fiber opiline sihik

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
matsi
Postitusi: 30
Liitunud: T Nov 14, 2006 7:16 pm

fiber opiline sihik

Postitus Postitas matsi »

Tere kas kellelgi on kogemusi sellise sihikuga ja on eestis ka neid müügil, selline või midagi sarnast sobiks siledarautsele . Pilt[/img][/list][/list]
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

fiiberoptikat ikka on müügil, vähemalt Deerhunteris oli, ca500EEK. Eks ta peamiselt sileda asi olegi, mu ilma kogemuseta arvamuse järgi :lol:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
sniper
Postitusi: 150
Liitunud: K Nov 12, 2003 2:11 pm

Postitus Postitas sniper »

oleneb su relvast. Mina ostsin WALDUST (IZ 27´le) mäletamist mööda oli alla 100 EEK´i. Kinnitus keermega, keerad vana välja ja uue sisse.
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

mul oli püssil kohe ostes peal, väga hea on hämaras. Päris valges ja päris pimedas pole muidugi kasu.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Rakveres Anomes on ka, nii vene, kui väljamaa püssile ca 90 eeku maksab.On kollast rohelist ja punast umbes 1 cm pikk,keerad vana kirbu välja ja uue asemele.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

ärge ajagesegi värvilist helendavat kirpu ja fiiberoptilist sihikut, viimane käib ikke lati peale ja on ca 5-7 cm pikk makaron, kui otse sisse vaatad siis näed helenduvat punkti ja viid selle loomale, kui viltu siis ei näe punkti ja pole mõtet pauku teha :wink:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Omale ostsin trapperist, komplektis oli vist 3 tükki.
Eks tast hämarikus vast ikka ka mingit kasu on, ise olen siledat kasutanud ainult linnujahis ja kuna kipun selle täpi tõttu alla laskma siis lasen ilma selleta lihtsalt latti mööda.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

Postitus Postitas Meelis »

Mul olemas selline, mis magnetiga latile kinnitub ja ainult ette, olemasoleva kirbu taha. Hämaras annab ajapikendust natuke, aga täitsa pimedas on kasutu, vajab ikkagi natuke valgust. Olen proovinud ka kettaid lasta, aga päeval mingit eelist ei leidnud, ilmselt korraliku silmanägemise korral on tavaline kirp kindlam. Kokkuvõttes on hämaras vajalik vidin, sest tume toruots kipub muidu kiiresti kaduma. Hind oli ca 300kr, aga ostsin juba mõned aastad tagsi.
Kivi kotti!
matsi
Postitusi: 30
Liitunud: T Nov 14, 2006 7:16 pm

Postitus Postitas matsi »

Kui see vidin hämaras ja kuuvalgel abiks on siis tasuks poodi minna ja ära osta, siis saab proovida kuidas toimib.
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Postitus Postitas valdo »

Sai selline magnetiga heleroheline fiiber vidin kah oma sileraudsele peale pandud. Eelise annab see tõesti hämaras ning minu arust ka siis kui on vaja kiirelt reageerida ning püssitoru sihikule seada. Roheline värv on ju märgatvalt paremini näha kui tumedatooniline kirp. Minu arvates temast abi on. Samas kui selle ostsin, siis suhtusin sellesse vidinasse suht skeptiliselt. Sellega on nüüd hanejahis käidud ning suuruluki laskekatsegi tehtud. Siiani pole teda maha kiskunud.
electrik
Postitusi: 5
Liitunud: P Mai 02, 2004 9:12 am

Postitus Postitas electrik »

Sai selline asi soomest soetatud, maksis 32 euri. Hämaras laskmisel kõvasti abi.
ogalikuoll
Postitusi: 6
Liitunud: T Nov 04, 2003 10:14 am

Re: fiber opiline sihik

Postitus Postitas ogalikuoll »

Mul on IZH-27M. Kuna kirpu vähegi tumedamal taustal ei näinud, siis ostsin sellise patareiga kirbu, aga see pole eriti hea. Vahest annab kontakti ja vahest jälle ei anna. Mis te IZH'i mehed oma püssidele head olete peale keeranud, et hämaras paremini kirbule saaks? Ei taha poodi minna ilma jahimeeste kommentaarideta, muidu ostan jälle mingi kasutu asja sealt...
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: fiber opiline sihik

Postitus Postitas Tiit Karp »

Eks fiiberoptilise sihiku põhimõte on selles,et ta koondab üld valgus ühte punkti ja mida vähemaks valgust jääb, seda vähem tast kasu on. Sügav hämaruses on tegur null. Tema põhiline eelis on kiirete märkide laskmisel, siis kui ei ole aega täpseks sihtimiseks, vaid tuleb lasta toru otsa jargi, nagu lasketiirus. 35 meetri kaugusel temaga kaetud ala on 10-15 sentimeetrit. Nii,et täpsest sihtimisest rääkida ei saa, aga haavli laskmisel haavli vihk kompenseerib selle.
Reinz
Postitusi: 134
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:58 am

Re: fiber opiline sihik

Postitus Postitas Reinz »

Vana teema küll, aga mis asjaga saab siledaraudsel rääkida täppis laskmisest? Mööda latti lastes võtab mul kõvasti üles ja tiirus märki laskes oskasin seda arvestada, kui lõpuks loom ette tuli, unustasin ära, sihtisin ikka õigesse kohta ja mõlemad paugud üle.
https://reinufoto.wordpress.com/
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: fiber opiline sihik

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:

Vana teema küll, aga mis asjaga saab siledaraudsel rääkida täppis laskmisest? Mööda latti lastes võtab mul kõvasti üles ja tiirus märki laskes oskasin seda arvestada

Äkki korrigeeriks kaba pikkust :M :M
ikka lõbusalt
Vasta