIN
Postitusi: 26
Liitunud: E Sept 03, 2007 8:35 pm

jutu jätkuks...

Postitus Postitas SARVAIN »

kaal 98kg (enda) ja olen lasknud tikka t3-ga ja sauer202-ga. ( ka vana vene vindiga) Saueril 30-06 puhul ei teki mingisugust tagasilööki. Sauer on heasti kaalus ja laseb kui kulda. Blaser R93 puhul tundub, et kuna relv on kerge, et kas siis tagasipörutus oleks suurem. samas kui kellegil on Blaser R93 30-06 andke teada. soovin proovida. moona maksan kinni.
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

See, et Blaser on kergem, ei pruugi automaatselt tähendada oluliselt tugevamat tagasilööki. Palju loeb ka relva tasakaal, kas lööb otse tagasi või üles. No Sauer ja Blaser mõlemad kvaliteetrelvad ja kuna ise pole kummastki lasknud, siis ei oska reküüli ka võrrelda. Eks kuuli kaal loeb kah midagi. Ise olen lasknud Sakoga ja tagasilöök samuti peaaegu olematu. Niiet ei jää muud vist üle jah, kui mõlemat proovida, kui see tagasilöögi teema nii oluline on.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Sõbrale sai soovitatud, ta ostis eritellimusel paksu match rauaga (pikifreesitud soontega) varmint rauaga Blaser R93 kaliiber 7 mm Rem Mag. Kick-stop sai kah pära sisse installeeritud ja kohe paneme Nightforce 3,5-15X56 NXS Extreme optika peale. Kuna optikakinnitused on päris usaldusväärse ja tugeva konstruktsiooniga, ootan huviga sisselaskmist , ühtegi nõrka kohta selles ahelas ei paista... :lol:
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Olen lasknud R93 30-06 ja 300Weath.Mag.Ei saanud küll aru,et midagi jubedat oleks olnud.Omal nüüd kohe-kohe kohale jõudmas 300Win.Mag.Kui kellegil huvi siis nov. teisel poolel võimalik proovida.
Toivo
Postitusi: 74
Liitunud: E Dets 20, 2004 8:29 pm

Postitus Postitas Toivo »

Mul on Blaser R93 Professional mis tähendab, et ta on plastikkabaga. Torud Rem223 ja 3006, kickstop kogu aeg sees, ka 223-ga lastes. Kuna relv ise on väga käepärane ja kerge, ei tule meelde, et võiks suvel sokujahti minnes selle välja keerata. Algul olin plastiku peale üsna mossis aga kuna Deerhunter tahtis puitpäraga relva müüa vaid printsiibil "põrsas kotis", s.t. maksad ettemaksu sisse, tellime ära ja mis tuleb, selle saad, siis otsustasin plastiku kasuks. Praegu ülimalt rahul. Plastik tumeroheline, osaliselt kummipinnaga, väga soliidne ja mõnus. Istub ideaalselt.

Kirjutan aga selleks, et ei jääks ära märkimata selle relva üks tähtsamaid omadusi – ta on muinasjutuliselt täpne. Kirjeldan siis seda muinasjuttu.

Mul pole varem mingit vinti olnud, kunagi pole ma lasketrennis käinud, s.t. mingi eriline laskja ma pole. Kõrvad katsun küll kikkis hoida, kui läheduses õpetusi jagatakse (tervitus, WSM, ja tänu kevadisel foorumlaste laskepäeval kuuldu eest). Samas, selle R93-ga lasen Rem223 tihtipeale 300m pealt alpi kolmjalale toetades, nii istudes kui püsti, 10-st lasust 5-6 tükki 5cm ringi sisse ja ülejäänud 4-5 lasku 10-15cm ringi sisse. Moonaks kõige odavam poemoon, mida Tallinnas leida olen suutnud – Deerhunterist mingi American Eagle, 7 krooni valmis pauk. Püssi esiplastik siis toetub kolmjalale ja kaba on puhtalt õlas nagu jahil, mitte benchresting.
No millest üks jahimees veel peaks unistama? Mis paksud rauad, mis imekuulid? Sportlastega muidugi teine asi.

Shamaanid räägivad (onju, Sammal.habe), et ega nemad trummi löö, trumm räägib ise oma juttu maailmale. Mul sama tunne – mina seda Blaseri püssi ei lase, ma ei oskagi nii täpselt lasta, see **** laseb end ise, minu asi on vaid sihtmärk ette anda, õrnalt päästikut silitada ja jumala pärast mitte vahele segada.

On enne mindki seda imelist täpsust tähele pandud, nii mõnigi relvaajakiri on Blaseri R93 tunnistanud parima täpsusega „out of the box“, s.t. poekarbist, relvaks.

Ajakiri Shooting Times luges R93 eelmise sajandi parimaks poltlukuga vindiks - „bolt action rifle of the century“. Samal arvamusel oli legendaarne Jeff Cooper, kelle raamat „Art of the Rifle“ väärib ka muus osas lugemist (netis laialt loetav). Jeffi muud jutud inka oskajatele siin - http://harris.dvc.org.uk/jeff/ ja raamat vene keeles siin - ИСКУССТВО ВИНТОВКИ. Джеф Купер http://www.wht.ru/notes/3838.php

Last but not least – Kaupo ei häbene sõbrale soovitada. Järelikult puudusi ei ole.

Kes proovida soovib, siis tel 5011966, asun Tallinnas, alati rõõmus Männikule minema, katsuks nii sättida, et õnnestuks ühtlasi seal Arles leida ja temalt veidi tarkust juurde nuiata.
Tony – 300WinMag’i oleks hirmus huvi proovida, anna teada kui hakkad minema.

Mis viga praegu Blasereid osta, iga nurga peal „huvitav hinnasula“, need odavad ei lase muidugi niiiiii täpselt nagu minu kallikene. Vähemalt mina olen selles kindel, uskuge teie või ärge uskuge.
Vasta