Marutaud

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
Vasta
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

reimakas kirjutas::lol:
Soolikad lasen ma välja ikka söödavatel ulukitel ja seda kummikinnastega. Aga noh, eks tähenärijaid ole ka vaja :lol: , sügavkülm tühi juba vist.


Söödavatel ulukitel? Kui kährik ja rebane juba mängust väljas ja oletame et mäkra ka väga ei taha potti pista, siis mis haiguste kartuses kummikindad?

P.S. see pole tähe närimine, vaid lihtsalt puhas uudishimau, et mida tuleks siis karta näiteks kitse või põdra sisikonna välja laskmisel, et kohe kindad tuleb kätte panna??? :?
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

Alguse sai see kõik tänu marutaudi hirmule ja siia lisandus tuttava arsti soovitus. Praeguseks on sellest saanud harjumus ja mugavus. Pole vaja metsas otsida ei veelompi ega midagi, lihtsalt kindad käest ja võib jälle edasi toimetada. Kui arvestada, et Lätis on metssigade taud ja igasugust jama liigub ringi maamunal, aravan isiklikult, et ei tee paha see ettevaatlikus. Enamus baktereid sureb kas sügavkülmas või siis liha hautades aga kui asi värske, ei tea kunagi mis loomal viga võib olla.
See, kes tapab, pole veel jahimees
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

saialõikaja kirjutas: Söödavatel ulukitel? Kui kährik ja rebane juba mängust väljas ja oletame et mäkra ka väga ei taha potti pista, siis mis haiguste kartuses kummikindad?

Toereetiliselt võivad kõik soojaverelised nakatuda marutaudi (ka linnud on seal grupis).
http://www.vet.agri.ee/?op=body&id=84
Antud lingi alt võib välja lugeda, et 86`dal aastal oli reaalselt ühel metskitsel marutaud.
See siis näiteks. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Üks artikkel veel marutaudist ja sellest vaktsineerimisest:
http://www.postimees.ee/080306/online_u ... 194275.php
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

shikaree kirjutas:Nüüd tuleb tervel perel läbi käia kerge süstikuur- kuu aja jooksul viis süsti. Mis vahedega ja kuhu, see selgub varsti. Süstimine on tasuta, sest perel oli kontakt marutaudis loomaga(küll läbi koera, aga ikkagi).

Süstidest nüüdseks pooled kätte saadud. Süstitakse õlga ja vahedega 0+3+7+14+28. Kui soovid veel, siis aasta pärast saad uue süsti ning seekord on immuunsus tagatud viieks aastaks. Profülaktiline vaktsineermine käib kolme süsti abil (0+7+28, vist oli nii) ja on tasuline (hind u 160 või 170 krooni, sõltub sellest, mis hinnaga vaktsiin on sisse ostetud). Info on pärit TÜ Kllinikumi vaktsineerimiskabinetist.
seal on teine rebane!
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

Lennuvaktsineerimise mitteametlik tulemus teada :) seda siis järgnevalt. Vaktsineeritud alalt uuritud ca 660 koljut millest 75% osutusid vaktsiini söönuteks, markeriks vaktsiinipalal kasutati tetratsükliini, mis jätab hammastele väga spetsiifilise kollaka rõnga. Minu aravtes on tulem väga hea. Olen kuulnud et otsitakse aprillikuuks inimesi kes oleks nõus lendama ja sealt ülevalt vaktsiinipalu loopima, ehk on kellelgi siinolijaist huvi.
Statistiliselt sureb aastas 50 000 inimest marutaudi seega 136,9 inimest päevas ehk siis 5,7 inimest tunnis. Kusagil on netis olemas film marutaudi nakatunud inimese kliinilisest pildist, katsun leida ja siia lingi panna.
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Postitus Postitas Oxoma »

vallo kirjutas:Statistiliselt sureb aastas 50 000 inimest marutaudi seega 136,9 inimest päevas ehk siis 5,7 inimest tunnis.

No ma räägin kogu aeg, et marutaud on palju hullem kui see "meediamull" linnugripp!
Eeltoodu on müstifikatsioon ja ei oma mingisuguseid seoseid reaalse eluga. Kõik nimed on väljamõeldud ja igasugune kokkulangemine reaalsusega on juhuslik ja ettekavatsemata.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

vallo kirjutas:Lennuvaktsineerimise mitteametlik tulemus teada :) seda siis järgnevalt. Vaktsineeritud alalt uuritud ca 660 koljut millest 75% osutusid vaktsiini söönuteks,

Kui saladus pole ,kes need analüüsid tegi :?: Sellises protsendis julgen mina küll kõvasti kahelda! Kas sellel asjal pole mitte "raha väljapumpamis" mekk mann :M Tean konkreetseid juhuseid ,kus ühest nõust võetud proovid osutusid laboris kõik proovid erinevateks ja steriilne proovipulk saastunuks :!: See muidugi kõigest minu arvamus!
kivi kotti!
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

See ,et laboris sitta juhtub on ikka ette tulnud, minu teada uurib asja Tartu riiklik vet labor, kuid sinna saadetakse terve kolju, mille uurimisel selgub ,et kas on või ei ole. Kuna euroliit plekib seda asja siis nad ka kontrollivad üsna tugevalt.
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

Kult, olen sinuga täitsa nõus et seal on suur klots mängus ja selle ihalejaid palju. Ma kardan et paljudes jahtkondades, ei oleks asi maapealt toiminud. Kui ma õigesti mäletan olid Sa järvamaalt, ja miskipärast arvan (võin ka eksida, et Imavere kandist) et näiteks Mati Hõbemäe käe all oleks Imaveres asi raudselt korralikult olnud orkunnitud.
Rahulikku meelt. :)
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

vallo kirjutas:Kult, olen sinuga täitsa nõus et seal on suur klots mängus ja selle ihalejaid palju. Ma kardan et paljudes jahtkondades, ei oleks asi maapealt toiminud. Kui ma õigesti mäletan olid Sa järvamaalt, ja miskipärast arvan (võin ka eksida, et Imavere kandist) et näiteks Mati Hõbemäe käe all oleks Imaveres asi raudselt korralikult olnud orkunnitud.
Rahulikku meelt. :)

Olen järvamaalt küll ,aga Türi külje alt ,mitte Imaverest,muidugist tunnen ma Matit ja üsna palju teisigi sellest jahtkonnast! Aga see selleks!
Kui väidad ,et seda uuringut Tartu vet.laboris tehakse siis seda rohkem see minus kahtlusi tekitab ,kuna just prohmakad millest enne rääkisin ka selle firma töö :wink:
Ega see mu rahu küll eriti riku ,lihtsalt oleks huvitav saada TÕEST infot asjakohta mille suhtes mul isiklikult erilist usku pole :!:
Kivi kotti!
Hunter30-06
Postitusi: 102
Liitunud: L Dets 11, 2004 5:45 pm

Re: Marutaud

Postitus Postitas Hunter30-06 »

Nii. Hakkavad jälle vaktsineerima.Mingi septembri kuupäev kuni 10 oktoober.Kenasti ütlevad,et koerad hoidke kodus.Aga... koerajaht algab 1 oktoober... Milleks **** peab seda siis nüüd tegema?? Miks seda suvel teha ei saa?Mitte ei jõua kohale :roll:
AH MINGE METSA!!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Marutaud

Postitus Postitas jorr »

Jah,vaksineerimine tundub hilinenud olevat küll,kuid ega tea,kas see vaksiinipala koeralegi halba teeb?Muide,meie kandis tundub rebasega midagi lahti olevat,väga väheks tundub olevat jäänud.Tea nüüd,kas mingi tõbi kallal neil või lihtsalt minu tähelepaneku viga?Varemalt hommikul valges ringi liikudes oli rebast rohkem kui vaja näha,kuid nüüd aint korra nägin.Muud looma(kitse palju) ikka oli liikvel.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Marutaud

Postitus Postitas kakuke »

jorr kirjutas:... Muide,meie kandis tundub rebasega midagi lahti olevat,väga väheks tundub olevat jäänud.Tea nüüd,kas mingi tõbi kallal neil või lihtsalt minu tähelepaneku viga?...

See ju igal aastal nii olnud, et mingi aeg, eriti suve algul, kui rebasel vaja kutsikaid toita siis teisi lademes näha ja siis peale seda suht vaikus mingiks ajaks. Siis jälle viskab teise nagu maa alt välja. Hetkel ongi aeg, kus teist vähem näha lihtsalt.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Re: Marutaud

Postitus Postitas Jack »

Mul laika just eelmisel nädalal leidis selle vaktsiinipalakese. Nuuskis seda natuke ning teda see küll rohkem ei huvitanud.
...kohe metsa...
Vasta