Vibujaht on...

Vibudest, nooltest ja kõigest sinna juurde kuuluvast ...
dedok
Postitusi: 4
Liitunud: L Veebr 03, 2007 5:49 pm

Vibujaht on...

Postitus Postitas dedok »

Jaht viibuga on keelatud,aga usun,et Eestis on suht palju neid,kes on huvitatud selle jahi legaliseerimises.Proovisin arutleda seda küsimust viibu foorumis,aga sesal inimised enamasti huvitatud sportliku ja 3D laskmises.Äkki siin leian kaaslasi selle idee realiseerimiseks.
Lugupidamisega,Sergei
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

kasuta otsingut, vibudest siin juba omajagu räägitud
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mägilanna
Postitusi: 197
Liitunud: L Mär 03, 2012 10:39 pm

Re: Vibujaht on...

Postitus Postitas Mägilanna »

30.märtsil 2012 kell 18.00-20.00 toimub Tartu Jahindusklubis infoõhtu teemal „Vibujaht linnaloomadele Soome näitel ja rahvusvaheline vibujaht“. Sobib hästi kõigile, kellel huvi vibujahi vastu või tekkinud küsimus, et vibujaht - kellele ja milleks. :)
Samuti tutvustame 2011 Sveitsis valminud vibujahi õppefilmi, mis on esitatud märtsis Pariisis toimuvale C.I.C jahifilmide festivalile. Ja samal nädalavahetusel toimub ka vibujahimeeste kursus, koolitajaks Juha Kylma.
"The more you practice the luckier you get!"
Fred Bear
kivikas
Postitusi: 33
Liitunud: T Dets 30, 2008 4:32 pm

Re: Vibujaht on...

Postitus Postitas kivikas »

Õnneks on vibujaht eestis keelatud ja tore oleks kui nii see jääkski. Pole meil mitte mingit vibukultuuri, ei ajalugu ega traditsioone. Jäägu vibud ja nooled keskaega või siis 3D märkide laskmiseks. Ma saan aru küll, et vibukütt oleks maarjamaa "ultimate hunter", kes hiiliks ja jälitaks ja laseks ainult kindlapeale ja surmaks looma sammupealt ning mida kõike veel. Aga kahjuks on selliseid pühendunuid vaid käputäis. Suurem enamus, kes sellest "legaliseerimisest" matti üritaksid võtta, oleksid siiski indiviidid, kellel ei traditsioonidest, reeglitest ega eetikast eriti ettekujutust pole. Kahjuks. Siinkohal jätaks ikka (isegi tõsised) mänguasjad mängude mängimiseks ja looma kiireks surmamiseks piisava energiaga tõsised (tuli)relvad jahipidamiseks.
Mina mõtlen täna sedapidi.
Kui ühel päeval ei peaks enam püssirohtu saada olema, eks siis võtaks ka odad- vibud-nooled jälle arutluse alla.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Vibujaht on...

Postitus Postitas sammal.habe »

muidugi võiks vibujahi legaliseerida.
aga teatavatel tingimustel - läbitud jahikoolitus ja vähemasti viieaastane jahikogemus jahirelvaga, näiteks.
lubada ainult väikeulukijahti. vastava ala entusiastidele peaks ikka oma nishikene jääma. kui see vibujahitahtmine nii suur on...
suurt trummi käputäie vibulaste soovide täitmiseks lüüa ei näe põhjust. selle kõmina varju võivad jääda olulisemadki asjad jahinduses.
Kasutaja avatar
Mägilanna
Postitusi: 197
Liitunud: L Mär 03, 2012 10:39 pm

Re: Vibujaht on...

Postitus Postitas Mägilanna »

@Kivikas - just selleks infoõhtu mõeldud ongi, et sellistel teemadel arutleda. Miks Sa arvad, et sileraudne on looma surmamiseks kindlam, kiirem ja n.ö loomasõbralikum relv? Millist energiat Sa täpsemalt mõtled? Olen nõus, et kõigil on õigus oma isiklikule arvamusele, kuid veidi fakte ja taustinfot antud jahiviisi kohta ei teeb küll kellelegi paha :)
USA mitmetes osariikides on vibujaht ainuke võimalik jahipidamisviis äärelinnade ja linnalähedastel aladel, samamoodi ka Soomes on see kõige tõhusam viis linnaloomade arvu (jänesed, küülikud, rebased) kontrolli alla hoidmiseks.
@ Sammal.habe - kindlasti oleks ka Eestis vibujahimeheks saamise eelduseks kehtiv jahimehetunnistus ning kohustuslik vibujahimehe kursuse ning laskekatse läbimine. Soome hindab hetkel jahimeest arvu, kes kasutavad jahil ka vibu, umbes 15000 ringi :!: , kas seda on vähe või palju, on juba igaühe enda hinnata 8)
"The more you practice the luckier you get!"
Fred Bear
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Vibujaht on...

Postitus Postitas kakuke »

Aga mis pidi see registreerumine sinna käia võiks?
Ise ei imesta üldse sellel teemal, et inimesi uusi asju kardavad. Inimestel on palju hirme.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mägilanna
Postitusi: 197
Liitunud: L Mär 03, 2012 10:39 pm

Re: Vibujaht on...

Postitus Postitas Mägilanna »

@Kakuke - registeerimine ja lisainfo telefonil 52 32 177 :D
"The more you practice the luckier you get!"
Fred Bear
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Vibujaht on...

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Soomes on see kõige tõhusam viis linnaloomade arvu (jänesed, küülikud, rebased) kontrolli alla hoidmiseks.

Ei ole vibujahi vastane, aga kaldun arvama, et teemat valdamata ei maksa ikka lahmima ka hakata :lol: . Ja seda ka tulirelva omajate vaatenurgast. Ei saa kohe mitte kuidagi aru kuidas on vibu linnatingimustes ohutum näiteks tulirelvast :M . Tulirelvast tulistamisega kaasnev heli ei ole minu teada veel kedagi maha tapnud :M . Kastlõksu parem ei mainigi...
Võrrelda aga Eestit ja Soomet kõikvõimalikes asjades :lol: - andke andeks aga ma olen EESTLANE ja elan siin mitte Soomes :lol: .
Eestis on hea elada sellepärast, et mul on võimalik minna Soome õlaoperatsioonile ja vibujahile :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Mägilanna
Postitusi: 197
Liitunud: L Mär 03, 2012 10:39 pm

Re: Vibujaht on...

Postitus Postitas Mägilanna »

@Aivar - tulirelva kuul ja rikošett linnas? :shock:
Parkidesse, eraaedadesse, surnuaedadesse jm sellistesse kohtadesse ei ole kastlõksude ülesseseadmine samuti ilmselt alati kõige asjakohasem. Ka paljud erametsa omanikud ise eelistavad Soomes oma valdustes vibujahimehi näha - ju siis see pauk on nende jaoks mürareostus.
Aga Soome vibujahile minna saab ikka - kõige magusam koprajahi aeg tulemas :D
"The more you practice the luckier you get!"
Fred Bear
Kristjan Piir
Postitusi: 59
Liitunud: K Okt 14, 2009 9:32 am

Re: Vibujaht on...

Postitus Postitas Kristjan Piir »

@Mägilanna- nool ja rikošett linnas? :shock: Kas nool on mingi imevidin, mis sihtmärki mitte tabades kohe seisma jääb?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Vibujaht on...

Postitus Postitas kakuke »

Klippe vaadates olen aru saanud, et noolele saab vajadusel nööri taha panna, aga proovi sa kuulile nöör taha saada. :lol: Kuul on veel kilomeetreid ohtlik, noole puhul kahtlen sügavalt selles. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Vibujaht on...

Postitus Postitas aivar00 »

Kordan uuesti üle - oskamatu inimese käes on ohtlikud nii kuul kui ka vibunool. Kus suunas "linnalooma" lasta tuleb ikka palju vaeva näha ja ei või sa neid vibunooli ka suvalises suunas kasvõi nööriga lendu lasta ühti. Olen täheldanud, et kõige vajalikumal hetkel kipuvad asjad nihu minema kuigi muidu toimisid kui Antsu viiul.
Vahet ei ole kus seda kasutad - kas pargis, surnuaias või eramu õuel. Teadaolevalt on relvadel ka säherdune asi nagu summutaja olemas...
Mina Soome näiteid ei kasuta - arvan, et aitab kodumaistestki. Saarlased ae - ehk pajatate vibulasele kuidas te sigadega Kuressaares lahinguid lõite :lol: ja kes peale jäi :lol: .
Vist oli Viljandi kus üritati kastlõksudega rebaseid püüda- too eriti ei olevat õnnestunud.
Minu valla keskkonnanõunik soovis ka jahimeestelt abi alevis mõne rebase ellimineerimiseks - naised pidavat kartma :lol: :lol: :lol: . Esialgu pakkusin välja võimaluse lõpetada nende toitmine- siis lähevad sinna kus süüa on. Edasine juba tõenäoliselt miskit tõsisemat.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Vibujaht on...

Postitus Postitas Ain Aavik »

Mägilanna kirjutas:30.märtsil 2012 kell 18.00-20.00 toimub Tartu Jahindusklubis infoõhtu teemal „Vibujaht linnaloomadele Soome näitel ja rahvusvaheline vibujaht“. Sobib hästi kõigile, kellel huvi vibujahi vastu või tekkinud küsimus, et vibujaht - kellele ja milleks. :)
Samuti tutvustame 2011 Sveitsis valminud vibujahi õppefilmi, mis on esitatud märtsis Pariisis toimuvale C.I.C jahifilmide festivalile. Ja samal nädalavahetusel toimub ka vibujahimeeste kursus, koolitajaks Juha Kylma.


Kui koolitajaks on selline mees nagu Juha Kylmä (tegelik nimi lõpeb ''ä'' tähega), siis teadmiseks nii palju, et tegu on ühe pädevama vibujahimehega üldse. Teadaolevatel andmetel on ta küttinud vibuga mustal mandril ''Big 5'' kõik loomad. Ja pole vist loomi, mida see mees vibuga küttinud pole.

http://vibukytiorg.blogspot.com/2012/03 ... artus.html

http://www.jousimetsastys.fi/wp/2010/08 ... styksesta/

Pisut mehest ingliskeelset tutvustavat materjali ka
http://www.europeanbowhunting.org/index ... mitstart=1
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Vasta