12*70

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

12*70

Postitus Postitas serx »

Ehk kommenteerite kelle moon on kõige parem või millised erinevad kogemused on???
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

ise tegin

Postitus Postitas honkomees »

Kõige parem moon on see, millega pihta saad ja tapad, st et kuul on oluline. Teisiti öeldes on isetehtud asi hea asi. Võta apteegikaalud, tongid, rohtu, Polevo kuul (nt osta Võrumaalt kas Järvere või kus see mees oli kes ise tegi) topi hülssi ja lase. Tuleb küll enamasti kallim kui poepauk!
Müügil on enamasti ju kõik Brenneke kuuliga paugud. Päris täpsed aga rasked ja võivad lähimaalt ka läbi joosta, so selline keskmine variant - igaks elujuhuks pauk.
Ainult lätlaste paugud on seni kõhklusi tekitanud külg ees lippavate kuulide ja ka haavlipaugud ei taha mõjuda nagu peaks. Kõik teised tootjad, niipalju kui neid Eestis on müüdud, on olnud OK. Hinna ja kvaliteedi suhe on minu arvates parim tšehhidel. Haavlipüssil pole jäänud loom tabamata moonast ja püssist tingitud põhjustel, vaid ikka laskja tõttu. Vahemaad ju nii väikesed, et relva väikestest vigadest on laskja vigade mõju kordades suurem.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

aga

Postitus Postitas serx »

huvitav on see et lasin lätlasega kobrast 6,2 oli ja ei tahtnud tõesti maha jääda.....samas sõber lasi mõni päev varem ja ilusti oli kohe maas (1 lasuga)
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: aga

Postitus Postitas honkomees »

serx kirjutas:huvitav on see et lasin lätlasega kobrast 6,2 oli ja ei tahtnud tõesti maha jääda.....samas sõber lasi mõni päev varem ja ilusti oli kohe maas (1 lasuga)

Jah, lätlasel on kahte sorti pauke, ühe kohta öeldakse et päris head, aga ise pole nendega lasknud. Pärast ühtede ostmist pole enam isu tekkinud lätlast proovida. Nende kohta, mis mul tookord olid on kõik meie mehed kah halvasti öelnud. Aga vaata neid nimesid küll ei mäleta, ainult kui padrunile peale vaatan, siis tunnen ära.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Üks vahe oli müügil Itaalased- Fiocci või mista nimi oli... firma paugud- vastetatud haavlid olid ja enamuselt konteineris. 4/0 kasutasin kõigetihedamini- nii kopprale kui rebasele- ka mink sai- kui kaldal ukerdas. Tundus- et kas see õhuke vasekiht- või tina oli kõvem- kuid haavlid deformeerusid pauguaegu vähem. Praegu kasutan Cleveri Mirage moona. Tsehhide Seller&Bellot on minuarust kole nõrged paugud- just Cleveriga võrreldes- nii kõrvaga ju õlaga tunduvad tsehhid nigu sosspüssipaugud. Lätlaste ees on väike eelarvamus- kuule olen kasutand- kui muid saada pole.
tsuks nigu ma olen...
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Öeldakse et täistšokist tohib lasta ainult alakaliibrilise kuuliga, aga kes oskaks öelda millised kuulid on alakaliibrilised ja millised mitte. Ma mõtlen just poes müüdavate padrunite koha pealt. Kas nende lätlastega võib lasta täistšokist või ei tohi???
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Pikk kirjutas:Öeldakse et täistšokist tohib lasta ainult alakaliibrilise kuuliga, aga kes oskaks öelda millised kuulid on alakaliibrilised ja millised mitte. Ma mõtlen just poes müüdavate padrunite koha pealt. Kas nende lätlastega võib lasta täistšokist või ei tohi???

Alakaliibriline on selline kuul, mis on rauast peenem ja et täpselt jookseks on konteineri taolise ümbrise sees, mis õhus laiali lendab. Nt vene konstruktori Polevi kuul, poes on see Leedu padrunites olemas, aga miskit on nendel leedukatel nihu, ei jookse ühtlaselt, pillub ca 30 cm ringi laiali 35 meetrilt. Kuulsin, et kui otsast rant ära lõigata, siis on parem jooks. Proovin ise homme järele :lol:
Veel olid alakaliibrilised vene strelad, kirovtšankad jms.
ET täistšokist tohib lasta ainult alakaliibrilisega on jama, mõõda ära kuuli läbimõõt ilma ribideta (brenneke tüüpi kuulil, millised on enamasti poes müügil, nii lälased, itaallased, tšehhid). Kui see on väiksem kui toru otsa läbimõõt, siis on kõik OK, ribid on pehmed ja surub tšokis kokku ning püssiga ei juhtu miskit. Üldjuhul peaks brenneke sobima kuni 1 mm tšokiga rauale.
Aga poepadrunit peab valima, igale püssile sobib ikka ise laeng, kuuli kaal jne. Kui 50 m jooksevad 10-15 cm ringi mõlemad rauad, siis saab jahti pidada. Mul see aasta läks see korda 6-7 padruniseeriast vaid ühel, tšehhide Sport Slug 28 gr (brenneke). Omalaetud padrunitega katsetan veel rohu koguse muutmisega õiget kätte saada, praegu pole rahuldavat leidnud :cry:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Ostsin ka need tšehhide Sport Slug 28 gr (brenneke) padrunid, Leedikat ei julgenud võtta ja näib, et hasti läks. :D
Kohe sisetunne nagu ütles, et parem mitte naabritega tegemist teha. (y)
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Omal ajal kui tehase moona ei liikunud, sai ise laetud 16 cal. kuule 12 cal padrunile konteineri sisse. Jooksis päris täpselt ja looma korjas kah ära. Eks tal algkiirus oli kergema kuuli kaalu kohta suurem Kui seda meetodit kasutada siis kõigi eelduste kohaselt, ei tohiks ka selliselt laetud padrun täistšokiga vihmaveetorule liiga teha. Mulle jääb ainult arusaamatuks, miks peab linnupüssiga kuule laskma. Tavalisel jahikal on enamusel üks kuuliraud ja teine mingi muu, kui ei ole eriline relv. Ise lasknud pooltšokist (II) raud dubleed ja on ka eluka maha tapnud, püss terve ja nägu ka terve tehase pauguga. Eks ikka kõige suurem oskus peab olema sõrmekõverdajal, mitte aga raua ehitusel. Seda oli ka nädal tagasi toimunud laskekatsetel näha. 4 mehest üks lasi esimese katsega asja paika. Teised tegid veel paar tuuri enne kui sooritatud said. Nii kahjuks oli ca 20 mehelise pundiga, kes minuga koos laskmas käisid.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

aivar00 kirjutas:Tavalisel jahikal on enamusel üks kuuliraud ja teine mingi muu, kui ei ole eriline relv. Ise lasknud pooltšokist (II) raud dubleed ja on ka eluka maha tapnud, püss terve ja nägu ka terve tehase pauguga. Eks ikka kõige suurem oskus peab olema sõrmekõverdajal, mitte aga raua ehitusel. Seda oli ka nädal tagasi toimunud laskekatsetel näha. 4 mehest üks lasi esimese katsega asja paika. Teised tegid veel paar tuuri enne kui sooritatud said. Nii kahjuks oli ca 20 mehelise pundiga, kes minuga koos laskmas käisid.

Muidugi kurb, et nii kehvalt lastakse, aga arvan ikka, et viga võib olla ka selles, et pole püssile sobiva jooksuga moona otsitud. Nagu eelpool ütlesin, lasin 35 m toelt igasugu moona ja üsna paljude padrunite puhul ei õnnestunud meetrise :!: plaadi pealt kuuliauku leida, märklehest rääkimata, samas üks tšehhide karp jooksis mõlemast rauast alla 10 cm ringi :!:
Mul on haavlipüssil üks raud pool- ja teine täistšokk ning lasen mõlemast Brenneke kuuliga, ikka 12 kaliibri omaga ja pole püssil häda miskit, kuuli enda läbimõõt on rauaaugust väiksem, vaid ribid on laiemad. Ajujahis ajus olles ei saa ühe paugu peale küll lootma jääda.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

Hei!

Siin on juttu olnud erinevatest kuulidest. Oskab keegi öelda, et kus poodides midagi hetkel kuulidest(ja -padrunitest)müügil on? Ei ole ise neile tđehhi omadele otsa komistanud, prooviks heameelega ära.
Kas originaal Brenneke kuule ka kuskil näha on? Nii eraldi kuule kui ka laetult juba(S&B Special Slug vaid meenutab Brenneke kuuli-ei ole originaal, mu arust).
Kas Poleva-3 ka kusagil müüakse, on kellegil nendega kogemusi?
cal 16 ja cal 12
seal on teine rebane!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

shikaree kirjutas:Hei!

Siin on juttu olnud erinevatest kuulidest. Oskab keegi öelda, et kus poodides midagi hetkel kuulidest(ja -padrunitest)müügil on? Ei ole ise neile tđehhi omadele otsa komistanud, prooviks heameelega ära.
Kas originaal Brenneke kuule ka kuskil näha on? Nii eraldi kuule kui ka laetult juba(S&B Special Slug vaid meenutab Brenneke kuuli-ei ole originaal, mu arust).
Kas Poleva-3 ka kusagil müüakse, on kellegil nendega kogemusi?
cal 16 ja cal 12

Tšehhi 28 gr olid müügil Tartu Lõunakeskuses, samas ka leedukate Polevi kuuliga padrunid, Tartus klubi all aga oli nn original-brenneke Fiocchilt a´ 16 EEK, ei ostnud. (SB oli 8.- EEK) Minu arust on raske öelda, mis on originaal, tegelt põhimõttelt ühesugune kuul, ainult nn originaalil vilttropp sabas, teistel plasttropp. Kuuli kuju ju sama, ribid jms. Teine asi ikka kui põhimõtteliselt teistsugune kuul.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

aivar00 kirjutas:Mulle jääb ainult arusaamatuks, miks peab linnupüssiga kuule laskma. Tavalisel jahikal on enamusel üks kuuliraud ja teine mingi muu, kui ei ole eriline relv. Ise lasknud pooltšokist (II) raud dubleed ja on ka eluka maha tapnud, püss terve ja nägu ka terve tehase pauguga.



Kahjuks ei ole me kõik nii rikkad et kohe endale kõik asjad korraga osta ja alles siis asjaga tegelema hakata. Kuna alles olen algaja jahimees siis sai alustuseks kasutatud Tos 34 muretsetud millel olid rauad pool ja täitšokk. Eks hiljem ole näha mis jahimees must saab, sellel pole ka mõtet kui osta endale kümme erinevat relva ja siis käija aastas paar korda metsas oma varustust näitamas. Lisaks veel kui minusugune noor naga tuleks esimest korda metsa ja kohe vindiga siis ei jõuaks neid targutamisi ära kuulda et kus ikka vanasti olid puud kõrgemad ja taevas sinisem ja kus ikka nemad omal ajal ikka olid tegijad mitte nagu praegu....


Seega tuleks poest ostetud padrunitest üks laiali võtta ja ära mõõta et millega tegu ja kust otsast see pauk välja siis tuleb.



Laskmisest veel nii et proovilaskmisi tegin S&B 28 g paukudega ja kuna tuge ei olnud siis lasin lihtsalt toetades ühe põlve maha. Tihedus oli kena enamus laske nii 10 cm ringis aga kõik lasud kella viies kuskil 15 senti tsentrist väljas. Kas tuleks proovida teiste firma padrunitega ka või tuleks hakata sihikut enda järgi sättima???

Pole olemas lolle küsimusi on vaid lollid vastused :) :)
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Siin pajataks oma kogemusi, teadmisi. 12 cal-le oli tõesti kunagi saada Fiocchi pauke. Jahikaaslane mainis, et need (vähemalt jämmemb pauk ja kuulipaugud) olid igati head, parimad mis poest saada. Kas keegi on neid viimasel ajal müügil näinud? Kuna ise oman 16 cal püssi, siis on kogemusi natuke vastava moonaga. Pardijahi teema all sai natuke kirjutatud ka, aga siis võtaks siin kokku oma tähelepanekud. Parim millega lasknud olen, on Clever Mirage moon, halvim SB Junior. Vahe on ikka tuntav (no, ei midagi põhjapanevat, st. et märklehte pole proovinud, aga jahis on selline mulje jäänud). Et see siis 3 mm haavlite teemal. Leedukate oma tundus ka vilets, aga neid sai mingi 5 tk ostetud tuvijahiks, 5st sain ühe lasu pihta. Ülejäänud lendasid kaugemal... nii, et kas hajus ära või läks lihtsalt mööda. Aga Clever Mirage paukudega pole sellist tunnet olnud, et kaugeks jäi. Tundub, et mul vajub sõrm päästikule veel ka siis kui SB Juniori pauk enam ei mõika, aga Mirage oma töötab.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ahjaa... käisin Tartus Trapperis. 16 kaliibrile oli Fiocchi kuulipaugu täiesti olemas. Hind küll 16 krooni tk, aga jahis on kvaliteet igati abiks. 12 kaliibrile Ficcho toodangut polnud.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Suletud