Soov osta vintrelva, 308 umbes 15 000 kr

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Mine ja osta südamerahus komplekt ära. :D Kui hakkad eraldi asju ostma siis 15k sa küll välja ei tule mingil juhul.Kui paljud lasevad nende laidetud jahtijakt optikatega ja samuti väga eduliselt..........
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Re: Soov osta vintrelva, 308 umbes 15 000 kr

Postitus Postitas sergo »

Margo kirjutas:Olen jahindusega tegelenud juba päris palju aastaid, nüüd sain kätte relvasoetusload ja seega sooviksin ka vintrelva. Kaliiber 308, hind peaks jääma orienteeruvalt 15 000 kanti (koos optikaga). Kuna olen relvade seas suhteliselt võhik sooviksin parimaid soovitusi, mis sellise hinnaga saaks.


Lihtsalt küsimus: miks just 308? Kas sellepärast et peetakse nn. universaalseks või on ka mingid muud kaalutlused?
Margo
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 16, 2007 8:31 pm

Postitus Postitas Margo »

308 seepärast, et selle laskemoonaga ei tuleks mul probleeme ja ka, et universaalne jah. Võimsamaid pauke ei ole meie tingimustes vaja ja nõrgemat ka ei sooviks :)
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

kakuke kirjutas:See on see sama asi, millest kirjutab zakslane, aga kuni sellise rahani tikub olema nii, et saab üksnes mõistliku optika või püssi või kompromissi. :D
Savaget ja weatherbyt müüakse veel komplektse kompromissina sama raha eest.


miks ma viitasin sellele vastusele?

Käisin paar päeva tagasi Tallinnas Faehlmanni tn. asuvas Deerhunteris endale uut asja otsimas. Minul muidugi, vaatamata siin foorumis, ka K.K. poolt antud tema kogemustele baseeruvatele soovitustele keerati müügimehe poolt ajukäärud jälle krussi.

Lihtsalt teadmiseks, uus partii Weatherbi toodangut tuleb lõpp-veebruar pool märtsi, isiklikult mulle tundub see mark jahimehele ülimalt lubav olema. Kaliibrite valik on lai.

Kuskilt temaatikast on läbi käinud jutt meil siiani vähetuntud kaliibrist 270 WSM, kui valesti kirjutasin siis vabandage. Paugu hind poes 49.-eeku, samas ostes nn. stardipaketi ka laadimiseks peaks pika aja peale, kui asi väärt on ja arvestades, et lausa tiirulaskur ei ole ära tasuma?

Jutt vist valgus mitme temaatika peale laiali, lihtsalt on nii.

Kas poleks mõtet?
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

Margo kirjutas:308 seepärast, et selle laskemoonaga ei tuleks mul probleeme ja ka, et universaalne jah. Võimsamaid pauke ei ole meie tingimustes vaja ja nõrgemat ka ei sooviks :)


kui Sa ostad püssi praegu soodsalt kättesaadava moona järgi, siis palun! Relvavaliku kriteerium peaks olema siiski miski muu.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

sergo kirjutas:
Margo kirjutas:308 seepärast, et selle laskemoonaga ei tuleks mul probleeme ja ka, et universaalne jah. Võimsamaid pauke ei ole meie tingimustes vaja ja nõrgemat ka ei sooviks :)


kui Sa ostad püssi praegu soodsalt kättesaadava moona järgi, siis palun! Relvavaliku kriteerium peaks olema siiski miski muu.


Kas on ohtu, et 308win muutub harulduseks või läeb irmkalliks :?: Assamait, äkki peaks oma püssi ka käbe maha müüma, pärast jääb veel kätte. eks kui mehed küsivad, miks müüd, siis hea öelda, et targad soovitasid... :roll:

eks ta ole jah, kõigepealt peaks ikka püssirihmast ja pihta hakkama, siis umbes 12ndana vaataks kaliibrit.. :lol:
mudaahv
Postitusi: 65
Liitunud: E Okt 24, 2005 7:19 pm

Postitus Postitas mudaahv »

Kui su eelarve kannatab 28 kiloeeku välja, siis alusta sellest et osta mõni odav zeiss(diavari 2.5-10x50 saad 15 tuhhi eest kätte küll). Ülejäänud 13 tonni eest vaata selle optika külge mingi relv (tikka, Weatherby jn.) kindlasti parem varjant kui kallis relv + säästu(saasta) optika.
NB! hiljem on aega optika küljes seda relva vahetada küll.
ahvina sündinud-ise rahul
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Mudaahviga igati nõus.
koprakunn
Postitusi: 8
Liitunud: T Jaan 09, 2007 12:45 pm

Postitus Postitas koprakunn »

ühesõnaga osta binokkel ja vibu ja anna minna vä :D
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

308 win

Postitus Postitas Kallekke »

Ära saa Margo seda lollust küll tee, et hakkad padrunite saadavuse pärast püssi kaliibri üle otsuseid langetama.
Sain aru et ise sõjamees või mõni sõber?
Ehk mida ma öelda tahan: vaatasin ise ka kunagi Jahjpaunas odavat Galili moona(4,5eeku-tk) ja ostsin ka 223.rem-i ära,üllatus kui suur sest padrun ei jooksnud kohe mitte kuigi. viga püssitoru keermetõusus(püssil 12"-1-le) vaja oleks olnd 7"-1-le. Sama asi kehtib ka 7,62*51.nato kohta -selle padruni saab jooksma 10"-1-le toruga.Soome püssiga saab ka veel enam vähem jooksu(sel 11"-1-le), aga siis pead magnetit taskus hoidma kui padrunite järgi lähed, sest Sako torud pehmed (seda väidavad Soomlased ise et töödelda parem pehmet-saab täpsem,kuid selle all pidavat kannatama kestvus.)
Blaser ja Sauer-i torud on nii kõvad et need kestavad küll
Selline kogemus siis Nato moonast-kui sa seda mõtlesid?
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: 308 win

Postitus Postitas honkomees »

Kallekke kirjutas:Ära saa Margo seda lollust küll tee, et hakkad padrunite saadavuse pärast püssi kaliibri üle otsuseid langetama.
Sain aru et ise sõjamees või mõni sõber?...

No mu arust ikka kättesaadavus selles väljendub, et iga padrunitehas maailmas seda moona toodab ja masstootmise tõttu hind nõks soodsam, padruneid ja kuule võid valida vastavalt oma maitsele ja selle muutumistele. Muidu ise valisin püssi just selle järgi, oleks heameelega võtnud mingi 6,5x55SE või veel parem 6,5x57R või 6,5x65RWS aga moona saadavus ja eriti hind tekitasid küsimusi... Ehkki praegu on rootsi mausri moona Raplas soodsalt saada, aga kauaks?
Nii et ma soovitan moona saadavust (pikas perspektiivis) ikka arvestada püssi valikul
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Margo.Pole neil CZ-del ka häda midagi.Mul omal 222 Rem ja 6,5x55,viimane juba 12 aastat ja väljavahetamise soovi küll veel pole.Üks suur eelis on küll-pool ja täismantel kuulid(S&B moon muidugi) praktiliselt ühe kaaluga,seega vajadus optika ümberseadmiseks jahil praktiliselt puudub.Minu soovitus :kui püss"istub",osta püss 10tuhhi kanti ja panusta võimaluste piires korralikku optikasse. PS.Nagu varasemast Foorumi teemast lugeda võib,olevat CZ-i rauad sakslaste töö !!! :shock:
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

hendrik kirjutas:
sergo kirjutas:
Margo kirjutas:308 seepärast, et selle laskemoonaga ei tuleks mul probleeme ja ka, et universaalne jah. Võimsamaid pauke ei ole meie tingimustes vaja ja nõrgemat ka ei sooviks :)


kui Sa ostad püssi praegu soodsalt kättesaadava moona järgi, siis palun! Relvavaliku kriteerium peaks olema siiski miski muu.


Kas on ohtu, et 308win muutub harulduseks või läeb irmkalliks :?: Assamait, äkki peaks oma püssi ka käbe maha müüma, pärast jääb veel kätte. eks kui mehed küsivad, miks müüd, siis hea öelda, et targad soovitasid... :roll:

eks ta ole jah, kõigepealt peaks ikka püssirihmast ja pihta hakkama, siis umbes 12ndana vaataks kaliibrit.. :lol:


kardan, et me teineteisest tsipa mööda räägime. Kõigepealt Sinu hingevaeva vähendamiseks: kindlasti ei juhtu 308-ga midagi nii kurba või ettearvamatut et Sul pisar palgele peaks valguma, see kaliiber ikkagi ju aegade vältel järele proovitud ja töötab, endal küll antud valdkonnas kogemused puuduvad, eelistasin 30-06.
Miks ma üldse antud temaatikas sõna võtsin? Põhjus lihtne: küsija tundub esmakordselt vintrelva soetamas olema, sellepärast soovitaksingi valida relv mitte hetkel soodsalt saadaoleva moona järgi vaid lähtudes ikkagi kõigepealt kriteeriumitest mis arvestaksid soovitavaid jahitavaid ulukeid, maastiku eripärasid, loomulikult ka olemasolevaid rahalisi võimalusi, lõppude lõpuks miks ka mitte lihtsalt oma ego rahuldamise soovi. Tänapäeval on ju valikuid palju, selle hulga seest endale sobiv otsida peaks olema võimalik. Kindlasti tuleks ost kordi läbi kaaluda, juhul kui paari-kolme aasta pärast tekib soov peale esimeste kogemuste saamist midagi käepärasemat muretseda siis tuleks arvestada ka sellega, et pruugitud püssi hinnast saad ikkagi max. 2/3 sellest mis sinna algselt sisse panid, olgu see püss kasvõi sametvutlaris hoitud ja ainult 10 pauku teinud.

Ja nüüd jätkuks sellele 270WSM jutule:Tundub vist pikamaa pauk olema, kuulide valik vahemiks 6-9 ja natuke peale grammi, energiad ja kiirused võrreldes näiteks 308 9, mingisuguse kuuliga ka vist oluliselt suuremad. Toonitan, minu häda on selles, et ma inglismannide keelt ei valda ja toetun ainult asjast huvitunud inimeste käest hangitud infile, täna näiteks vestlesin härraste Nurkadega. Esmast infi püüan alati otsida Googlist, kui sinna lihtsalt kaliiber sisse toksida siis tuleb ingliskeelset juttu nii et küll ei ole.
Lihtsalt tundub mulle, et kui mees oma esimest püssi ostab siis arvestades meie eestimaa praegusi looduslikke iseärasusi võiks targem olla soetada nõksa tugevama pauguga relv, see ei pea küll nüüd just see 270 olema. Selle ja sealt edasi kaliibrite suureks puuduseks on just paugu hind nagu eelnevalt märkisin, sellepärast ka viide ise laadimisele.
Ja nagu paljude poolt märgitud, vintrelv nõuab ikkagi tõesti korralikku optikat kui tahta head tulemit saada.
Aga need Wheaterbyd pididki olema hinnaklassis ca 15 000-.
Sõnaga: üheks korda mõõda.... . Õnnelikku püsssiostu!
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

308 win

Postitus Postitas Kallekke »

Mõtlesin Nato moona,Honkamees.Selle peab nagunii ümber laadima poolmantliks.
või paneks seakarjale paugu originaalis(täismantliga) ära nagu paljud IDIOODID üle Eesti teevad.-PAUGU PANIN 4 SIGA MAAS. vedas seekord, ütleksin, järgmine kord 5 laippa metsas (pole ise välja mõtlend -need SAAREMAA meeste lood)-põhjuseks odav Nato 308.
osaliselt seepärast ongi mitmetel maadel sõjakaliibrid keelatud(+ODAVA SAADAVUSE PÄRAST)???
pole see 308 padrun seal poes ka teistest palju odavam midagi-ostsime sõbraga just 30-06.-le S&B 11,7g-ist SP.-d 10,8eeku tk. magnet ei võta ja täpsus ka üle ootuste.(vana tuntud S&B soft point -toimib väga hästi.)
odavat BARNAULI ,WOLF,PRIVIT saab ikka väga soodsalt -paljudes kaliibrites
Sama meelt SERGOGA 30-06 väga hea valik.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Margo
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 16, 2007 8:31 pm

Postitus Postitas Margo »

Siin on palju tarka juttu. Peaks mainima niipalju et, valik oli 308 Win ja 30/06 vahel, Arvestades kohalikke tingimusi jäi peale 308, sest ega üle 85 m eriti laske pole võimalik teha, kui siis mõned üksikud. Pluss oli veel see, et saaksin tuttavate kaudu seda kaliibrit korralikke padruneid mõistliku hinnaga.
Odavamat relva ma eriti ei soovi, sest olen küllaltki kirglik jahimees ja peale relvaluba avaneb, mul alles võimalus "jahiga" tegelema hakkata. Kas siis omakätt või külalis jahtide kaudu.
Selle relva kõrvale jääb mul veel 12 kaliibrine 5 lasuline poolautomaat siledaraudne. Ja väiksekaliibriline ühelasuline vint. (Need on nn. olemas juba)
Käin täna homme veel poodides juttu kuulamas ja siis peaks midagi ära otsustama.
Foorumi kaudu paistab, et mu praegune valik on üsna arvestatav!?
Suletud