Karjala karukoer

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
mürka
Postitusi: 188
Liitunud: T Okt 31, 2006 10:04 am

Karjala karukoer

Postitus Postitas mürka »

Plaan siis selline: tahan endale kutsika võtta.

Millegi pärast hing on kinni karjala karukoeras. Jaht käib ikka põdrale ja seale. Teadjad mehed kirjutage selle koerakohta. Kuidas käitub jahis ja kui pikalt ajab looma. Igasugune inf on teretulnud.
küll siga pori leiab
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Tuttavad Soomes kiidavad. Hea ja vastupidav tööloom. Aga pead kindlalt arvestama tõsiasja, et karjala karukoer ei sobi teiste koertega koos jahti! See pidi neil tõu viga olema, kohe teistega sõda lahti. Samas inimestega väga sõbralik. Meie pundis ka üks isane, siga ja põtra ajab hästi, teiste koertega kakleb veel paremini :lol:
Pikemalt nendest koertest kirjutatud naabrite ASE&ERÄ ajakirja 7-ndas numbris möödunud aastal.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

karukoer

Postitus Postitas jorr »

See õige jah, mis Üllar003 kirjutas karukoera tõu kohta.Meil pundis ka sama sigutikke ja põtra kiusab.Ei tea, kas teistel ka seda juhtub,et põtra võtab paremini kui siga.Kui on põdrad seamastis sees,siis need enne ette võtab ja välja lööb.Kui põtra pole,ajab siga ka hästi,kuigi sai sea käest lõhkuda.
noorus on ilus aeg
vp123
Postitusi: 34
Liitunud: E Mai 10, 2004 10:52 am

Postitus Postitas vp123 »

mürka
Postitusi: 188
Liitunud: T Okt 31, 2006 10:04 am

Postitus Postitas mürka »

Tänud kõigile kes viitsisid ja nägid nati vaeva.

Homme lähen kutsikat kaema. Võtan veel paar jahimeest kaasa, neid ka huvitab sama tõug.
küll siga pori leiab
mürka
Postitusi: 188
Liitunud: T Okt 31, 2006 10:04 am

Postitus Postitas mürka »

Nii koer vaadatud ja väljavalitud.

Minu poolne hinnang 5 pluss. Mina igati kutsaga rahul, kodus näidatud kutsast pilti, isegi naine peri.
Ise arvan nii : koer peab ikka oma peremehe moodi olema. Ei ole see tõsi, et Karjala Karukoer on vana õeluse hunnik. Mehed küsige Kallekese käest kui minu juttu ei usu.
küll siga pori leiab
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

Karjala karukoer

Postitus Postitas Kallekke »

Eile käisid jahisõbrad kutsikaid vaatamas -jahiõnne oli ka ja esimene kutsa kes notsule hambad kärsa külge lõi ning sakutama kukkus leidis kohe uue peremehe.2emast veel peremehetta

loovutamine peale 15-ndat, seni aga veel emapiima ja ajaviiteks võidu seanaha tõmbamist.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
aita
Postitusi: 4
Liitunud: E Okt 18, 2004 10:45 am

Karjala karukoer

Postitus Postitas aita »

Mul see kutsa olemas, hakkab 3a saama. Tõeline inimeste sõber ja ka teiste koertega pole siiani ise tüli norinud. Kui aga teine ise esimesena hambaid näitab, siis on küll kuri karjas :evil: . Võtab nii põtra kui siga. Veel üks hea omadus on see, et kütiliinist läbi minnes, tuleb varsti tagasi. Ei ole mingit ohtu, et peale igat aju peab hakkama koera otsima. Miinuseks on, et hääl on madal ja ei kostu nii kaugele kui laikadel. Mina olen küll oma koeraga väga rahul.
vana sokk
Postitusi: 144
Liitunud: E Nov 22, 2004 3:32 pm

Postitus Postitas vana sokk »

Mul tuttaval see häda et kui ajama hakkab siis mitu kvartalit korraga ja kes teab kus lõpetab .
võimalikult suurem ports
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Aitaga samad sõnad.Minu oma saab naistepäeval alles aastaseks , aga ajanud nii põtra,siga ja ilvest ,lisaks mõned kährikud.Laikad vahest pool päeva kadunud,mul seda probleemi siiani küll pole olnud.Enne kui ta Soomest ära tõin,kahtlesin pikka aega ,nüüd väga rahul.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

Karjala karukoer

Postitus Postitas Kallekke »

Hääl tal natuke madalam küll aga tänu sellele ka hästi eristatav teistest külakoertest kes ka usinasti jahile kaasa hauguvad ning neid pole vähe.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
KalmerH
Postitusi: 5
Liitunud: E Veebr 25, 2008 8:55 pm

Postitus Postitas KalmerH »

on ka huvi selle koera vastu ja siis selline küsimus et kas liikuvat looma haugub ka või ainult seisvat looma?
üksik rändur
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Haugub, kui loom väga kiiresti ei liigu,viimases seajahis laupäeval ise kuidagi järele ei jõudnud.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
KalmerH
Postitusi: 5
Liitunud: E Veebr 25, 2008 8:55 pm

Postitus Postitas KalmerH »

Tekkis veel üks huvi pakkuv küsimus, et kas ta ka verejälge võtab ja kui efektiivselt?
üksik rändur
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

KalmerH kirjutas:Tekkis veel üks huvi pakkuv küsimus, et kas ta ka verejälge võtab ja kui efektiivselt?



Võtab ikka aga efeektiivsus sõltub sellel alal juba suuresti õpetusest!
Vasta