Eesti hagijas ja kitsed

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
dtiim
Postitusi: 5
Liitunud: T Aug 22, 2006 7:01 am

Eesti hagijas ja kitsed

Postitus Postitas dtiim »

Tere.

Mul 7 kuune hagijas, käin koeraga igal nädalal metsas,vahest kaks korda.
alustasin käimist nela kuuselt.lund muidugi polnud,aga noor koer tahab treenimist. see muidugi halb et jälgi midamööda me käime ei näe .esimene ajamine oli muidugi kits.rääkisin mina koeraga ja keelasin. kitse ajamist on nüüd veel 4-5 korda olnud.mõtlen küll et käin koeraga seal kus kitsi palju ei ole,aga kitsi meil ju palju,igast võsast tuleb välja.olen nüüd saanud koeraga 3-4 korda lumega ka käija,võtame rebase või jänese jälje ette, veel ei haugu,aga kuni kitse jäljeni siis kisa lahti ja kadunud. oli siis jälle uus päev hea lumi ja pesapealt aetud jänese jälg,koeral kisa lahti kuni kitse jäljeni,edasi ei teatud jänesest enam midagi ja läks kitsega minema.muidugi kitse hais nii tugev. mina sellel hetkel olin koera taga ja ei saanud järjekortselt koera kinni võtta.nii hakkab vaikselt muret tekitama et kitsehimu hakkab meid segama.muidugi õpetaja pole ma ka suuremasi.aga kuna koer on veel noor ja kõike võimalik muuta,arvasin et küsiks nõu... head soovitused oleks teretulnud.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

hagijas ja kitsed

Postitus Postitas jorr »

Tere.
See paha lugu küll,et noor koer kitsega peale hakab.Katsu nüüd lumega ajada jänes üles ja ära lasta,siis jänese magamiskohast panna koer jäljele ja juhtida laskmiskohani ning seal anda koerale värske jänesekäpp.Kui veremaitse suhu saab ehk aitab.Kiitus muidugi ka.Üks asi veel söötmisest,kui hommikul jahti lähed ei ole vaja koerale süüa anda,vaid aint veidi juua.Siis metsas ka õpetada lihtsam ,et annad kiites suutäie maitsvat midagi.
Kust sa omale hagija tõid?Mina tõin enda oma Rakverest ja kõik näitajad normis,ajab ka ilvest ja siga häälega,jänes-rebane ka.Algul kitse ei ajanud aga sai teise koeraga koos jahti ning sai kohe kitseaju selgeks.
Muide,venelastel on kitse ajava koera jaoks selline nõks,et pannakse värske kitsenahk ja koer koos tühja tünni ning kaan peale.Siis veeretatakse tünni veidi ja kui koer lausa oksendama hakkab siis pidi kitse rahule jätma.Ise pole proovinud aga kellegile soovitasin kuid temal naine lubas mehe enda tünni panna kui koerale nii teeb.
Aga igal koeral on oma iseloom ja harjumused,ning mõnest ei saagi töökoera.Arvan,et seda tegid valesti,et noore koera musta maaga metsa viisid ja kitsejälje kätte sai.Kui lumi maas,näed jälje ära ja tead kas koera saab lahti lasta või mitte.Noort koera soovitan ka rihma otsas metsa viia ja kui õige loomajälg siis alles lahti koer lasta.Kui sattus kehva iseloomuga koer siis näed vaeva palju.
Head õpetamist.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Patterdale
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm

Postitus Postitas Patterdale »

http://www.marandi.fie.ee/catalog/produ ... ducts_id=6


Selline asjandus on väga efektiivne nii kitse ajamisele kui kuulekusele,
kui osta ei taha uuri mujalt koerte foorumitest äkki keegi on nõus laenama
kasvõi mingi raha eest.
Minu soomehagijale aitas paarist korrast ja asi korras.
Dog and man are truely partners in the hunt.
dtiim
Postitusi: 5
Liitunud: T Aug 22, 2006 7:01 am

Postitus Postitas dtiim »

Tere.
Tänan et keegi viitsib kirja süveneda.
Koer ei söö mul enne metsa minekut kunagi,ega vist ei ole hea anda ka.
koera tõin ma Tartu tagant.
Tünnisõitu kitsenahaga olen küll mõelnud,aga ei tea järelkaja,arvan et kui muu ei aita siis teeme proovi.usun et füüsiliselt koerale selgeks tegemine pole kõige õigem.kui peremees ei oska õieti õpetada pole koer süüdi.aga selleks ma sellel lehel olengi et mitte koere ära rikkuda.
Ilma lumeta metsa läksin ma sellepärast et arvasin et peab koer ka ilma lumeta loodust ja lõhnu tundma.
dtiim
Postitusi: 5
Liitunud: T Aug 22, 2006 7:01 am

Postitus Postitas dtiim »

Tere.
Olen kuskilt poole kõrvaga kuulnud seda elektroonilist kaelarihma aga pole siiani leidnud tänan et selle lingi saatsite,nüüd saan vähemalt ettekujutuse millega tegamist on.osta seda on muidugi mõtetu,kui teda nii vähe vaja läheb.peaks vist esilehele kirjutama.. kellel on laenata.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Ega see nüüd küll paha pole,et noore koera musta maaga metsa viid aga sa ei oska ju näha,mis looma ta ajama võib hakata.Võib juhtuda,et seal kus liigud pole ei jänese ega rebase jälge ja nii siis võtab muidugi kitse ette ning arvab,et teeb õigesti.Ei usu ka,et sa tema kitseajamise pealt kinni saad püüda,sest ega sa koerast kiiremini jookse ja seda hiljemat noomimist võib koer tõlgendada hoopis erinevalt.See,et ta sul algul jänese peale häält ei tee,ei tähenda midagi,küll õpib kui huvi ikka on.Aga seda huvi igal koeral polegi.Kui võimalik,katsu ta mõne õppinud ja hästi töötava vanema koeraga koos jahti lasta,vahel see aitab palju.Aga elektrooniline kaelarihm on kutsika õpetamisel väga kasulik asi,kui vähegi kuskilt saad siis kindlasti muretse,kas või laena.
noorus on ilus aeg
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Postitus Postitas kuro »

Hagijas alles noor. Suhtu asjasse rahulikult. Selles vanuses tegi minu venelane täpselt sama. Praegu kitse ei puutu. Katsu jänes või rebane eest ära lasta. Hea , kui mehi jahil rohkem. Laskmise võimalus suurem ja võimalik koer kitse jäljelt maha võtta. Soovitan rebase peale panna, seda on koeral lihtsam ajada. Hommikul rebane põllul, pane sealt värskele jäljele.Las rebane läheb metsa, mine kütkes koeraga ja kui jälg käes , lase järgi. Põld on jälgi ja lõhna täis, viib koera liiga hasarti, selleks soovitan metsa järgi minna ja seal koer jäljele panna. Jõudu Sulle selles töös!
kuro
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Postitus Postitas Silverx »

mull sama,mull 10 kuune hagijas,eest on lastud rebast küll,aga ma hakkan ka seda tünnitrikki kaaluma,minetea äkki aitab.
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Postitus Postitas kuro »

Kunagi Sangastes,kui seal oli jahikoerte näitus, astus üks vanahärra juurde ja rääkis seda tünnilugu. Ta olevat seda oma silmaga näinud . Peale seda protsetuuri oli koerale orasel söövat metskitse näidatud. Koer oli saba jalgevahele tõmmanud ja kadunud autosse tagasi nagu õhk. Kas asi tõsi, ei oska öelda? Ise nii ei teeks!
kuro
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Postitus Postitas Silverx »

oleneb kui tugev vaimselt koer on
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Postitus Postitas kuro »

Mõlemad hagijad, millest siin jutt käib, on alles väga noored. Teine, isegi kolmas aasta näitab, milleks koert võimeline on. Praegu käivad instinktid üle pea, kõik kes liiguvad, tahetakse kinni püüda. Küll koerad õpivad, kui vanemaks saavad.Seni ikka kannatust!
Viimati muutis kuro, P Jaan 28, 2007 8:58 pm, muudetud 1 kord kokku.
kuro
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Postitus Postitas Silverx »

minu oma juba näitas eila ja täna et mu õpetus kitse vasta on mõjunud :D
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Põhjanaabrid pidid kasutama järgmist moodust-hagija(ajukoira) kutsikas viiakse juba 3-4 kuuselt lambakarja sekka ja lastakse teda karja poolt tagaajada, kuni kutsikal hirm naha vahele on pugenud .Pidavat elu löpuni meeles seisma. Valgesabahirv,kits ja lammas oma lõhna poolest üsna sarnased.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Silverx, kas siis tünnis sõitu tegid või koerale.
noorus on ilus aeg
dtiim
Postitusi: 5
Liitunud: T Aug 22, 2006 7:01 am

Postitus Postitas dtiim »

ei ole veel teinud.ega ei saaks teha ka,pole kuskilt kitsenahka võtta.
arvasin et prooviks enne selle elektroonilise kaelarihma ära,aga pole veel rihma saanud.kui kuskilt ei saa laenata, eks siis peab ostma.
Vasta