Marutaud

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
Vasta
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Lisaks veel , et MARUTAUD LÕPPEB ALATI SURMAGA, äkki mingi perearst lihtsalt sellest loengust puudus kus sellest räägiti. Palju ohtlikum on ``inimese organismile`` see, kui paari nädala möödudes hakkad kulla Nelli, või kes iganes Sa ka pole, ise inimesi ja loomi hammustama. Ja siis nädalakese möödudes üsna külmaks lähed, kehatemperatuuri ma mõtlen.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

Mis iganes põhjusel hammustas, hulkuv kass turvaline mängukann. Käi kindlasti kuskil ennast vaktsineerimas, usud või ei aga minu hing natuke kripeldab Sinu pärast.
Kasutaja avatar
mõmmy
Postitusi: 9
Liitunud: L Nov 05, 2005 11:00 pm

Postitus Postitas mõmmy »

pole ise süstidud, aga tean et neid süste saab vähemalt 4 ja need on vist valusad :cry:
püian lasta end vaktsineerida :wink:
Pilt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ei ole valusad. Puugivaktsiin on hullem.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

kakuke kirjutas:Ei ole valusad. Puugivaktsiin on hullem.


:roll: ei ütleks küll, et puugivaktsiin valus oleks...a ju on mõnele. Samas võibolla aetakse segi marutaudi vaktsiinisüste ja seerumisüste, mis mõeldud juba potentsiaalselt marutaudis loomaga kokkupuutumisel tehtavaks kuuriks. See seerumisutsakas on küll jah, nii organismile kahjulik kui valus ja ebameeldiv. Oleneb inimesest kah muidugi.

BM
Viimati muutis baddmann, K Veebr 01, 2006 9:38 am, muudetud 1 kord kokku.
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Tundub jahh, et vist aetakse vähe segamini vaktsineerimist ja ravikuuri ennast. Vaktsiini puhul tehakse üks väike suts õlga ja see nõel on palju peenem ja lühem kui tavalisel süstlal, nii et seda peaaegu ei tunnegi. Kui aga taud juba kallal või on põhjust seda kahtlustada, siis määratakse patsiendile mitu süsti teatud aja peale. Õnneks pole ise seda vajanud, vaktsiinid kõik tehtud ja ei ole ka kombeks palja käsi rebastega hullata aga kunagi kuulsin, et neid süste tehti kõhtu. Küsisin selle kohta eelmisel aastal arstilt kui vaktsineerimas käisin ja jäi meelde, et tänapäeval käib vist see asi vähe teisiti juba, kõhtu enam ei torgata aga kuhu täpselt, ei mäleta ka kahjuks.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mulle arst seletas (ja ise lugesin juhendist), et samamoodi käib ka siis kui oled kontaktis olnud marutaudis loomaga. Ainuke vahe, et siis saad algul 3 süsti asemel 5 ja ikka samamoodi käsivarde. Need ajad mille tagant süstimine toimus on tiba erinevad (vist). Ei tahtnud öelda, et puugivaktsiin just valus oleks olnud, aga minu jaoks oli ebameedivam ja käe peal oli mõni aeg hiljem veel tunda kui vastu puutuda. Ühesõnaga ei midagi hullu, suts ja valmis. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Nelli
Postitusi: 2
Liitunud: T Jaan 31, 2006 3:23 pm

Postitus Postitas Nelli »

teate, ma nägin seda kassi eile. Vahtu ta igatahes suust välja ei ajanud, selline räämas, nagu kodutud kassid ikka. Jalutas elumajade juures. Samas, ma arvan, et kui kass kallale kargab, ei pruugi ta ju veel marutaudis olla??
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Nii ja naa, see on nagu loterii!
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Tead, Nelli, kui võõrad loomad hammustavad, siis reeglina elatakse need marutaudisüstid üle ja ollakse järgmisel korral ettevaatlikumad. Sellel foorumis "ma-jään-ju-elama" stiilis endale võltsi kindlustunde otsimisel ei ole vähimatki mõtet.

BM
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

Kodanik Nelli tundub olema põikpäisuse ja enesekindluse kehastus. Ehk lähed veel korra ja uurid seda kiisukest lähemalt. Enesetapuks on ka lihtsamaid metoodikaid, ei oleks just meeldiv märtsi alguse lehest lugeda, et Nelli kooles marutaudi.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ega ta ju kirjuta ,kuidas ta pureda sai! Võibolla astus kassile saba peale ,v läks ise kassi käperdama ja nüüd ajab siin mullikesi !Kui inimesel kama-kaks ,siis siin arutada seda küll mõtet pole :wink:
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Postitus Postitas Oxoma »

Kunagi veneaeg kui veel koolipoiss olin, siis püüdsin kinni ühe meie majja jäänud endise omaniku vana kassi kes oli väga arg. See aga hakkas kinnihoidmisel rabelema ja hammustas mind näpust. Vanemad olid paanikas ning saingi päris pika süstikuuri. Ei mäletagi kas oli 10 või 20 suurt süstlatäit roosat vedelikku naba alla kõhtu, kord päevas üks süst :(
Olen täiesti veenunud, et tegelikult polnud mingit marutaudi. Aga võibolla nüüd sellest süstikuurist kerge immuunsus :wink:
Eeltoodu on müstifikatsioon ja ei oma mingisuguseid seoseid reaalse eluga. Kõik nimed on väljamõeldud ja igasugune kokkulangemine reaalsusega on juhuslik ja ettekavatsemata.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Peale seda vist enam kasse ei kiusanud ka. Sellised multifunktsionaalsed süstid?
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Ei ole kunagi ühegi loomaga (nugised, kährikud) tegelemisel kindaid kätte ajanud, kuna see naha võtmine niigi paras nokitsemine ja kinnastega ei kujutaks seda peenikest tööd üldse ette!
Eile siis õnnestus gunnaril ja oxomal üks rebane ühisjahist ära kutsuda ja sai sellel nahk üle kõrvade kistud! Endal näpud eelnevast "jahiõnnetusest" marraskil... :roll:
Tekkis siis selline küsimus, et kas marutaudi on mingisuguste tunnuste korral ka enamvähem kohe kindlaks võimalik teha? Ma mõtlen siis loomal :wink:
Ja siis veel, et kui kaua umbes loom selle haigusega suudab elada?
tuleb jaht või jaa?
Vasta